SCHIETMOT lezers brieven pers mede delingen werkten mee 't klokhuis is open PLEIDOOI VOOR AVONDLEERLGANGEN IN PLASTISCHE KUNSTEN TE NINOVE gericht aan de Stedelijke Kuituur- raad en schepenen van Onderwijs en Kuituur. Ninove is de ENIGE stad in Vlaan deren zonder akademie voor Plas tische kunsten f Er zijn steden in Vlaanderen, kleiner dan Ninove, waar de aka demie ouder is dan de Belgische staat Stad Ninove, met haar bloeiende muziekakademie die daarenboven zo maar drie filialen telt te Meerbeke, Denderwindeke en Den- derhoutem, heeft bij haar jeugd zeker evenveel belangstelling voor Plastisch Kunstonderwijs. Het aantal leerlingen uit Groot- Ninove en omliggende dat lessen volgt aan akademies van Aalst, Liedekerke, Geraardsbergen en Brussel bewijzen dit ten over vloede, alsook de begeesterende ondertekenaars van de petitie- lijst die maar steeds aangroeit. Zijn er nog mogelijkheden op mini sterieel vlak in deze crisistijd..? zeker.' -Avondleergangen in Plastische Kunsten toevoegen aan de bestaan de muziekakademie zoals dit ge beurde met de leergangen dans, dictie, toneel. De directie meent echter dat de toevoeging van leergangen plastische kunst niet zal "geduld" worden gezien de financiële toestand van het land -een filiale van de Aalsterse aka demie te Ninove (zoals te Liede kerke) Leraar Mare De Bruyn en Schepen mevr. Lievens-Borms,bei den te Aalst achten dit zeer goed mogelijk..kosten voor Stad Ninove natuurlijk. -Privéschool met schoolgeld (heel wat ouders bieden dit aan, aan leraars van Groot-Ninove!In dit geval betalen de leerlingen de leraars en het didaktisch ma teriaal...de stad kan zeker in staan voor lokalen die er in over vloed zullen zijn na het innemen van het nieuw stadhuis. Ook onder houd, verwarming en verlichting zouden ten laste van de stad zijn. En de REMWET dan. Deze remwet op uitbreiding van het onderwijs laat mogelijkheden over voor KANSARME STREKEN. Als enige stad zonder akademie is Ninove zeker KANSARM op dat gebied. En aangezien de minister over die gevallen beslist, kunnen wij toch rekenen op de huidige Ninoofse Staatssecretaris en zijn ambts- en partijgenoot de Minister van Kuituur. De onrechtvaardige toestand in de stad Ninove op gebied van onder wijs in de Plastische Kunsten moet nu eindelijk eens aangepakt! Brengt de Stedelijke Kultuurraad daar verandering in...? André Baro gekoöpteerd lid van de stedelijke kultuurraad TREINDIENST GERAARDSBERGEN- NINOVE-DENDERLEEUW-AAL ST "Nu de nieuwe dienstregeling de finitief is vastgelegd is het mogelijk geworden de nieuwe treindienst, en meer specifiek wat de bediening van de regio Ninove betreft te beschrijven. Vooraleer nader in te gaan op de bediening van Ninove is het nut tig aan te stippen waarom de re organisatie van de reizigers- dienst noodzakelijk geworden was sedert 1970 verhoogde de N.M.B.S haar vervoersaanbod met 30% en daalde de spoorwegcliënteel met ongeveer 10%. De treindienst moest dus aangepast worden aan de vraag. Daarbij werd de trein aantrekkelijker gemaakt door de dienstregelingen meer samenhangend te maken. Met het inleggen van klokvaste en snelle Intercity- en Interregiotreinen, aangevuld met klokvaste lokale stoptreinen en versterkt met forenzentreinen waar het nodig was. De treindienst die op het baanvak Geraardsbergen-Ni nove-Denderleeuw op 3 juni 1984 van start zal gaan is slechts voorlopig. Deze lijn die thans nog met diesel tractie wordt bereden, is voorzien om in de toekomst geëlectrificeerd te worden. Als dat gebeurd zal zijn wordt het mogelijk een inter- regiodienst in te leggen op de verbinding Bergen-Geraardsbergen- Ni nove-Denderleeuw-Aalst.Moest deze dienst nu reeds ingelegd wor den, zouden de dieseltreinen de andere ritten op het drukbereden baanvak Dender!eeuw-Aalst hinde ren. In de latere geplande elec- trische dienst zal er ook een beter aansluitingssysteem ontstaan te Denderleeuw. Dit neemt niet weg dat het trein aanbod tussen Ninove en Dender leeuw nagenoeg werd behouden. Ninove wordt in de nieuwe dienst regelingen gedurende het grootste gedeelte van de dag, ieder uur en in beide richtingen, bediend door een klokvaste omnibustrein Geraardsbergen-Denderleeuw, aange vuld met enkele spitsuurtreinen die doorgetrokken zijn naar of komen van Aalst en Brussel. De analyse van de reizigersstro ming heeft immers uitgewezen dat het overgrote gedeelte van de reizigers op deze relatie, van en naar Brussel sporen. De rechtstreekse ochtendtrein naar Gent kan in de nieuwe dienstrege ling niet weerhouden worden. Net zoals in de huidige dienstregeling, met uitzondering van de ene recht streekse trein naar Gent in de ochtendspits, dienen de reizigers van en naar Gent over te stappen in Denderleeuw, de rittijd neemt slechts toe met enkele minuten. Naar en van Brussel is er in de nieuwe dienstregelingen een goede aansluitingsmogelijkheid zowel op de rechtstreekse verbinding met Brussel als op deze via Ternat". Door het stadsbestuur werden ons volgende drie teksten toegestuurd. OPNIEUW VIS IN DE VIJVER VAN HET STADSPARK Om tegemoet te komen aan onze sport vissers, werden door het Stads bestuur graskarpers aangekocht, die einde maart 1984 geplaatst werden in de stadsvijver. Waarom graskarpers Omwille van de overwoekering van waterplanten in de vijver. Volgens ingewijden "van het goede teveel" voor vis. Daarbij zou hengelen een onmoge lijke zaak zijn in dergelijk mi lieu. Daarom vroeg de schepen van sport- en jeugdbeleid advies aan een hydrobioloog, dit is een des kundige betreffende alles wat met het leven in het water te maken heeft. Deze gaf de raad om enkel graskarpers uit te zetten in de vijver gedurende ongeveer 2 jaar. Deze vissoort voedt zich met al lerlei waterplanten, zodat geen chemische middelen dienen ge bruikt te worden om deze over woekering te bestrijden. Volgens deze professor moet er echter 2 jaar gewacht worden eer de resultaten van dit experiment zichtbaar zijn. In afwachting,beste vissers,nog wat geduld. Het spreekt vanzelf dat tot na der bericht, en zeker in 1984 en 1985, het niet toegelaten is te vissen of op eender welke wijze vis te verwijderen (of te plaatsen) uit de stadsvijver. Dank bij voorbaat voor dit be grip...en help mee "een oogje in 't zeil houden", het is in het belang van alle sportvissers. STEDELIJKE KAATSKOMPETITIE OPNIEUW GESTART In 2 voorbereidende vergaderingen met de verantwoordelijke van de ver schillende clubs, de scheidsrech ters, 2 leden van de sportraad (secretariaat - opstellen kalender) en de schepen van sport- en jeugd beleid, werd alles gepland betref fende de stadskompetitie 1984, waaraan 8 clubs deelnemen op vol gende pleinen -kaatsclub Amusanten Okegem Fonteinstraat 0kegem(Kantine) -kaatsclub De Kring I en II Graanmarkt (naast R.T.T.) -kaatsclub De Rode Bal Rode Kruisstraat -kaatsclub Geluksbal Pamelstraat -kaatsclub Nonkel Dikken: Preulegem -kaatsclub O.V.T. Stationsplein -kaatsclub Vijfhoek Outer Kasteelstraat Outer Deze kaatskompetitie start op 25 april en eindigt op 6 juli 1984. Na deze kompetitie zal nog een tornooi ingericht worden onder al de deelnemende clubs. De schif tingen gaan door op zaterdag 25 augustus te Outer (vijfhoek) en te Okegem (Amusanten). De finale gaat door op 1 september op het terrein van de Kring (Gaanmarkt). Bij de dienst sport- en jeugdbe leid (stadhuis - 1ste verdieping) en in alle clublokalen van de 8 deelnemende clubs kan u de data vernemen van de vele wedstrijden die gespeeld worden en die we hier niet publiceren omwille van de nogal omvangrijke plaatsruimte dat dergelijke kalender inneemt. (56 wedstrijden Kom onze jongens eens aanmoedigen gedurende de verschillende wed strijden Tot de spelers zeggen we veel kaatsgenot Moge deze kompetitie er toe bij dragen de kaatssport in groot- Ni nove te bevorderen. SPEELPLEIN IN HET STADSPARK OPNIEUW OPEN VANAF PASEN '84 In samenspraak tussen de dienst sport- en Jeugdbeleid en de dienst ruimtelijke ordening, werden reeds in het voorjaar van 1983 de meeste speeltuigen in het stadspark te Ninove hersteld of vernieuwd, alsook het ploeterbad. De glijbaan werd dit jaar hersteld. Het ligt in onze bedoeling een verdere uitbreiding van speeltuigen aldaar te realiseren. Zodoende kunnen dit jaar, net als in 1983, vele kinderen hun hartje ophalen in een geschikte en kind vriendelijke omgeving. Kinderen tot 12 jaar, gebeurlijk begeleid door personen die voor hen verant woordelijkzijn, heten we ten zeer ste welkom, elke dag van 8 u 30 tot zonsondergang. Mogen we van hen ook een tegen prestatie vragen"? -Werp niets op de grond of in het ploeterbad er werden vorig jaar nieuwe vuilnisbakken ge plaatst in het speelplein en in het ganse park. -gedraag U voornaam, hinder nie mand en beschadig niets. -er mag met geen enkel voertuig (ook niet met de fiets!) "rondge toerd" worden in het speelplein en in het stadspark -de overdekte ruimte in het speel plein mag dienen als berging voor fietsen. -stoor de dieren van het park niet in hun natuurlijk leefmilieu, -honden zijn verboden in het speel plein om hygiënische redenen. Wij hopen dat deze maatregelen er toe bijdragen om het zo ordelijk en aangenaam mogelijk te maken voor onze kinderen, die er veel pret zullen beleven. Maandag, woensdag en donder dag van 15 tot 17 uur. Dinsdag van 10 tot 12 en van 17 tot 19 uur. Vrijdagavondkafee vanaf 20 u. 't Klokhuis is gelegen Geraardsbergsestraat 27 9400 Ninove. Tel 054/32 17 49 TENTOONSTELLING HILDE NIJS Van 11 mei tot 1 juni Hilde Nijs "De wondere wereld der Goepta's" Gelijklopend met de opendeur dagen in het "kunstatelier Nijs". Koeistraat 6 te Pamel (oud kerkhof) ABONNEMENT 'T KLOKZJIEL Jan.-Dec. 400 frank Apr-Dec300 frank Jul.-Dec. 200 frank Okt.-Dec. 100 frank Te storten op rekeningnummer A.S.L.K. 001-0971808-41. Los nummer 40 frank. Verkrijgbaar in alle Groot- Ninoofse krantenwinkels, veel kafees en jeugdhuizen. -tuur-tom-lieve- -azaki-cardoen- -kolera-ivan de jonge- -germain droogenbroodt- -dirk van de perre-georges vande winkel •speciale verslaggever-dirk de wolf- -paul d'haese-marleen de cooman-mieke d'hondt-mathilde verschelden-rufijn de decker-rik wattez-walter-paul de meulemeester 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Regelmatig ontvangen we van volks vertegenwoordiger Jan Caudron uit Aalst afschriften van zijn parle mentaire vragen. Zoöok deze maand een vraag over de problemen van het personeel van "Monumenten en Landschapszorg"Dit is wel zeer interessantmaar de ant woorden op deze vragen krijgen we zelden in handen. Een uitzon dering vormt onderstaande pers mededeling van 9 maart '84. Volksvertegenwoordiger JAN CAUDRON ontving volgend schrijven van minister Herman De Croo als ant woord op zijn vragen in verband met het "herstructureringsplan van de N.M.B.S.inzonderheid wat betreft de treindienst die op het baanvak Geraardsbergen- Ninove-Denderleeuw-Aalst op 3 juni 1984 van start zal gaan Tot zo ver het antwoord van minister De Croo.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 2