de gemeenteraad PROVINCIE: PERSONENBELASTING BLIJFT 6 5 april 84 Als antwoord hierop leest sche pen Desprets voor uit het Bel gisch Staatsblad van 30/3/83. Hierin regelt het Vlaamse Ge west de tegemoetkomingen voor de uitvoering van stads- en dorpsrenovaties Hieruit besluit hij dat het gaat over een bibliotheek in de Dreefstraat zich bevindt. De slechte toe stand is hem vooral opgevallen ter gelegenheid van de viering van 20 jaar Focus, waar 250 a 300 mensen aanwezig waren. Hij besluit Tijdens de hoofdbrok van de gemeen teraad zullen Paula Roossens, Louis Waltniel, Neuckermans en De Ville afwezig blijven. Met de resterende 27 raadsleden begint de raadszitting bij de schiet- stand van de Politie in de kel der van het nieuw stadhuis. Er is nog een kleine 300.000 fr nodig voor het plaatsen van akoe stisch absorberende platen tegen de wanden en het aanbrengen van kunstrubberen tegels op de vloer. Iedereen gaat hiermee akkoord. OP EEN DRAFJE De punten die betrekking hebben op de dienst openbare werken en de ontvangen'j en rekendienst wor den op een drafje afgehandeld. Het gaat hier o.a. over Neder- hasselt en Aspelare en het plaat sen van openbare verlichting in de wijk Roslaer. Torrekens vraagt een reeks le ningen goed te keuren voor het betalen van meubilair voor de politie, het saldo van het stads- aandeel in de kosten van aanleg van de parking rond de sporthal (3.077.000 F). Verder ook nog leningen voor de centrale ver warming van de gemeenteschool van Denderwindekede kosten van overname van de vrije bi bliotheek Davidsfonds (292.000 F), en. de beveiligingswerken aan de kerk en pastorij van Meerbeke (287.000 F). PERSONENBELASTING De burgemeester leest dan het besluit voor van de Gouverneur waarin deze de raadsbeslissing van 1/12/83 afkeurt waarbij de personenbelasting werd verhoogd tot 7 met als argumentatie dat De Burgemeester stelt dan voor de aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting vast te stellen op 6 zoals de voor gaande jaren en op die basis deze belasting te heffen gedu rende 1984. Dit blijde nieuws is voldoende om de S.P., met name Walter Moens, victorie te laten kraaien: Hierop reageren zowel Torrekens, Prieels als Cornel is met erop te wijzen dat door het ingrij pen van de bestendige deputa tie de gemeentelijke autonomie wordt aangetast. besluit Cornell's lachend. STADSKERNVERNIEUWING Georgette De Kegel krijgt dan de kans te interpelleren over de stand van zaken van de stadskernvernieuwi ng Schepen Durant houdt dan een uiteenzetting over de stand van zaken van het waterzuiverings station ZAAL Na deze discussie komt Daumerie aan het woord namens de Volks unie. Zijn interpellatie han delt over de slechte toestand waarin de bovenzaal van de O.C.M.W. Als besluit van de openbare zit ting vraagt Jacques Timmermans nogmaals de schorsing van het O.C.M.W.-besluit tot sloping van de huizen in de Burchtstraat. Er volgt dan een zeer technische discussie tussen Van Eeckhout en Timmermans over de inspraak van het stadsbestuur in de O.C.M.W.-raad. vervolg pag. 11 Wattez 83 college over een bekwame en nog jonge collega schepen, architekt ingenieur Durant. Het is het be wijs van de politieke koehandel tegen alle logica en tegen het belang van de bevolking in, dat deze schepen de opdracht van de ruimtelijke ordening (de enige die het aankan!) aan zijn neus zag voorbijgaan. Waar wacht u op Geen enkel schepencollege werd het ooit bij voorbaat zo gemakkelijk ge maakt en toch staat u reeds een jaar ter plaatse te trappelen in een zaak waar het economisch leven van onze stad voor een belangrijk deel op het spel staat". "ingewikkelde procedure met financiële implicaties" Desprets Eerst moet de stad de erkenning bekomen van de "Ik durf er gewoon niet aan denken wat er zou kunnen gebeu ren mocht er bij zo'n talrijk bijgewoonde manifestatie brand uitbreken. Bij wie liggen hier dan de verantwoordelijkheden Welke verzekering zou willen op draaien voor de nalatigheden in zake brandveiligheid-nooduit gangen enz. door de stad als eigenares begaan Automatisch, geachte voorzitter wordt hieraan de gedachte gekop peld dat een aantal verenigingen op hun honger naar een polyval ente zaal blijven zitten. De in richters van de wijdvermaarde jaarlijkse Ninoofse kwis, in richters van Karnavalverkiezingen waar je haast tegen de muur aange drukt wordt van het volk, in richters van ietwat grotere mu- ziekconcerten die nu in Ninove niet kunnen doorgaan. Zij smeken en bidden u om een zaal waar ge makkelijk 500 mensen een plaats "Het gemeentelijk begrotingseven wicht moet nagestreefd worden, inzonderheid door besparings- en saneringsmaatregelen, eerder dan door een verhoging van de belastingdruk "De huidige C.V.P-P.V.V. meer derheid van Ninove krijgt van haar eigen partijgenoten in de Provincieraad het deksel op de neus De bestendige deputatie van P.V.V. en C.V.P. getuigen van gezond verstand en be vestigen dat de S.P.-voor stellen, zonder belastingsver hoging, wél haalbaar waren". "Alhoewel geen enkele inwoner van Ninove zal protesteren" "Ninove staat nog nergens, onze aantrekkingskracht van inkoop- en dienstenstad dreigt verlo ren te gaan. Onze middenstan ders ondervinden het dagelijks, vandaar hun medewerking bij het onderzoek van Werkgroep Leef milieu. Iedere woensdagmiddag bij het eindigen van de lessen in de scholen en iedere dins dagvoormiddag, marktdag, is de wijk Shoppingcentrum één verkeerschaos.en u blijft maar wachten en talmen. U beschikt nochtans over heel wat dokumentatie 1)het structuurplan 1978-81, opgemaakt door Gentse plano logen, waarvoor de stad zo maar liefst 4 miljoen betaal de 2)de documentatiemap van Werk groep Leefmilieu van november 1983 over de zo noodzakelijke stadskernvernieuwing. Een gratis cado aan de stad, van maanden belangloos werk, onderzoeken studies, tekeningen, tentoon stellingen en stadsbezoeken.Deze studie werd samengesteld na raadpleging van middenstand en uitgevoerd door een zevental mensen uit eigen stad waaronder architekten, 'ingenieurs en plano loog. Zeker niet alle voorstellen van beide dokumentatiebronnen dragen onze goedkeuring, maar zij blij ven een bron van inlichtingen en voorstellen. 3)U beschikt daarenboven in het herwaarderingsgebieden. Ver volgens moet een stuurgroep de inspraak van de bewoners organiseren. Sommige besturen zoals O.C.M-.W. en Ninove-Welzijn kunnen dan wel beroep doen op een tussenkomst van 6% van het Vlaamse Gewest. Drie weken geleden werd er met deze be sturen overeengekomen gegevens te verzamelen over de toestand van o.a. Dam en Savooi- en Bleekstraat. Daumerie (lachend) Wanneer volgt de 2de fase Desprets Kortelings. "Ons dossier was reeds het verst behandeldMaar nu wil men de capaciteit van 85.000 inwoners equivalent verlagen tot 25.000 inwoners equivalent. Er wordt ons nu gevraagd om de nodige gronden ter beschikking te stel len van de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij Ik zal mij daartegen verzetten tot zolang dat de dender zelf niet zuiver is. Het heeft geen zin dat wij ons zouden blauw betalen om ons afvalwater te zuiveren en het daar in een bezoedelde dender te lozen. Men moet beginnen met aan de bron te zuiveren Schorreel .- Het gaat hier over een Vlaams-Waalse tegenstelling De dender wordt bezoedeld in Wallonië en komt zo Geraards- bergen binnen. Eerst moeten de gewestregeringen het hier over eens worden. Durant Akkoord, men moet be ginnen bij het begin. Eerst moeten de Walen hun water zuiveren. De Kegel Mijnheer de Schepen, wij danken u voor uw Vlaamse reflex. Waar is de tijd van "P.V.V. PEST VOOR VLAANDEREN!" De Burgemeester Mevrouw,be grijpt ge nu waarom mijnheer Durant Ruimtelijke Ordening niet onder zijn bevoegdheid heeft Mijnheer Durant heeft ook nog een Privépraktijk als architect en dit is niet in overeenstemming te brengen met het schepenambt van Ruimtelijke ordening. kunnen vinden. Let wel geen luxe-auditorium,geen luxe-theaterzaal maar een een voudige constructie waarin een aantal dingen dan wel mogelijk worden. En kom nu weer niet aan draven met de dooddoener van de o, zo noodzakelijke besparingen. Het volstaat, geachte Voorzitter en collega's gewoon een paar accentverschuivingen in het vijf jarenplan aan te brengen en de zaak is voor mekaar. Wat mijn collega's van de Socialistische partij hebben aangetoond in hun pamflet ten voordele van VK Ninove, moet zeker mogelijk zijn ten gerieve van de hele Ninoofse bevolking. Ninove kan er alleen maar wel bij varen en haar manda tarissen zullen dan niet meer met hoogrode kaken moeten aanwe zig zijn en welkomwoorden uitspre ken op nog volgende vieringen, kwissen, concerten en dergelijke" De Burgemeester .- Wie A zegt moet B zeggen. Als burgemeester ben ik verantwoordelijk voor de brand veiligheid. Daarom mogen er in die zaal géén manifestaties meer plaats hebben met véél aanwezigen. Desprets U vraagt een polyvalente zaalDat is vlug een investering van 78 miljoen. Ik ga wel akkoord dat dit te verwezenlijken is, mits een accent verschuiving in de investeringswerken. Maar dit ver onderstelt een wijziging van de prioriteiten Daumerie Wij zijn blij omdat er rekening wordt gehouden met een voorstel van de Volksunie Timmermans De verbinding Linke- beek-Neigem zou 23 miljoen kosten. Wij stellen voor deze te schrappen en het geld vrij te maken voor dit initiatief. Timmermans Men mag de leegstand van die huizen niet in de hand werken. Wij stellen voor om ze te verbouwen zodat de O.C.M.W.- administratie er kan in onder gebracht worden

Klokzjiel | 1984 | | pagina 3