RODE BRT DOET CENTRUM - BURGEMEESTER BLAUW UITSLAAN Naar Aalst tot elke prijs Spoedbericht Felix Concordia Denderleeuw contesteert rijksweg Aalst-Ninove jlin©pieteepl^e VAN ONZE SPECIALE VERSLAGGEVER Meerbeke, I april. De Ronde van Vlaanderen is zowat het wieier- monument van het land. Hart van gans dit gebeuren is de sympathie ke Ninoofse burgemeester Etienne Cosijns, dank zij wiens persoon lijke bemoeienissen de Ronde nu reeds meer dan 10 jaar te Meerbe ke aankomt. Deze burgemeester doet dit allemaal belangeloos en alleen om zijn volk te dienen. Wel is er de stilzwijgende overeenkomst tussen de inrichters, de burge meester en de BRT dat na de aan komst bij de overhandiging van de palm, de burgemeester gedu rende een dertigtal seconden in close-up op het scherm zou worden gebracht.De vorige jaren werd deze overeenkomst stipt na geleefd tot eenieders tevreden heid. Maar dit jaar liep het mis. Naar wij uit wel ingelichte bron vernemen, zouden drijverijen van de SP daar niet vreemd aan zijn. Het is namelijk geweten dat de burgemeester van Ronse, een rooie rakker, die in wie lersport investeert om zijn populariteit bij het gewone volk hoog te houden, al te graag de ronde naar Ronse wil krijgen. En te Ninove doet al lang een fluistercampagne de ronde dat Etienne Cosijns het zou opgeven en zich eervol uit de politiek wenst terug te trekken. De Ninoofse volksmens, bij wie Etienne Cosijns razend populair is, had dan ook de verwachting dat deze Ronde ook het T.V.-af scheid zou zijn van hun burge meester. Met enige spanning en ontroering werd dan ook in me nig Ninoofse huiskamers de T.V- uitzending afgewacht. En hier en daar werden de zakdoeken al klaar gelegd, voor het moment dat de emoties zouden te mach tig worden. Maar tot grote ontsteltenis van eenieder liep de reportage af, zonder beelden van de burge meester. Wat was er gebeurd, vroeg men zich in de huiskamers angstig af Was de burgemeester plots ziek geworden Onmiddel lijk liep de telefoon bij de burgemeester gloeiend rood van mensen die wilden informeren. Maar toen bleek dat de burgemeester goed en wel was, richtte zich de woede en ontgoocheling van de massa op de BRT. De BRT werd door honderden mensen opgebeld met de vraag waarom de burgemeester niet op het scherm was geweest. "Technisch defect", zo heette de uitleg van de BRT", de be wuste camera viel op dat moment juist uit". Ons eigen onderzoek bracht echter andere feiten aan het licht. Niet de camera, maar de man achter de camera viel uit. Deze als rooie sympathisant be kend staande cameraman, moest ten gevolge van dringende buik loop, zich plots verwijderen, zo luidde zijn uitleg. CVP-voorzit- ter Swaelen en PVV-voorzitter Verhofstadt, door ons over deze feiten opgebeld, verklaarden ons, weinig geloof te hechten aan de verklaring van die cameraman. Nee, nee de rooien hadden weer het BRT-monopolie misbruikt om weer eens diegenen van het scherm te weren die hun visie niet de len. Had het om Van Miert moeten Voor u gelezen in "De Standaard" van vrijdag 20 april 1984. Zal ook de burgemeester van Ninove zich bij dit protest aan sluiten Of wil men vanuit Ninove zo vlug mogelijk naar Aalst, zelfs ten kosten van enke le verkeersborden Eenmaal deze snelweg geopend is men op enke le minuten in de Ajuinstad.Wor telkrabbers, let op uw handels zaak Aalst heeft immers reeds verscheidene winkelwandel straten. Ninove, 1 april bij nacht Zopas vernemen we dat er in het schepencollege moeilijkheden zijn gerezen omtrent de beslissing van de burgemeester de Ronde van Vlaan deren nog voor vijf jaar te Meer beke te laten aankomen.De CVP ver wijt de burgemeester eigengereid en oncollegiaal optreden en eist voortaan zijn deel in de bijho rende televisiepubliciteit. Sche pen van Sport Antoine Callebaut zou zelfs een ultimatum gesteld hebben en geeist dat de Ronde van Vlaanderen voortaan op de atletiekpiste zou aankomen met een beurtrol voor de schepenen om de bloemen aan de winnaar af te geven. Hij zou er zelfs mee drei gen, indien de burgemeester niet toegeeft, de aankomst van een rit van de Ronde van Frankrijk naar zijn atletiekpiste te halen,wat dan een exclusief CVP-monopolie zou zijn. Maar ook nog uit een an dere hoek zou felle tegenwind waaien. SP-man Jacques Timmermans en PVV-vooraanstaande Louis Waltniel, die beiden dromen van een come back in het Ninoofse schepencollege zouden het eens zijn dat VK Ninove een nieuw stadion moet krijgen met daarrond een echte wielerpiste: het Waltniel-Timmermanscomplex. Op die manier zinnen zij alle wielermanifestaties naar zich toe te halen. Of burgemeester Cosijns in deze plotse stormen zal weten stand te houden berichten wij u een volgende keer. Alvast mag Ninove zich gelukkig prijzen met zowel bekwaamheid, dynamisme en vooruitziendheid in zijn poli tieke rangen. A VANAF NU KAN IEDEREEN ZIJN MEDEWERKING VERLENEN AAN DE ABDIJTENTOONSTELLING 1985 De tentoonstelling over de abdij van Ninove, waar nu reeds bijna anderhalf jaar wordt aan voor bereid, zal in het koor van de abdijkerk lopen van zaterdag 5 oktober tot zondag 27 oktober 1985. Wie onze stand op Witte Donderdag heeft bezocht, zal zich wel realiseren dat de or ganisatie van een dergelijke ten toonstelling heel wat geld vergt. Hiervoor rekent de Werkgroep Abdij onder andere op de verkoop van een bord, waarvan u hierbij een zwart/witfoto vindt. Als motief voor dit 27,5 cm groot en met de hand ingekleurd bord werd het wapenschild van de abdij gekozen. De kern van dit wapenschild wordt gevormd door het wapenschild van het graaf schap Vlaanderen, waartoe Ninove en dus ook de abdij sinds de middeleeuwen behoorden. Achter dit kleine schild bevinden zich een zilveren hoorn en twee gouden abtsstaven. De hoorn (cornu in het latijn) verwijst naar de voor naamste patroonheilige van de abdijCornelius. De twee-staven verwijzen naar het feit dat de in 1137 gestichte abdij omstreeks 1150 het kanunnikenkapittel van Liedekerke opslorpte. Ook de spreuk van de abdij, Felix con- cordia (voorspoedig in de een dracht) maakt hier allusie op. Dit alles bevindt zich tegen de achtergrond van het grote zwar te wapenschild. Op zijn beurt wordt dit bekroond door een mij ter en twee grote staven, alles in goud sinds 1532 hadden de abten van Ninove het recht ver kregen op deze pauselijke attri buten. Intekenen voor dit bord kan door storting of overschrijving van 1500 BF op rekening 434-0064601-03 van Werkgroep Abdij Ninove. Ver mits dit bord nog op een tradi tioneel ambachtelijke wijze en volledig met de hand wordt inge kleurd, ligt het "produktie- ritme" uiteraard laag. De leve ringen zullen in volgorde van de ontvangen bestellingen gebeuren. Intekenaars worden verwittigd wanneer en waar hun exemplaar ter beschikking ligt. namens de Werkgroep G Vande Winkel «jir-;. vervolg van pag. 4 enige binding met welke partij of politieke groepering dan ook is er geen sprake. WERKAANBIEDINGEN KL Wij zijn uitgevraagd. Zijn jullie uitgepraat JA Misschien nog een oproep voor begeleid(st)ers. Vanaf 16 jaar kan men hulpbegeleid(st)er worden, vanaf 17 begeid(st)er. Geen enkele vorming of brevet is vereist. Het enige wat wij vra gen is een belangeloze inzet en belangstelling voor de werking van het Jeugdatelier. Wie inte resse heeft kan in het Jeugdate lier binnenwippen op vrijdagavond tussen 20 en 22 uur of op zater dagnamiddag tussen 16 en 17 uur. KL Of op jullie contactavond van 5 mei (programma elders in t Klokzj iël) Georges Vande Winkel gaan of om Willy Claes of om vaksbondsleider Van den Broucke, er zou dan geen buikloop ge weest zijn bij die cameraman, zo werd ons vanuit de partijbe sturen bevestigd. Nog diezelfde avond werd de burgemeester door ons ondervraagd. Hij was blauw van woede uitge slagen, maar die kleur was stil aan aan het wegtrekken zodat hij er weer normaal begon uit te zien. "Zopas heb ik mijn handtekening gezet onder een nieuw contrakt", vertelde ons de burgemeester kordaat, "Geen sprake van dat de ronde naar Ronse gaat. De ronde blijft waar ze is. En ik blijf, wat ik ben burgemee ster. En wie op iets anders zit te wachten, die heeft het mis. En wat de BRT betreft, ik heb die niet meer nodig. Zopas heeft minister De Croo en Paula Dhondt toegezegd dat vanaf volgend jaar de zendgemachtigde verenigingen op het derde televisienet de exclusieve rechten krijgen om de ronde te verslaan. Librado en de Christendemocratische Omroep zullen om de beurt de reportage verzorgen. Trouwens de eerste minister belde me zopas speciaal op om mij te condoleren en mij te zeggen dat volgend jaar de ganse regering te Meerbeke zal aanwezig zijn". Totdaar een opge luchte, maar agressieve burge meester. Onmiddellijk liet ons blad een opiniepeiling uitvoeren bij de Ninoofse bevolking om de invloed na te gaan van het niet verschij nen op TV van de burgemeester op het kiesgedrag van de bevol king. En ja, hoor. Ninove blijft achter zijn burgemeester staan, massaler dan ooit. Dat de BRT de laan wordt uitgestuurd, wordt algemeen toegejuicht. En de cor respondent van uw blad, kreeg van de burgemeester de toezegging voortaan in de eerste volgwagen de koers te mogen volgen. Wat door ons graag meegenomen is en de objectiviteit van onze ver slaggeving gevoelig zal verhogen. Als dankbare hulde aan deze eenvoudige, sportieve en eeuwig jonge Ninoofse burgemeester en ook als restitutie voor het on recht dat de rode BRT hem aan deed drukken we hiernaast zijn Etienne Cosijns en Ronde van Vlaanderen, we wensen jullie nog vele, vele jaren toe. DENDERLEEUW - Burge meester Raymond Van Ister- dael van Denderleeuw kreeg zo pas bericht dat de nieuwe rijks weg 731 Aalst-Ninove nog vóór de grote vakantie voor het ver keer wordt opengesteld. Brug gen en Wegen deelde ook mee dat er ondanks herhaald aan- dringen van de meest verschil lende veiligheidsinstanties ,geen verkeerslichten komen aan Idergem en benderhoutem. De burgemeester liet intussen de minister van Openbare Wer ken weten dat hij zich met klem zal verzetten tegen het openstel len van de rijksweg. Het is volgens de burgervader niet verantwoord die weg te la ten gebruiken zonder degelijke signalizatie. Denderleeuw vroeg ook aan Haaltert zich bij het verzet aan te sluiten. (JDS1

Klokzjiel | 1984 | | pagina 5