't KLEPELKENI Pauiervouweii en een kruiswoordpuzzel Kritische kijk HENGELRUBRIEK Er wordt tecenwoordig in de sport- middens meer gepalaberd over samen werking, medewerking, krachten bun delen en degelijke versterkende termen, dat men het gevoel krijgt dat vroeger, enkele jaren geleden, iedereen en alles peperkoek was, alles koek en ei en dat er des tijds nooit geschillen waren. Daar entegen, bij inziens, is er nog nooit zoveel last en ambras geweest op sportgebied dan heden, neem een sport, men moet niet kieskeurig zijn, neem ze allemaal, dan zit de kans erin dat g'er geen ENKEL vergeet en men begint zich af te vragen, waar gaan wij naartoe In de vissersmiddens zitten daar ook al sinds lange tijd, valse no ten, d'er wordt daar ook gezocht en gepeild om d'er iets treffelijks bij te voegen, d'er worden feiten boven gehaald, argumenten voorop gesteld, enz. Spijtig genoeg ligt de hond gebon den aan voorontwerpen die niet iedereen aanbelangen en die meer een neiging en strekking geven naar macht, naar een zekere syndikale sterkte en een onrechtstreekse aan moediging tot competitiegeest. In die geest, daar ligt juist het addertje verborgen. Men wil uiter aard besluiten dat het enkel de vissers-leden zijn, die aangeslo ten zijn tot de verbonden, de vleugels, te zeggen de federatie, bijdragen tot het verbeteren van het visbestand, dat door die aan geslotenen er meer medezeggenschap wordt opgeëist op provinciaal en nationaal vlak. Beweren dat samen horigheid, samenbundelen, geen nut oplevert, ware absurd. Toch is de uitgesproken toon veel te hard, er is te leren,en zeg het maar ge rust, veel goeds, MAAR ook veel slecht. Het feit ligt voor de hand dat men van hogerhand laat door schemeren dat buiten de aangeslo ten vissers aan de federatie, de andere vissers van geen nut zijn op eender welk vlak zij worden zo een beetje beschouwd als verlo ren ledig goed. Hier wordt er dan geen lijn meer getrokken maar heel simpel met het haar getrokken. Er zouden volgens schatting 400.000 a 500.000 vissers zijn in België. Misschien doen wij een beetje aan overpeiling, maar die cijfers zou den terecht wel juist kunnen zijn, want er worden omtrent 250.000 visverloven afgenomen. Wetende dat de openbare waters geen reden van bestaan meer hebben, wetende dat bij die privaat-vissers 50% zonder visverlof zijn, komt men algauw tot de bevinding dat het getal juist zou kunnen zijn, tot daar, dan blijven er toch die 250.000 nog met een visverlof. Volgens zekere gegevens zouden er 25 a 30.000 hengelaars of laat ons ze noemen, wedstrijdhenge laars zijn, tezeggen een 10%, de •overblijvende 220.000 resterende "niet-wedstrijd"zijn volgens sommigen "NIETS". Hoeveel die "NIETSERS" bijdragen aan visver- loven en zo rechtstreeks bijdra gen tot het visserijfonds, en hoeveel de 10% wedstrijd-aangeslo ten vissers bijdragen, zou wel eens problematisch kunnen uitval len, want men zou voor de fede ratiemannen niet te veel vis moe ten uitzetten. Nu dient er nog bijgevoegd te worden dat wedstrijd vissers niet tevreden waren omdat zij een tweede visverlof moeten bijnemen voor een ander gewest, ze hebben er, volgens 't schijnt, een oplossing op gevonden gedu rende de wedstrijd volstaat EEN visverlof,markant Ook niet te versmaden de wintergeest van een wedstijdman om er de form in te houden....de kanalen en openba re waters afschuimen op de pas uit gezette vis, want zij weten het van hun bestuur, hun verbond waar en hoe alles gebeurt. t'Is fijn van 90% plezier te mogen beleven van de bijdrage van die andere sukkelaars, ze zijn toch zonder waarde, en dan nog vragen, sluit u aan bij ons, wij zullen sterker worden, wij zullen nog meer kunnen doen betaal uw aansluiting, koop 2 visverloven, 'n vlaamse en 'n waalse en misschien nog 'n brus- selse ook, neem deel aan erkende federale, nationale wedstrijden, houd u niet bezig met wilde wed- stijden, met iets privaats, dat is allemaal zonder nut enz...ge moet maar 'culot' hebben. D'er moet ergens een leiding zijn, d'er moeten richtlijnen, reglementen bestaan, zoniet wordt het een war boel van 't geweldigste, maar d'er blijft toch een spreekwoord over....'doe wel en zie niet om', want d'er is vast en zeker een beetje te "VER" gezien. D'er viel onder andere nog een 'fabuleus' punt onder het vergrootglas be treffende de competitievissers. De hengel competitie moet gezonder wordenwaaromhet gaat eerstens om de fameuse vers de vase. Het ligt of zou in de bedoe ling liggen, het voederen met 'amorce' te beperken, WANT, het gebruik ervan zou de doodskist chen worden, dan is het nu de ge- hen worden, dan is het nu de ge paste moment, nu plotseling worden de beestjes te veelwetende dat het sinds 30,40,50 jaar in voege is, nu wordt er tam-tam van gemaakt omdat een reden voor bestaat en dewelke I Natuurlijk kost amorce VEEL Over een 15 jaar kostte dat ook veel, of dacht u misschien dat het loon destijds hoger lag dan nu Vergelijk uw aankopen,het moet geen 15 jaar geleden zijn, observeer van jaar tot jaar en neem uw besluit..onnozel d'er over te praten en te vergelijken Nee, het gaat enkel en alleen dat de heren wedstrijdvissers toch zoveel geld moeten spenderen om te kunnen bewijzen dat hij of zij de beste is. Als ge zelf de bees tjes niet gaat scheppen, of d'er komt geen dikke portemonnee bij te pas, en ge vindt het te duur om 'wedstrijdachtig' mee te spe len dan blijft er maar één resul tante vist gelijk d'ander sukke laars en d'er zit zeker meer ple zier in Dan is er ook sprake van 'vers de vase beperking' bij de wedstrijden. Nacontroleren of de visser het toegestane gewicht eer biedigt, ik zie die controleurs met dat 'baskulleke' al overhoop lopen. Mag daar nu mergel in zitten in die 1/2 kilo, mag dat maïsbloem of kurk zijn, misschien talk, niet vergeten t' een weegt een beetje zwaarder dan 't ander. De bel gen kennende en wetende dat ze daar typisch hun voeten aan vegen, is het bij voorbaat een voldongen feit, dat zij aan 't frutselen zul len zijn, of ze nu bedreigd worden door schorsing of straffen..alle maal zonder belang. Lr werd geop perd, een zekere hoeveelheid, af hangende van de duur van een wed strijd splitsen of categories maken van de openbare wedstrijden, te zeggen, één met vers de vase beperking en een andere met vrij gebruik, aldus dhr. Coolens, voor zitter C.C.C.V..Waar vliegen we naartoeheer Coolens zal nog veel zwarte waters moeten reinigen, nog veel visuitzettingen moeten bijwonen en met alle respect voor zijn gedurfde idees en inspanningen, bekijk eerst noq eens qoed de wed strijdvisser, d'er zitten wel dege lijke en goede tussen maar, obser veer de rest, het groot pak, u zult ze daar wel vinden, de vissers met hun eigenliefde, een eigenliefde die zover reikt dat ze hun collega's., hun vrienden zouden behandelen met alle mogelijke en onmogelijke on sportieve praktijken Besluit onze vissers zitten ver deeld in 3 gewesten, wil dus zeg gen dat de groten die het te zeggen hebben zelf de handen in mekaar niet kunnen slaan. Ieder gewest wil zijn part en ze ondermijnen zichzelf om een tot stand komen van nationale samenwerking, hoe zou je kunnen wensen dat de klei nen het dan helpen oplossen Fikken Syroit Hallo, dag deugnieten Alles 0K Ik hoop het maar, want wie "in vorm" is, kan direct bewijzen wat hij kan. Vandaag proberen we een ko nijntje te vouwen uit papier, zoals je op TV in "het liegebeest" mis schien al gezien hebt. KONIJN IN ORIGAMI 2.Hoe ga je tewerk -Teken een vierkant op het papier -Knip dit mooi uit -Kijk heel goed naar de tekeningen en volg dit stap voor stap. l.Leg de zijden en hoeken precies op elkaar. 2.Vouw het onderste deel een beetje om. Plooi hoek a naar hoek b. 3.De bovenste tip ligt nu op de ver- tikale vouwlijn 4.Kijk goed naar de pijlen en vouw de flappen helemaal omhoog langs de vouwlijn. punt langs 6.Figuurtje omdraaien evenwig- 7.Teken nu met stift 2 kleine ogen en een leuk snoetje, en kijk. je konijntje is er KRUISWOORDPUZZEL l.een andere naam voor een vat is een. 2is goed voor elk 3.dit is een 4.'s nachts zie je aan de hemel veel 5.deze bloem bloeit rond Pasen. 6.een jonge scout of een jonge wolf is een. 7.zo heet jullie schrijfster van t Klepelken V Onder het pijltje lezen we nu van boven naar onder de naam van een plezante kinderrubriekteninste als de andere woorden juist zijn ingevuld. Veel pret ermee, hartelijke groeten van Lieve horizontale plooi is dig aan de onderste zijde omhoog .Vouw nu de onderste de vouw 1.Wat heb je nodig -een schaar -een potlood -een blad papier -een stift 8.dit diertje leerden we zojuist vouwen 9.aan deze wilde Dlantkun je je prikken: 10.als het niet JA is, is het... IJCR/WIVLLL

Klokzjiel | 1984 | | pagina 11