VOORUIT, ACHTERUIT NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL gemeenteraad -Nog een koeksken, Komera? -Nee, danke, damera, 'k moet op mijn lijn letten. -Ik versta u. 'k Zou daar ook moe ten op letten, want met al die eer ste en plechtige kommienes serre- woordig. -Ja, en die feesten van de vrijzin nige jeugd en die barbecues... We zouden beter ne keer aan de Jogging door Nienof meedoen, kwes- te van ewat af te vallen. -Antwan zijne jogging? Maar die gast weet niet wat hij wil. Eerst schrijft hij aan de verenigingen dat er gestart wordt aan 't stad huis en dat ge kunt kiezen tussen 7 en 14 km en dan laat hij in de gazetten zetten dat de start aan de sporthal dooraaat en dat ieder een 8 km loopt. Wat soep gaat dat daar worden? Goei organisatie! -Ge moet verstaan dat Antwan ewa schrik gekregen heeft van dat stadhuis, vanals z'hem daar met Witten Donderdag opgesloten hebben, 't Waren zijn eigen makkers dan nog. Schoon vrienden! -Jamaar, Ballekaut mag gerust ewa minder de schoolmeester uithangen, zeile. Weet ge dat hij zelfs de kosjers van de Pamelstraat de les gaat spellen met zijn onnozel on derlijnde briefkes. -Georzwet gaat wel de mannen van 't stad de les spellen omdat ze teveel kegels naar haar goeste opstellen als ze zebrastrepen moeten schil deren. "De Kegels" zijn natuurlijk haar terrein. -Zolang dat ze niet buitengekëgeld wordt! -Ze staat op de lijst voor d' Euro pese verkiezingen heb ik gezien. -Ja's, in de reserveploeg, gelijk Lowie. Maar dat Eurpees parlement, da's toch ook maar een scheet in een fles, geloof ik, en dan nog een met een Amerikaans model. -'t Zou kunnen, maar die "Blauwe versnelling", wete gij watdat dat is, Komera? -'k Heb daar ook staan op zien en 'k heb er zo ne keer op gepeisd. Als ge gezien hebt watdat die drie trapsraket van Lowie was, watdat ANTWAN.IN EEN POGING JOGGEND ÓÓK IN BLAUWE VERSNELLING TE KOMEN-. Vit^e I BRRRRR ,2dc en r» o clen blauwen .maar... Werdorrme, achteruit' 't effekt van Decroo zijne lokomo- tief is en hoedat hier in Nienof de Lukken Durang zijn sportkeirge- dacht over de rijksweg 80 geëvolu eerd is, dan kan die blauwe vitesse maar één betekenis hebben: dat moet den achteruit zijn! -Wat zegt de Lukken over dien RW 80 misschien? -AwelMamera, ge moet dat interview in dees Klokzjiël ne keer lezen. In Brussel spreken ze bijtijd van ne "schiëven archetek", maar de Lukken kan hem ook nogal in bochten kronkelen, zè. Voor zijn part moet die baan er niet komen, zegt hij, maar t is Gisbeirgen zijn fout, dié vragen erachter. -En waarom kan Nienof dat niet wei geren? -Ge moet verstaan, Mamera, dat de Lukken Durang in R.I.N.T. zit. Dat is d' afkorting van een vereniging van allemaal dikkenekken uit de streek van Gisbergen, Nienof en Zottegem. Ge weet welvan die gas ten die, als 't er op aankomt, al lemaal aan 't zelfste zeel trekken. Durang en Nevendenboel zitten daar in, dus die moeten wel volgen of ze vliegen misschien wel uit de klup of d'ander zullen niet mee- willen als dedie van Nienof met een interessant gevalleken voor de pinne kommen. -En dan klagen ze over 't gebrek aan zelfbeschikking voor de gemeenten, omdat ze van de provincie de belas tingen niet mochten opslaan, de karottentrekkers Maar zeg, Komera, als Lukken Durang in die RINT zit, Waarom mag Pi Gravië daar dan niet inzitten, hij is toch óók schepen van Openbare Werken? -Jamaar, die zit niet in de RINT maar in de GRINT. Elk zijn terrein, niewaar, Mamera?! KOLÉRA STADSVERNIEUWING Mevrouw De Kegel wil dan ook nog weten in welke fase men voor het ogenblik zit i.v.m. de stadskern vernieuwing. Desprets antwoordt uitvoerig en besluit, dat de financiële conse quenties vooraf moeten worden be studeerd en in de volgende begro ting zullen verwerkt worden. Op de S.P.-banken wordt er lachend gefluisterd "De blauwe versnel ling zal er voor zorgen" V.K.NINOVE Als laatste interpellant komt Renaat Raes aan het woord. Hij had graag geweten hoe het stond met de onderhandelingen tussen de stad en V.K.Ninove. Schepen Callebaut leest dan een voorzichtige tekst voor, namens de meerderheid over De burgemeester leest nogmaals de tekst voor die Callebaut had voor gelezen. De gemeenteraad eindigt dan op een daverend gelach wanneer Renaat Raes, Desprets ondervraagt over een aannemer die bereid was stads- gebouwen gratis te slopen. Hori zontaal 1. Zuivel product (Nin) 2.Benzinemerk-Europese rivier(Tsj 3.Meisjesnaam (Nin)- Politieke partij (Afk.) 4.Treinstel-Dekriet 5.Voorzetsel - Belgische rivier 6.Keiner 7.Dagdeel (Nin.) - Zuiver 8.Meisjesnaam - Grootvaders - Ambtshalve (Lat.) 9.Italiaanse rivier - "Toilet"in oude cafeekes 10.SP+VU in de ninoofse gemeente- raad Vertikaal 1.Symbool van beryllium - Gras land (Nin.) - Oude vochtmaat 2.Rept u (Nin. 2 woorden - Kruis- opschri ft 3.Boom - Hertepaard - De onbekende 4.Kansspel - Eten 5.Mei sjesnaam 6.Mei sjesnaam 7.Vorm van lusten (Nin.) - Meerdere plaatsen in Groot-Hertogdom Luxem burg 8.KI uitenbreker - Plakt (Nin.)- Koe, zonder kop 9.Uitroep van vreugde - Meisjes naam 10.Kan - Plaats NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Uit de trommel ingezonden wijsheden rolde het raadsel brein van Firmijn De Smet uit Neigem. Het gezegde "Is de wijn in de man de wijsheid is in de kan" indachtig, wint Firmijn aldus een fles wijn met trechter. Prijs af te halen op het redaktie- adres. Het kruiswoordraadsel van deze maand is van de hand van Wim Schoofs. Wie volgt Sommige raadsleden kletsen op de billen van het lachen. Azaki 2 Vervolg van pag 3 punten gewoon weer op de gemeen teraad brengen". Durant Wij kampen met personeels problemen. Wij hadden een lange lijst van werken die dienden afge werkt te worden. Als dit is gebeurd zullen we de verkeerscommissie op nieuw samenroepen om na te kijken wat uitvoerbaar is. Dit zal na het verlof gebeuren. Begin juni werd ons personeel van het derde ar beidscircuit beloofd. Daumerie En de mensen die gingen zorgen voor het leefmilieu Durant Die mensen zijn binnen. Het gaat over acht werklieden en twee hogere functies. De mensen van de B.T.K.-projekten zijn on dertussen afgevloeid. Desprets Dit gaat zomaar niet van vandaag op morgen. De Kegel Dus zit men nu in de fase nul Desprets Wij zijn nuchtere mensen. Raes Via de radio vernam ik dat reeds 1/3 van de gemeenten een pro ject hebben ingediend. Ninove is daar niet bij "de sportinfrastruktuur die zal worden aangelegd volgens de nood wendigheden van alle clubs". Timmermans Op welk punt staan de onderhandelingen Burgemeester Er zijn nog véél hangende punten. Zo onder andere de vraag of het huurkontrakt van de terreinen nog moet verlengd worden. Dit hangt af van de eige naars of deze nog bereid zijn tot verlenging TimmermansDat is een drogreden. Die privéeigenaars hebben daarmee niets te maken. De stad mag initi atieven nemen. Het sportcomplex staat op het gewestplan. Durant V.K.Ninove moet leven van zijn kantine. We moeten eerst met V.K. onderhandelen om te zien of zij wel willen spelen in een stadsstadion. Burgemeester Wij zouden toch een einde maken aan grote pro- j ekten Timmermans Wij weten dat de meerderheid hierover verdeeld is. Burgemeester Kent ge de wensen van V.K.-Ninove Dat is 't een en t ander Evenepoel We zullen dit punt wel ten gepaste tijde naarvoor brengen. Stevens En de andere clubs? Hoe gaan die kosten verdeeld wor den Stevens Als we toch mogen kiezen dan stel ik voor dat we Appelterre eerst nemen, daar ruikt het naar tabak (gelach) Desprets :Die aannemer deed mij oneerlijke voorstellen. Raes Daar heb ik geen last van gehad, ik heb er nochtans jaren mee samengewerkt. Stevens Amaai, dit waren zeker de warme 5 minuten. Q)v.z.w't Klokzjiël en de au- ~teurs, fotografen of tekenaars. 3ehalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 12