de gemeenteraad Lachen is gezond 17 mei 84 Iets na 19.30 uur start Luc Durant de gemeenteraad met het dossier over de verbeteringswerken aan de Langemuren. Enkele raadsleden zul len met vertraging de raadszit ting bijwonen. Staatssecretaris Waltniel zal als enige de ganse zitting afwezig blijven. Bij de stemming stemt alléén de S.P. tegen. POLLARE Bij de bespreking van de wijziging aan de verbeteringswerken aan de straten van Poll are stelt Renaat Raes aan de Burgemeester de vraag hoe het nu zit met het stort aan de Hoogstraat. WATERZUIVERING Luc Durant stelt dan voor een ganse reeks dossiers over te dragen naar de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschap pij. Deze heeft als taak om, als gespecialiseerde oDenbare instel ling de opdrachten van afvalwaterzui vering te vervullen. De dossiers die zullen worden over gedragen zijn de volgende TERUGWINNING Er wordt dan de stemming gevraagd over de aankoop van een vrachtwagen- chassis met containersafzetinstal- latie, kostprijs geraamd op 3 miljoen frank. Bij de stemming stemt iedereen ja. HALLEBAAN De openbare verlichting langsheen de Hallebaan te Meerbeke zal worden gemoderniseerd. Er wordt overeen gekomen nieuwe armaturen te plaat sen op de bestaande palen. Kostprijs 1.077.704 frank Georgette De Kegel leest dan een reeks brieven voor die ze geschre ven heeft naar de elektriciteits maatschappij over deze zaak. Volgens haar informatie zouden de onderhan delingen over de onteigening zijn vastgelopen op principiële redenen. NIEUW STADHUIS Bij de goedkeuring van de eindaf rekening van de eletrische instal latie van het nieuw stadhuis (11.566.748 frank) stelt Jacques Timmermans de vraag welke de voor uitzichten zijn tot de ingebruik name van'het nieuwe stadhuis. Bij de stemming onthoudt de V.U. zich. OKEGEM Freddy Van Eeckhout vraagt dan de oprichting goed te keuren van het O.C.M.W. Dienstencentrum voor bejaarden te Okegem. Dit zou worden ondergebracht in het ontmoetings centrum van het O.C.M.W. in de Fontei nstraat. Hierop volgt er een verwarde dis cussie tussen Dhrn Van Eeckhout, Timmermans en Moens. Tenlange laatste besluit de Burge meester met de wooorden "Voila, wij zijn akkoord". Uit de stemming blijkt dan dat iedereen ja heeft gestemd. De diensten sport, onderwijs en sekretariaat komen dan nog aan bod met een zevental punten. INTERPELLATIES Tijdens het vragenuurtje is het Georgette De Kegel die als eerste aan de beurt is. Zij begint met het relaas van de verkeerschaos van dinsdag 17 april. Die dag werden er zebrapaden geschilderd op de Centrumlaan. De 'Elisabethlaan was afgesloten voor het verkeer wegens werken aan het wegdek. Zoals iedere dinsdag was het marktdag en rond twaalf uur, toen de scholen gedaan waren, bereikte de chaos zijn hoogtepunt. Voeg daarbij een bus chauffeur die zijn voertuig op het linkerbaanvak van de Centrum laan parkeert en alles zit strop. (Iedereen schiet in een lach wegens de kegels van De Kegel). Raadslid De Kegel wordt nu heel boos en gaat aan schepen Durant de foto's tonen die ze genomen heeft van de rijen auto's. Met deze opmerking wordt het inci dent dan gesloten. VERKEERSCOMMISIE Georgette De Kegel zet haar inter pellaties dan verder met o.a. erop te wijzen dat vele punten die op de verkeerscommissie werden be sproken nog niet zijn uitgevoerd. Zij besluit "Als de verkeers commissie dient om alle vervelende punten daar te laten bevriezen, zouden we die commissie beter opdoeken en dan kunnen we onze Vervolg pag. 12 Wattez 83 Durant Daar we toch aan het wer ken zijn in de Herlinckhovestraat stel ik voor eveneens het wegdek van de Langemurenstraat te verbe teren. Het ware te gek ook niet meteen de riolering aan te pas sen. De raming van deze werken be draagt 3 miljoen frank. Timmermans :De S.P.fraktie zal dit voorstel niet goedkeuren daar we van mening zijn dat de riolering nog in orde is. Het wegdek dient maar plaatselijk verbeterd te wor den, daar waar er verzakkingen zijn. Het is trouwens maar een straat voor plaatselijk verkeer. Durant M. de Schepen.(gelach) heu..M.Timmermans als we de weg maken zullen we ook de riolering herleggen. Trouwens die verzakkingen zijn het gevolg van nieuwe aan sluitingen aan de riolering.Nu zul len we die dichter bij de huizen leggen.Het ware onzinnig dit korte stukje niet te maken. Die 3 mil joen uitgave zal de stadsfinanciën niet redden. En de bewoners dienen ook geen schrik te hebben van de verhaalbelastingen. De Kegel Met 3 miljoen wat doet ge daarmee Durant Het gaat maar over een zeer kort stukje. De Kegel Blijven het kasseien Durant Als de bevolking er aan houdt, dan blijven het kasseien. We zullen de bevolking laten kie zen. De Kegel Hoe kunt ge nu al een prijs voorop stellen, als ge nog niet weet wat ge gaat doen Durant Wij hebben het nochtans zo geraamd. Burgemeester Het stort blijft gesloten. Dat is alles wat ik weet Durant We gaan hier de discussie daarover niet heropenen. De fout is 3 jaar geleden gebeurd, bij het toe kennen van de vergunning. Het enige wat we kunnen doen is vragen om het vuil te bedekken met goeie grond. We kunnen desnoods ook vragen om de werf op te kuisen. a)bouwen van een rioolwaterzuive ringsinstallatie gelegen op de linkeroever van de Dender, pa lend aan de rijksweg nr.731 en de Nederwijkstraat te Ninove (aanbesteed) b)aanleg afvalwater collector langs waterloop nr. 5.125 (deel) in de Lavendelstraat (deel) en de Be verstraat (deel)vanaf de Gentse straat tot de Marktweg te Ninove (ontwerp goedgekeurd) c)aanleg afvalwater collector komen de van de Parklaan tot aan het Moeremansplein volgens het alge meen rioleringsplan te Ninove (voorontwerp goedgekurd) d)aanleg afvalwater collector ko mende van Okegem vanaf het te bouwen pompstation tot aan het waterzuiveringsstation (ontwerp goedgekeurd) e)aanleg afvalwater collector komen de van Neigem en Meerbeke tot aan het waterzuiveringsstation te Ninove (princiepsbeslissing aanstelling ontwerper) f)aanleg afvalwater collector komen de van Nederhasselt en Outer tot achterkant Grootwarenhuis G.B. (princiepsbeslissing aanstel ling ontwerper) g)aanleg afvalwater collector rechter Denderoever langsheen de Désiré de Bodtkaai te Ninove (uit gevoerd) h)aanleg afvalwater collector lin ker Denderoever vanaf Graanmarkt tot waterzuiveringsstation te Ninove (uitgevoerd) i)aanleg afvalwater collector vanaf Stadhuis tot einde Graanmarkt (uitgevoerd in 1973) j)aanleg afvalwater collector van af Marktstraat tot einde Graan markt (uitgevoerd naar aanleiding verwezenlijking rioleringsontwerp B.P.A.Polderkwartier) (uitgevoe Durant Ik juich het ontstaan van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschap pij toe. De overname betekent een verlichting van de gemeentefinan- ciën daar de ermee gepaard gaande kosten door de V.W.Z.M. zullen ge dragen worden. Ik stel voor er nog twee dossiers bij te voegen nl dat van de' Twijndersweg en van de Weggevoerdenstraat. Het gaat hier evenwel niet over echte collecto ren. Aan een collector mogen in principe géén huisaansluitingen gebeuren. De Kegel Hoe zit het met de werk groep Komt daar dan nog wat van in huis Durant Ik zal wel op mijn manier de Werkgroep Leefmilieu uitnodigen. Durant We zullen een papier- en glascontainer plaatsen op het Paul De Montplein. Op die manier voldoen we aan de vraag van de heer Verekens We zullen beginnen met de aankoop van twee containers. Burgemeester Het hangt natuurlijk af van de versnelling (gelach) De Kegel Moeten wij een Rijksweg verlichten Durant De openbare verlichting is onze taak. De Kegel Hoe zit het met de elek- triciteitskabine op de Hallebaan? Zij ontsiert gans de omgeving. Wij zullen niet ja stemmen als ze blijft staan. Durant Ik denk dat er nu een ak koord is. Men wacht enkel nog op de betaling. De Kegel Ik dring aan dat u zou eisen dat deze kabine wordt afge broken Desprets Wij voorzien september- oktober. De wegeniswerken zullen dan nog niet aangelegd zijn. Durant De plannen van de wegenis werken rond het stadhuis werden afgekeurd Timmermans (lachend) Men kan even tueel grind aanbrengen (Desprets lacht groen, met deze opmerking) Daumerie Welk is de reden van de afkeuring Durant.De voorstelling van het ontwerp van de wegenis voldeed niet. We hadden dit werk beter overgelaten aan een echte ont werper Timmermans Volgens ons ware het beter geweest dat de stad dit ge bouw afkocht van het O.C.M.W. In het dossier stak ook géén kosten- baten analyse, zoals het volgens de wet zou moeten. Van Eeckhout Op de begroting staat 500.000 frank ingeschreven. De openstelling zal maar 180.000F kosten. Het is een gemengd B.T.K.- projekt. De bezigheidsterapeute is reeds aan het werk in Ninove en Denderwindeke. Nu zal ze er Okegem nog bij nemen. Burgemeester Wij vragen het O.C.M.W. te willen onderzoeken of het niet wenselijk zou zijn het centrum 32 uur per week open te houden i.p.v. de voorziene 23.30'. Anders zouden er geen overheidstoelagen uitgekeerd worden. Van Eeckhout Wij voorzien de open stelling van het dienstencentrum tegen volgende maand. Moens Dat is straf. De Kegel De stadsdiensten weiger den zelfs hun kegels te verplaatsen, want de verf moest drogen. Callebout (stoïcijns) De mensen die naar Brussel gaan werken moeten dagelijks in de file staan. Durant Onze dienstleider is ter plaatse geweest en heeft vastgesteld dat het niet de fout was van ons personeel dqt alles in het honderd liep. Hij heeft die mensen dari ook laten verder werken. De Burgemeester Er is mij een bus chauffeur komen vragen wie die boze madam was met een groene auto en een blauw kleed. (Er wordt bulderend gelachen wegens de kleuren). De Kegel Wie durfde ontglippen langs de Elisabethlaan werd dan nog door de Rijkswacht op de bon gezet Schorreel Mag ik van de gelegenheid gebruik maken er u op te wijzen dat het niet de taak is van een gemeen teraadslid om het stadspersoneel or ders te geven. Alléén de bevoegde schepen is verantwoordelijK.Ons personeel weet op den duur niet meer hoe zich te gedragen in zo'n omstandigheden.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 3