COCK .VCCRLJIT SA VOO/FEESTEN MUZIKAAL TALENT GEVONDEN IN NI- NOVE... ALS WE NU NOG ZANGERS VINDEN DAN ZITTEN WE HELEMAAL GOED. Op zaterdag 19 mei organiseerden de jong-socialisten Ninove in zaal De Redding een muziekavondje met alleen groepen uit Groot- Ninove. Een lovenswaardig ini tiatief, alhoewel ik niet zeker weet of het uitging van de groe pen of vande organisators, het werd daar echt een avond vol verrassingen en dat niet in het minst door een ruime publieke belangstelling; ook de man achter de knopjes van de P.A. heeft ons een hele avond ver baasd want ondanks het feit dat die kerel reeds van in de vroege namiddag bezig was met zijn sound check en deze tot bijna negen uur 's avonds duurde, slaagde hij er niet in om een degelijk geluid uit zijn boxen te halen. Wanneer zal men in Ninove eindelijk eens begrij pen dat als men bespaart op licht en geluidsversterking dit steeds ten koste is van de groe pen die optreden. Laten we het dan maar eens heb ben over de groepen. Bovenaan de affiche stond OUATERMASS, deze mochten van hun ouders niet in een socia listische zaal optreden en ver speelden aldus op een domme ma nier de kans op mogelijke pu blieke erkenninq. MASTERS en JOHNSON waren daarentegen wel van de partij (figuurlijk), aangekondigd als zijnde swingend en funky. En de eerste groep van de avond bleek al een revelatie te zijn, deze muzikanten hebben duidelijk begrepen wat de begrip pen swing en funk betekenen en ook hun zangeres die (onder ande re) voorzien was van een goede stem en daarbij ook nog weet hoe ze zich op het podium moet gedra gen. Dit alles had spijtig aenoeg een kontrast met die stijve hark van een zanger, een kerel zonder podiumpresence en daarbij stelde zijn stem ook niet veel voor, hetgeen hij ten overvloede bewees tijdens het eerste bisnummer waar hij ondanks de uitstekende muzika le begeleiding toch zijn tanden helemaal kapot beet op Phil Col lins. Deze groep kwam ten andere veel te vroeg op de avond, want als men de ninovieters wil doen dansen moet men ten minste wach ten tot ze een ferm stuk in hun kraag hebben. Ondanks het veelvul dige geniep van de P.A. tijdens hun optreden kan men toch het volgende besluiten degelijke en swingende funkgroep zoekt zanoer met stem en podiumpresence In de film van Coppola giet Rusty James de Rumble Fish in de rivier, gelukkig hadden enkele ninovieters hun naam tijdig veranderd in RUMBLE MAN, anders waren ze misschien wel verdronken. Een hele poos geleden heb ik. in ditzelfde blad over hen onder andere geschreven dat ze nog veel moesten oefenen en repeteren, met plezier kon ik vaststellen dat ook hier oefening kunst (met kleine k) baart. Het trio van weleer is in middels uitgebreid tot een vijftal en vooral de nieuwe gitarist bleek Rumble Man was dan ook ver het beste wat ik over deze groep kan zeggen en ik had begrip voor al het volk dat de zaal verliet. Tulamore Dew bracht een optreden dat bol stond van dat bombastisch geknoei waar de pseudo intellektuelen zo graag over praten: men had me nochtans verteld dat de ze soort muziek samen met Pink Floyd de wereld had verlaten? Hoe goed hun muziek eigenlijk wel is moeten jullie maar aan iemand vragen die daar ver stand van heeft, want voor mij waren hun muzikale hoogstandjes zo boeiend dat men me na het optreden heeft moeten wakker maken, en ik was toen pertangs nog niet zat. Daarmee zat de eerste Rock Vooruit eron en hadden we tussen het gepiep van de P.A. door toch nog enkele brokken goeie muziek kunnen horen. Het gebrek aan zangers in sterke muziekgroepen zorgt wel voor een bittere nasmaak maar is niets vergeleken bij de smakeloze slaap pil uit Meerbeke (die groep hoort echt niet op een gebeurtenis die ROCK in het blazoen draagt). Verder kan ik de organisatoren alleen maar de raad geven om de volgende keer wat meer geld te spenderen aan een degelijke licht en geluidsinstallatie vergezeld van knopjesman met een beetje er varing, want dan kan men ten eer ste op het voorziene uur beginnen en krijgt men ook nog een zuiver der geluid dan dat nu het geval was. Al doende leert men. een grote aanwinst te zijn. De voor uitgang die de ritmesektie gemaakt heeft is bijna ongelooflijk te noe men, hun niveau bevindt zich momen teel ergens tussen goed en zeer goed. Blijft hier maar één probleem meer over en dat is alweer de zanger, wanneer hij bij het agressieve genre (Rumble Man,-you know) blijft,is zijn schreeuwende stem soms noo te pruimen, maar als ze dit oenre enig zins lossen dan is het niet meer om aan te horen. De enige momenten dat er op de zang niets aan te merken was, was ten eerste helemaal in het begin van het optreden, toen de knopjesman vergeten was de micro open te draaien, en ten tweede tij dens dat muzikale bisnummer, alhoewel hij dat geschreeuw ook gerust mag achterwege laten. Toen was het de beurt aan de mensen uit Meerbeke die luisteren naar de naam TULAMORE DEW. Hier voltrok zich het wonder, want deze groep beschikt over twee knapen die hun stem wel op een degelijke manier door de ge luidsinstallatie kreoen, maar dat Vervolg van pao. 6 -een tweede piloot zal de kist voortduwen, en een derde,de meca nicien,mag de nodige herstellingen onderweg verrichten. Deze zal echter niet mogen meeduwen. Om wisselen mag ook niet. -de deelnemers moeten een helm dra gen, en de wagen moet op een of andere manier kunnen remmen. Peda len en motor zijn niet toegelaten. De zeepkist kan je natuurlijk met veel fantasie beschilderen. En zelf ben je best verkleed. Elke ploeg kiest een originele naam die moet voorkomen op de carosse- rie. Nu, de omloop of parcours De wagens vertrekken op 't einde van de Zuidstraat en vervolgen hun weg langs Zuidstraat, Oost straat en Abdijstraat. De aankomst: bergaf Abdijstraat. De politie werd gevraagd, de vei ligheid op de weg te verzekeren en ook daarom vragen wij aan de bewoners van de vermelde straten, hun wagen niet op de weg te par keren. De prijzenregen Een prijs is voorzien voor; de winnaar van de omloop, de mooiste wagen, de on gelukkigste ploeg, de origineel ste konstruktie, de snelste wagen in de afdaling. Je kan dus al maar beginnen zoeken naar materiaal. Onderstellen van oude kinderkoetsen en houten bak ken,zijn zeker ergens te vinden. Broer, zus, vader of moeder kunnen je best een handje toesteken bij de bouw van de racewagen. Doe ook even een paar proefritten vooraf, zodat je kan zien of de wagen sterk genoeg is. Zo leer je hem ook be ter besturen. We wensen jullie alvast veel ple zier en knutsel genot. dit mogen we ook niet vergeten op maandag 20 augustus vanaf 20u gaat de "8ste zoektocht naar het beste ninoofse lied" door. "Jullie mogen ook deelnemen aan deze 1iekeswedstrijd die doorgaat op de kiosk van het Savooiplein. Repeteer maar LIEKESWESTRIJD De 1iekeswedstrijd op de maandag van de Savooifeesten (20 augustus) wordt jaar na jaar befaamder (en beruchter). Het is stilaan tot de Ninovieters doorgedrongen dat ze hier moeten zijn om de ware ninoof se "vedetten" aan het werk te zien. Om er maar enkele te noemen Jimmy werd er beroemd, Chips zette er misschien wel zijn eerste pas sen op de planken en Danny Van Hoorebeke kaapte er tot drie maal toe de eerste prijs van de jury weg, waardoor hij dus zowat onze keizer wordt, een gastoptreden be loofde, maar dan wel buiten wed strijd. Achter de vraag wie dit jaar met de eerste prijs gaat lo pen, staat dus meer dan ooit een groot vraagteken. Een bekwame jury zal op deze "8ste zoektocht naar het beste ninoofse lied" moeten uitmaken wie hiervoor in aanmerking komt. Originaliteit, stem. en presentatie worden kri tisch beoordeeld. Er is echter ook een felbegeerde prijs van het pu bliek (dat reglement wordt wel ter plaatse uitgelegd) en vele mooie naturaprijzen. Men mag in dividueel, in duo of in groep deelnemen. Wie zichzelf niet be geleidt, kan begeleiding aan vragen. Maximum duur van het op treden 10 minuten of 2 liedjes. Poëzie of sketch is ook toege laten. Vooraf inschrijven is ge wenst, daar het aantal kandida ten beperkt is, gezien het vroege sluitingsuur die dag (22u!). Gratis inschrijven kan in kafee Kontrast, 'J: Klokhuis of bij de presentator Rufijn De Decker, F.Tavernestraat 23, Ninove, tel 054/33 96 86. Kandidaten beginnen maar al te fantaseren, te schrijven en te repeteren. Het publiek koopt alvast de kaartjes Tulamore Dew Bruce Palmer. Masters en Johnson

Klokzjiel | 1984 | | pagina 7