Hg Danny Van Hoorebeke Voljeir Paul Rcelandt Mark Siroyt Vrij. Podium Kris De Bruyne Band The Whammer Jammers I SA VOOIFE ES TEN S Wijken verwelken, Schepenen vergaan. Maar de Savooi feesten blijven bestaan! Dertien jaar. Geen strubbelingen met allerhande instanties. En 't is al juni Wij zijn niet bijgelovig. Touchons du bois. Dertien jaar. Meer dan 't moment om in eigen hart te kijken. Halen wij het derde lustrum Zijn we gevat in de zoutzuil der verstarring Der zelfge noegzaamheid Egotripperij Dertien jaar. Daar is de jeugd. Einde lijk. Ondanks. Revolutionair. Een "Bal Populeir" op vrijdagavond. Mét Siroyt, mét Voljeir, mét Paul Roelandt and orchestra. Nu jij. Dertien jaar. Gans de wijk, oud en jong, hup met de beentjes, Voorzitter Aimé op kop. Meer dan vijftig jaar wijkkermis. Let us be together. Dertien jaar. Europese avant-premiëre van Kris de Bruyne's gloednieuwe groep en dito programma. Op de Savooifees ten. Werk aan de winkel voor een pu blic relatiohsman (Hup Hugo). v Sammy (de jazz-reus) Rimmington komt dus niet. Nieuw-Amsterdam wordt ge sponsord door Peter Stuyvesant (filter) Wie zijn wij Geen nood. Leve de No- tekrakers. De Werkgroep heeft al ande re noten gekraakt. Dertien jaar. Priester Jef UI burghs Europarlementair op de lijst van de roden. Doorbraak. Een droom: Antwan opent de feesten met een frigische muts op het eerbiedwaardige hoofd. Georgette, de linker borst ontbloot, de bajonet geklemd in de rechtervuist verdedigt de kiosk tegen de opdringen de dienders (het uur is geslagen). Marianne Dertien jaar. Nog een droom. Witge handschoend. Freiherr von zingt een lied op maandagavond. De avond van Danny. De avond van Jimmy. De avond van Etjen Er is geen kiezing meer. Dertien jaar. Geen DROOM, en toch de 13de SAVOOIFEESTEN. Van, voor, en door wie het wil ZAL ONS BESCHERMEN Na het welkomwoordje van Voorzit ter Aimé Van Den Berghe, wordt de eerste dag van de feesten, die wij een extra Ninoofs cachetje willen ge ven, ingezet met een plaatselijke "vedette": Danny Van Hoorebeke. De Ninovieters hoeven wij niet meer wijs te maken wie hij is. Zijn "Flikken- lied" is zowat een evergreen geworden in Ninove. Met dit lied kaapte hij meteen de eerste prijs van publiek en jury weg op de Liekeswedstrijd vier jaar geleden. Drie maal ging hij op de maandagavonden met de prijzen lo pen zodat wij hem nu als zowat "de keizer" presenteren, op kop van de feesten. Ook op maandag zal hij als "special guest" nog enkele nummers ten beste geven. CAFE CHANTANT Hoeven zij nog voorgesteld te wor den, de pioniers van de Savooifees ten, die 13 jaar geleden met hun "Mannen van de Savooi straat" de eerste stappen zetten naar wat thans een vierdaags muziek-(en ander) fes tijn geworden is - Rufijn De Decker, reeds wel gekend Tn"aTTë"RrTngën~van het Ninoofse kultureel en amusementsleven - brengt liedjes van anderen, én van eigen makelij op een niet te evenaren Dub 1inersstijl (waarmee hij tijdens "cafë-chantants"in Café Ragtime en de Vooruit het, publiek leerde zingen); - Marcel_(Stromboli}_De_Neve: naast aTïërTëi andere kwaTTtëTtën bezit hij er één uitzonderlijke: hij is een verdomd goeie muzikant, kan zowel met de viool als met de klarinet uit de voeten Zijn specialiteit: zigeunerjazz, stijl waarin hij bij de Piotto's en an deren de goede leerschool vond. Ook als muzikale begeleider van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten wist hij jarenlang zijn kundighe den te bewijzen. - Oswin Catteeuw: ongeëvenaard aKEördëömst~diealhoewel geen Ninovieter, reeds tientallen malen op één of andere Ninoofse gebeurtenis zijn muzikale talen ten tentoon kon spreiden. Voljeir dus, na heelwat zoeken en tasten (zelfs in de elektrische gitaar-richting), terug in de oude plooi gevallen: degelijke muzikanten, muziek van bij ons, geestig, soms ernstig, nooit ver velend. Ook als "special guests" mee te maken op vrijdag 17 augustus in Café De Krebbe, Albertlaan (bij Rik en Rita), na de optredens op het pleintje ('s nachts dus). Wie er verleden jaar was, zal er terug zijn: ambiance verzekerd BAL POPULAIR Zodra de beslissing was gevallen om van de vrijdag-avond van de Savooi- feesten eens eeri echte populaire a- vond te maken, meer gericht op de be woners van de Savooistraat,Niepers- veld en omliggende straten, werd er naarstig gezocht naar plaatselijke artiesten die hiervoor konden in aanmerking komen. Alras viel de naam Paul Roelandt en zijn orkest,the HitmastersDeze zanger uit Dender- houtem heeft reeds voldoende bewezen een boeiende entertainer te zijn. Hij was graag bereid een"bal po pulair" te komen verzorgen op de 13e Savooi feesten. Zijn liedjes mikken gewoonlijk op de gevoelige snaar, zonder daar om te vervallen in het tranerige genre. Paul zelf verklaarde ooit in een interview:" Ik probeer de gulden middenweg te bewandelen, tussen de smartlappen en de liedjes met een zwaarwichtige "boodschap". Dat is niet altijd even makkelijk en vaak heb ik het gevoel dat ik een koord danser ben die ir. wankel evenwicht zijn kunsten vertoont. Zingen moet met gevoel gebeuren, maar als je daar in overdrijft, wordt het smartlapperijAnderzijds moet je ook iets zinvols vertellen, zonder daarom de wereld te willen verbeter en.Muziek moet in de eerste plaats ontspannend zijn" "aul Roelandt en zijn orkest,de ge knipte groep om de eerste populaire Savooi feesten-avond te besluiten. TRAVESTIESHOW VAN DE BOVENSTE PLANK Wie vorig jaar de 1iekeswedstrijd op maandag meemaakte, zal zich ze ker het optreden buiten wedstrijd herinneren van Mark Siroyt. Ver kleed als volksvrouw, kompleet met emmer en borstel, kwam hij zijn pasgeschreven kommerenlied zingen. Onverwacht en grandioos Opgegroeid in 't Savooi straatje, hoeft Mark aan de wijkbewoners en de Ninovieters niet meer voor gesteld te worden. Iedereen kent hem uit het revuegezelschap en het karnavalgebeuren. Akteur in hart en nieren (en weet ik veel waar nog allemaal), is hij zich met professioneel perfektionisme gaan toeleggen op de play-back- show, waarbij de vrouwenrollen hem duidelijk het best liggen. Toen wij besloten in het vrijdag programma een Ninoofs en wijk- aksent te leggen, kwamen wij au tomatisch bij Mark Syroit terecht, alhoewel iederéén uiteraard deze vizuele attrakties zal kunnen appreciëren. MODERN VISION" EN "FOR SALE" Zoals de voorgaande jaren worden de kioskoptredens van zaterdag en zondag geopend met telkens twee vrij- podiumgroepen. Op zaterdag 18 augus tus om 18 u. wordt er gestart met de Tollembeekse "MODERN VISION". Enig opzoekingswerk in een bekend muziek blad leverde ons de volgende inlich ting op: "Een onzeker combo dat op vrij charmante wijze uitpakte met zachte new wave, geleid door een wat mompelende costellokloon. Best aar dig. "(Rock Rally'84 te Leuven, Humo 29/3/84). Voorwaar geen slechte kri tiek, waarvan akte. Om 19 u. is het dan de beurt aan de Nienofse - werk in eigen streek- groep FOR SALE", een zeer recente formatie die ons met rockcovers en enkele eigen num mers zal vergasten. Het zal hun eer ste serieuze stap naar het podiumge- beuren worden. AVANT-PREMIERE Begin dit jaar verscheen in de kran ten het bericht dat Kris De Bruyne, na een afwezigheid van b jaar op de planken en een lang verblijf in de U.S.A., terug in het land was en zin had in een come-back Nostalgisch schoten ons muziekflarden van zijn suksessen door de geest: "Vilvoorde City", "Lieve Jacoba", 'sNachts als het donker is", Oh producer", en vooral" Amsterdam'.' Er werd kon- takt opgenomen. Gevolg is dat Kris De Bruyne op 16 augustus op de Savooi- feesten vanaf 20 uur hier in Ninove zijn avant-première komt geven. Van 28 september tot 2 december volgt namelijk zijn echte tour door Vlaan deren. Kris De Bruyne beloofde ons een programma dat zowel oude hits als gloednieuw materiaal ver enigt, met een band om van te dui zelen: nl. Chris Peeters (lead guit ars), Dirk Joris (keyboards en syn- thesisers), Jan Hubsens (bass) en Jan Cuyvers (drums en percussion). KAZZEN IS BACK Na de "split" van KAZZEN K00 werd in het Ninoofse uitgekeken naar een passend vervolg. Hardnekkige geruch ten deden de ronde als zou De Kazzen (alis Mare Cassiman), na zijn zwerf tochten in andere werelddelen, af stand genomen hebben van zijn vroe gere neder!andstalig repertoire, enterug aan het repeteren geslagen was met een nieuwe formatie. Resultaat: "The Whammer Jammers", synoniem voor compromisloze rock en ambiance. De groep is ontstaan uit een jam-session, waarbij iedereen zich kostelijk amuseerde zodat be sloten werd verder te doen, in vast groepsverband. De groepsleden: - Tony Boast (gitaar): speelde vroe ger o.a. met Karei Bogard, Tjens- Couter en Joystick - Patrick De Witte (drums) en Fons Cymons (bass): maakten samen met Mare Cassiman (zang) deel uit van KAZZEN K00 ("Wat ik geleerd heb in dit leven"). Het repertoire: bestaat voornamelijk uit Rhythm Blues, en covers van sixties-hits, op een originele manier herwerkt tot een eigen heden daags geluid. Als extraatje werd ons ook nog een gastoptreden beloofd door ROLAND (je weet wel, van "The Bluesband"), zodat de garantie gegeven is voor een aardig uurtje "vollen bak".

Klokzjiel | 1984 | | pagina 14