De man die zijn eigen stemmen stai OVER AMFIBIEËN, TWEESLACHTIGEN EN ANDERE TWIJFELACHTIGEN gemeenteraad De grote socialistische blikvanger in de Denderstreek was tijdens de voorbije kieskampanje wel Willy Ver- nimmen: tientallen en tientallen grote Vernimmenkoppen, Euro-avond in 't Volkshuis met het duo Vernim- men - Verminnen, rode anjers op de markt samen met Karei Van Miert... Wat heeft dat nu allemaal opgeleverd Willi eken? In Ninove niet veel. Weinig zelfs. Helemaal niets. Willy haalt in Ninove 1613 voorkeur stemmen. Dat is 574 minder dan met de Euro-verkiezingen in 1979. Allez, allez, hoe kan da na? Uit officiële bron vernamen wij dat Willy te moe was om nog mee op te stappen in de Ninoofse 1-mei stoet in 1984,aangezien hij reeds Geraards- bergen,Denderleeuw en Aalst achter de rug had. Zou dat de reden van een fors stem menverlies kunnen zijn? Normaal ge zien zou een begrijpend militant dit toch appreciëren: niet meer kunnen, niet opstappen maar toch aanwezig zijn in Ninove. Neen, boze maar welingelichte tong en houden er een andere versie op na Willy is wel degelijk begonnen aan de stoet, op kop zelfs, maar toen hij zag dat KP'er Jef Turf(tevens lijsttrekker.ook in het eerste rijtje mocht opstappen schoot Willy's gemoed volAan de hoek van de Gent sestraat haakte hij af en beval,luid gestikulerend, zijn Geraardsbergse kompanen ook uit de stoet te halen. Dat dit hier in Ninove in verschil lende verkeerde keelgaten geschoten is, hoeft geen verdere uitleg. Dus, Willy volgende lmei.opstappen jong, ge kunt uw verlies'weer opha len. 't Amusement in Straatsburg ondertussen ^Kent u Rint, die apolitieke vereni ging vol politiekers. Alhoewel, men weet nooit. Nu eens zijn politiekers politiekers, dan weer niet. Zo werd de zoon van Willy De Clercq beheer der van Sidmar benoemd door de Bel gische Staat en kwam Mark Eyskens, die het soms graag goed zegt, in het parlement verklaren dat dit geen politieke benoeming was. *0ok Ninove kent zo'n specimens een politieke burgemeester zonder partij en nu ook een partijvoorzit ter zonder politiek. *Ik ben geen 'echte' politieker zegt Luk Durant. Wat hij dan wel is Blijkbaar iets amfibieachtig of zo iets als een bisexueel. Maar dat laatste gaan we niet al te zeer uitleggen. Luk Durant is dus een apolitieke politieker. Hij rijdt met een auto met twee versnellingen. Ge weet wel van die blauwe versnel lingen, want dat is iets apart.De ene versnelling is de politieke ver snelling. Daarmee rijden ook de man nen van het vak, de echte politie kers, zoals de burgemeester, dat is de versnelling van degenen die hun job niet serieus doen, maar juist daardoor veel stemmen halen. Luk rijdt juist voldoende niet serieus om in het echte milieu van de poli tiekers toch au serieux genomen te worden. Maar soms schakelt hij plots over op de andere versnelling. Hij speelt dan politiek vals om zijn werk goed te doen. Dan is hij apoli tieke politieker. Zo zegt hij. x Wie dat spel met die twee versnel lingen door heeft, kan plots Luk goed yolgen. Een te groot nieuw stadhuis, dat te klein is. Politie ke Luk die het allemaal goedkeurde, apolitieke Luk die het ganse geval afkeurt.zo ook de atletiekpiste. Politiek ligt die volgens Luk goed? maar apolitiek slecht. En ook met de RW 80 is het ja en neen. *Zei Shakespeare al niet 'To be or not to be, blijft toch allemaal hetzelfde'. Daarom dat ik van oor deel ben dat het oppassen geblazen is in het politieke verkeer met al die blauwe versnellingen en met die politiekers die politiek apolitiek doen of apolitiek aan politiek doen. Want hoe serieus is een politieker die zegt geen politieker te zijn, als hij er aan toevoegt dat politie kers niet serieus zijn. Zeiden de Grieken al niet dat de Kretenzers zegden, dat alle Kretenzers leuge naars waren en sindsdien is het raadsel ken of de Kretenzers al dan niet leugenaars waren nog niet opge- Ne goeie slechten INDUSTRIEPARK INTERPELLATIES X. lost. Vervolg van pag 3 woord. Hij zegt dat de stad van een financiële katastrofe werd gered daar Minister DE WULF de V-dienst van het O.C.M.W. voor 18 bedden heeft erkend, door deze te laten aansluiten op de materniteit voor de periode tus sen 1/1/81 en 31/12/84. In totaal werden hierdoor 68 bedden erkend. Schorreel We hopen dat de meerder heid op dezelfde wijze zal blijven rea geren als we oproepen tot solidariteit. Dit zal in de toekomst zeker nodig zijn als we de gesprekken tussen het O.C.M.W. en de H. Hartkliniek willen aktiveren met het oog op de bouw van het nieuw ziekenhuis. Wij zullen hieraan vanuit de oppositie medewerken. Burgemeester Wij verheugen ons ook. Mieke De Smet Het kwam toch in feite aan Schepen Van Eeckhout toe om deze mededeling te doen. Hij wist dit ook hoor Schorreel Men had dit aan mij gesig naleerd. Mieke De Smet M. Van Eeckhout zou dit ook wel gedaan hebben. Durant Daar ons industriepark bijna volzet is, is nu het ogenblik aangebro ken de gronden die gelegen zijn achter de N.V. Delhaize te ontsluiten. We zullen een zijweg aanleggen (3.000.000 fr.) zodat we deze 5,5 ha opgehoogde grond kunnen verdelen in kleinere per celen. Voor de toekomst kunnen we er misschien aan denken om ook de oude industriegebieden te herwaarderen en de oude panden ter beschikking te stellen van nieuwe nijverheden. Daar is interesse voor want de gronden in ons industriepark zijn van slechte kwali teit. Dit voorstel wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. BARONNEN Desprets Daar we hier op 1 maart '84 beslisten de gesloten begraafplaats rond de O.L.Vr. Hemelvaartkerk te Ninove om te vormen tot gedeeltelijke parkeerruimte en plantsoen zijn we nu verplicht de elf resterende conces sies op onze kosten te laten overbrengen naar het nieuwe kerkhof aan de Dender- houtembaan, waar een perceel van dezelfde grootte ter beschikking zal gesteld worden. Timmermans In het dossier stak een brief van een baron, een afstammeling van wijlen Burgemeester De Cooman, die vraagt om deze zerk tegen de muur van de kerk te plaatsen. Het antwoord van de schepen vind ik nogal cru. De Rouck Ik vind het nogal raar dat zo'n reactie moet komen van soci alistische zijde. De grafzerken zullen worden overgebracht zonder favoritisme. Timmermans M. Desprets, wilt U het antwoord op die brief eens voor lezen Desprets leest voor. Uit zijn schrijven blijkt dat het oude grafmonument niet conform is aan het kerkhof reglement en hij stelt voor een kleine grafzerk te plaatsen. Timmermans Begrijpt ge nu waarom ik dit antwoord niet gepast vind Deze grafmonumenten hebben een histo rische betekenis en dienen in hun ge heel te worden overgebracht. Burgemeester Akkoord, we zullen opnieuw kontakt opnemen met die familie. Maar ik zal iets anders vertel len, ook over een baron. We kregen hier een schrijven van een kleinzoon van de eerste Burgemeester van Ninove Van Ipperzeel. Op Allerheiligen vond deze de zerk niet meer van zijn overgrootvader, die vroeger aan de kerkmuur was bevestigd. Bij de herstellingswerken aan de kerkge vel was deze weggenomen. Ik liet de kerkfabriek deze zerk opsporen, maar deze is onvindbaar. Dit zal waar schijnlijk een rechtszaak worden. De Kegel We kunnen toch een andere steen geven. Burgemeester 't is goed, als gij hem kapt. Met gelach wordt deze kerkhofhistorie afgesloten. Er worden dan nog een zevental punten besproken gaande van de aankoop van een anodische bescherming vooi zandfil- ters voor de zwemkom -over het markt- reglement- tot het aankopen van een computer met printer voor de stedelijke avondschooI Clement Prieels stelt voor om drie stadsherwaarderingsgebieden aan te duiden, zijnde 1. Het gebied "Dam A" 2. De "Achturenwijk" en Brusselsesteen weg (linkerzijde) tot de Meerbeke- weg. 3. Burchtdam en Brusselstraat. Voor elk van deze wijken zal een stuur groep worden opgericht bestaande uit deskundigen, beleidsverantwoordelijken en afgevaardigden van de betrokken wijkbewoners. Deze herwaardering is vooral bedoeld om de woonsituatie te verbeteren. De Rouck Wij juichen dit iniatief toe, maar stellen voor om er nog een vierde gebied aan toe te voegen zijnde de zone tussen Vestbarm-Koepoortstraat E. De Deynstraat-Stationsstraat. En waarom ook niet de Nederwijk en de Pamelstraat Urbain Verekens Dan kunnen wij er ook nog het polderkwartier, de Sig- tay en de zone achteraan de Graan markt bijnemen. Priëels Men is nu reeds 15 jaar bespre kingen aan het voeren rond den Dam en de Achturenwijk is een van de oud ste wijken van "Ninove Welzijn" Ik verwacht hier geen moeilijkheden op erkenning. Als we de overheid zullen toelaten ons voorstel af te slanken, dan zullen we de vis laten verdrinken in de emmer. Desprets We kunnen er achteraf nog gebieden bijvoegen. Verekens De werkgroep Leefmilieu heeft reeds werk verricht op dit gebied. Dit voorstel komt nogal plots. Timmermans Ik vind het een positief voorstel. Er bestaan reeds studies over de binnenstad. We moeten doen aan sociale herwaardering, anders is het gevaar groot, dat bepaalde handels wijken er zullen opspringen. Als ge te groot gaat werken gaat ge ook niets bereiken. Daumerie M. Desprets, in welke faze zijn we nu Desprets Fase 1 De Kegel Wij danken dhr Prieels om de Schepen van de grond gelicht te hebben. Evenepoel Dit is een voorstel dat uitgaat van Ninove-Welzijn. Laat ons er een vierde gebied bijnemen. Die mensen hebben reeds veel bereikt door eigen werk. Timmermans Allé, Geef De Rouck en Prieels ieder ne lekstok. Hierop wordt Roland De Rouck boos en vloekt tegen Timmermans. Mieke De Smet Ik begrijp de raad toch niet goed. Wij zijn hier nu bijna één jaar mee bezig, en als er een voorstel is, wil men uitstellen. Despirets Laat ons stemmen over het voorstel Prieels samen met het vierde gebied van De Rouck. Bij de stemming onthoudt de S.P. zich. C.V.P.-P.V.V. en V.U. stemmen ja. Jacques Timmermans besluit deze open bare zitting met een interpellatie over het politieoptreden tijdens de verkiezin gscampagne voor het Europees, Parlement. Interpellant is geweldig boos op de politie die verkiezingsborden van de S.P. bij nacht ging wegnemen op privé terrein. Jacques Timmermans Ik huiver bij de gedachte wat het moet betekenen te leven en gebukt te gaan onder de gesel en de dwang van autoritaire, ondemocratische machthebbers van staten, zowel in Oost als West" besluit hij. De Burgemeester die afwezig was in bedoelde periode leest het verslag van de politiecommissaris. Jacques Timmermans zegt dat dit ver slag onjuist is en beschuldigt de Politie van vandalisme. Hij eist dat de verantwoordelijken zou den gesanctioneerd worden. Hiermee werd dan de laatste zitting voor het groot verlof besloten. We zien mekaar terug op donderdag 6 september. AZAKI

Klokzjiel | 1984 | | pagina 4