GELUK OF ONGELUK? HET REKLAMEBORDENVERHAAL 11 niet slecht, ook al spelen zij enkele klassen lager dan hun voorbeelden. Op het einde van de avond kwam Danny Van Hoorebeke nog een keer zijn groot ste suksessen brengen, en nu klonk zijn stem al stukken beter dan drie dagen ervoor. Had hij zijn stemban den goed gesmeerd tijdens de feesten, of zou er Per Abuis de vrijdagavond ergens iets zijn misgegaan En dan was er nog de 8e zoektocht naar het beste Ninoofse lied. Nog nooit trok de Liekeswedstrijd zo een ruime belangstelling als dit jaar, en toch waagden zich 16 kandidaten op het podium. Op enkele uitzonderinqen na is het platvloerse er dan ver uitgeraakt en steeds meer kandida ten kunnen zonder overmatig drinken hun plankenkoorts overwinnen (zelfs Jimmy kende zijn tekst vanbuiten). Het Ninoofse wordt steeds maar inter- nationaler, men zingt het niet alleen meer in het Ninofs en het Nederlands, maar ook in het Houtems, Engels, Frans en zelfs in het Arabisch (wat de zanger van Trol deed spreken over het Arabisch gevaar). Dit alles wil in het geheel niet zeggen dat de Liekeswedstrijd zijn pittoresk karak ter heeft verloren, zelfs integendeel; de meeste kandidaten doen alleen maar mee om zichzelf en het publiek te ver maken, in een ware olympische sfeer dus. Alleen Jimmy was weer eens out standing, dank zij zijn haast niet te evenaren one-man-show behaalde hij nogmaals en oververdiend de prijs van het publiek, en dit met bijna 150 stemmen voorsprong Voor volgend jaar heeft Jimmy ons zowaar een nieuw lied beloofd. Wij zijn benieuwd wat dat gaat worden. De jury van haar kant vond dat het Ninoofse lied anno 1984 in het Dender- houtems en/of het Engels moet worden gezongen; Brokstaal of zoiets mocht dan ook de medaille mee naar Atom nemen. Een groot deel van het publiek, ik inbegrepen, was het daarmee niet eens en vond die medaille rond de hals van Filip Van Der Haeghen hoorde, en dit voor zijn prachtige Ninoofse versie van een Vader Abrahamlied, maar de wijze mannen oordeelden er anders over. Al de andere kandidaten wil ik in min of meerdere mate profi ciat wensen met hun prestatie en tot volgend jaar. Ook dank aan Werkgroep Savooi- feesten en hun medewerkers, want het is toch dank zij hen dat wij Savooi- feesten hebben. Maar als zij binnen kort weer gaan vergaderen om de fees ten van 1985 voor te bereiden, zouden zij dan eventjes willen rekening hou den met de opmerkingen die ik in mijn inleiding heb verwerkt, en ik sta ze ker niet alleen met mijn mening. Als men de technische problemen oplost door met degelijk materiaal te werken, dan zal iedereen daar wel bij varen: zowel het publiek, als de artiesten, als de Savooi feesten, als BRUCE PALMER de verschrikkelijke UITSLAG LIEKESWEDSTRIJD SAVOOI FEESTEN 198A SPOORLOOS OVERIJVERIGE AGENTEN ONTKNOPING vervolg van pag. PRIJS VAN DE JURY 1 Brokstaal 48 ptn 2 Filip V.D.Haeghen 44 3 Mass Ali 42 4 J immy 39,5 5 Paesen Marcel 35 6 Verlé Ivan 33,5 7 Jerv i1 32,5 8 Fernando 30 9 De Bruck Davy 28 1 0 Sylvia De Bruck Tamara De Schepper 26 1 1 Scheerlinck Erwin 25 1 2 Johny the Clown 22 5 1 3 De Vloeker s 21,5 1 4 De Smaulen 21 1 5 De Zemelaars 15 16. Cre s t i en 1 4 PRIJS VAN HET PUBLIEK 1 J immy 214 ptn 2 Filip V.D.Haeghen 69 3 Mass en Ali 38 4 Zeme1aar s 14 5 De Smaulen 1 3 Dat de Savooifeesten bij bepaalde ho gere rangen in het Stadsbestuur niet hoog aangeschreven staan is algemeen geweten. Reeds menigmaal in het ver leden kreeg de VZW. Werkgroep Savooi feesten af te rekenen met politie maatregelen die zonder enig inzicht of overleg werden genomen en die blijkbaar als enig doel hadden het de organisatoren zo moeilijk mogelijk te maken. Denken wij maar aan het verleden jaar afgekondigd verbod om de Savooistraat verkeersvrij te maken en inkom te vragen. Op alle mogelijke administratieve pesterijen voorbereid, had de Werk groep maanden vooraf aan het Stads bestuur, het Ministerie van Openba re Werken (Bestuur der Wegen), en het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme toelating gevraagd en verkregen om publiciteitsborden te plaatsen langs de openbare weg. Het origineel van deze toelatingen was in handen van het College van Burgemeester en Sche penen van de Stad Ninove. Er werden een tiental grote borden geleend van de S.P., en mooi overschilderd met de tekst "13e Savooifeesten Ninove, 17 tot 20 augustus". De vrijdag vóór de Savooifeesten wer den 7 van deze panelen op de meest strategische invalswegen van de stad geplaatst Zaterdagmorgen grote opschudding. Alle borden blijken spoorloos verdwenen. Een telefoontje naar de politie en rijkswacht levert niets op. Men weet er van niets. Een delegatie van de VZW gaat bij de politie klacht neer leggen tegen onbekenden, en er wordt F 80.000 schadevergoeding gevraagd voor het ontvreemde materiaal en de gederfde reklame. bracht aan het politiecommissariaat. Daar wist men nog steeds van toeten noch blazen: de officier die het onderzoek zou moeten voeren, staat het verkeer te regelen voor een wieier koers. De panelen bevinden zich niet op het commissariaat. De agenten die nachtdienst hadden zijn niet bereik baar (zijn in groep sportief gaan wezen in de Gavers (pistoolschieten De zaak is niet belangrijk genoeg om er de hoofdcommissaris mee lastig te vallen op een zaterdag. Ten einde raad wordt de burgemeester dan maar van achter zijn glas champag ne gebeld, op een receptie van een gouden bruiloft bij een notaris. Ook deze verklaart van een eventuele in beslagname van panelen niets af te weten en verwijst naar commissaris De Saeger. Na ettelijke telefoontjes kan deze eindelijk bereikt worden. Het is ondertussen reeds 19 uur ge worden en nog steeds weet de commis saris niet waar de verdwenen borden zich bevinden. Hij verklaart geen op dracht gegeven te hebben voor inbe slagname. Wel geeft hij toe dat de politie niet op de hoogte was van de verleende vergunning voor de rijks wegen. Hij vermoedt dat de verdwij ning te wijten is aan "overijverige agenten" Op de suggestie om in het vervolg eerst kontakt op te nemen met de betrokken vereniging alvorens over te gaan tot inbeslagname, en te in- De officier van dienst belooft een onderzoek in te stellen en sugger eert dat er misschien burgers op pad geweest zijn die wat hout konden ge bruiken voor de open haard Daar de klachtindieners de indruk hadden dat er wienig spoed achter het onder zoek zou gezet worden, werd op eigen houtje een enquête gevoerd. Een rond rit naar de verschillende plaatsen waar de borden stonden, leverde al gauw enkele getuigen op die zagen hoe politieagenten tussen 2 en 4 uur 's nachts de Savooipanelen oplaadden op een aanhangwagen (de reklameborden van de Denderhoutemse Halfoogstfees ten bleven tussen haakjes onaange roerd) Met de persoonsbeschrijving van de nachtelijke dieven in het hoofd werd opnieuw een bezoek ge- Resultaat van de affaire de stadsdiensten "mochten" alle borden terugplaatsen. De zondagmorgen is de commissaris en de werkgroep op post. De commissaris heeft de nachtelijke afbrekers onder vraagd en zij bekenden rouwmoedig schuld. Door een slechte administra tieve coördinatie tussen politie en burgemeester waren zij niet op de hoogte van de verleende toelatingen. De panelen waren niet vernietigd, zo als met de S.P.-panelen gebeurde tij dens de recente verkiezingsstrijd. De commissaris is bereid de fout recht te zetten en belooft dat op maandag door de Dienst Openbare Werken alle borden op de oorspronkelijke plaats zullen worden teruggezet. Ter compen satie vraagt hij intrekking van de klacht. De borden werden teruggeplaatst zo als beloofd. Over de intrekking van de klacht moet officieel nog beslist worden door een algemene vergadering van de VZW Werk groep Savooifeesten. Het onrechtmatig inbeslagnemen van het reklamemateri- aal gedurende twee dagen blijft een grond voor schadeclaim. Er is veel kans dat het soepel optreden van de politie tijden de voorbije feesten de beslissing positief zal beïnvloe den. Hopelijk heeft deze ganse affaire, die tevens de nationale pers haalde, tot gevolg dat de Ninoofse politie zich eens gaat bezinnen over haar discriminatoire methodes van optre den tegen al dan niet legale rekla- mevoering. Het creëren van een sfeer waarbij "overijverige" agenten eigenmachtig en 's nachts het grondwettelijk recht op vrije meningsuiting kunnen beknot ten, is een ernstig teken aan de wand. Het wordt hoog tijd dat de Burgemeester, als hoofd van de poli tie, zijn verantwoordelijkheden op neemt, en zijn manschappen tot de orde roept. Tuur. formeren of deze niet zou beschik ken over de nodige vergunningen, wenst hij geen kommentaar te geven. Hij zou persoonlijk de nachtploeg ondervragen en maakt een afspraak voor zondagmorgen.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 11