SCÜIETrCT lezers® brieven waan koop je VERWARRING ditoriaa DE SLUITING VAN NINO- PIETERKE AZJOER ANT WOORDT. We menen te mogen reageren op de interviews betreffende Ninopie- terke, verschenen in de Klok- zjiëlen van mei en oktober '84, zodat de lezers ook d'ander klok eens horen luiden. Daar het jeugdatelier ophoudt te bestaan zal het geen hinder on dervinden van deze reaktie we achten het bijgevolg niet nodig nog langer te zwijgen, temeer daar Azjoer genoemd werd in ver band met het einde van Ninopie- terke. De afslanking van de aktivitei- ten van het jeugdatelier (afschaf fing van de jongste groep, van tijdschrift 't Vlinderken en van de krea-vakantieweek) en de sluiting tenslotte, zijn volgens de geïnterviewden te wijten aan een schrijnend tekort aan mede werkers. We zijn er van overtuigd dat dit inderdaad zo is. (De sluiting is zeker niet het gevolg van financiële problemen, zoals het vaak bij verenigingen het ge val is Ninopieterke had immers een vet spaarvarken gekweekt, althans naar de maatstaven van jeugdateliers). Als reden voor het vertrekken van een aantal medewerkers wordt de botsing tussen twee visies over het opzet van het jeugdatelier aangehaald 1.de beleving van het kreatief proces is belangrijk, het resul taat niet 2.het resultaat primeert, de na druk dient gelegd op technische vaardigheden. Een dergelijke dis- kussie is er wel geweest, doch de weergave van de tweede visie is fout. De tweede visie stelde dat het kreatief proces weliswaar het belangrijkste is, doch dat het re sultaat niet mag verwaarloosd worden. Terzake werd een kompromis gesloten het jeugdatelier zou projekt-gericht werken, doch ge regeld zouden technische keuze ateliers georganiseerd worden. Deze oplossing was een kleinste gemeen veelvoud van de beide vi sies, en de meerderheid van de medewerkers was het er mee eens. Dat meningsverschil was hoege naamd niet de reden van het zich terugtrekken van een aantal bege leiders Niet drie begeleiders maar wel vier vaste medewerkers, een vrij medewerker en vier medewerkers aan de krea-vakantieweek verlie ten in de loop van het voorlaat ste werkjaar geleidelijk het jeugdatelier, dus niet minder dan negen mensen, allen met meer dere jaren ervaring in de werking van hetzij het jeugdatelier zelf, hetzij van beiden. De belangrijkste redenen van het vertrek waren de volgende 1.Ninopieterke was de laatste jaren te prestigegericht steeds meer initiatieven, steeds groot sere projekten en naar het pu bliek gerichte manifestaties, steeds meer punten skoren bij het B.J.V., kortom een "Wij zijn fantastisch!" - mentaliteit waar de kreativiteit sterk onder leed, zodat het oorspronkelijk doel van het jeugdatelier, een alter natieve vorm van jeugdwerk te zijn, verdween. 2.De manier van werken met de plusgroep (14-16 jaar) was o.i. het voorlaatste werkjaar, en vooral tijdens de laatste krea- vakantieweek, kreatief, pedage- gisch en vooral moreel onver antwoord. Hieruit zijn pijnlijke toestanden ontstaan, die we echter niet onnodig aan 't Klok- zjiël willen hangen. 3.Het diktatoriaal beleid van de hoofdverantwoordelijke leidde voortdurend tot konflikten. Aan de stroeve jaarplanning mocht niets gewijzigd worden, nieuwe ideeën pasten niet in het systeem; de kreativiteit werd strikt afge bakend en de hoofdverantwoorde-- lijke alleen bepaalde de gren zen ervan. Tenslotte zijn we allen vrijwil ligers in het jeugdwerk, en nie mand neemt graag deel aan ver gaderingen of aktiviteiten met de idee van "Wat zal 't nu weer zijn?" in het hoofd. We willen onderstrepen dat de kinderen, leden van het jeugdate lier, nooit aan de basis lagen van dergelijke konflikten. Nino pieterke werd beschouwd als één van de beste jeugdateliers in Vlaanderen. We zijn fier dat we daar toe bijgedragen hebben. Deze brief is een eenmalige tus senkomst; we zijn niet van plan op deze kwesties terug te komen, en nader in te gaan op een ste riele polemiek of pogingen om de werking van Azjoer in 't gedrang te brengen. Wie blijft achterom kijken krijgt immers een stijve nek. Trouwens, ons nieuw initia tief eist onze volle aandacht... De ex-medewerkers van J.A. Ninopieterke - oprichters van T.T.A. Azjoer, Jacky Bury, Danny Cooreinan, Dirk Cooreman, Eddy Muylaert, Marc Van Der Haegen, Marc Van de Velde, Ninove, Karien Windens 18 oktober 1984. -BOEKHANDEL-KRANTEWINKEL Oudstrijdersplaats 14 dweis» mor welgezinjd Verkrijgbaar in alle Groot-Ninoofse krantenwinkels, veel kafees en jeugdhuizen Bovenstaande tekst vindt men iedere maand terug in "De Streekkrant" bij het verschij nen van elk nieuw nummer van uw geliefde stadskrant. De méér dan 60 verkooppunten, waar U iedere maand terecht kunt voor het aanschaffen van een "KLOKZJIEL", volgt hieronder. Dat we aanwezig zijn in alle deel gemeenten van Groot-Ninove vinden we eer, een stadskrant waardig. Reeds lang vóór het verschijnen van "24 uur", (de nieuwe krant vooor "niet lezers" van de V.U.M.) had 't Klokzjiël reeds ontdekt dat er in iedere gemeente géén krantenwinkel was. Daarom hangen onze bekende bakjes zowel bij kruideniers, kafees, ijssalons als bij Non-Foodzaken en jeugd huizen. Uit bijgevoegde lijst zal U merken hoe dicht 't KLOK ZJIEL in uw bereik ligt. Wij maken van de gelegenheid ge bruik alle vermelde handelaars te danken, voor hun bereidwillig heid om iedere maaand opnieuw ons de kans te geven vele Groot- Ninovieters via de stadskrant te bereiken. Velen doen dit reeds sinds het ontstaan van onze krant, nu bijna vijf jaar geleden. De redaktie APPELTERRE -KRUIDENIER Superette L en M Stationsstraat ASPELARE -KRUIDENIER Centra "Christiaens" Geraardsbergse steenweg DENDERWINDEKE -JEUGDKLUP De Kwal Edingsesteenweg -KAFEES De Coninck Julienne Rendestede 9 "Oude Statie" Bokkendries 2 -KRUIDENIER Van Bellingen Edingsesteenweg 364 LIEFERINGE -KRUIDENIER Schoukens Kasseide 38 MEERBEKE 314 Antoine De Mossenau Brusselsesteenweg 173 -JEUGDKLUP Dansana St. Berlindisstraat 5 -KAFEE "Onder de Linde" Halsesteenweg 49 -KRUIDENIERS De Len Nieuwstraat 16 Van Holder Ternatstraat 194 Van Den Steen Mi a Brusselsesteenweg 561 FOOD Sermant P.V.B.A. St. Berlindisstraat 17 NEDERHASSELT -KAFEE "Sportwereld" Steenweg naar Aalst 190 -KRUIDENIER Centra "De Wolf" Beekstraat 7 NEIGEM -KRUIDENIER Superette Betty Brusselse Heerweg 120 NINOVE -BOEKHANDEL-KRANTENWINKELDe Kring n v i Dreef De Kegel Burchtdam 43 De Nil Stationsstraat 9 D'Hondt Lavendel straat 18 Hilfon Weggevoerdestraat 65 Imbo Geraardsbergsestraat 83 Ninoofse Boekhandel Lavendel straat 30 -DRANKDISCOUNT Sandersput Ring 13 -IJSSALONS De Backer Geraardsbergsestraat De Krim Centrumlaan 48 Rina Albertlaan 166 -JEUGDHUIS Tien-Twen Geraardsbergsestraat -KAFEES Buffet (station) Stationsplein Central Stationsplein Centrum Burchtstraat 3 De Krebbe Albertlaan 101 De Mil vervolg pagina De jongste gemeenteraad was geken merkt door lange discussies over de oprichting van een voetgangehs- brug en een polyvalente zaal. Hier uit bleek dat de meerderheid gron dig verdeeld is over deze punten. Ten eerste was er schepen Durant die zijn eigen voorstel tot op richting van een voetgangersbrug inslikte. Dit punt werd overhaast op de dagorde geplaats zonder inzicht van de problematiek. Hierdoor heeft het schepencollege zich ferm belachelijk gemaakt. Ironisch genoeg was het dan nog schepen Evenepoel die de flater van de avond beging, door als eerste de stemming te beginnen met "Neen", gevolgd door het ge lach op de oppositiebanken. Schepen Evenepoel is een felle tengenstander van de voetgangers brug, uit politieke- en handels belangen. De voetgangers die nu noodgedwongen dienen te passeren langs de Centrumlaan om het Administratief Centrum te berei ken zullen indien de brug er zou komen, deze weg niet meer gebrui ken. Automatisch valt hier een koperspubliek weg. Voor deze heer is veiligheid voor kinderen maar van ondergeschikt belang. De tweede knoop in de gemeente raad van 18 oktober zat hem in de op te richten polyvalente stads feestzaal. In tegenstelling met het vorig punt, werd hier wél een grondige studie aan het probleem gewijd. Doch de oplossing die aoor schepen Van Eeckhout werd voorgesteld heeft alweer een per soonlijk reukje. De bouw van deze zaal "moet vlug gaan"! Waarom Is het omdat het publiek al jaren naar zo'n zaal vraagt, of is het omdat 9 oktober 1988 met rasse schreden nadert Op die datum zul len immers de gemeenteraadsverkie zingen plaats hebben. Dus heeft Freddy maar een goeie drie jaar meer om zijn plan uit te voeren en er de politieke vruchten van te plukken. Daarom maar gekozen voor de gemakkelijkste oplossing en een zaal neergezet tussen P.T.I. en de H.H.Harten. Het "psychologisch centrum" van Ninove is nu immers toch verlegd Maar of Ninove gebaat is met een overhaaste beslissing is een andere zaak. Overhaaste beslis singen hebben Ninove al genoeg schade berokkend. Het argument dat een inplanting op het einde van de graanmarkt te lang kan aanslepen doordat hier rekening dient gehouden met de kommissie van Monumenten en Landschappen, kan men toch bezwaarlijk ernstig nemen, als men bedenkt dat de huidige meerderheid al twee jaar heeft laten voorbijgaan alvorens in gang te schieten in deze zaak. Op een jaartje meer of min zal het nu toch niet meer komen. Als het gebouw maar degelijk en goed ingeplant is. Waarmëe zal men het gat in de graanmarkt anders vul len Dit is een enige gelegen heid om iets goed te maken voor het gehavende Ninoofse stadscen trum. Als deze kwesties het begin vor men van een splijtzwam in de meer derheid van de gemeenteraad, valt er te vrezen voor een nog groter immobilisme in de volgende vier jaar. De redaktie 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. onafhankelijk maandblad voor groot-ninove

Klokzjiel | 1984 | | pagina 2