de gemeenteraad VAN 18 OKTOBER EN SCHEPEN EVENEPOEL SPRAK... is deze investering te hoog, daar 'er maar een kleine groëp~~gêbrui RL zal van maken. Wij zien meer de verbinding tussen de~twee stads gedeelten langs een geherwaardeer de Burchtdam. Timmermans Ik stel voor dat we erover stemmen. Als amendement kunnen we twéé punten voorop stel - len 1.Het principe van aanleg k.Het herwaarderingsgebied van de Burchtdam prioritair behandelen~ Durant Als we van de Burchtdam een aangefiame en veilige straat maken, dan is die brug er niet meer nodig. Timmermans Volgens ons vullen die beide zaken mekaar aan. Er volgt dan een lange discussie tussen SchorreelDurant en Prieëls. Timmermans We zijn rond te pot aan het draaien. Als we het agenda punt bekijken dan wordt door dezë~ discussie de goegemeente in het ootje genomen. Eerst toont men ons een mand vol voorstellen en nu wordt er teruggekrabbeld. Deze gemeenteraad had een paar hete hangijzers af te werken die uitliepen op, lange discus sies waardoor het reeds ver over middernacht was toen er een punt werd achter gezet. De aanleg van een voetgangersbrug over de Dender en de oprichting van een polyvalente zaal waren de aanleiding van een uren durend debat. FIETSPADEN Zoals aangekondigd op vorige zitting ontvouwt Luk Durant zijn plannen voor een aantal fietspaden. Durant Wij stellen voor een fiets pad aan te leggen vanaf het einde vande Fernand Tavernestraat naa~ de Broekstraat te Okegem langsheen de spoorweg. De weg langs de spoor lijn is nu eigendom van de N.M.B.S. Het fietspad zou best worden aange legd langs de kant van de spoorweg, zodat de fietsers geen hinder zul len ondervinden van landbouwvoertui gen en modder. Voor de bediening van dfe velden dienen we dan nog~ een kleine strook te onteigenen. Timmermans Wij juichen dit initia tief toe. We stellen wel voor de maximale toelage aan te vragen aan de provinciëT De Kegel Komt er géén fietspad langs de Dender tot Okegem Durant Wij weten van niets. Evenepoel Ook in het straatje tussen de K3ttestaat en de Broek straat (Riefstraat) zou er een fietspad worden aangelegcIT Dur,ant Het ganse fietspad (-1.660m) zal worden aangelegd in beton. Na Okegem komt ook Outer aan de beurt. Langsheen de Aardeweg zou de riolering worden aangelegd op de overwelfde grachten zal dan langs beide kanten van de straat een fietspad worden aangelegd. De afstand zal ongeveer 2.040 meter bedragen. Raes Zal men dan dezelfde ont werper nemen, als die van de Ratissestraat Durant Dat is de bedoeling. De beide punten worden met unani miteit van stemmen aangenomen. VOETGANGERSBRUG Durant Het is de bedoeling hier vanavond de voor- en nadelen aF~ te wegen van de aanleg van een voetgangersbrug. Voor het H.H. Harteninstituut ware het best een brug aan te leggen, juist achter- hun eigendom. Het P.T.I. gebruikt reeds de brug en de trappen lang? de Elisabethlaan om naar de zwem3 kom te gaan. Ook de fietsers, komende van Poll are langs het" nog aan te leggen fietspad naast de atletiekpiste, kunnen gebrufk" maken van de trappen aan de Denderbrug, om zo veilig de Centrumlaan te bereiken. Schepen Durant haalt dan een aan tal cijfers aan van tellingen van fietsers, komende van Poll are en Denderwindeke. Ook wijst hij erop dat wegens de plannen voor de her- kalibrering van de Dender de voet gangersbrug een lengte zou moeten hebben van 70 m. Moest de stad een kortere brug aanleggen (25) dan zou dit volledig ten hare laste vallen en zou ze moeten af zien van de meerwaarde bij even tuele afbraak. Clement Prieëls komt dan aan het woord. Hij stelt dat de verkeers- relatie tussen linker- en rechter oever moet gezien worden in het kader van de herwaardering van de Burchtdam. Mocht men de brug aan leggen aan de pijpekop rechtover het nieuwe politiebureeldan zou de brug uitmonden in het Stadspark, wat niet de bedoeling is. Legt men een brug tussen R.V.A. en het H.H.Harteninstituut dan komt men op privaateigendom. Hij stelt zich eveneens een aantal vragen over de veiligheid van een fietspad naast de Dender. Prieëls merkt ook op dat er véél meer fietsers komen van Meerbeke en Denderhoutem dan van Pollare. Hij heeft zijn twijfels over de kostprijs en het gebruik van zo'n voetgangersbrug. Prieëls (C.V.P.) Onze fraktie staat niet positief tegenover dit voorstel. Durant Voor het ogenblik kunnen we aan de Burchtdam nog rnets doen, daar we nog niet weten waar de koi- lector zal komen We zullen ons inspannen om de Burchtdam te ver mijden. Het is de Vlaamse Watëm zuiveringsmaatschappij die deze kol lector zal aanleggen. Cornells (C.L.) De brug zal wel altijd voor iemand van nut zijn. Maar men zal dit pas zien als ze er ligt. Toch vragen we ons af of een brug van 70 meter wel lands~cïïap- pelijk verantwoord is. Volgens ons Durant (kwaad) Ik vond deze dis cussie goed geslaagd. De aanleg van een voetgangersbrug is toch" niet prioritair. Maar wat ik wé"! wil zeggen is dat de werkgroep Leefmilieu steeds negatieve kritiek geeft. Maar als men dan met die mensen praat, dan stelt men vast dat zij zelf met vragen rondlopen waarvoor ze géén oplossing weténT Burgemeester Iedereen wist toch dat er géén eensgezindheid was~Tn de meerderheid. Trouwens ik lees het hier zelf in het mededelingën- blad van Leefmilieu "De Burge meester is er tegen" Over dit voorstel van Timmermans wordt er gestemd, meerderheid tegen mi nderheid. Iemand zegt "Nu stemmen we over het voorstel van de raad"1^ Evenepoel, als eerste schepen, is eerst aan de beurt om te stemmen. Schuchter zegt hij "neen", waarop er een daverend gelach ontstaat op de oppositiebanken Durant brengt dan een voorstel naar voor dat nogal verwarrend overkomt, waardoor er dan even eens verward wordt gestemd. Renaat Raes wil op de stemming dan terugkomen maar de Burge meester antwoordt "gestemd is gestemd! De conclusie van deze rare zaak is dus, dat alhoewel er een voor stel op de dagorde stond voor de aanleg van een voetgangersbrug deze door haar eigen voorstellers wordt verworpen. Daar er nog een twintigtal punten op de dagorde staan wordt er een korte pauze voorzien. Alvorens hiertoe over te gaan, had er nog een hevige woordenwisseling plaats tussen de Burgemeester, Renaat Raes en schepen Desprets. Aanleiding was de verbeteringswerken aan de Zuurstraat te Voorde. Kleine dorps politiek stak even de kop op. LEGE GEBOUWEN Timmermans Ik stel voor de punten 27,30,31 en 32 samen te voegen: (27 het oprichten van een atelier voor de afdeling lassen en autome- chanica, 30 Het omvormen van he~t Gemeentehuis en -school te Okegem tot buurthuis, 31 Intentiever klaring i.v.m. de vrijkomende stads- gebouwen, 31: Oprichten polyvalent" te zaal Eerst dus een handige samenvatting van de bestemming van een aantal stadsgebouwen. "1NINOVE a)Politiecommissariaat en ste delijke avondschool (lassen) -rekening houdend met de sterk vervallen toestand van het komplex, dringt een totale sloping van alle aanwezige bebouwing op het perceel zich op. -gezien de gunstige ligging in het handelscentrum van de stad stellen wij voor het ge heel, met een totale opper vlakte van 13 a 20 ca, te koop te stellen. b)Huis Behn -het gebouw wordt volledig verlaten door de stadsdien sten, en kan eventueel ver kocht worden. c)Bureelgebouw technische dienst -de lokalen op het gelijk vloers worden ter beschikking gesteld van de diensten en ploegleider(s)openbare werken en ruimtelijke orde ning -het huidig bureel aan de Désiré de Bodtkaai wordt voorbehouden voor de verant woordelijke magazijnier. -de lokalen op de verdieping worden opengesteld voor 1)de stedelijke adviesraden 2)de verenigingen van het centrum (o.m. het Rode Kruis d)Stadhuis De lokalen zouden als volgt gebruikt worden. 1Gelijkvloers -gemeentelijke toeris tische- en informatie dienst -lokaal voor Academie 3 2)1"verdieping -socio-kulturele-dienst -lokaal voor geven vormings- aktiviteiten 3)2"verdieping -uitbouw van een permanent stedelijk museum. 2APPELTERRE-EICHEM -slopen bestaande gemeentehuis -mits aanpassingen wordt het gebouwenkomplex gemeentehuis en -school opengesteld voor Verenigingen - Gemeentedienst - N.W.K. 3ASPELARE -het schoolgebouw (Nederhasselt- straat) wordt omgebouwd tot buurthuis -de overdekte speelplaats kan mits een paar aanpassingen aangewend worden als bv. opslagruimte -het oude gemeentehuis is in zijn huidige vorm geschikt voer gemeentedienst en kan ook voor kleine vergaderingen gebruikt worden. 4LIEFERINGE -voorstel tot openbare verkoop vervolg paqina 7 GEEN BRUG,WEL EEN ZAAL Urbain Verekens begint de gemeente raad met de burqemeester te danken om de week van 12 tot 20 oktober te hebben uitgeroepen tot Vredes- week en dit via borden aan de be volking bekend te maken.De eerste tien punten van de dagorde betref fen de goedkeuring van wijzigin gen aan de begroting van een aantal Groot-Ninoofse Kerkfa brieken

Klokzjiel | 1984 | | pagina 3