ft Ten behoeve van het publiek van de revue, maar ook van hen die dit Ninoofs spektakel niet kunnen bijwonen volgen hier de liedjes teksten. Meezingen is niet verboden, zolang de akteurs-chanteurs maar niet van de wijs gebracht worden, maar dat lukt nog zo gauw niet, dus VRIJDAG 2, ZATERDAG 3, ZONDAG 4 NOVEMBER. deuren om 19.30u Algemene leiding: Omer Vervliet Muzikale beqeleiding: Friends Col lection o.l.v.Sue Simon Zaal Roosevelt Ninove Kaarténverkoop en reservatie: café Den Keizer vanaf 15 oktober Prijs 150 frank. WA EMMEN ELLEF Zonj van oons vertel dj, het es gedoean me eele rauik; wejtet de revue dieje leit in 't woeter Moear aul die voeal komeren, emmen fauim toch gieen Weg me eele zjiever en getoeater. gelauk Wa emmen ellef, en dat vennemen fauin Ze tierven zeggen revue zat nemme zauin. Wa emmet toch veneir ne kiee kennen arrangeren. Vanovet vegemen oons kas on de lameren. Wa emmen ellef, en doveer zemmen blau. Karnaval doea, zemmen toch gei ren bau. Want ellef es doeaveer na toch e vrieed specioeal Wa emmen ellef, en da vieremen nau. getal Het rijke gezin heeft de kreeftensalaad Verorberd aan 't kost!ijk souper Ze zijn dol op vis, en mevrouw ordonneert Garnalen, voor het dejeuner. En morgen tracteert ze op heerlijke tong. Ze maakt heel 't gezin reeds belust Ze dromen des nachts van de heerlijkste vis Te midden van zalige rust. Mor as eer voear dat oo gejeurd as dat zanne dochter was vermeurd tein eet'n gezeid, de liefde, dat es allemoeal vals- ze lau te zwemmen al me een bieenhauversmes kauid ziedaar wat de valske liefde es van Theomein en Philophil van Philophil en Theomein Mo 't wert en dobbel fieest, en da wetje toch alle- Na zemmen in 't zilver kennen vieren. moear Karnaval in Ninof bestoeat 25 joear 't stof za vliegen tot ba de gebieren. Wa emmen ellef, karnaval herbegoest Van in 60, wier da weer goe bekoest. Want vrigger wast a e greut fieest da moeje weten. Vaslovet zejje gauilen na toch nog nie vergeten. Moear deer 'n oerlog, wast gedoean, est nie vrieed. Wa zenj nau weer, ieen van d'ieeste gerieed. Wa doenj azeu nog joearen voesh, dus weg met de sla» en we vieren, met parikken en kliëd. meer Tekst Mare Siroyt Melodie (J'ai des touches) Mistinguett LIED VAN ONS PREULA Kom vrienden laat het ons vandaag toch niet ver - Wij zullen op tijd een potje binnengieten drieten De tijd is kort van plezier in 't leven En wij zullen vandaag katoen geven Laat ons joelen, woelen, heen en door elkaar Want het is maar een maal kermis op een jaar Het is schoon om zien hoe wij lustig zingen Dansen en springen tot morgenvroeg Op ons Preula, Alleman gei ren ba Zing een vrolijk lied Die nie afziet Laat ons samen de vreugde smaken Blijgezind zullen wij ons vermaken Jonge meisjes en oude vrouwen Doe toch mee want 't zal u berouwen Spring toch op want morgen is weer werken Maak nu veel plezier, Preula is hier. Tekst Jules Elaut Re f rei n Maar zij die niet slapen, is 't moedige volk, Die bonkige kerels op zee Die stormen trotseren terwille van 't brood. Op vele manieren beloerd door de doodv En wie, als het stormt, ook niet slaapt is de vrouw Die neerknielt en bidt, vol van droefheid en rouw, Voor 't 1ichaamsbehoud van haar man en haar zoon Haar moeilijk bestaan heeft het rouwkleed tot loon. In zacht rode kussens van 't spoorwegcoupé, Daar zit een gezelschap bijeen Ze schimpen en schelden op 't mindere volk Dat werkvolk is immers gemeen. Ze vragen maar steeds hoger loon voor hun werk, D'er is niets zo'n proleet naar de zin... Ze schelden nog verder, maar dan komt de slaap. En 't defig gezelschap slaapt in. Refrein Maar hij die niet slaapt, is de ruige proleet Daar vóór op de locomotief Die 't leven van honderden heeft in zijn hand, Hij wordt door geen moeheid of slaap overmand Met een been in 't graf en 't ander in de cel. Gij, eersteklasslapers, bedenkt gij het wel, Zijn handen zijn vuil en al stinkt hij naar 't zweet Die man waakt voor U, hij, gesmade proleet. Kees Pruis (- 1930) ZIJ DIE NIET SLAPEN Aan 1t eind van de dag ligt de arbeid te neer. De rust komt van donkere nacht. 't Is overal stil en het mensdom in rust Vindt slapend zijn hernieuwde kracht. Zelfs moeder natuur schijnt in sluimrende rust, Wanneer zij het zonlicht niet zag En toch slaapt niet alles, er zijn er nog veel Wier nacht is gemaakt tot een dag. Refrein Want zij die niet slapen, is 't liefdevol mens, Verpleegster in 't ziekengesticht De moeder die biddend, in tranen verstikt, Aan 't ziekbed van 't kindje om beternis snikt En ook hij, de werker der donkere mijn, Die niet weet of hij er nog morgen zal zijn. Die afdaalt door honderd gevaren omringd. En in donkre schacht zijn glück-auf liedje zingt. DE VRESELIJKE MOORD VAN NINOVE In eeren sloop,, verloer za eer jonk lieeven de meurdenieer stak eer zonder te bieeven al van de stok, al van die greute arlozje kreeg ze zau ne klop, en ze stond za nimmer op Mor as eer voear dat oo gejeurd as dat zanne dochter was vermeurd tein eet'n gezeid, de liefde, dat es allemoeal ze lau te zwemmen al in eer baloed valskauid ziedaar wat de valske liefde doet van Theophile en Phiomene van Philomene en Theophile De Marie-Chaussees, die emmen em gelangen zonj zauile veel spel, om em te kenne vangen on ieenen beum, emmen z'em opgejangen de was zan straf, a oo na za verlangen (traditioneel WETJET NOG ELLEF REVUES 'n Plash en ne moei, in Berg en Dal 'n Ieeste revue, e zwoear geval De kasjkesrout, en me veel gaur 't Orkest van Éddegaur Branckaur Azdammen was numero twiee Bis En w'onj en bleut gat, wetjet nemiee) leen, twiee, drau tuut, en wauilen weg Costa Pollario, wetjet nog zeg En 't joear nodien, wast ewa greut Mieerbeek speljden op zanne peut Doemet nog ish, wast 't vauifde joear )Bi-s 't Was ne kartongen, en est nie woear De zesde kiee kreegd'a cachet En 't was e ferrem, wit op zwet Het es on 't kommen 't joear nodien Azeu en cirk, ejjeuk gezien W'emmen ambras, volgdeger op )g^s Aui manne wettel, en 't geld was op) Wa emme veel mezere g1 had Mo wa vall'n atauid op oons plat Ter wer wel veel, van oons verteljt Mor ellef es toch iet dat teltj Nau stommen hier, in grand tenue)^ Wa zenjder deer vie van de revue) Tekst Mare Siroyt Melodie "La grande zoa" van Regine HET FEEST VAN DE ZON Wanneer voor het eerst de kracht van de zon met priemen en steken, de winter verdrong en het rijk van het ijs was verstreken Wanneer zo het gras aan de aarde ontsprong, de vogels deed fluiten, de lente begon de macht van de stilte geweken Dan wilde men feesten een zonnewiel branden verbannen de geesten uit wouden en dal met trommelende duimen en lachende tanden met maskers en pluimen het was karnaval Maar monniken kwamen en plantten alom en kruis en een kerk in plaats van de zon om die heidense feesten te breken Maar lente is leven, dat praat je niet krom tradities die wijken nog voor geen kanon en klooster en klerk zijn beweken Want ieder wou feesten een vreugdevuur branden verbannen de geesten uit straat en uit stal met trommels, bazuinen en zwaaiende handen met maskers en pluimen het bleef karnaval En zo komt het dat dit feest van de zon de oorlog, de doem en de tijd overwon al heeft het veel namen gekregen En wat men voor zin of voor onzin verzon van asse en vasten, voor ons blijft de bron de zon, en wie houdt die tegen Dus willen we feesten de winter verbranden verbannen de geesten in stoet en op bal met bieren die schuimen muziek allerhande met maskers en pluimen het is karnaval Tekst en muziek Rufijn De Decker l)e revue lieeft ellef vrijdag begin om 20 uur Zaterdag begin om 20 uur deuren om 19.30 u Zondag begin om 14.30u deuren om 14u

Klokzjiel | 1984 | | pagina 4