pcezie JVASALIS NINOF NINOF Wa weten en plosh woea dat goe lieven es ge meeget weten woear dat es Ninof Ninof Ge zetj nie alii een lupt mor ish op stroeat goeiendag hoe est me au, het goeat Ninof Ninof Al teirven z1eel en batauid ish moeien me au prive het komt toch amme weer goed op stammenee 't Doe goed on a hert aster iemand es die van au klapt, 't ze goed of slecht in oons Ninof 'k Ben blau dakik hier weun het es hier toch zo skeun ik zie zo geiren oons tof Ninof Ninof Ninof Al teerven z'eel en batauid ish moeien me au prive Het komt toch amme weer goed t es zeu dat moet wa vennen dat goed 't zitj in oons bloed 't Doe goed on a hert aster iemand es die van au ish klapt, 't ze goed of slecht in oons Ninof 'Ben blau dakik hier weun ik vennet hier toch zo skeun ik zie geiren oons tof, Ninof - Ninof Tekst Mare Siroyt Melodie New York 't MAZEOM VAN N1ENOF Nienof-stad krijgt een museum Want 't oud stadhuis staat vakant 't Is geen Bokrijk of Atomium Maar toch is het iet plezant Ge zult in vervoering raken Als subiet wordt opgesomd Al die uitgestalde zaken Maar komt zien, ge staat verstomd Refrein Komt dat zien, komt dat zien, Het museum van groot-Nienof Komt erin, komt erin Het is klein, maar het is tof Al de oudst' antikketeiten Al de stoutste stommiteiten Al de wijste rariteiten Van de stad zijn hier te zien Eerst betaald, dan binnenkommen In nen uithoek van de gang Staat de moto van de stommen Den bulldozer van Armang Tegen 't puin van d'oude statie En Chikard zijn sjieke koesj Verschiet niet van alteratie Hangt omhoog Free Prot zijn moesj D'eerste zaal staat vol schoon dingen Caluwé zijne guidon Ne kassei van Lieferinge En ne krasjel van 'n Union Ook de wettel uit de koepoort En de lanse van de zwisj 'n Halven baksteen van d'Abdijpoort En nen bundel stokkalisj D'ander zaal, daar kunde vennen Bokstael's afgesnejen broek Van ons aller Iffra Penne Hare sjal en omslagdoek Marjau Slek haar fijn zjizjipkes Watda g'almaal niet en ziet Ingekaderd al de slipkes Van Madammeke Verniet Nen bokal met denderwater En den haan van de nie'kerk Slaghmo'ljer zijn dikke kater En ne scheenlap van Georges Merckx Afgedankte kosjenballen Wat skramoelje van de kasj En nen bol van Kalleballe Pol de Mont zijne moestasj Voor de keir van Vossen Turen Moeje stijgen al den trap Aan ne meter Lange Muren Hangt moeder Tiburce haar kap Herman Minner zijn schoon doeken Rina Pi a hare kam Viol on zijn twijfel broeken en den toeter van den tram Doeken, Doeka en Gerarken Tegen 't kraam van Tuur Banan Omer Van Trimpont zijn sigarken De belle van den belleman De balkons van Roeze en Fliese Zijn natuurlijk hier vandoen En op foto ginder, zie ze Kazzen, Pynte en Cardoen Boven staat ook een model leken Van den bros van Kid Arduin Van de koepoort haar kapelleken Blijft alleen een afel puin Lees nog rap een enkel zinneken Uit d'antieke Denderklok Onder ne soutien van Tinneken W'emme 'r nog zoveel in stock Tekst Rufijn ZILVEREN JUBELEE Meenschken, 't es leste Mor 't es het beste Nau komt ver oons 't Groetsche fieest 't Was nog mor en begin, na vliegemer in De toeart es besproeken, wa zenj kennen woelen En 't auis es gebroeken, ver de champagne te koelen Ze na nie langer bedieesd En viert ammoea mee me oons, 't greute fieest Refrein Yoepijee, kom doe mee, wa vieren jubelee 25 joear, es da nie straf Wa stonj in 't zilver En da goeat oons goed af Kom kadee, kom doe mee Zilveren jubelee 25 joear, es 't karnaval Wa stonj in 't zilver Da past ba 't getal Allemaun mag vieren En daunsen en zwieren Ze na toch nie gegeneerd Zilver es toch iet da nie dikkes gebeert Lotj alles blinken, wa dagge gotj oeandoen En e potjen drinken, da meegde gauilen euk doen Karnaval doet toch giee koeat Komt me de dogen ammoea, mee op stroeat Refrein Lotj auilen nau toch van niemand oeverproeaten Karnaval es toch iet dammen nie kennen loeaten Kom roep mee, (allemoeal) JUBELEE JUBELEE Kom kadee kom doe mee Zilveren jubelee 25 joear est karnaval Wa stonj in 't zilver Da past ba 't getal Wa stonj in Da past ba 1 't zilver t getal Tekst Mark Siroyt MERCI EN TOT NOSTE JOEAR Nau gommen oean, want het es tauid het es gedoean en dovan emmen zekke spauit ge zetj bedankt van hier te zauin ze mo gerest da venne wauilen toch zo fauin Wa hoepen dat auilen e wa beviel es dat 't geval tein emmen euk e goe geviel dat werremen geiren gewoear alle dag meenschken, merci en tot noste joear REFREIN Zegget mo voesh, dat weer revue es en ze gerest dat stoeat oons vredig oean zegget mo voesh, dat weer revue es zemo zekes, het zal blijven bestoean Problemen genoeg, zekes van 't joear dammen hier stonj, da scholt hem nau toch nog gieen meedoen of nie, wast 't vroogstik nau hoear mor nie ver oons want wauilen zejnder geiren bau En wa emmen tein voesh gedoean ge zieget nau, het ee na toch nie slecht gegoean dat es deer auilen, al wetjet nie courage gooft oons Doveer zeggemen merci REFREIN Tekst :Marc Siroyt "Aan een Doom in het Vondelpark" van M. Vasalis, is een van mijn lievelingsgedichten uit de Neder landstalige poëzie. Het is duide lijk een natuurgedicht. Het ge bruik van metaforen ding-mens, geeft aan de boom een dramatische, menselijke dimensie die de lezer tot in zijn diepste gevoelens beroert. Het in deze tijd erg toepasse lijke gedicht "Oktober" is tege lijk natuur- en - enigszins ver sluierd - liefdesgedicht. Even flirt de dichteres met de thema's geboorte-liefde-dood maar be ëindigt het vers aansluitend aan de met de eerste regel inge zette beschrijving van een okto- berlandschap. Het gedicht "Aan een boom in het Vondelpark" verscheen in de bun del "Vergezichten en gezichten". Het tweede gedicht selecteerde ik uit het dunne bundeltje "De Vogel phoenix". Beide publicaties ver schenen bij de Amsterdamse uitge verij G.A. van Oorschot. GERMAIN DR00GENBR00CT OKTOBER WAAR KOOP JE 'T KLOK- ZJIEL vervolg van pagina 2 Den Ezel Aalstersesteenweg 2 Den Doorn Steenweg naar Aalst De Nieuwe Klok Graanmarkt 2 Disco-Center Chips Stationsstraat Emma Nederwijk 240 Hof Ter Duyst Denderhoutem 225 't KLOKHUIS Geraardsbergsestraat 27 Koeterook Savooi straat 27 Kontrast Zuidstraat 41 Madeion Dwarsstraat 2 Middenstandshuis Beverstraat 35-37 Nonkel Dikken Preulegem 23 Passage Stationsstraat Ragtime Lange Muntstraat f Rechteroever Burchtdam 76 Scotch Inn Graanmarkt 1 Stad Aalst Stationsplein 62 Stadspark Burchtdam 99 Taverne Ninive Lavendel straat 36 Viekens Place Geraardsbergse straat 41 Vooruit Geraardsbergse straat 119 Wie zaait zal oogsten Pamelstraat 37 Xenon Steenweg naar Aalst -KAPSALON A.D. Centrumlaan 20 vervolg pagina 12 Teder en iong, als werd het voorjaar maar lichter nog, want zonder vruchtbegin, met dunne mist tussen de gele blaren zet stil het herfstgetijde in. Ik voel alleen, dat ik bemin, zoals een kind, iets jongs, iets ouds, sind of begin? Iets zo vertrouwds en zo van alle strijd ontheven niet als een einde van het leven, maar als de lente van de dood. De kruinen ijl, de stammen bloot en dit door stilte en mist omgeven. AAN EEN BOOM IN HET VONDELPARK Er is een boom geveld met lange groene lokken. Hij zuchtte ruisend als een kind terwijl hij viel, nog vol van zomerwind. Ik heb de kar gezien, die hem heeft weggetrokken. O, als een jonge man, als Hector aan de zegewagen, met slepend haar en met de geur van jeugd stromende uit zijn schone wonden, het jonge hoofd nog ongeschonden, de trotse romp nog onverslagen.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 5