ABONNEMENT KALENDER RIA VAN DEN HOVE IN 't KLOKHUIS gemeenteraad 't klokhuis is open vervolg van pagina 6 Uit "De Standaard" van 18/10/84. Mariette Van Halewijn woont te Meerbeke en kwam uitvoerig aan het woord in 1t Klokzjiël van januari '81. We wensen de schrijfster van harte proficiat met deze bekroning. Op de jeugdboekenweek die doorgaat van 23 tot 30 november in het nieuw stadhuis zal er permanente tentoonstelling zijn van het be- - kroonde boek "De Kleine Adam". Op donderdag 29 november zal de schrijfster er vertellen over haar eigen werk (om 13.15 uur en 14.45 uur voor leerlingen van het 5de leerjaar). Programma van de jeugdboekenweek elders in kalender. 18e FOTO- DIASALON FOCUS-NINOVE Zaterdag 10, Zondag 11, Zaterdag 1/ en Zondag 18 november organiseert Focus-Ninove zijn jaarlijks foto- en diasalon.Men is er aan de 18de editie toe. Na het succes van het voorbije salon, georganiseerd in het kader van de viering "20 jaar Focus", wordt het beslist geen gemakkelijke taak de komende tentoonstelling even aan trekkelijk te maken. Wat het zwart wit salon betreft pakt Focus dit jaar alvast uit met een vernieuwde presentatie van de geëxposeerde werken. Traditiegetrouw worden ook dia's getoond. Naast een selec tie van de beste werken uit het afgelopen jaar zullen ook enkele gesonoriseerde diareeksen gepro jecteerd worden in de vernieuwde bovenzaal van café Passage. Focus hoopt alle geïnteresseerden op één van deze dagen te mogen begroeten Openingsuren Zaterdag 10/11 15-21u Zondag 11/11 10-12u en 15-21u Zaterdag 17/11 15-21u Zondag 18/11 10-12u en 15-21u Diaprojecties Voormiddag 10 u 30' en 11 u 30' Namiddag 16 - 17 - 18 - 19 - 20u. Toegang gratis. O.S.K. UNIVERSITAS 16 november Sportkwis in café Ragtime, Langemuntstraat, Ninove. Aanvang om 20 uur. 30 november,1-2 december Jaarlijks gastronomisch festijn in café De Krebbe, Albertlaan te Ninove. KLOKHUIS TENTOONSTEL LING RIA VAN DEN HOVE Tijdens de maanden november, december in het redaktielo- kaal van 't Klokzjiël Geraardsbergsestraat 27 te Ninove. Openingsuren zie elders. Vervolg van pag 3 van het gemeentehuis en de onderwij zerswoning -mits een paaar kleine ver- fraaiingswerken, kan het schoolgebouw ter beschikking worden gesteld van het vere nigingsleven en de gemeente dienst 5.MEERBEKE -mits aanpassingen kan het ge meentehuis open staan voor -muziekacademie -verenigingsleven -gemeentedienst 6.NEIGEM -verfraaiingswerken aan de oude gemeenteschool -lokaal ter beschikking van: -gemeentedienst -N.W.K. en verenigingsleven 7OKEGEM -inrichten van de oude gemeen teschool en een gedeelte van het gemeentehuis tot buurt huis, met bibliotheek en vergaderruimte -verkoop van de tuin als bouwgrond -in het gemeentehuis wordt een lokaal weerhouden voor de gemeentedienst. 8.OUTER -slopen van de oude onderwij zerswoning en verfraaiing van de omgeving van het buurthuis -zowel het buurthuis als de raadzaal van het gemeentehuis kunnen als vergaderruimte worden gebruikt. 9POLLARE -slopen van het oude gemeen tehuis en verfraaiing van de omgeving van het buurthuis. Bovenstaande opsomming toont alvast aan dat de stad niet alleen oog heeft voor de pro blemen qua infrastruktuur van de socio-kulturele sektor als dusdanig, maar daarenboven ook rekening houdt met de deelge meenten. Zowel in Ninove als in de deelgemeenten wordt de nodige infrastruktuur voorzien. Ter aanvulling van hoger opge noemde lijst dient opgemerkt dat Denderwindeke en Voorde kunnen terugvallen op lokalen van de bestaande gemeente school Samenvattend, kunnen we stel len dat de Ninoofse vereni gingen eerlang over voldoen de en aangepaste lokalen kunnen beschikken. Vanzelfsprekend zullen de gebruiksmodalitei- ten in een reglement worden vastgelegd. Hierin zal onder meer per gebouw, rekening houdend met de stook- en elektriciteitskosten, een tariefreglement worden opge nomen." Tot zover de intentieverklaring van het Schepencollege betreffen de het gebouwenpatrimonium van de stad. POLYVALENTE ZAAL Als reactie op de intentieverkla ring van het schepencollege doet Jacques Timmermans dan opmerken dat men in Okegem reeds begonnen is met de renovatie van het oud gemeentehuis en dito school te Okegem.Ook valt hij de plannen aan voor het oprichten van een atelier voor de avondleergangen automechanica en lassen op de speelplaats van de gemeenteschool in de Geraardsbergsestraat, kant Polderstraat. Als inplantings plaats voor de nieuw op te rich ten polyvalente zaal ziet hij als mogelijke oplossing de Oude Kaai, waar de stad over de nodige gron den beschikt. Gebouwd naast de ijzerhandel Raes zou een gebouw met twee gevels tegemoet kunnen komen aan de eisen van Monumenten en Landschappen. Beeckmans Het bouwen van een ate- Tier voor de avondleergangen auto mechanica en lassen in de school- van de Geraardsbergsestraat heëTt als doel het centraliseren van de avondschool op één plaats. Timmermans Maar op de speelplaats zal er géén ruimte genoeg meer overblijven voor de leerlingen van het dagonderwijs Bij de stemming, stemmen C.V.P.-C.L. ja vóór de oprichting van het atelier, de V.U. stemt neen en de S.P. onthoudt zich. Ondertussen is het middernacht geworden. Schepen Van Eeckhout schets dan de problematiek van de nieuw op te richten polyvalente zaal. De enige realizeerbare inplantingsplaats is volgens de Kuituurschepen het terrein tussen de Dender en het nieuwe Politiebureel aan de Onder- wijslaan. Hier is volgens hem de nodige plaats en zullen er géén stedebouwkundige problemen opduiken. Het ligt in de bedoeling tot een vlugge realisatie te komen. Jacques Timmermans deelt deze me ning niet, en aan de hand van het plan B.P.A. Cultureel Centrum op het einde van de Graanmarkt geeft hij dan uitleg over de mogelijke inplantingsplaats naast ijzerhandel Raes aan de Oude Kaai Uit de langdurige discussie die hierop volgt blijkt dat de meerder heid verdeeld is over dit punt. Er wordt dan voorgesteld advies te vragen aan de ontwerper en deze dan ook aan te stellen. Het zal reeds twéé uur in de nacht zijn als alle punten van de dag orde afgewerkt zijn. Maar hierop hebben wij niet gewacht. Op de volgende raadszittingen van 29 en 30 november zal de begroting van 1985 besproken worden. Wordt dit de laatste raadszitting in het oude-Stadhuis Azaki Tijdens de maanden november en december zal Ria Van den Hove haar werken tentoonstellen.Haar tekeningen en schilderijen kan ja bekijken tijdens de openings uren in het Klokhuis. Hier volgt de lijst van haar voobije exposities en vervolgens een verduidelijking van het werk door haarzelf. Ria Van den Hove, 29-11-58 geboren te Ninove. Studeerde aan de academie voor Schone Kunsten te Gent. 1981-1982 tentoonstelling in galerij Paradox te Gent. 1982-1983 tentoonstelling in galerij The Duke te Aalst. 1983-1984 tentoonstelling in galerij A.S.L.K. te Gent. 1983-1984 tentoonstelling in The Duke te Aalst - Reisim pressies. In mijn eigen werk wil ik duide lijk een lijn trekken tussen mijn teken- en schildersactivi teit. Mijn schilderijen zijn meestal een opeenhoping, een verzameling van gemoedstoe standen, die in de afge lopen weken tot uiting zijn gekomen. Het uiteindelijke re sultaat is dan voor mij eigen lijk alleen van belang in die mate dat ik zelf een evolutie waarneem, een spanningskracht die loopt van het begin tot het eindstadium in het schil derij. Het figuratieve is een houvast aan een werkelijkheid die ik zelf heb ervaren, maar waarbij ik tracht de impressies Wacht niet tot je hersenpan een bloempot wordt en je nieuwsgierig heid wortel schiet! Neem nu een abonnement op 't Klokzjiël. Van december tot december/ 400 fr. Op rek. ASLK 001-0971808-41 niet van hun eigenheid te ont doen. Het non-+"iguratieve is meestal een herinnering aan een werkelijkheid, mogelijk een be weging. Terwijl bij het schil deren de materie een taal op zichzelf is, is dat bij mijn tekeningen niet zo. Hier komt het er vooral op neer'de dingen' te vatten. Bijna objectief. Hier is niet mijn gemoedsstemming de belangrijke factor. Het neert een mediterend aspect. Tijd wordt tijdloos, ik wil worden vat ik zie -Een'Vlaamse weide' een 'Afrikaanse' markt, een 'Indische' oude man. Het zijn persoonlijke herinneringen als notities in een dagboek als van iemand die door het leven reist. - Maandag, woensdag en donder dag van 14 tot 16 uur. Dinsdag van 10 tot 12 en van 17 tot 19 uur. Vrijdagavondkafee vanaf 20 u. 't Klokhuis is gelegen Geraardsbergsestraat 27 9400 Ninove. Tel 054/32 17 49 Mariette van Halewijn is re- daktrice bij De Standaard - Het Nieuwsblad, waar ze o.m. de lei ding heeft van de Stipkrant. „De Kleine Adam" is ondertus sen ook een suksesvol kinder boek in de Bondsrepubliek Duitsland, waar Herder Verlag de vertaling uitgaf. Voorts heb ben Franse, Zweedse, Deense, Italiaanse en Japanse uitgevers een optie genomen op de titel.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 7