ten uitvoeren tegen zeer voorde lige prijzen, niettegenstaande prima werk. Dus een nieuw programma '85. Willem,Thierry snit en advies. Assistenten Chris en Hilde. Angelina kleur, permanent, fantasies. KL Naar welke wedstrijden gaan ju1 li W.S. Daarvoor hebben we geen interesse. Bij wedstrijden worden kapsels opgelegd binnen een bepaal de tijd, daar zit niet veel krea- tiviteit in. Dat wil niet zeggen dat wij geen interesse hebben voor organisatoren en deelnemers. vervolg pagina 12 De modellen hebben niets te zeg gen die laten zich kappen zoals de kapper dit zelf wil KL Wat doen uw helpers Een gesprek met een kapper, zult ge waarschijnlijk niet verwacht hebben in 't Klok- zjiël. Maar hier is alles mogelijk. En als ge weet dat deze kapper deel uitmaakt van "Hair Verdelin" een kap persteam dat nationale en zelfs internationale faam geniet als aan de spits staan de qua vernieuwing en origi naliteit, dan zult ge dit gesprek al minder bij het haar getrokken vinden. In kappersstiel kun je dus ook wel kreatief zijn. We kamden ons haar in de plooi en begaven ons opweg naar Willem Schoukens de Verdelin- man in Ninove.We kregen de behaarde man met de gouden schaar echter nog niet te gauw te pakken, maar uiteindelijk kregen we hem toch onder het mes. Knip en daar gaan we TEAMWERK KL. Welke zijn de leden van het team, wat is hun werk 1 W.S. Het Verdelin-team bestaat uit 3 stylisten nl Jeanine Verheye (Knokke-Heist) José Maddelein (Zelzate) Ikzelf (Ninove- Wil fried Verheye (Knokke-Heist). KL. Waarom juist met 4 personen werken in het team W.S. Klikt hèèl goed, hebben met meer of niet minder mensen nodig, omdat we samengebracht zijn door Sanrizz (Engelse firma). WAAROM NINOVE KL Je werkt in een salon op de 'üëntrumlaan, waaarom heb je je gevestigd in Ninove W.S. Toeval, ik was vroeger ge rant in dezelfde zaak. Ik heb de zaak overgenomen en nu heb ik al de verantwoordelijkheid. STUDIES KL Welke studies het je gedaan? W.S. Eerst op leerkontrakt,dan van halve gast naar volle gast te Dendermonde "La Fayette". Diverse Londense akademies, seminaries (lessen) gedurende jaren. KL Waarom ben je kapper geworden? W.S. Interesse tijdens de late jaren 60. Er was in mij een be hoefte om alles te veranderen en vond de kapsels van toen maar niks. Mensen waren op zoek naar nieuwe modellen die op dat moment niet bestonden. Dat was de grote doorbraak. W.S. Willem en Thierry Snit en advies. Mensen kunnen eens komen kijken wat wij met fiun kapsel zouden doen, zonder ver dere verplichtingen. Er wordt spijtig genoeg weinig gebruik van gemaakt. Assistenten worden opgeleid 2 per reeks en zullen in '85 ook snit- ONTWERPEN VAN KAPSELS KL Hoe worden kapsels ontworpen? W.S. Ideeën groeien door samen werking met teamgenoten op regel matige trainingen (zondag of maan dag. De spanningen vóór het geven van een seminarie of demonstratie werken als stimulans tot kreativi- teit, later worden technieken ge tekend en aangepast. Ook door met elkaar te spreken en alles rondom ons goed te bekijken. KL Verwerk je kapsels die je ge zien hebt in boeken en hoe ga je tewerk W.S.Wij leren visueel veel van alles wat wij zien. De kledij van personen, vrienden, kunstschilders, fotografen inspireren ons wel door hun manier van denken en zien ook door te geven aan ons. KL Komt er veel invloed van het lüïïitenland of omgekeerd W.S. We werken nauw samen met Londense teams, en leren zo van el kaar. TRAININGEN KL Om de veertien dagen is er in jouw salon een training zoals u dat zelf noemt. Wat houdt dat in W.S. Deze trainingen zijn niet het Verdelin-team. Deze hebben te maken met de A.D.-staf (A.D. is de naam van het kapsalon). Er zijn personeelsopleidingen mensen worden gratis gekapt,juniors doen tijdens de week niets wat ze nog niet perfekt kunnen (tip voor kollega's) zij worden opgeleid op een vast programma met 3 maande lijkse proeven tot bekwaamheid. KL Hoe kom je aan modellen W.S. Dat werd gevraagd aan klan ten die echt open staan voor ver nieuwing en echte Verdelin-favo- rieten in elk van onze salons. Er bestaat op het moment een lijst van om en bij de 300 model len die -geschikt zijn voor shows -geschikt zijn voor seminaries -geschikt zijn voor fotosessies. BIJ 'T HAAR GEGREPEN Klokzjiël Wat wil "Verdelin" zeg gen, van waar komOTet woord Willem Schoukens Het woord op zichzeTT wi1 niets zeggen, maar wat er mee bedoeld wordt Verdelin is voortgesproten uit een gezamelijk gastpodiumoptreden van vier jonge talentvolle Bel gische kappers tijdens "Europa Style '81" te Brussel. We werden samengebracht door een vooruit strevende Engelse firma die per manent op zoek is naar nieuw kapperstalent. Bepaalde semina ries, bijscholingen en teach-in in binnen- en buitenland hebben reeds de gemeenschappelijke smaak aangetoond. en 1 tinter/perm nl Tekeningen van modellen worden zo gemaakt, maar eerst wordt het kap sel uitgevoerd en dan pas worden de tekeningen gemaakt Een staaltje van kapperskunst: Verdelin op z'n best. Willem Schoukens (vooraan) aan het werk met borstel en schaar in de aanslag

Klokzjiel | 1984 | | pagina 8