skoon ninove TENTOONSTELLING O.L.VROUWEKERK TE LIEFERINGE m rubriek; voorzitters. Nu heeft men echter het kind met het badwater wegge gooid, en blijkbaar met een zeker sado-masochistisch plezier. Stilaan begint zich te wreken, wat Rik van Rossen nog in 't vorig Klok- zjiël heeft aangeklaagd een to taal gebrek aan een kader, aan een visie over stadsvernieuwing, over de stadskern in het jaar 2000. In onze brief van 14 oktober druk ten wij een aantal gedachten uit, die niet zover verwijderd zijn van wat wij schreven, ook in De Dender- klok van 26 oktober zijn neerge schreven (Een brug te veel of te ver?). Welk gemeenteraadslid neemt het initiatief om bezadigd en rustig op deze suggesties in te spelen En wanneer start Ninove EINDELIJK met een OPEN werkgroep inzake stadsvernieuwing Of blijft men duister gescharrel verkiezen boven een helder beleid (In bijlage onze twee laatste De beslissing tot aanleg van een voetgangersbrug ter hoogte van het stadspark is er tot eenieders verrassing niet gekomen. Wat is de houding van de Werkgroep Leef milieu terzake Wij hebben steeds aangedrongen op de aanleg ervan. Wij konden in deze rekenen op de steun van ALLE school directies van de Onderwijslaan (drie directies) H.H.Harten en PTI), de BGJG van Poll are en op de steun van een niet te peilen pu blieke opinie (ouders, schoolgaan de kinderen, bewoners wijk stads park, inwoners van Poll are). Wat is er eigenlijk misgelopen Wij hebben zekere aanwijzingen waarover later meer. Wel heeft het stadsbestuur in deze kwestie overhaast gehandeld en een onrijp en halfslachtig voor stel ter tafel gebracht (moedwillig?). Daarom dat wij op 14 oktober nog in aller ijl een brief schreven naar het stadsbestuur en de fraktie- brieven terzake). Dirk Van de Perre Verantwoordelijke Werk groep Leefmilieu De kerk van Lieferinge is één van de oudste van de streek. Toch heeft de kerk er niet altijd uitgezien zoals vandaag Hoe die kerk er dan uitzag tweehonderd jaar geleden, vierhonderd jaar geleden, zeshonderd jaar gelden, dat is allemaal te zien op de ten toonstelling. Maar ook de voor naamste kerkschatten worden ge toond, het kerkmeubilair (de prach tige sacristie) en een aantal we tenswaardigheden over de geschie denis van de parochie en het dorp Lieferinge. Niet alleen Lieferinge komt ter sprake, ook het waterkasteel van Oetingen, waarvan enkele heren in de kerk begraven liggen. De tentoonstelling wordt niet ge organiseerd voor de geleerden, maar op.de eerste plaats voor de inwoners van Lieferinge en om liggende .Daarom verwachten wij U op één van volgende activiteiten: WANDELING Op zondag 11 novem ber om 15 uur is er een histo rische wandeling in en om Liefe ringe. Vertrek aan de kerk. De afstand bedraagt 5 km. Langs verharde wegen. We gaan langs het voormalige Hof van Lieferinge, de burcht Heetvelde (beter bekend als het water kasteel van Oetingen), het Hof van Vrekkem, waaraan de restau ratiewerken bijna voltooid zijn. Telkens wordt deskundige uitleg verschaft. TENTOONSTELLING zondag 4, woensdag 7, zondag 11 november van 14 tot 18 uur. VOORDRACHT 4 november om 15 uur. Woensdag 7 november om 15 en 20 uur. Tijdens de voordracht worden ca.200 dia's getoond. Velen kennen die gebeeldhouwde kop jes, die te zien zijn boven aan de westgevelen het ver haal van die boer met zijn twaalf zonen, die in die kop jes zouden zijn afgebeeld.Wel nu die boer had veel meer zonen, want verborgen in het dak, zijn er nog tientallen andere kopjes verscholen.Wij hebben ze voor U allemaal op dia gezet. Een voordracht om niet te missen, die U een enige KIJK gaat verschaffen op de niet toegankelijke de len van de kerk (toren, zol ders Toegang gratis. Alleen bij de voordracht wordt een inkomgeld van 50 frank voor volwassen per sonen Tan i PCrkgnxp/ eijmüicu WEIGERING AANLEG zijn geweest van een ruime consul tatie van de betrokken milieu's (scholen, middenstand, milieugroe pering, enz...), zodat langs die weg een consensus zou kunnen groei en over de beste inplantingsplaats. Kan aan de ontwerper niet de op dracht gegeven worden als eerste stap in de ontwerpprocedure zulke consultatie te organiseren en daar over dan een gemotiveerd advies uit te brengen aan de gemeenteraad? Wij willen er toch nu al op wijzen, dat de huidige inplantingsplaats, de afstand tussen de Denderkaai en het dr.Hemerijckxplein naar de Bevrijdingslaan toe; met ca.400 me ter verlengt, wat 800 meter heen en terug maakt, een toch niet on aanzienlijke afstand voor oudere mensen of voor voetgangers bij slecht weer. Een inplanting naast het Instituut van de H.Harten,in het verlengde van de Bevrijdings laan, lijkt ons het best de doel stellingen, waarom wij steeds voor Ninove, 25 oktober 1984 Aan het College van Burgemeester en Schepenen Aan de fractievoorzitters Betreft voetgangersbrug Geachte Heren, Wij betreuren dat het stadsbe stuur en de meerderheid op de gemeenteraad van 18 oktober 1984 het eigen voorstel tot aanleg van een voetgangersbrug heeft afgekeurd Weliswaar hebben ook wij in onze brief van 14 oktober bezwaren ge uit tegen de voorgestelde inplan tingsplaats. Maar wij hadden toch verwacht dat het principe zelf van de aanleg van een brug zou goed gekeurd worden. Nu heeft men om wille van enkele praktische bezwa ren ook het principe verworpen. Wij zijn van oordeel dat in de VOETGANGERSBRUG kaakslag voor zachte weggebruikers Pollare, 14 oktober 1984 Aan het College van Burgemeester en Schepenen van de Stad Ninove Betreft inplanting voetgangersbrug Zeer geachte Heren, Met genoegen vernemen wij dat op de komende gemeenteraad het prin cipe zal goedgekeurd worden tot aanleg van een voetgangersbrug over de Dender te Ninove. Wij vernemen echter ook dat de plaats van inplanting reeds zou zijn vastgesteld, namelijk aan de pijpekop ter hoogte van de Onderwij slaan. De Werkgroep Leef milieu heeft zich nog niet pu bliek over een inplantingsplaats uitgesproken, omdat wij gehoopt hadden dat deze zaak voorwerp zou een brug gepleit hebben, te reali seren. Een van onze hoofddoelstel lingen met de brug is altijd geweest de rechteroever beter te laten aan sluiten op het nieuwe stadscentrum. Door de brug perifeer te gaan in planten, verliest men deze mogelijk heid grotendeels, omdat dan het ommetje maken met de auto via de ring of via de Burchtstraat-Centrum laan, even aantrekkelijk blijft. Kortom met een goede inplanting kan men ook gunstige effecten krijgen op het vlak van de stads vernieuwing, met de huidige inplan ting realiseert men het minst aan trekkelijk tracé. Daarom hopen wij dat de komende gemeenteraad de in plantingsplaats nog niet zou vast stellen, maar wel de opdracht tot de grondige studie ervan zou ge ven. Met de meeste achting Dirk Van de Perre Namens de Werkgroep Leefmilieu toekomst nog meer dan vandaag, zich de noodzaak zal opdringen van een betere verbinding van de rechteroever met de diensten (scholen, stadhuis, enz) op de linkeroever en vice versa. Daarom zullen wij ons blijven inzetten voor de aanleg van een voetgangers brug en wij werken aan een uitge breid memorandum ter verdediging ervan Dat sommige gemeenteraadsleden weinig van de problemen van voet gangers en fietsers begrijpen, is andermaal gebleken. Voetgangers problemen zijn immers kleine pro blemen en hebben te maken met kleine afstanden. In de hoop dat de tijd raad brengt en U inziet dat op 18 oktober een onjuiste beslissing hebt ge nomen, tekenen wij Voor de Werkgroep Leefmilieu André De Vuyst, Hubert Neuckermans, Dirk Van de Perre, Rik Van Rossen. Nogmaals een zicht op het prach tig vroeggotisch beeldhouwwerk (ca.1250) dat verborgen zit in de kerk van Lieferinge. Om aan een vraag van verschillende perso nen tegemoet te komen is nog een niet eerder aangekondigde sessie van de diavoorstelling ingelast: woensdag 7 november om 20 uur in de kerk. Ook de wandeling o.l.v. André De Vuyst wordt een enige beleve nis. André zal na de wandeling in de kerk tevens uitleg geven over de bescheiden, maar toch interessante kerkschatten. Leer uw eigen patrimonium ken nen en waarderen. H' <atA MP JffNl X M 1 mm iiis®i De toegangsdeur van de kerk van Lieferinge: gotisch, met sporen van een romaanse onderbouw

Klokzjiel | 1984 | | pagina 9