GRIEZELBIETEIV SINTERKLAASKWIS werkten mee ras ran ra eau ra ara ra ra ra m sa ra a ra urn tf NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL W GRIEZELBIETEN SINTERKLAASKWIS VERTIKAAL -Mamera, zie je nu waarom dat dees stadsbestuur tot nu toe geen initi atieven heeft durven pakken -Zegt eens, mensch. -Awelais ze iet willen doen, hebben z'al rieze van vóór dat z'iet ge daan hebben. Zie maar naar die stadszaalWeet je 't nog wat da'k u gezeid hem verlejje keer over da brigsken en die zaal da't zo precies ewa scheef zat -Ja, ik rappeleer mij dadde. En -Awel, 't is duidelijk geworren ondertisken 't zit goéd scheef en niet allen tisken de bestiers- partijen onderling maar ook en vooral in de partijen zélf zit er 't bovenarms op. Surtoe bij de C.V.P. zorgt die zaal voor een polyvalente rieze. -Rieze gelijk in den tijd van Armang de Riezemoker -Zwijgt, Mamera Hij is er hem ook weer kommen mee moeien. Hebde zijn grien billet nog nie gelezen, dat hij in 't center rondgedeeld heeft -Waarom moet Armang nu pamfletten uitdragen, mag hij dan in de donderklok nie meer schrijven -Dat weet ik niet. Hij schrijft er in alle geval toch al lang nie meer in. Maar 't schijnt dat hij plannen heeft ieder maand met een eigen donderbladje uit te kommen. -Dan zal't weer donderstenen klet teren, maar vertel ne keer voort, Komera, waar wilt Armang met die zaal naartoe -Awel, naar de mert, kweste van da gat op te vullen dat hij daar zelf nog gekapt heeft indertijd. -Dan valt hij zijnen Okegemse par tijgenoot af, die naar de Polder wil -Heel en gans, Mamera. En Ekenhouten Freddy krijgt nog van ander kanten uit zijn partij tegenkanting. Mieke van de School mini ster heeft ook haren tetter geroerd. Z'is ook niet akkoord met die polderzaal, maar zij mocht wèl in De Denderklok schrijven. Van 's gelijken met Johny Bougie. Maar van dienen mid denstands- en O.C.M.W.-führer zijn we al een tijdje gewoon van hem tegen te kommen in de Denderklop. Die wil precies Armang opvolgen. -Als hij Etjen maar niet wilt van zijnen troon douven. 't Schijnt dat hij serieuze ambities heeft. Alle, als ik het goed verstaan, zit het goed scheef bij de tjeef- kes. En hoe zit het met de Centrum boys, waar willen die met de zaal naartoe -Och meensch, ik peis dat die ge woon geen zaal willen, nu dat de cerkel geverfd is. En Etjen, die zal wel al alle kanten aan 't in formeren zijn wat da zijn kiezers van de zaak vennen. Want wat kan hèm die zaal schillen,als ze maar voor hem blijven kiezen. Maar met die artikels in 't Kloksken moet hij toch niet te kontent geweest zijn, want zelfs de Denderklok was niet uitgenodigd op zijn rond leiding van de pers door 't nief stadhuis. Daar was trouwens geen enkele nienofse gazet uitgenodigd, 't Klokzjiël dus ook nie. Van diskriminatie gesproken -Etjen heeft het nie zo voor klokken, peis ik. Maar zeg, 't schijnt dat 't nief stadhuis zo groot en sjiek is. Is dat gebouw dan niet polyva lent gemokt Ik heb g'hoord dat de jeugdboekenweek daar doorgaat. -'t Was beloofd door den berremee- ster dat ze de raadszaal mochten bezigen, maar hij heeft zijne steirt ingetrokken. De kinderen mogen op zijnen parketvloer nie lopen. Daarmee mag er nu maar een stuksken van 't program daar doorgaan. Voor de rest moesten ze maar hunnen plan zien te trek ken. En zeggen dat alles al aange kondigd was. Ge moet maar durven -t Is nie waar eh, Komera In de Sporthal moet ge uw schoenen uit doen, de atletiekpiste is niet' ge schikt om in de week op te trainen en nu moet g'al uw schoenen uitdoen om in 't stadhuis binnen te mogen. Nienof staat precies vol met boe- distische tempels -Dat gaat daar nog stinken -En 't oud stadhuis Ging Freddy Van De Post daar geen soort Cultu reel Centrum van maken, met een toeristisch bureau en een museum en al -Dat stond toch zo in zijn plan dat op de gemeenteraad gekommen is. Maar ook op dat vlak krijgt hij tegenwind van Johny Bougie. Die wil daar namelijk zijn O.C.M.W.-bureau's installeren. -Allee dat botert daar goed tussen die twee. Zo een museum gelijk in 't li eken van de revue moet pertang plezant zijn om eens te zien. -Ja, 'k zie 't al gebeuren "Komt da zien, komt da zien, naar de catchring van greut-Nienof Komt erin, komt erin, het is klein, maar het mokt stof Koléra Dag lieve rakkers, Hoe is het afgelopen met jullie ori gineel herfstschilderij Hebben jullie er pret aan beleefd? Prima En was het frisse fruithapje voor je gasten echt verrassend O.K., dan hebben we voor deze maand weer wat anders in petto. December is een toffe maand vind ik. Je tuimelt van het ene feest in het andere. Het begint al op 6 december 's morgens vroeg. Sinterklaas en zijn Pieten verbazen iedereen met iets plezierigs en veel lekkers. Een paar weken later krijgen we de kerstvakantie met al zijn fijne dagen. Heel je huis wordt ineens anders. Je kunt een kerstboom ver sieren, slingers rond de lusters en op de schouw hangen. Je hebt heel veel tijd om zelf wenskaarten te maken, taartjes te bakken,eigen cadeautjes in elkaar te knutselen, tekeningen te maken voor je meter of peter,...Je mag misschien bij kameraden logeren, en als het weer eventjes meezit kunnen jullie (■■I zelfs sneeuwmannen en iglo's bou- wen in de tuin of in 't park. rvi Voor kinderen die ervan houden an- deren de stuipen op het lijf te fiL jagen, heb ik een knutseltip. IM WAT HEB JE NODIG -een biet -een mes -een krant -een kaars -eventueel waterverf HOE GA JE TEWERK -Je graaft een biet uit ofwel vraag je er een aan een boer. -Met een scherp mes snijd je de kop van de biet eraf. -Nu haal je het vruchtvlees uit die biet+zodanig dat je nog een bodem van - 3 cm hoog overhoudt. -Je kiest nu een bepaalde zijde van de biet die je omtovert tot een gezicht -Je snijdt 2 gaten voor de ogen, 1 voor de neus en een dwarse spleet voor de mond. -Steek nu een kaars aan en laat wat kaarsvet op de bodem druipen,dan kun je die kaars zo vastzetten. -Vergeet onderaan de biet niet een stuk te snijden zodat de biet niet omvalt. Als je de biet minder diep leeg haalt, kun je er een stok door steken. 's Avonds als het donker is, kan je zo'n griezel biet in je tuin, of voor je voordeur zetten. Je kunt samen met je vrienden ook op spooktocht gaan. Veel plezier ermee! Voor kleine alweters... l.Het is geen pet, geen hoed of geen muts, maar wel een 2.Onze oude kindervriend stapt niet met een wandelstok, wel met een 3.Op de daken rijdt geen pony of geen ezel. Het is een wit paard of een 4.De knecht van Sinterklaas heet niet Bruine Klaas Witte Jan of Grijze Koen, wel 5.Je mag onze Sint en zijn knechten verwachten op Sinterklaas is jarig 'k Zet mijn schoentje klaar. Licht dat hij 'm vol doet, met...ja wist ik het maar Hier zet ik wat water, daar wat hooi voor 't paard. Want dat trouwe beestje, is het heus wel waard Als de kleintjes slapen, komt de goede Sint, die de brave kinderen 't allermeest bemint. 't Paardje zwaar beladen, voert hij met zich voort. En zijn knecht vertelt hem wat hij heeft gehoord. Veel gezelligheid in december en beste groeten van Lieve 1234567891 HORIZONTAAL 1.Ruiterij (Nin.) 2.Hond 3.Getij-Ontkenning-Persoonlijk voornaamwoord. 4.Jongensnaam-Symbool voor zink- Lichaamsdeel (Nin.). 5Schi1dersgeri ef-Noodli jdende (Nin.). 6.Keukengerei-Bits. 7. Aanwijzend voornaamwoord- Verpleegi nsti tuut(Afk-Vi s 8Bi jwoord-Slotwoord-Frans 1idwoord. 9.Ouderwetse aftershave (Nin.). 10.Toegang tot een hoevegebouw(Nin) 1.Toiletgereedschap (Nin.). 2.Perzische markt. 3.Eerwaarde Pater (Afk.)-Vogel- verblijf-Tandeloos zoogdier. 4.Stofdeeltje-Plaat (afk.)- Engels bier. 5.Tocht-Romeinse liefdegod. 6.Lusthof-Toiletgerief 7.Smeer-Boom-Afgekorte meisjes naam. 8.Aardrijkskundige aanduiding (afK.)-Meisjesnaam-Thans. 9.Vorstel ijk echtgenoot. 10.Zo dom als.(Nin. Wim Schoofs 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10| 1] R D R M M E M 2 0 U X R T R 3 S T E T E K 4 HQ H T R l 5 G L IE E 5 6 R E E T 7 Ik P 2 O O 8 I P B O L ft 9 0 0 V R 10 lïlHE L£_ M lKJ Wij ontvingen vijf oplossingen. Dat niet alleen de jeugdige mensen hun hersenkronkels pijnigen bewijzen de inzendingen Uit Denderwindeke van twee grootvaders. Spijtig genoeg hebben deze heren elk één foutje ge maakt. Wij wensen hen alvast niéuw piekerge- not met het volgende raadsel ons toe gestuurd door Wim Schoofs. Inzendingen naar ons redaktieadres sturen vóór 20 december. Dit maal wint Firmijn De Smet uit Neigem één fles godendrank. Werkgroep Leefmilieu - Walter - Een burgemeestervriendelijke kiezer - Sympatisant - A. - Lentulo - Fikken - Cardoen - Azaki - Koléra - Wim Schoofs - Dirk Van de Perre - Hubert - Bruce Palmer - Marleen De Cooman - Paul D'Haese - Mieke D'Hondt - Rik Wattez - Mathilde Verschelden - Rufijn De Decker - Dirk De Wolf - Johan Cordier - Lieve. X3uiiu-tqos e polyvalente rieze OPLOSSING VORIG KRUIsH WOORDRAADSEL zaqureoap g-g IBIS'S qs-tj aqjBMZ'V asgCTH'! SIMHSWISIN IS N3QH00MINV

Klokzjiel | 1984 | | pagina 12