skoon ninove DE ENE VERENIGING IS DE ANDERE NIET ENKELE DOORDENKERTJES SCHOOLKINDEREN DE STRAAT OP JAAGPAD EN BRUG Deze wandeling bewees dat de streek rond Ninove toeristische mogelijkheden heeft en dat er ook een publiek voor is.Derge lijke goed voorbereide wande lingen met landschappelijk- historische achtergrond zal de Werkgroep ook in de toekomst blijven organiseren. Wij danken alle aanwezigen voor hun belangstelling en alle eige naars voor de toelating om hun eigendom te betreden. Ge zoudt het stadsmaten'aal voor tentoonstellingen zelf eens moeten hanteren om het te weten. Ongemakke lijke staanders die schots en scheef zijn en waarvan de klemmen verwrongen zijn. Zware vuile panelen, met af gebroken hoeken, zodat steeds het gevaar bestaat dat de panelen uit de staanders vallen. Om die bucht te gebruiken moet men allerlei pa pieren invullen en 2000 frank voor schot betalen. Het vervoer gebeurt (althans voor de Werkgroep Leef milieu) met eigen middelen. Toen we opmerkten dat in het stadsmagazijn 20 lichtere en gave panelen tegen de muur stonden en vroegen of deze niet konden worden uitgeleend, was het lakonieke antwoord "Deze mogen alleen aan Focus wor den meegegeven". (Hier zij duidelijkheidshalve aan toegevoegd, dat dit het antwoord was dat we kregen en dat inzover we zijn ingelicht Focus thans met eigen tentoonstellingsmateriaal werkt) -Indien het stadsbestuur de herka li brering van de Dender als een ernstig plan aanziet, er is nog een trafiek van één schip per week, dan moet logisch gesproken een voetbrug voor 10 voetgangers per dag zeker meer dan een hip-hip- hoe ra verdienen. -Het moet er slecht aantoe gaan met de Ninoofse middenstand. Want hoe kan anders een voetbrug die nauwelijks volk zou aantrekken dan toch de middenstand schaden -De blauwe ecologie fietsers als verkeersremmers in de Bruchtdam en de voetgangers als straatdecor. We dienen dan toch nog ergens voor. Werkgroep Leefmilieu rubriek; a'an /-a'Crkgroeu tefmÜk'u De Bevrijdingslaan te Ninove (rechtover de nieuwe post. Elke dag passeren hier honderden kinderen-voetgangers op weg naar school. De auto's staan op het voetpad (of wat daar kan voor doorgaan)De kinderen moeten op eigen risico de rijbaan op. Hier lopen ze in de weggoot. Maar bij regenweer staat de slecht afhel lende weggoot vol plassen, zodat de kinderen nog verder de rijbaan op moeten. De Werkgroep Leefmilieu klaagt deze situatie al maanden aan, zonder gevolg. Moeten er hier, naar de woorden van de burge meester eerst doden vallen, eer hij die toestand ernstig neemt Het voormalige hof van Lieferinge. Dit hof, waarvan thans enkel nog wat stallingen resten, was eertijds het trotse centrum van Lieferinge. Van dit hof ging de wandeling naar het waterkasteel van Oetingen. Weinig wandelaars zullen beseft heb ben dat de ongemakkelijke kasseide waarop ze liepen nieuw was en dat het leggen ervan ongeveer 20 mil joen heeft gekost. Het leggen van deze kasseide blijkt thans een monumentale en zeer kostelijke BLUNDER te zijn geweest. Het hof te Vrekkem. Recent verkocht en thans bijna gerestaureerd. Vroe ger hoorde dit hof toe aan de Brus selse familie Van der Noot. Misschien de mooiste historische hoeve uit Groot-Ninove. Maar bedrijfseconomisch zijn zulke gebouwen voor de landbouw niet meer bruikbaar. Ook dat is een harde realiteit. Wie de prachtige schuur is binnengegaan zal het jam mer gevonden hebben dat deze niet wat dichter bij Ninove stond, want de schuurruimte zou een prachtige polyvalente zaal zijn geweest. Het Waterkasteel van Oetingen. Een tiental jaar geleden nog een ruïne, thans mooi gerestaureerd. De wande laars werden er vriendelijk onthaald, door de bewoners die ook uitleg ver schaften. Een gebaar dat sterk werd geapprecieerd Deze burcht, vroeger Heetvelde ge naamd, ligt op het punt waar vroeger Brabant, Vlaanderen en Henegouwen samenliepen. Ter nagedachtenis van een heer van deze burcht is de prachtige grafzerk in het koor van de kerk van Lieferinge aangebracht. Meewandelend te Lieferinge De Denderbrug te Pollare. Nog steeds steekt de Stad geen vinger uit om de restauratiewerken aan te vangen. Inmiddels werkt Openbare Werken (niet deze van Luk Durant) met man en macht aan de versteviging van de Denderoevers en het herstel van het jaagpad. Thans wordt de sectie Zandbergen-Pollare aangelegd. Alles gebeurt milieuvriendelijk, dus met schanskorven. De heraanleg van het jaagpad tussen Geraardsbergen en Ninove zou wat het wandel- en fietstoerisme in de Denderstreek betreft, wel eens de meest zinvolle investering kunnen zijn. Zij die op de gemeenteraad te Ninove onwezen lijke discussies hebben gevoerd over de vraag of de Dender al of niet geherkalibreerd zal worden raden we aan stroomopwaarts de sluis van Pollare te komen kijken.Openbare Werken zelf doet thans investeringen van vele tientallen miljoenen om de Dender te versterken op zijn huidige gebariet. En dan palaveren over de vraag of een eventuele voetbrug te Ninove aan het oude of een nieuw gabariet moet zijn aagepast Een tweehonderd wandelaars waren op 11 november present om bij een mild herfstweer toeristische gids André De Vuyst te volgen opweg in en rond Lieferinge. André, die als toeristische gids vooral in de Stad Gent werkzaam is, kon met brio en dank zij zijn ruime gidservaring al dit volk de baas.

Klokzjiel | 1984 | | pagina 9