prins/essen en sneubeunen TEEDRIE ATLETÈEKSPORT MET ZOVA NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL 12 KNAL UITSTRALING GEWENST 1 2 3 4 5 6 7 8 910 -KomeraDag Mameraken, wa gelik van a te zien; hoe ist mij schaap? -Mamera: Nu weer goed, mor ik heb toch een tijdje nie buiten gekun- nen met da weer e mens -Ja nu heeft het toch iet geweest ei, ik heb kou gehad zei maun. -En ik dan e, ge weet ik heb geen chauffage ei, mor ik ben gans den tijd beneden blijven slapen, want daar brandde de stoof goed. -Ja maar binnen wast bij mij ook goed warm, maar ik peis dak als de rekening komt van de gas, dat ook warm zal zijn, want t'is weer opslag newaar mij schaap. -Zwijgt er af, en 't schijnt dat nog nie alles is, dat er nog zal opslaan -Jaja, ze zijn me ons iet van zin en als ge die grote mannen hoort spreken is ter nikske mis,al les gaat om te beter. -Voor hun wel, zij zitten er aan maar voor ons ist altijd betalen. -'t Za beteren mij kind,11 za be teren, maar wanneer... E me amme die mizere zou'k bekanst nog ver geten; moeje geen zatteken kaffee emmen e maun. -Awel jaak, ik begon mij al af te vragen, ist zoo ne slechten tijd dat komera mij nog geen zatteken kaffee presenteert. Hebde iet bij want ik heb anders een doos pate- kes mee. -Jawadde, en op welke kamerschap? -Awel, ge weet toch dak nijg in karnaval geïnteresseerd ben.. En gisteren was't prinsverkiezing en mijne kandidaat heeft gewonnen. -Wie Don Fernando -Maar bij nee, Don Chips, van de Tempeliers, en zij lief is prin ses. Oh Komeraken,azo een schoon koppel, ik had effenaf de tranen in mijn ogen als ik ze op da po dium zag staan. -Is Don Fernando dan jonker? -Da kan toch nie anders e Komera; er waren maar twee kandidaten. -Twee maar, awel das weinig, en da voor 25 jaar Karnaval, 't er zit zeke slabak in? -Das te zien, hoe dagge da beziet ge weet toch dat er in 1973 ook maar twee kandidaten waren? -Awel, da rappelerik mij niet meer wie was dat tein e? -Alle, da was de Cazzen en Donald. -Ja, nu dagget zegt, nu schiet het mij weer te binnen.Was er dan ook zoveel volk als in de tijd? -Nentj, en da is wel spijtig vond ik, maar zie Komeraken, ge had de show van de Prinses moete zien. Azo chic, dat is echt iets dammen in Ninof nie gewoon zijn, en zij is kompleet een sprookskesfee -Ja maar 't is een schoon meisken ook ei, en vriendelijk. Maar hoe was dat dan me de ander kandidaten? -Och mij kind, allee, de show van Donna Carina, de eredame da gink nog, mor da van Fernando, me alle respect voor dieje jongen da was effenaf krapelees. En diejen aan hang heeft nog bekanst gevochten. -Allee, sarjees Daar moeje toch sportief in blijven e...nog een zatteken kaffee. -Komeraken, 't is zoveel als dak het gat heb, maar ik heb nog veel werk, ik moet nog verder werken aan mij kleed voor naar 't bal van de ridders te gaan; ik ben weg. -Allee dan, tot naaste keer ei. -Ja, tot ei,Komera, salu. r., Sidome Vervolg van pag 10 ideëen. Het is een pracht van een stuk, waarin aktuele problemen als jeugdwerkloosheidmassa-onderwijs machtsstrukturengeneratiekonflik- Baro werden hier knappe prestaties geleverd door Dirk Van Liedekerke en Frieda Beeckman als het echt paar Pearce en door Hein Wiesman en Ann Vanharen, Martin en Polly. Uitblinker is echter Eric Van Aelbrouck in de voor hem geknipte rol van kurkdroge ober en verbin dingselement tussen de ruziënde koppels. De kracht van het kleine gebaar en streng aangehouden koel te spreken hier boekdelen. De hoofdbrok kwam echter met "Knal" van Barrie Keeffe, een auteur met een ander temperament en explosieve ten en dergelijke volop aan bod komen rond de adembenemende situ atie van een gijzeling van een le rares, een leraar en een direktrice door een gebuisde leerling die op het punt staat de school te verla ten. De niet aan haar proefstuk- zijnde Monique De Witte tekende voor deze regie. Die is dan ook meer dan uitstekend. Hoewel het uitteraard niet gemakkelijk is jonqe mensen de rol van leraar of direktrice te laten spelen, werd hier toch prachtig werk geleverd. Zo speelt Peggy De Brauwer de moeilijke en dubbelzinnige rol van de valse en "arrangerende" direktrice op uitstekende wijze. Dat kan ook gezegd van Mia Van Laethem in de subtiele rol van de lerares moraal die door haar be grijpend optreden (o ironie) de ondergang van de gijzelende "held" bewerkstelligt. Zo wordt ook nog het probleem van de inte gratie gesteld. Dirk Van Liede kerke speelt, hoewel niet altijd duidelijk verstaanbaar, toch overtuigend de rol van de machts wellustige leraar lichamelijke opvoeding. Dè knal prestatie wordt echter geleverd door Filip Van Der Haegen in de heel moei lijke hoofdrol van de jeugdige gijzelaars. Een gekompliceerd karakter:soms wraaklustig, soms nostalgisch, soms begrip zoekend, dominerend en toch kwestbaar. Door de voorspelbare en dus fa tale ondergang van de "held" heeft dit stuk klassieke allure. Deze opvoering heeft echt meer pu bliek verdiend, we vroegen ons dan ook af of schoolvoorstellingen niet mogelijk zijn. Er zit in elk geval interessante discussiestof in. Wat reklame buiten Ninove zou ook gerust mogen Furi us Vervolg van paq 11 zegt de voorzitter. Ik denk wel dat zij op de piste wel een elementaire sanitaire instelling zullen zetten maar eigenlijk, kleedkamers en zo, zou veel te duur uitvallen. kunnen organiseren. Een andere weg die nu open ligt is deze van de kampnummers. Wij hebben ondervonden dat de fusie met Denderleeuw en het gebruik van de atletiekinstal- latie, aldaar ons nu reeds goeie- (op ons niveau)--kampers opleveren. Dit is natuurlijk interessant voor de kampioenschappen. Wij hebben altijd goede lopers gehad en nu komen er nog degelijke kampers bij. Ik mag dus wel optimist zijn in de toekomst van mijn klub. Hoelang Walter Sergeant nu al voorzitter is. Al lopende voorzitter geworden, lacht Walter. Toen wij startten kregen wij vijf namen op papier, wij de atleten, deden de rest. Dan kwam de scheuring en Albert Penne bleef bij de N.A.C. Toen hij het niet meer zag zitten,kwam ik in de plaats en zo gebeurde het ook met de Zova stichting ,of ik het nog lang zal volhouden weet ik niet,dat zal de tijd leren. Aansluiten bij Zova men kan terecht bij de voorzitter Walter Sergeant Parklaan 58, Ninove. Op de trainingen in het Stadspark op dinsdag en donderdag vanaf 18u30. Wij van onze kant wensen de atle- tieksport en de sympatieke Walter Sergeant en zijn bestuur een succesrijke toekomst op de atle tiekpiste van Ninove. Lentulo Hori zontaal 1.Hoge bouwwerken (Nin) - Vreemde munt. 2.Ergens (Nin). 3.Verdamping. 4.Beveilig - Zintuig. 5.Henegouws dorp - Slee. 6.Stad en stroom in USSR - Lichaams deel (Nin). 7.Vliegveld. 8.Geheel - Limburgse gemeente - Grootwarenhui s 9.Binnengaan. 10.Wijnsoort - Nederduits. Verti kaal 1.Lawaaierige mansnaam (Nin) - Behoeftig lichaamsdeel. 2.Alom (Nin). 3.Ontsnap - Bestaat. 4.Verwarring - Vrijborstig. 5.Godheid - Stad in Noord Italië. 6.Grootwarenhuis - Dwarshout. 7.Zonderling - Oevergewas. 8.Team - Gebogen. 9.Geef - Elektrisch geladen stof deeltjes 10.Een zekere - Onthoofde Graaf. Wellicht vanuit een goed gesternte, knipoogde de wijngod Bacchus naar de goede oplossing van HAERS- VAN DER MEULEN ACHIEL ECHEL 58 POLLARE die zich te buiten mag gaan aan een fles chateau De La Cloche. Gefeli ci teerd. En de respons bij de jeugd Dat gaat, zegt de voorzitter, maar ik denk dat de atletiekpiste nu wel een attraktie-pool zal vormen. Wij zouden bv een interscholenmeeting WIM SCH00FS OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL

Klokzjiel | 1985 | | pagina 12