M I II III I lezers brieven WILLY VAN DER MEIRSCH.ALIAS CARLO TARRAS in memoriam raketten ja, raketten nee, integendeel HET ZWARTE ORKEST OPEN BRIEF ditoriaa WALTNIEL DOET HET GOED Waltniel aangegrepen door verkiezingskoorts i N"~ Dag KIokzjiël Bij deze wens ik mijn diepe veront waardiging uit te drukken over het feit dat het Klokzjiël slechts een oligarchie (oh pleonasme!) is die geringschattend neerkijkt op de bij dragen van losse medewerkers. Tevens wens ik de (retorische?) vraag te stellen of het Klokzjiël een stads krant is, dan wel een mediaverschijn- sel ondergeschikt aan de Streekkrant of Het Gouden Blad. Als ik mij niet vergis is het doel van een stadskrant die pretendeert een stadskrant te zijn niet alleen losse en lukrake scheldpartijen of pikanterieën of niet betaalde rekla- me (cfr. kapsalon "Verdel in" front pagina Nota Bene!), Cornel Bier (Kassa! Brouwerij Slaghmuylder! maar ook degelijke en zo mogelijk volledige informatie te geven over problematieken die (al zij het) eventueel slechts in detail voor komen in de stad. Voorbeelden zijn legio jongeren-)werkloosheid, fascisme, racisme, het paargedrag van het Euro-Aziatisch reuzeëver- zwijn in de Toendra's van Paramaribo enz. Dat, om ter zake te komen, een in formatief of nogal uitgebreid ver slag van een anti-fascistische film (zie Klokzjiël jg 6 nr 1) slechts met kop en staart wordt afgedrukt om overvloedig plaats te ruimen, voor een vergezellende kritiek op de organisatorische kwaliteiten van de vereniging in kwestie, ruikt m.i. naar het zoeken van qoedkope sen satie. Blijkbaar dient binnen het Klokzjiël ook even een bezinning gehouden te worden over het "statuut" van de zgn. losse medewerkers. Waarom een medewerker die kritiek levert on middellijk het deksel van "doe jij het dan maar allemaal" op de neus geven Een ander bezinnings- en diskussie- punt lijkt mij het leggen van be paalde accenten wat betreft de maandelijkse inhoud van het Klok zjiël. Waarom als Leefmilieu Ninove steevast een bladzijde pu- blikatieruimte krijgt geen virtuele bladzijde vrijhouden voor algemene onderwerpen die ook in Ninove al dan niet fragmentair te bespeuren vallen. Zo zouden eventueel inge leverde alqemene artikels toch enige bestaanszekerheid krijgen ter wijl de anders in het "overschot bakje" gegooide schrijfsels ook nog kans hebben op een plaatsje. P.S.Een voorbeeld van het niet (willen?) begrijpen van ingeleverde artikels is jammer genoeg te be speuren op pagina 6 (6de Jg nr 1) waar een foto wordt afgedrukt bij het artikel over de organisatie van het CSC terwijl de tekst die erbij past volledig is wegge laten in het artikel waarbij hij oorspronkelijk paste'-. Tom Batselier Outer, 28 januari 1985 Aan de Heer Burgemeester Cosijns 9400 NINOVE Heer Burgemeester Alvorens de raadsleden vertrouwd te maken met de stemapparatuur is de voorafgaande!ijke kwestie of het gebruik ervan wettelijk is. De gemeentewet voorziet immers het mondeling stemmen in alle ge wone aangelegenheden. Afwijkingen, bepaaldelijk te Voeren, hebben zeer onlangs aanleiding gegeven tot vernietigingsbesluiten. We zijn van oordeel dat het gebruik van stemapparatuur in een gemeen teraad onwettig is en staan erop dit standpunt te verdedigen vóór de eerste stemming in openbare zi tti ng Mocht het college zijn voorstel handhaven om, tegen alle geplogen heden in, de openbare zitting te doen voorafgaan door de geheime dan zullen wij, uit protest, deze geheime zitting niet bijwonen. We zullen het op prijs stellen in middels over een ander lokaal te kunnen beschikken voor het beleg gen van een persconferentie. Hoogachtend Georgette De Kegel Namens de V.U. fraktie EEN GROOT VLAAMS KUNSTENAAR IS NIET MEER Willy Van der Meirsch werd geboren te Aalst op 24 maart 1912 en is er intens ingeslapen op 30 december 1984.Hij toonde zeer vlug muzi kale aanleg, studeerde muziek en trad reeds als violist op als 14-jarige knaap in de tuinen van Valerius de Saedeleer te Etikhove, en speelde al concerto's van Max Bruch en Mendelsohn. Na zijn humaniora studeerde hij aan de conservatoria te Gent, Brussel en Parijs. Hij was in het bezit van verschillende eerste prijzen notenleer, kamermuziek, snaarkwartet, harmonie, virtuosi- teitsprijs voor viool. Hij stu deerde contrapunt, fuga, composi tie en orkestdirectie in privé bij Moulaert en Defauw. Hij ondernam concertreizen in bin nen- en buitenland. Tijdens de ja ren 1930-40 en begin 50 gaf hij te Aalst ook zondagconcerten en trad op in het toenmalige N.I.R. als vioolsolist. Hij was geduren de de jaren 40-50 vioolleraar te Aalst, Ninove, Geraardsbergen In 1949 werd hij directeur van de Stedelijke muziekschool te Ninove die hij uitbouwde tot de huidige muziekacademie, en ging er in 1977 met rust. Hij was ook komponist en toon- dichtte ondermeer "Pallieter"- "Triomf van de gekruiste" "NINIVE" (geschiedenis van Ninove)- "Zi- geunerwijzen"- Vlaamse rapsodie"- "toccata"-"Concertstuk" en andere. Van 1970 tot 1974 was hij dirigent van het Ninivensis kamerorkest en gaf talrijke concerten in gans Vlaanderen. In 1977, toen hij met rust was, kwam zijn oude liefde "het schilde ren" terug boven. Hij nam doek, penseel en verf en schilderde tot 1984 prachtige werken onder het pseudoniem Carlo Tarras. Hij had een eigen methodiek ont wikkeld, zodanig, dat hij zijn muzikale werken op doek wist over te brengen. Zijn doeken getuigen van een gro te kracht, spetterende kleuren, of zachte gemoedsuitdrukkingen. Het ganse oeuvre zou klank, kleur en ritme kunnen genoemd worden. Van vrijdag 15 maart 1985 tot eind maart heeft er in de Belfort zaal te Aalst een retrospectieve tentoonstelling plaats van privé- werken, die zeker het bekijken waard zijn. Hij was Een kunstenaar in hart en nieren, een minzaam man voor elke vriend. Te gul voor ieder wie hem dier baar was. Zeer sterk, soms zwak, vaak onbe grepen. Geliefd, miskend, en toch gepre zen. Hij had een gouden hart omkranst met duizen edelstenen Wij vergeten hem nooit. Mw Van der Meirsch- Chris De Looze Toen onze beste C.V.P.-ministers zich onlangs op het gala-diner van de Amerikaanse president te goed de den aan Mc Donalds fast-food ontspon zich volgend gesprek Cowboy Ronnv: My friends, wanneer kan I You die rockets now aaindelaaik verkopen. Wilfried (een beetje rood aange lopen, kijkt even naar zijn (ex) vriend Leo en zegt) Wel kijk 't is 't volgende als het ware. Naar onze bescheiden mening zijn wij misschien de mening toe gedaan dat bepaalde feiten zich eventueel dit jaar zouden kunnen voordoent" is te zeggen als het ware-en-en- om zo te zeggen niet waar, er zijn misschien verkie zingen als het ware en... Cowboy Ronny Gaai gaat toch niet zeggen zeker dat... Martens Nee, nee, nee dat is 't zeker niet, zo waar als ik hier sta. Nee, die raketten komen er zeker; alleen, en dat ligt nogal moeilijk, zijn we nu dubbel zo voorzichtig in onze dubbelzinnigheid in verband met het dubbelbesluit, nietwaar Leo: Leo Tuurlijk, tuurlijk. Zie je Ronny boy, we weten nu ook heel zeker de datum waarop we de raket ten zullen plaatsen. Cowboy Ronny Oh yes Leo Wel ja sinds '79 toen we met die nu ontrouwe sossen het besluit namen de raketten te plaatsen heb ben we al drie ministers van de fensie gehad en die weten het alle maal om ter best. Cowboy Ronny Who zaain die sossen? Leo, Wilfried (alletwee tegelijk): Awel Van Miert en Toebaksken hé en gans hun kliek. Cowboy Ronny Sossen mag you never betrouwen. Zaai zitten zeker in de oppositie Wilfried Tuur!aaik, maar waj zul- len in elk geval niet zwichten voor die booswichten, want wij trekken in de C.V.P. allemaal aan het zelfde zeel, alleen weet niemand goed in welke richting. Cowboy Ronny That's real force. De redaktie Het gaat Waltniel voor de wind. Staatssecretaris van Openbaar Ambt en daarbovenop nu ook staatssecre- tris van Financiën. En hij doet het goed. Na "Freddy van de post", heeft Ninove, nu ook zijn "Louis van het kadaster". De Ninovieters kunnen boffen. Hier het mooie verhaal over Louis, verschenen in De Standaard van 25 januari 1985. 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam er. adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. Nooit hebben we de bedoeling gehad je artikel hoedanook op inhoudelijk vlak te misvormenDe reden van in korting was wel degelijk plaatsge brek, hoewel we er,eerlijk gezegd, toch niet goed de zin van inzagen om de inhoud van een film, hoe in teressant ook, zó uitgebreid weer te geven. Ook al omdat sommige na tionale pers er al veel aandacht aan besteeddeAls Ninoofse stads krant kan de manier van organise ren ons inderdaad mèèr interesseren. En wat je "zoeken naar goedkope sensatie" noemt, moet je als schrij ver van het artikel toch niet in ónze schoenen schuivendachten we. Waar dat "doe jij het dan maar alle maal" op slaat begrijpen we niet. We zijn integendeel heel blij met zoveel losse medewerkersdie zijn trouwens allemaal welkom op de redaktievergaderingenDaar is de plaats waar wc ons over accenten en dergelijke kunnen "bezinnen" al zijn losse suggesties altijd welkom. Om verder misverstanden op te rui men toch even uitleggen hoe we te werk gaan in geval van plaatsge brek. Eerst kijken we of sommige artikels kunnen verwezen worden naar een volgend nummer. Aktueel- gebonden onderwerpen gaan vóór. Dat is ook het geval voor artikels over groot-ninoofse toestanden tegenover algemene onderwerpen. Hebben we dan nóg stof teveeldan korten we in, indien mogelijk in samenspraak met de auteur. Als dat niet mogelijk is, ja..schiet dan niet op de pianist a.u.b. De redaktie Willy Van der Meirsch, zoals velen hem hebben gekend, als direkteur van de .Ninoofse Muziekschool Dat geelzucht de jongste maanden heel wat slachtoffers maakte in de Wetstraat, is bekend. Nu blijkt een ander virus zich echter snel in politieke kringen te verspreiden. De symptomen zijn felle koorts en een verhoogde aktiviteit van de betrokkene en zijn me dewerkers. Naar verluidt greep de verkiezingskoorts, zoals het vi rus wordt genoemd, nu ook staatssekretaris voor het Openbaar Ambt Waltniel aan. Op 23 januari jl om 15 uur 45 om precies te zijn gaf één van zijn medewerkers immers telefonisch opdracht aan de dienstchef van de personeelsdienst van hat kadaster om aan de staatssekre taris een lijst te bezorgen met de adressen van alle ambtenaren, opgenomen in het benoemingsbesluit naar rang 24. De Staatssekretaris wilde aan de betrokkenen een felicitatie brief sturen. Zo'n persoonlijke attentie van een minister doet uiter aard zon enorme deugd dat de gefeliciteerden hem zeker zullen gedenken wanneer ze binnen afzienbare tijd in het stemhokje zul len staan. Dat rijksambtenaren tijdens hun werkuren op kosten van de gemeenschap dus prestaties moeten leveren voor de verkie zingspropaganda van de minister, zullerr de pas bevorderde ambtenaren (en de belastingbetalers) er wel oogluikend bijnemen En ze zullen ook wel bereid zijn de tegenstrijdigheid door de vin gers te zien tussen de woorden en de daden van de staatssekreta ris. die mooie toespraken houdt over de ontvetting van de staat en de depolitizering van het openbaar ambt

Klokzjiel | 1985 | | pagina 2