Ninove zwant op wit EN N/NOF WERD EEN KARNAVALSTAD VI VAN ONZE CORNEL smS> Tï I 4 L.S.P.-BAND, JACCAMACCA JOGGERS THE FLEMISH ALL STARS i v I GESCHIEDENIS POLITIEK FUSIE IkA %Sj I THE JACCAMACCA JOGGERS Ook jonge, lezers zullen wat kunnen opsteken uit dit karnaval boekWie weet er immers nog dat in 1965 de karnavalraad besloot om met een karnavallijst op te komen bij de gemeenteraadsverkiezingen, om op die manier druk uit te oefenen op het stadsbestuur Een truk die lukte, want zij kregen de belofte dat er 50.000 frank toe lage zou worden toegekend om het karnaval te organiseren. Deze toe lage was nóg niet voldoende om alle schulden te dekken en toen besloot men maar cafébaas te spe len in eèn leegstaand café op de Graanmarkt. Het café werd op gefrist en omgedoopt tot "Raads- kelder", een naam die het van daag nog steeds doet. Alhoewel het ganse karnaval gebeu ren boven de politiek staat en de karnavalraad er voor zorgt dat al le strekkingen aan hun trekken ko men, zien we toch bij het door bladeren van het boek, dat een aantal figuren zich eerst lieten kandidaat stellen bij de prinsver kiezing, alvorens zich in de échte politiek te wagen. Denken we maar aan de twee Urbains, gemeente raadsleden, die opkwamen onder de naam Barbarossa en Urbaan. Urbain Verekens werd trouwens prins in 1974. Door de schaalvergroting van de fusie, werd ook karnaval Ninove groter. De prinsverkiezing van 1977 bracht 2000 toeschouwers op de been. De nieuwe burgemeester voor Groot-Ninove bleek ook een karnavalist te zijn. Vanaf nu zul len de kandidaten uit de buiten gemeenten het halen op deze van Ninove. Het worden échte veld slagen. In 1980 komen zo maar even 5000 mensen hun stem uit brengen op een prinsverkiezing. De strijd ging toen tussen Don Jo uit Denderwindeke en Don Kuiper uit Meerbeke. Don Chips en Don August zien we dan in de volgen de jaren opnieuw opduiken. Het ganse verhaal vertellen kan na tuurlijk niet. Daarom raden we aan het boek "EN NIN0F WERD EEN KARNAVALSTAD" te lezen. Het is te koop in de Ninoofse filia len van de Generale Bankmij en in het café "Den Keizer", Burcht straat te Ninove aan de prijs van 800 frank. Gepensioneerden krijgen korting. Het boek is voor zien van een stevige zwarte kaft versierd met het wortelmanneke ontworpen door Wil fried Will ems. Het boek telt verder een 150 tal zwart-wit foto's en 167 bladzij den. De kaft is beschermd met een groene omslag met foto's van de Koepoort, de OH.-.Vrouwetoren en een Denderlandschap. De opbrengst van het boek zal ten goede komen aan Karnaval Ninove. W.D.D. Op zaterdag 12 januari had op een druk bijgewoonde receptie in de brouwerij Slaghmuylder de offi ciële voorstelling plaats van het "Cornel-bier"Deze gebeurtenis kreeg reeds zijn weerslag in de pers, zij het niet altijd op een voor de brouwerij bevredigende manier. Zo was men daar nogal on gelukkig over een krante-artikei met als titel "Kleine brouwerijen krijgen het steeds moeilijker" waaronder de naam Slagmuylder. De laatste Ninoofse brouwer meldt hierbij dat het faillissement NIET voor de deur staat. Evenmin geluk kig was jn datzelfde artikel de mededeling dat de brouwerij in 14-18 uitgroeide tot de belang rijkste van de stad. In werkelijk heid hebben de Duitsers de kope ren ketels in beslag genomen en kon de produktie pas worden hervat na het met grote moeite laten over komen van een houten vat. Om der gelijke vergissingen te vermijden drukken wij hierbij de tekst af, waarmee Evrard Slaghmuylder deze voorstelling opende. Als hij het niet weet, wie dan wel Ik niet. Georges Vande Winkel - fr Tussen de eindejaarsfeesten in vonden we toch nog tijd om enkele optre dens bij te wonen, ondanks het feit dat er enkele nota's zijn verloren gegaan in het feestplezier volgt hier toch een verslag. We begonnen bij de eindejaarsfuif van Overecht in de "Exclusief" te Ninove, wat wel een te kleine zaal bleek te zijn voor een optre den. Op een geïmproviseerd podium kregen we daar drummer Firmin Timmermans, gitarist Eric Melaerts en toetsenman Yvan De Souter (alle drie leden van de begeleidings groep van Johan Verminnen), bij gestaan door gitarist Jean Rous seau en bassist Paul Poelmans (beiden aktief bij Their Polizei); als men deze vijf geroutineerde muzikanten samen krijgt dan heeft men de L.S.P.Band. Hun repertoire is balmuziek, wat wil zeggen dat ze putten uit bekende en minder bekende nummers uit de laatste 30 jaar van de lichte muziek,wel met de nadruk op RocknRol 1Dit betekende dat we Firmin zowel lied jes uit de beginperiode hoorden zingen als "Drive" van The Cars. Ook Jean Rousseau en Eric Melaerts zongen hun deel van het repertoire en het verwonderde me wel dat het vooral Eric was die de eerste gi taar bespeelde, maar hij deed dat dan wel uitstekend. Het enige echt negatieve dat ik noteerde was het feit dat we het reeds ge citeerde "Drive" driemaal te horen kregen, maar verder was dit opper beste amusementsmuziek en een fan tastische voorbereiding voor de dag daarop want dan gingen we naar Aalst voor een optreden van Een gebeuren waar zelfs een zaal met een echt podium werd voor afge huurd, maar men kan niet zeggen dat die even vol zat als daags voordien bij den Bay het geval was. Wel was er meer volk op het podium, dezelfde gitaristen en toetsenman, maar nu met een andere bassist en een andere drummer, want Firmin Timmermans hield zich die dag bezig met de rest van de perkussie en tussendoor zong hij ook. Dit zes tal werd bijgestaan door een twee koppig dameskoor (de ene al beval- liger dan de andere, vooral die ene) en een trio blazers (sax, alt-sax en trompet). Als je dat allemaal op het podium ziet dan kan je spreken van een kleine Big Band en dan nog een met veel talent in de rangen en niet bevreesd om groot werk van echte Big Bands op het podium te brengen. Het is ech ter onmogelijk om een genrestempel op de Joggers te plakken want daar voor is hun muziek te afwisselend, dus zullen we maar stellen dat ook dit een bal orkest is, maar dan wel in luxe uitvoering. Hun muziek keuze komt uit het gehele gamma van de naoorlogse lichte muziek. Vervolg pag 8 Een boek samenstellen over Karna val Ninove is steed een droom geweest van Leon Wets en Etienne Geeroms de voorzitter en ere voorzitter van de Ninoofse Karnavalraad. Het 25 jarig jubi leum was voor dit duo een ge schikt moment om die droom in werkelijkheid om te zetten. Met de financiële steun van de Gene rale Bank en de inzet van Colette De Mil, plaatselijk jour naliste van "Het Nieuwsblad" werd het een keurig boek dat mag ge zien en gelezen worden. Richard Merckaert beschreef er de pe riode 1973-1980. En in zijn in leiding schrijft hij "Ik hoop dat de Ninovieters die dit boek lezen, zullen beseffen hoe groots een volksfeest zoals karnaval is" De 165 bladzijden heb ik in één adem uitgelezen en als Ninovie- ter heb ik er veel plezier aan beleefd, vooral door de bonte stoet van mensen die aan dit ge beuren sedert 25 jaar hebben meegewerkt. We zien Prins Don Mickey (alias Herman Muylaert) de hand drukken van "Boxtael" tijdens zijn bezoek aan de Ouden van Dagen. We volgen de strijd om de titel van prins Karnaval tussen figuren zoals Werner Eeckhoudt, Willy De Geest, Jean-Pierre Coppens, Robert Violon, Gaby Van Londersele, Maurice Asselman, Herwig Van Ongeval. Als we het rijtje aflopen zien we dat sommigen ons reeds ontvallen zijn. Het heengaan van zo'n figuren wordt door het boek steeds beschreven al een écht verlies. "Prins Don Mickey bij de Ouden van Dagen". We herkennen Herman Muylaert en de alomgekende zwerver "Boxtael" die zijn laat ste dagen heeft doorgebracht in het O.C.M.W.-rusthuis (foto uit het Karnavalboek) Zoals U weet is dit jaar voor Ninove een jubileumjaar. -Het is in 1985 350 jaar geleden dat de eerste steen van de huidige abdijkerk werd gelegd. -Het door iedereen bekende Café "Den Keizer" bestaat 200 jaar. -Karnaval Ninove viert zijn 25 jaar bestaan. Op aanvraag van deze jubilerende ve renigingen en voornamelijk van de voorzitter van de karnavalraad werd er aan een heerlijke pint schuimend gerstenat gedacht, want de dorsti- gen laven is een deugd. Een heildronk door Michel Slaghumuylder met een frisse pot Cornel, veilig aan de ketting. Ze zijn ook om te stelen. -Ook onze brouwerij viert feest. In 1860 nam Emmanuel Slagmuylder voor het eerst de roerstok in de hand. Dit is dus 125 jaar geleden en waarmee kan een brouwerij al deze heuglijke feiten beter geden ken, dan met een nieuw soort bier te ontwerpen. En er werd gezwind gebrouwen. Ter ere van de H.Cornelius, pa troonheilige van de Abdijkerk, is Cornel-Bier zeker de meest ge schikte naam voor dit jubileumbier. Het is een amberkleurig bier van lage gisting, zuiver met mout ge brouwen, dus zonder toevoeging van ruwe granen en gearomatiseerd met de fijnste hoppen. Het bezit de zelfde densiteit als pils en is licht verteerbaar. Het Cornel-Bier zal gedurende het ganse jaar in vele cafés van Ninove verkrijgbaar zijn en wordt enkel van het vat getapt. Dit bier zal ook op alle karnavalaktiviteiten geschonken worden. Als glas werd een oud model van een bierpint uitgekozen, met daarop de vier emblemen -Het schild van de Abdij van Ninove, 350 jaar. -De kroon van "Den Keizer", 200 jaar. -Het embleem van de brouwerij dat bestaat uit het schild van Ninove, omringd door een krans van hop en gerst, 125 jaar. -Het Wortelmanneken, 25 jaar. Tijdens de maandagavondstoet van karnaval worden deze pinten gratis gevuld aan onze wagen. Ten slotte gaven we opdracht aan kunstschilder Jan Van der Smissen om de abdijpoort met het schild van de abdij op doek te zetten. Hij koos zijn gezichtshoek zo, dat hij ook de prachtige toren van de Abdijkerk in het geheel verwerkte. Zowel de bierpotten als de repro- dukties van het schilderij zullen hier in de brouwerij en in alle gelegenheden waar Cornel-Bier ge tapt wordt, te koop zijn. Om uw medewerking om dit projekt tot stand te brengen, danken we U allen van harte en in 't bijzonder de Karnavalraad, aan wie we vragen het peter- en meterschap te willen aanvaarden. Omdat de dorst ons ondertussen al flink te pakken heeft, vragen we aan de Heer eerste Schepen en ook aan de voorzitters van de Jubile rende instellingen om de eerste pinten te willen tappen en te degusteren. De tapkraan staat vervolgens open voor iedereen ep na deze kennis making mag ieder zijn bierpint meenemen als souvenir en zeggen we U hierbij "gezondheid".

Klokzjiel | 1985 | | pagina 4