JUBILEE AFFICHE PRINS EN PRINSES SPORTHAL STADHUIS VERKLEED BAL ROZE Z0NDAGTREIN MARATHON KLOKHUIS DE NINOOFSE PRINSEN EN KEIZERS SEDERT 1961 Op zaterdag 18 februari 1961 ging er opnieuw een karnaval- stoet door de stad. De jaren daarvoor werd karnaval óók in Ninove gevierd, maar dan ongeorganiseerd. Karnaval is immers een zéér oud feest dat teruggaat tot bij de "Oude Belgen"Rond deze pe riode wordt immers het ein de van de winter gevierd.In kerkelijke termen spreekt men over het begin van de vasten, of zoals de volksmond zegt "vaslovend" of vasten avond. Het karnaval te Ninove wordt dus sedert 25 jaar ge organiseerd gevierd op de eerste zondag van de vasten. Aalst ligt immers vlakbij en de concurrentie zou wat te groot zijn om dit op de zelfde dag te laten doorgaan. Leon Wets, de huidige Jubileevoor zitter van de Karnaval raad lichtte ons in over het programma. In café "De Keizer", de zetel van de raad, bij een pint CORNEL BIER, overlie pen we samen even de Karnaval af fiche. Alhoewel 25 géén karnaval- getal is, wou nren uit respect voor de honderden karnavalvierders er dit jaar toch iets speciaals van maken. Om te beginnen is er het Karnavalboek "En Ninof werd een Karnaval stad"Hierover meer uit leg in de rubriek"Ninove zwart op wit" verder in dit blad. Ook over het nieuwe Cornel bier en de mooie glazen zal u in dit Klokzjiël meer vernemen. Speciaal voor 25 jaar Karnaval Ninove, werd er een jubileumschaal uitgegeven. Deze tinnen schotel kost 1000 frank,en is te bekomen in café De Keizer, die tussen haakjes 200 jaar bestaat (1785-1985). De kleurrijke karnavalaffiche werd ontworpen door Saskia El pers uit de Ternatstraat te Meerbeke.Zij werd de winnares van de affiche wedstrijd die werd georganiseerd door de Karnavalraad tussen alle lagere scholen van Groot-Ninove Er waren niet minder dan 346 in zendingen. Als eerste prijs krijgt ze hiervoor 10.000 frank, die zal overhandigd worden op de grandio ze jubileumzitting van zaterdag 9 februari in de Ninoofse Sporthal. Bij het verschijnen van dit num mer zullen we reeds weten wie de 25ste prinskarnaval geworden is van Ninove. Het scheelde géén haar, of voor deze jubileumviering zouden er géén kandidaten zijn komen opdagen. Gelukkig is de echte karnavalgeest blijven leven in Ninove en werden "Don Chips" (Marc Van den Eeckhoudt), uittre dend prins en "Don Fernando" (Alfred Van Impe), jonker '84, bereid gevonden de handschoen op te nemen. Daa>" er maar twee kandidaten zijn, zal men nu slechts op één kandi daat kunnen stemmen hebben, daar waar men vroeger vol gens het re glement twéé stemmen moest uit brengen, met alle gevolgen van dien Sedert 1981 wordt er nu ook jaar lijks een karnaval prinses verko zen. Dit jaar ging de strijd tussen Beriindis Ve-rnaillen en Carine Ritservelt uit Appelterre. Zaterdag 9 februari is er dus de "GRANDIOZE JUBILEUMZITTING" om 20 uur 11' in de Ninoofse sporthaL. Naast "DE STRANGERS" krijgen we op de feestzitting nog andere beken de namen te zien. Zo zullen Lutgart Simoens en Jos Boudewijn wel bekend vanop de B.R.T.-radio,zorgen voor de pre sentatie. Zij behoren tot de reeks van Ninoofse ere-karnava- 1isten. Wat Leon Wets ons ook nog toever trouwde is, dat als er in karnaval- termen gesproken wordt over "het stadhuis" men het Oude stadhuis op het Oudstrijdersplein bedoelt. Zo zal de machtsoverdracht van de Burgemeester bij het begin en op het einde van Karnaval gebeuren in het Oude Stadhuis. Ook de Gouden Wortelworp zal plaats heb ben op het Oud-Strijdersplein. Een nieuwigheid in het programma is het verkleed Nachtbal in de zaal Roosevelt op zaterdag 23 fe bruari Dit wordt ingericht door de Ridders in de Wortel orde ten voordele van Kinderkarnaval Dit jaar is het de 22ste maal dat de ridders van de Wortelorde het Kinderkarnaval organiseren. Hier wordt geïnvesteerd in de toekomst van Karnaval Ninove. Alle kinderen van 4 tot en met 14 jaar kunnen zich gratis laten inschrijven van af 13 uur in het Volkshuis, zaal Vooruit, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Men vertrekt er rond 13u45 en langs de Lavendelstraat en de Beverstraat bereikt men de zaal Roosevelt, waar om 14uur een ontspanningsnamiddag start. De Show wordt verzorgd door Filip VAN DER HAEGEN en Eric VAN AELBR0ECK, gekende Ninoofse karna- valisten. Als slot volgt dan de uitreiking van de prijzen en de titel van Kinderprins en Kinder prinses 1985. Zondag 24 februari 1985 is het dan zover. Voor de 25ste keer zal er een karnaval stoet door de stad trekken, vooraf gegaan door een Publiciteitskaravaan. Na de reklamestoet volgt dan on middellijk de Roze Zondagtrein. De Start wordt gegeven om 14 uur stipt aan de Pol 1arestraat. De Weg die gevolgd wordt is:Brussel- straat, Burchtdam, Moeremansplein, Burchtstraat,Marktstraat, Graan- marktjKoepoortstraat, Edm. De Deynstraat, Stationsstraat, Biezen- straat, Lavendel straat, Geraards- bergsestraat, Preulegem, Albert- laan, Weggevoerdenstraat, Stations straat (richting station), Astrid- laan, Keldermeersstraat, Pamel- straat, Em. De Molstraat, Neder- wijk, Burg. Behnplein, Dreefstraat, Stationsstraat, Biezenstraat, Beverstraat, Ontbinding op het Oudstrijdersplein. Onder de Ninoofse groepen wordt er traditioneel een prijskamp ge houden. De Tempeliers hebben reeds drie jaar na mekaar de prijs voor de schoonste groep in de wacht ge sleept. Daarom werd er dit jaar overeengekomen dat zij zouden zor gen voor de prinsenwagen. Op die manier krijgen andere groepen op nieuw vrij spel om ook hun kans te wagen om als eerste te eindigen. Leon Wets Wij steunen met plezier de Ninoofse groepen. Wat zij ver dienen, blijft binnen de stad. Ik wil van de gelegenheid gebruik ma ken om schepen Beeckmans te danken, die reeds weken b&zig is met het zoeken van steun bij industrieën en vrije beroepen. De stad heeft 400.000 frank toegezegd als sub sidie wat ook niet niks is. Daar bij komt nog de volledige steun die we krijgen van alle stadsdien sten en van de politie. Ook de han delswijken doen mee en zullen er voor zorgen dat alle winkelstra ten versierd worden. Na de karnaval stoet is er 's avonds in de zaal "ROOSEVELT" het Prin senbal, waar eveneens de uitrei king plaatsheeft van de prijzen aan de Ninoofse groepen. De in kom bedraagt 50 frank, maar is gratis voor eenieder die verkleed is of het karnaval uniform draagt. Maandag 25 februari vertrekt de maandagavondstoet op het Stations plein om zo naar het stadhuis te gaan, waar om 21 uur de GOUDEN WORTELWORP plaats heeft. Velen maakten de voorbije twee jaar reeds kennis met het KLOKHUIS, ons redaktielokaal in de Geraards- bergsestraat 27. Vooral met Karna val is het HET rendez-vous lokaal der Ninoofse Karnavalisten. Het is er-niet groot, maar daarom juist gezellig. Met karnaval zetten we onze deuren reeds open op vrijdag 22 februari vanaf 20 uur. Zaterdag 23 februari vanaf 20 uur Zondag 24 februari vanaf 14 uur Maandag 25 februari vanaf 20 uur. ALAAF Azaki 1961 Willy De Geest Jeroom I 1962 Willy De Geest Jeroom I 1963 Herman Muylaert Don Mickey 1964 Albert Raes Don Camillo 1965 L.Van Driessche Libart 1966 Robert Viol on Don Roberto 1967 G.Van Londerzele Gaby I 1968 G.Van Londerzele Gaby I 1969 Willy Sergeant Will I 1970 M.Asselman Don Moritz 1971 M.Asselman Don Moritz 1972 M.Asselman Don Moritz 1973 Marc Siroyt Cassimir 1974 Urbain Verekens Urbaan 1975 Donald Buysse Donald Duck 1976 F.Van Der Straeten Don 1977 F.Van Der Straeten Don 1978 Armand Jacobs Don 1979 Armand Jacobs Don 1980 Jozef Dekens Don 1981 Alois Arijs Don 1982 Alois Arijs Don 1983 Alois Arijs Don 1984 M.Van Den Eeckhout Don Fredo Fredo Kui per Kui per Jo August August August Chi ps Pri ns Prins Pri ns Pri ns Pri ns Pri ns Prins Pri ns Pri ns Pri ns Pri ns Keizer Pri ns Pri ns Prins Prins Prins Prins Prins Prins Prins Pri ns Keizer Prins 25 JAAR KARNAVAL E VRIËD GEVAL Leon Wets De situatie waar we nu in terecht gekomen zijn, is het gevolg van de gang van zaken bij vorige prinsverkiezingen. Toen waren er enorme bedragen gemoeid met een prinsverkiezing. Er wer den gratis toegangskaarten uitge deeld, er werden fanfares afge huurd er werden pamfletten ge drukt enz.De Karnavalraad vroeg dit niet. Voor ons moest de kan didaat zich allèèn maar karna- valesk kunnen voorstellen. Door de fusie werden ook de buitenge meenten bij karnaval betrokken. Deze maakten van deze verkiezing een erezaak ten koste van véél geld, dat moest worden samenge bracht door de eigen karnaval- vereniging. Maar aan een prins verkiezing zijn géén geldprijzen verbonden, zodat men ieder jaar opnieuw grote inspanningen moest leveren óm het nodige geld samen te brengen. Dit kon niet blijven duren Leon Wets Wij hebben hierover twee jaar onderhandeld met het stadsbestuur. Omdat 25 jaar karnaval toch een mijlpaal betekent voor Ninove werd ons de toestemming gegeven om de .sporthal te gebrui ken. De stad ziet ook wel in dat Ninove niet beschikt over een de gelijke grote zaal. In de sporthal zal nu plaats zijn voor 6OO toe schouwers beneden en 200 in het cafetaria (op het balkon wordt nie mand toegelaten voor de veiligheid) De bevloering zal beschermd worden, maar het blijft bij een éénmalig gebruik, t.t.z. op zondag ÏO febru ari zal er om 14 uur ook het feest van de Derde Leeftijd door gaan. Leon Wets Wij hebben alle gewe zen ere-karnavalisten aangezocht om aanwezig te zijn op de grandi oze jubileumzittingZo zullen zeker Leen Persijn en Louis De Lentedecker aanwezig zijn. Armand Pien en Jos Ghijsen kunnen niet komen. De anderen zoals Gaston Durnez, Louis Verbeeck, Jef Burm, Jan Thijs, Nand Baert en Walter De Buck hebben nog niet toegezegd, wat niet wil zeggen dat ze niet zullen komen opdagen. In ieder geval, de aanwezige ere-karnavalis ten zullen worden bevorderd tot "Kanselier in de orde van het Wortelmanneke Leon Wets Dit jaar gooien we op nieuw échte wortelen. De ruiten van het stadhuis zullen we wel op nieuw dienen te beschermen tegen teruggooiers. Maar die papieren wortelen van de vorige jaren ge raakten nooit tot bij de achterste rijen van de toeschouwers. Een pluim voor de voorzitter van de karnavalraad Leon Wets (foto uit het karnavalboek) Leon Wets :De belangstelling voor deze vorm van reklame stijgt van jaar tot jaar. Dit is in het voordeel van Karnaval want het brengt een schoon franksken in de kas. Het zijn de heren BORIGHEM G Denderhoutembaan 95 (33.87.69) en VAN BUTSEELE Langemuntstraat 5/1 (32-28-99)die de organisatie op zich genomen hebben. Leon Wets Het is onze bedoeling om telken jare een nieuwe route uit te stippelen, zodat iedere wijk aan de beurt komt. Suggesties zijn altijd welkom bij de start van het karnavaljaarofficieel op 11 no vember om 11 u 11 op de open ver gadering waar iedereen welkom is. Daarna beginnen de ware karnaval- vierders aan hun marathon tot dinsdagmiddag, want dan pas om 12 uur stipt is er het sluiten van karnaval 1985 op het stadhuis zegt Leon WetS. De heer Burge meester doet dan met plezier mee aan het gebeuren, daarmee hebben we hier in Ninove geluk. Velen zeggen "Hij doet het voor zijn imago", maar volgens mij verdient hij hiervoor bewondering. Ge moet het maar doen besluit onze ijverige karnavalvoorzitter

Klokzjiel | 1985 | | pagina 5