de gemeenteraad SAAI Ronde van Vlaanderen kreeg toch zijn linde 17 MAART Voor de tweede maal ging de Gemeen teraad door in het nieuwe stadhuis, Centrumlaan 100. Met ons, zullen velen met heimwee terugdenken aan de weliswaar te kleine, maar toch gezellige raads zaal in het Oude Stadhuis aan de Oudstrijdersplaats. De koele om geving en het gebruik van elektro nische apparatuur verhogen geens zins de gezelligheid tijdens de gemeenteraad. Mogelijk zal de toe komst hier wel verbetering in brengen. Zelfs nu, bij deze twee de raadszitting werden er reeds veranderingen aangebracht aan het interieur. Zo, werd er o.a. een kapstok voorzien in de raads zaal, zodat de mantels van de heren en dames raadsleden niet meer onbeheerd blijven hangen in de vestiaire in de inkomhal. Ook werden de namen en de nummers van de gemeenteraadsleden aange bracht naast het scorebord. Zo konden we dadelijk noteren dat de heren Waltniel, De Spiegeleer, Stevens en Evenepoel afwezig waren. BEGIN DER STEMMING Als eerste punt op de dagorde stond de wijziging van het reglement van inwendige orde van de gemeenteraad. De Burgemeester leest een hele resem uitspraken van bevoegde wets- geleerden voor om te besluiten dat de stemming "door middel van druk- toetsen" wel is toegelaten. De V.U. bij monde van Georgette De Kegel is het hier niet mee eens en zij zullen de ganse verdere raadszitting blijven mondeling stemmen. Voor de aktie overleven, zal er 100.000 frank worden ingeschreven in de eerstvolgende begrotings wijziging. Iedereen is het daar mee eens. Daar binnenkort het atletiekstadion zal in gebruik genomen worden, was het noodzakelijk een retribu- tiereglement voor de gebruikers van het stadion op te stellen. De retributie werd vastgesteld als volgt a)Atletiekclub 300 frank per beurt of 60.000 frank per jaar (abonnement) b)Vereniging 300 frank per beurt c)Individuele gebruiker 20 frank per beurt, 300 frank per jaar d)School 200 frank per beurt e)Gebruik stortbaden 25 frank per persoon. DENDERWINDEKE EN VOORDE -In de Gemeenteschool van Dender- windeke zijn tijdens het strenge winterweer 12 radiatoren stukge- sprongen. Deze dienen allen te worden vervangen. Samen met de nodige werken aan de leidingen, om herhaling te voorkomen, zul len deze werken 770.000 frank kosten. Bij de stemming onthoudt de V.U. zich. -De kerkhofmuur op de begraafplaats te Voorde zal worden gerestaureerd. De aangestelde ontwerper, Bart Meganck, raamt de kostprijs der werken op 1.421.375 frank. SANITAIR ATLETIEK PISTE Een houten berging zou worden geplaatst aan de atletiekpiste, links aan de toegang, naast de berm van de rijksweg. Eventueel kan hier in sanitair worden voor zien. Bij de stemming is iedereen vóór. JAAGPAD Daar er een fietspad zou worden aangelegd vanaf de Pollarebaan tot de trekweg van de Dender, ter hoogte van de atletiekpiste, werd er aan het bestuur der Waterwegen gevraagd het jaagpad langs de Dender aan te passen en te ver harden in de richting van de Begijnebrug. Het Bestuur der Waterwegen wil dit in overweging nemen indien de stad het beheer over dit stuk van het jaagpad wil overnemen. Iedereen stemt ja, zowel elektro nisch als mondeling. INTERPELLATIE Mevrouw De Kegel interpelleert dan de Schepen van Ruimtelijke Ordening over het omvallen van een scheidingswand in de gemeen teschool te Denderwindeke. Hiermee zijn we dan aan het einde van deze korte, doch eerder saaie raadszitting. De volgende gemeenteraad heeft plaats op donderdag 18 april om 19 u 30 eveneens Centrumlaan 100. Azaki W.D.D. Wanneer op zondag 7 april de ren ners van de Ronde Van Vlaanderen de voorgevel van de kerk van Meer- beke zullen ontwaren, zullen ze waarschijnlijk géén aandacht beste den aan het onooglijk lindeboompje dat op enkele stappen van de afge zaagde voet van de oude linde werd geplant. Toch werd er door velen uitgekeken naar deze gebeur tenis. Het planten van de nieuwe linde is echter verlopen zonder dat er iemand van de plaatselijke verenigingen werd op de hoogte gebracht. Tussen twee maartse buien in, werd hij geplant door de werklieden van de stad Ninove. Naar we later vernamen, had de Rijksdienst voor Monumenten en Landschappen de toestemming gege ven tot het planten van een linde, daar deze boomsoort op deze plaats een haast symbolische betekenis heeft gekregen. In 't Klokzjiël van maart '84 werd er voorgesteld om rond de aanplanting van een nieuwe boom een mei boomplanting te organiseren. Dit is misschien nog niet te laat, alhoewel de boom er reeds staat. De volksdansgroep De Wouwe uit Meerbeke weet hier zeker raad mee. DER LINDENBAUM Ook het Davidsfonds van Meerbeke keek uit naar deze boomplanting. Tij dens hun "Showbiss Kertsmis '84" werd er trouwens het bekende lied van Schubert "Der Lindenbaum" ge zongen. Voor de gelegenheid had Etienne De Wit, de tekst van het lied zelfs aangepast aan de plaat selijke toestand. Hier volgt dan de volledige tekst zoals die werd gezongen in de Sint-Berlindiszaal op 21 en 23 december 1984. Burgemeester Gij moogt mondeling stemmen, tot het reglement is goedgekeurd door de hogere over heid. De Kegel Akkoord De Kegel Waarom^ werd er niet vroeger ingegrepen Desprets Dit was moeilijkdaar de radiatoren waren ingebouwd in een nis. Timmermans Als u toch een maxi male betoelaging zou aanvragen, is het aangewezen kontakt op te nemen met de dienst voor Monumen ten en Landschappen. Desprets Volgens onze inlich tingen is het kasteel van Voorde en omgeving geklasseerd. Volgens ons is de kerk daar niet inbe grepen Daumerie De V.U.-fraktie is ver heugd dat er nu moet worden inge gaan op onze eerdere voorstellen. Het is wel spijtig dat er nu nog bijkomende werken moeten worden uitgevoerd Timmermans Als we water en elec- triciteit zullen moeten aanleggen voor 4 pissijnen en één W.C.dan is dit onverantwoord. Temeer daar er dan eveneens een warmtebron dient te worden voorzien voor tijdens de winter. Op ÏOO m afstand zijn alle voorzieningen voorhanden in de Sporthal Callebaut Als de eerste de beste voetbalploeg een sanitaire voor ziening heeft, waarom zou de stad dit dan niet aanleggen Het verste punt ligt 400 meter van de sporthal Damerie Voetbal is een mannensport. Bij atletiek ligt dit anders. Dit moést reeds voorzien geweest zijn! Callebaut .- Ge moet dit zeggen aan uw gebuur en hij wijst naar Jacques Timmermans. Timmermans Wij gaan akkoord vocrr het plaatsen van de berging, maar zijn tegen het plaatsen van sanitair. Durant We zullen in ieder geval ruimte voorzien voor een sanitaire installatie. De Kegel Tijdens de bespreking van de begroting 1985 vroegen we aan de schepen van openbare werken wanneer de nieuwe kleuterblok in Denderwindeke zou in gebruik ge nomen v.'orden. Men kan moeilijk van ons zeggen dat we er geen interesse voor hadden, we hebben meermaals naar de stand van zaken gevraagd in de gemeente raad en per brief. Het antwoord was toen heel waarschijnlijk begin februari 1985. Groot was onze verwondering dan ook toen we vernamen dat een ganse muur, een scheidingswand naar beneden kwam op 7 januari jl. De schepen was dus duidelijk niet op de hoogte van de stand van zaken in de school Een geluk dat het slechte weder de kinder weerhouden had tijdig aanwezig te zijn, men kan zich inbeelden wat zou gebeurd zijn indien de kinderen er zouden ge weest zijn. En het was niet die ene wand alleen die losstond, dit was het geval met al de overige wanden. Heeft de schepen alvorens de gebouwen in gebruik te nemen wel het nodige nazicht gedaan? De direktie heeft in ieder geval geen antwoord gekregen op de vraag schriftelijke toelating te bekomen om de gebouwen te betrekken. Desprets De schrijnwerker had nagelaten de houten wand vast te vijzen. Bij het vullen van de bergkasten is deze omgevallen. Het ging hier slechts over één wand Me hebben nu wel alle andere wanden getest op hun stevigheid "Hier buiten voor de deure daar stond een lindeboom. Het leven in zijn schaduw, een droom voor iederéén. Getuige van zo menig uur van liefde, vreugd en leed, was hij de boom des levens, die rust en vrede bracht. Het ruisen van zijn blad'ren was onvergetelijk Wie eenmaal in het leven dit ruisen heeft gehoord zal nimmer weer vergeten zijn wonder heerlijk lied, als zijn takken riepen, kom hier en rust maar uit, hier onder mijn brede kruin. En ook nog deze avond verhopen wij met u, dat eenmaal onze kinderen hier zien een nieuwe boom Herinring aan 't verleden die boom ons aller vriend, nieuw zinbeeld van de toekomst, wij zeggen géén vaarwel maar hopen tot weerziens". Het onooglijk lindeboompje aan zo dik te worden als zijn voor-

Klokzjiel | 1985 | | pagina 3