EST VER SARJEES OF EST VER DE PAUS VERDWAALD OP HET PODIUM 1 werkten mee arara HBracifiiH nuaaa osranii NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 910 -Mamera Awel Komeraken, zejje doear mens, zetter a bau en pakt a en zjatteke kaffe, ma skoop. -Komera Awel, da zal mij deugd doen zie mij kind, want 't es buiten nog koud zei mens. -Hierze, mij meisken, dat za hier opfleuren. -Merci, ma skoop nau est bekanst zover ei mameraken, de Paus komt no Belgen. Ga je zien e. -Moestek e wit kleed emmen mis schien wel, mo allé, ge wetj dat da van mijn gedacht nie en is ei komeraken, dieje mens heeft teveel gezichten naar mijn goeste. -Partang, er zijn veel affiches in 't stad zei mameraken, bij den Bulddozer hangt er ook een. -Jamaar, da kannek geloven, daddes normaal, soort bij soort ei komeraken. -Doea zoeje nog neig van verschie ten zei mameraken, ik hem ver de vaste waarheid heuren zeggen dat de zoon van'minister Lowie koaarten verkoopt van de pitjes- bak ver de paster van Neigem. -Gau ziet euk alles in 't zwet newaar. Me dieje vesken Paus est toch normaal dat het greut kapi taal veneir goed overeenkomt met de pasters; weer naar de goeien oude tijd eimaun. -Awee, dat is nog skoon ze, gelak as vroeger bemin uw evenaaste gelijk uzelf. -Ja mor ast Protestanten zijn, dan mochten ze de brandstapel op. -Jommer in Ninof en zijn er toch geen Protestanten. -1st waar e, en hebde gij dan val even op 't einde van de Pollare- kassei diejen tempel nie gezien met op de muur, "God roept U"op. -Es da van de Protestanten. -Bij jaat maun, Mong van Sipper es dor ieen van de greute maunen. -Jaun, awee nau dagget zegt, ik had dat ne keer horen vertellen, maar wa zeggen die van de Paus e. -Dat hij komt vinden ze nie erg, maar dat hij bestaat wel. -Zijn die daar dan zo neig tegen. -Bekanst azo neig assekik mens. -Komt de Paus tein nor ninof ook mameraken. -Dat hebbe ze zich niet durven betrauwen, want a es in staat van de burgemeester 't afronte- ren als hij met zijn bloemen afkomt. -Ja en da waar schandalig newaar, zebben hem al nekeer liggen gehad met de koers, da waren ook al zo'n onbeschofte. -Nog ewa kafee Komeraken. -Jaak ma skoop ,a es effenaf goed. Maar nekeer van iets anders geklapt, is da waar dak horen vertellen heb. Dat de CVP-Jongeren een inzamel- aktie gedaan hebben -Jaja, dat is waar, voor de behoeftigen. -Partang, in mijn geburen ei, Madleineken dat mens kan da bezigen, en die heeft nikske gehad. -Dat es weer azeu iet, gau en doetj nie anders as reklameren deis heer eigen fout newaar; zes bij de rooi bij de zieken- bond, ze staat zij op Johny Bougie zijn lijsten niet. -Aun deis domee, ja ik peis dagge gelijk hebt zei Mameraken, want hare kleinzoon e, de jongsten van eelen Lucienne, dienen ee vast gezeten in Luik, ver gaan zijn paretten te spelen in Florennes. -Ze, ge zij weer mo den helft op d'hoogte. Die mensen emmen elen paretten nie gespeeld. Ze zijn gewoon maar gaan pik- nikken. -En daarvoor werden ze dan behan deld gelijk als echte gangsters, dat es een publieke schande. -Mor dat es nie waar, Komeraken, dat es de wet. -Hoe de wet, wie heeft da na weer uitgevonden. -Allé, weet je dat niet, die die er belang bij hebben ajja, zoude gij a zei ven nie beschermen misschien. -Awel, as dat a zo zit, dan kan ik het geloven dat sommige men sen daar bommen insmijten. -Hela, hela, kalmeer u nekeer, mijn schaap. -'t Es waar ook, die dikke koppen kalmeren hun ook nie. -Allé toe, pakt a nog een zjat kaffee. -Ken doen, 'k ben weg, ik ga bij Werner en Michel in de C.C.C. -Wablieft. -Jomme, geen kwaad peizen, ik ga naar Cultuur Café Contrast. Tot ei -Oei, ik had al schrik, ja tot ei Komeraken en als ge wilt ei. Sidonie vervolg van pag. 3 visiebeeld. Waar hij vroeger haast arm in arm kon poseren met de winnaar, waar is de tijd van Merckx, was dit jaar Etienne Cosijns de bescheiden rol toebe deeld van de loopjongen met de bloemen. Waarschijnlijk het langste, maar meest pijnlijke televisieoptreden uit de carrière van onze burgemeester. De moeite waard om er even langer bij blijven stil te staan. Wat liep er fout en waarom liep het fout? DE DERTIENDE BLOEM TUIL UITREIKING We kennen allemaal onze burge meester, als een man die graag bij gouden bruiloften de bloemen brengt en dan even mee poseert op de foto voor Het Gouden Blad. De mensen vinden het een hele eer, dat de burgemeester mee op de foto wil staan. De komst van de burgemeester is een gebeurtenis naar waar gans het feest zich schikt. Maar is het niet fout een werkwijze die goed is op Ninoofs vlak en voor Het Gouden Blad, te willen blijven toepassen voor een in ternationaal televisiegebeuren dat de Ronde van Vlaanderen toch is Van de winnaar van de Ronde van Vlaanderen wordt na de aankomst verwacht, dat hij in die korte zendtijd dat hij alleen op het scherm komt en alle aandacht krijgt van een miljoenenpubliek, zoveel moge lijk reclameboodschappen uitzendt. Daarvoor wordt hij betaald, dat is zijn beroep Vanuit dat oogpunt beschouwd, is het bloe men in ontvangst nemen van een lokaal onbekend burgemeestertje een dood moment zonder betekenis. De organisator van de Ronde van Frankrijk, die ook Parijs-Roubaix organiseert, beseft dat terdege. Hoe ontvangt daar de winnaar de bloemen Op een podium vol be hangen met reclameboodschappen Zij die de bloemen afgeeft ,is meestal een schoonheid getooid met voldoende reclamelinten en kronen. De bloemen- of truien uitreiking is het vaste reclame moment bij uitstek. Wee de ren ner die zich aan deze reclamece remonie zou onttrekken. Levend of dood, hij wordt naar het po dium gehaald, om zo snel moge lijk die verplichting te voltrek ken. Wil ook de politicus in beeld dan moet hij zich aan deze reclameceremonie onderschikken, terzijde m~\r in beeld komen, maar nooit mag hij de fout maken de reclame te willen vervangen of hij is uitgespeeld. Zelfs de burgemeester Chirac van Parijs weet dit en voegt zich naar de regels van dit reclamespel. Bloe men afgeven zoals Etienne Cosijns dat doet, dat is een anachronisme, zeker in de topwielrennerijKunt ge u inbeelden dat Vanderaerden van de Japanse firma Panasonic een vermaning zou krijgen omdat hij onbeleefd is geweest tegen de Ninoofse burgemeester en te weinig aandacht had voor diens bloemen Maar laat Vanderaerden eens zijn Panasonicpetje vergeten bij het interview, dan zou het er achteraf wel kunnen stuiven, wegens het maken van ernstige beroepsfouten. Beter kan de burgemeester dus de winnaar achteraf een naamkaartje schrij ven met persoonlijke felicita ties, misschien krijgt hij nog een vriendelijker antwoord dan persoonlijk bij het afgeven van bloemen. Desalniettemin heb ik, hebben velen in Ninove met bewondering en medelijden deze dertiende bloemtui1 ui trei ki ng medebeieefd Het optreden van onze burge meester was stuntelig en sympa- tiek, het was spontaan en naïef, het was uit de tijd en ouder wets, maar het was vol van die kleinmenselijke waarden die een mens zo groot maken. Het was het optreden van de man tegen wie het volk waarlijk en oprecht Etienne mag zeggen en blijven zeggen. Moge het de burgemeester en de Ronde nog vele jaren voor de wind gaan. Kijker Horizontaal 1.Muziekvoordracht (op zijn BRT's) 2.0orspronkelijke bewoners van Peru - Pretpark 3.Maand - Gewicht - Noorse Godheid 4.Postscriptum - Ouderloos - Gereed 5Schut 6. Jagersgerief 7.Plaat - Roomprodukt (Nin) - Griekse letter 8.Hoofddeksel (Nin) - Wapenmerk - Metaal 9.Harde kuch (Nin) - Sieraad 10.Dorp bij Gistel Verti kaal 1.Effen 2.Meisjesnaam - Wortel 3.Sportartikel - Volkswagen - ■Uitroep van aansporing 4.Komaan - Zacht - Tantalium (afk) 5.Al aam 6.Uitblazen (Nin) 7. In memoriarn - Vloeibare toe gift bij de spijzen (Nin) - Muzieknoot 8.Engel se thee - Stoomschip - Transport International Routier 9.Meisjesnaam - Vinger - Hobbelige deel gemeente W.S. Paula De Moortel .Edingsesteenweg 470,Denderwindeke wint in deze pauselijke tijden een fles chateau neuf du pape. Pardon, een fles chateau de la cloche, af te halen in ons redaktielokaal tijdens de openi ngsuren. Wim Schoofs zoals altijd stelt ons voor een nieuw raadsel. Marleen De Cooman, Mieke D'Hondt, Hel ga Van den Hove, Katrien, Dirk, Johan Cordier, Paul D'Haese, AzakiKijker, Dirk Van de Perre, WDD-HNL, H Neuckermans, Ivan, Lentulo, Sidonie, Isidoor, W.S., HVDH, A., Cardoen. OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL <Q)v.z.w. 't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.-

Klokzjiel | 1985 | | pagina 12