SCHIETrCT lezers brieven pers mede delingen CLEMENT PRIEELS In rubriek van werkgroep Leef milieu, verschenen in uw blad van april 1985, staat vermeld dat Rik Van Rossen op een pu blieke vergadering door voor melde werkgroep gehouden op 14 maart het misverstand opruim de, gesteld door gemeenteraads lid Prieels, "als zou zulke te werkstellingszone aan de Neder- wijk de bouw van een cultureel centrum op de Graanmarkt uitsluiten". Wij veroorloven ons te wijzen op onze bekommernis én voor de tewerkstel 1ing(szone)én voor stadsherwaarderingén voor de oprichting van een polyvalente zaal Wij namen het initiatief naar een gemeenteraadsbeslissing in zake stadsherwaardering. Wij zijn in het actiecomité voor economische expansie van het arrondissement Aalst betrokken bij besprekingen omtrent de zo genaamde textiel zones in het arrondissement Aalst. Wij heb ben, als eerste, deze aangelegen heid tersprake gebracht bij de bespreking van de stadsbeqro- ting '85. Wat wij op de vergadering van de Culturele Raad van 15/11/84 ge zegd hebben is dat de inplanting van een polyvalente zaal als op lossing voor het opvullen van de leegte op de Graanmarkt niet volstaat en dat daartoe een totaal-concept van renovatie nodig is. Ik blijf bij dit standpunt. Dhr. Van Rossen kan het mogelijks hiermede oneens zijn, maar dit heeft niets te zien met een misverstand. Hoogachtend Clement Prieels Gemeenteraadslid OVER SLECHT GEÏNFOR MEERD ZIJN Het is beschamend voor een blad als het "Klokzjiël", dat zich kri- ti'sch opstelt - een niet zo slechte eigenschap - en meestal een nuchtere kijk heeft op de zaken, ook al is de manier waarop bepaalde dingen aangebracht worden voor veel diskussie vatbaar, in de laatste en voorlaatste editie zo'n brok leugens te verkopen. In de laatste.editie in het ar tikel van "Isidoor""Is Freddie slecht geïnformeerd blijkt dui delijk dat Isidoor zich gewoon geen moeite heeft getroost zelfs maar het reglement over de uit- leendienst na te slaan, laat staan na te gaan over wie het eigenlijk gaat. Schepen Roger Beeckmans en niet Schepen Van Eeckhout (dat moest het Klokzjiël toch weten!) eiste volledig on rechtmatig op de uitleendienst de door VVKM Ninove besproken volg spot op. Alleen blijkt steller van het artikel nogal simpel te re deneren "Nu behoren organisa ties van de Karnaval raad tot het kulturele genre. Dus tot de be voegdheid van Freddie Van Eeck hout. (ci taat) Een geïnformeerd artikel schrijver weet zeker dat Schepen Beeckmans bevoegd schepen is voor wat met feestelijkheden en Karnaval te maken heeft. Let wel, het feit zelf is niet goed te pra ten en vergt een oplossing binnen de Jeugdraad. Alleen, wat steller van het ar tikel aanhaalt als argumentering behoort ook tot het "uit de lucht gegrepen genre". In het reglement van de uitleendienst, vorig jaar vervat in het gele boekje "Stede lijke Jeugdraad... ook voor jou", bezorgd aan alle redakties en be trokkenen, en dus voor geïnformeer de artikei schrijvers een koud kunst je om de hand op te leggen, staat dat alle materiaal eigendom is van de stad. Dit was weliswaar een bepaling die door het toenmalig stadsbestuur is toegevoegd en, vanuit hun standpunt, zeker ver dedigbaar is. Ook de vermelde "voorwaarde" is nergens terug te vinden in vermeld reglement. Een tweede feit - verschenen in de editie van maart '85 en gekor- rigeerd in de editie van april '85 Over de J.I.A.C.-enquête werd ge schreven dat ze anderhalf jaar op publicatie liet wachten (edi tie maart '85) en later gezegd dat dit slechts 8 maand was "Als of 8 maand nog niet genoeg was..." (editie april '85). De enquête was klaar in juni '84 en was ge drukt, door toedoen van de Jeugd raad, na een aantal moeilijkheden, in oktober '84. Het is wel zu aat ze eerst in beperkt aantal exemplaren klaar kwam. Ik tel 4 maand, inbegrepen de grote vakantie. Is voor schrij ver van dergelijke beweringen een telefoontje naar betrokkenen of verantwoordelijken toch zoveel gevraagd De krant, de lezers en de betrokkenen kunnen er alleen maar bij gebaat zijn. Danny Schoon voorzitter Jeugdraad. Antwoord van de redaktie: NIET FREDDY, WEL ROGER Inderdaad, in ons aprilnummer maakten wij een ernstige fout m.b.t. het artikel "Is'Freddie slecht geïnformeerd?"(blz 7), waar een aantal schepenbevoegd heden door elkaar werden gehaald, en de heer Freddie Van Eeckhout, schepen van kuituur en informa tiebeleid, onrechtvaardig werd beschuldigd van onverantwoorde praktijken op de uitleendienst van de Jeugdraad. Wij begrijpen dus dat Freddie Van Eeckhout - terecht - nogal verontwaardigd zal gereageerd hebben op ons ar tikel. We willen ons hiermee dan ook verontschuldigen. Wij kunnen evenzeer begrijpen hoe heel erg- opgelucht ene Winnikse schepen - Roger Beeckmans - zal gezucht hebben bij het lezen van ons ar tikel, in de mening dat, door de naam van een kollega te gebruiken voor de zijne, die kollega (Fred die dus) voor de zaken zou op draaien en zijn eigen.aandeel in de affaire in de bekende doof pot zou zijn gestopt. Niets is minder waar. Want wij vergisten ons. Immers niet Freddie Van Eeckhout, wel Roger Beeckmans was de snoodaard die volgspots van de jeugdraad ging opeisen namens de karnaval raad. Nogmaals onze ekskuses aan Schepen Van Eeckhout. Maar blijkbaar is de heer Danny Schoon ook slecht geïnformeerd. Zoniet zou h.ij toch moeten weten dat onze (slechte) informatie rond de volgspot-affaire afkomstig was uit twee verschillende kanalen, onafhankelijk van elkaar, maar beiden afhankelijk van de Jeugd raad, te weten l.een lid van het Dagelijks Be stuur van de Jeugdraad 2.een leidster van V.V.K.M.-Ninove. Als die mensen ons slechte infor matie doorgeven, dan moeten zij die slechte informatie toch ergens vandaan halen. En nu willen wij hier geenszins voorbarige konklu- sies trekken, evenmin uw bevoegd heid en verantwoordelijkheids besef in twijfel trekken, maar de link naar uw jeugdraad als bron van informatie is toch vlug gelegd. Trouwens, hoeveel mensen in Ninove hebben een klare kijk op de chaotisch gestruktureerde stedelijke uitleendiensten OPENINGSMEETING PISTE NINOVE Zondag 26 mei - 16 u. GRATIS INKOM 26 mei... Hou die datum maar alvast vrij, want we verwachten jou en alle atletiekliefhebbers aan de piste te Ninove. Een synthetische piste die er dan toch gekomen is, negen jaar na de fusie van de 2 Ninoofse klubs met Denderleeuw. Recente oefenmeetings hebben al aangetoond, dat hier scher pe tijden realiseerbaar zijn. Op zondag 26 mei komen Belgische elite-lopers (en loopsters) de Ninoofse piste inhuldigen. Eind april zegden al heel wat atleten(s) toe en waarschijnlijk groeit dat aantal nog wel aan. Om er maar enkele te noemen Dames -Isabelle De Bruycker (Belg. kampioen 800m) -Regine Berg (Belg. kampioen 400m) -Tania Merchiers (Belg. Juniorskampioen veldlopen) Heren :Banny Roelandt (ZOVA) voor de 400m. (Belg. kampioen) -Bob Verbeeck,voor de mijl (Europees indoorkampioen) Hij wenst het Belgisch rekord aan te vallen. -Mare Corstjens (Belg. Juniorskamp. 800m) 5000m -Vincent Rousseau(l° cross-cup) -Jef Gees (ZOVA - Belg. veld loopkampioen) -Eddy De Pauw (ZOVA - 2° cross cup) -Peter Daenens (Belg. kampioen steeple) Natuurlijk zullen alle ZOVA- atleten present zijn, aangevoerd door onze 4 Belg. kampioenen en Eddy De Pauw. Naast Roelandt, Gees en De Pauw ook -Rudi Benaerens (ZOVA - Belg. kampioen Juniors kogel en schijf) één der betere Belg. kampers in wording. -Anouchka Ghijsels, samen met Rudi Benaerens ZOVA's grootste belofte. Als eerstejaarskadet werd ze Belg. kamp. speerwerpen Om 14u. is er de opening door enkele prominenten 15u. aflossingen voor scholen 16u.Come and see! P.S. - Zoals gezegd is de inkom gratis, een steunkaart kopen mag altijd! - Er zal -een grote tent op getrokken worden ^een tribune zijn. Tot dan HVDH NIEUWE SPEELTUIGEN IN HET STADSPARK Door het stadsbestuur werd over gegaan tot de aankoop van nieuwe speeltuigen, bestemd voor de speel tuin in het stadspark, aangezien het huidig aantal speeltuigen ontoereikend is. De toestellen werden geplaatst de eerste week van apri1 In de aankoop werd zowel gedacht aan de ALLERKLEINSTE KINDEREN (3 hobbeleendjes, een familieta fel en een speel huisje met glij baan in de zandbak), als aan de GROTERE KINDEREN (kabelbaan, klimtoestel, 3 turntoestel1 en en een vogelzwerm). Wij hopen hiermee onze jeugd gezellige spelmomenten te be zorgen in een kindvriendelijke omgeving. Het speelplein is ELKE DAG OPEN VAN 8 UUR 30 TOT DE AVONDSCHEME- RING.Graag verwijzen wij nog eens naar Ninove-Info (APRIL-NUMMER) voor een aantal wenken betref fende dit speelplein. INSTITUUT H.H. HARTEN- NINOVE 150 JAAR IN 1986 1986 wordt voor de congregatie van de Zusters der HH.Harten en de daaraan onafscheidelijk verbonden school een jubileum jaar Vanzelfsprekend willen de direc ties van de school en klooster gemeenschap dit historisch ge beuren niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Zo zullen de vieringen nauw aansluiten bij de historische spreuk die het klooster reeds vijftig jaar in haar schild draagt "in caritate radicati et fundati in liefde geworteld en gegrondvest. Op zondag 2 maart 1986 wordt het jubeljaar plechtig geopend met een eucharistieviering in de kapel van het klooster opgedra gen door Zijne Exellentie Monseig neur de BisschoD van Gent. Hierop volgt een academische zitting in de feestzaal waarop o.m. zijn uitgenodigd het ganse onderwijzend personeel, oud-leerkrachten, gezaghebbende prominenten uit de Vlaamse onderwijs- en politieke wereld, en al wie baanbrekend werk heeft geleverd voor de school. De dag wordt besloten met een receptie en een feestelijk eet maal Een week later, zaterdag 8 en zondag 9 maart 1986, gooit de ganse school haar deuren open Het derde topmoment op de jubi lerende school heeft plaats in de weekends van 23 - 24 - 25 mei en van 30 - 31 mei en 1 juni 1986 meer dan vierhonderd leerlingen brengen het jeugdtotaaltheater "De Blauwe Vogel" van Maurice Maeterlinck, onze enige Belgische Nobelprijswinnaar voor letterkunde. Het jubeljaar wordt afgesloten met een eucharistieviering in openlucht voor alle leerlingen en het ganse personeel op vrij dag 6 juni 1986 Bovendien wordt de ge schiedenis van de congregatie en van de school minutieus vast gelegd in een prachtig historisch werk, dat geschreven wordt door de heer Marcel Cock, een gekend classicus-historicus en leraar van het Sint-Aloysiuscollege van Ninove. Om van dit historisch werk een aangenaam kijk- en leesboek te kunnen maken en om iedereen die school heeft gelopen in het In stituut HH.Harten te kunnen uit nodigen voor dit jubeljaar, doet het feestcomité een dringende op roep aan alle oud-leerlingen en oud-leerkrachten hun adres en dat van medeleerlingen door te spelen, samen met allerhande documenten, foto's (en de namen van al wie hierop gekiekt staan) of hun neergeschreven ervaringen die zo typisch waren voor het wel en wee van "het zusterhuis". Het adres is Instituut HH.Hart- ten - 150 jaar, Burchtstraat 47/49 9400 Ninove. Alle toegezonden materiaal wordt achteraf terugbezorgd 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van dé brieven. Isidoor.

Klokzjiel | 1985 | | pagina 2