oty q o 3 K O R T de gemeenteraad 18 april VERDWAALD OP HET PODIUM. ETIENNE, EEN ANACHRONISME. VOOR ONTHOUDEN Deze uiterst korte gemeente raad kende zijn normaal ver loop. d.w.z. er werd nog steeds electronisch én mon deling gestemd. Dit zal zo blijven tot het reglement van inwendige orde defini tief door de gouverneur is goedgekeurd. Deze had langs een schrijven aan het stads bestuur een aantal opmer kingen gemaakt op het door de gemeenteraad op vorige zitting goedgekeurde regle ment. Tijdens deze zitting waren er slechts twee afwe zigen nl. Dhrn Freddy Van Eeckhout en Norbert Coppens. Het was tevens de eerste maal dat we Louis Waltniel zijn plaats aan de achtkan tige tafel zagen innemen. Zes persmensen volgden de debatten op het parket. Nog steeds is er géén aangepaste verlichting voorzien voor deze journalisten. Van de 28 punten in openbare zitting zullen er 9 globaal worden besproken, waardoor deze zitting reeds om 21 uur ten einde liep. GROOTHEIDSWAANZIN Bij de bespreking van het punt over de aanvaarding van de eis tot schadevergoeding door de aan nemer der ruwbouwwerken van het nieuwe stadhuis, kwam er enkel respons vanuit de Volksuniezetels. Eerst even samengevat waarover het gaat Op 12 april 1984 ontving de stad vanweg de N.V. Robijns, aannemer van het nieuwe stadhuis, een eis tot schadevergoeding ten bedrage van 18.171.236 frank en 11.453.583F in verband met de opgelegde schor sing der werken. De werken werden respektievelijk geschorst van 10.11.1981 tot 6.6.1982 en van 8.12.1982 tot 19.6.1983 de schorsing is een gevolg van het feit dat de aanne mer niet in staat was de werken verder te zetten omwille dat de aanleg van de elektrische installa tie en van de telecommunicatie en signalisatieinstallatie nog niet waren aangevangen. Op 14.8.1984 werd door de ontwer pers advies uitgebracht omtrent hoger vermelde eis. Op 8.3.1985 werd de N.V. Robijns uitgenodigd tot het treffen van een minnelijke schikking terzake. Ingevolge dit gemeenschappelijk overleg werd op 02.04.1985 een aangepaste eis tot schadever goeding ingediend ten bedrage van 7.087.092 Fr. (zijnde 5% VAN HET EINDBEDRAG der werken ten bedrage van 141.741.851 Fr. (excl BTW); te vermeerderen met de wettelijke intrest van af 12.4.1984 tot op de dag der betaling. De gemeenteraad wordt nu gevraagd deze eis tot schadevergoeding door middel van een lening te dekken De eis tot schadevergoeding wordt goedgekeurd met 26 electronische ja stemmen en 3 mondelinge neen stemmen (V.U.). PROFICIAT De punten 5,6 en 7 worden samen behandeld. Het gaat over de aankoop van twee lichte vracht wagens, een zwaardere, en een vuilniswagen. Er volgt dan een technische discus sie tussen Mevrouw De Kegel en Mr Durant over cilinderinhoud en nuttig laadvermogen van deze vrachtwagens. Deze punten worden met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. ONDERHOUDSWERKEN Zoals reeds gezegd worden de punten 12 tot en met 20 van de dagorde, samen besproken. Het gaat over buitengewone onderhouds werken aan de betonverhardingen en asfaltbedekkingen (K.W.S. koolwaterstof) aan de wegen in een groot aantal gemeenten van Groot-Ninove, die geleden heb ben onder de vorst. Bij de stemming over deze punten onthoudt de S.P.- fraktie zich SPORTMATERIAAL Schepen van sport, Antoine Callebaut, vraagt om voor onge veer 300.000 frank sportmate- riaal aan te kopen gaande van lintmeters tot scoreborden. Hier wordt bevestigend op ge antwoord. Dit punt wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. Om stipt 21 uur loopt de open bare zitting ten einde. De ge heime zitting start dadelijk, maar de deuren van de raads zaal blijven open staan. De volgende zitting heeft plaats op donderdag 30 meiHet ver- slag hiervan zal u pas kunnen lezen in ons juli-nummer. Azaki OVER DEONTHOLOGIE EN INZAGERECHT Bij het begin van de jongste ge meenteraad las burgemeester Cosijns een tekst voor waarin hij de gemeenteraadsleden wees op hun deonthologische plichten in verband met het inzagerecht van bepaalde gemeentelijke doku- menten. Aanleiding tot deze boze terecht wijzing zou een recente perskon- ferentie zijn waar fotocopies van gemeentelijke documenten wer den rondgedeeld. Het is reeds de tweede maal dat de Burge meester zich kwaad maakt, omdat gemeentelijke dokumenten worden publiek gemaakt. Anderzijds willen we er de aan dacht van de burgemeester op vestigen dat ter gelegenheid van de gemeenteraadsverkie zingen van 1982, op het debat van de "Wakkere Burger", er door alle partij.en werd beloofd dat er een gemeentelijk regle ment zou worden neergeschreven en goedgekeurd waarin verre gaande informatie en inspraak zou worden verleend aan de burgers. Namens de Centrum- lijst sprak toen Roland De Rouck ën deze zag hierin géén pro bleem. We zijn nu drie jaar ver der, maar dit reglement is nog niet op de dagorde van de ge meenteraad verschenen. Nu dienen werkgroepen en be langstellende burgers zich steeds te laten inlichten via politici over bepaalde dossiers. Een goed gemeentelijk reglement kan dit voorkomen. Dit zou tevens een stap zijn naar de DEPOLITISE RING van het inzagerecht. A. Over het meeslepende heroïsche u- nieke koersgebeuren dat de Ronde van Vlaanderen dit jaar was, ga ik het niet hebben. Die lof trompet hebben de kranten dagen lang genoeg gestoken. De ronde in de ronde die mij boeit, is deze van Etienne Cosijns. Niet Kuiper, niet Vanderaerden maar onze burgemeester, is immers de man met de grootste podium ervaring op Vlaanderens wieier- hoogdag. Ik geloof dat het de dertiende keer is, dat Etienne Cosijns het podium haalde. Maar dat 13 een ongeluksgetal kan zijn, moet deze keer ook onze burgemeester ervaren hebben. Het begon nochtans hoopgevend. Jong en sportief, gekamd en geschoren, de regenmantel los jes over de schouder hangend, kwam de burgemeester behoedzaam met een pracht van een ruiker, het podium op en het beeldscherm in. Voornaam en beleefd, zoals het iemand met opvoeding past, bleef hij enige momenten terzij de wachten om de TV-reporter in zijn gesprek met Vanderaerden niet te storen. Toen maakte hij enkele avances in de richting van de winnaar. Maar even beleefd als onze burgemeester zich ge droeg, even onbeschoft en lomp handelde de TV-reporter en de winnaar. Men draaide de rug naar de burgemeester, en deed alsof men niet wist wie hij was, wat hij daar met die bloemen op dat podium kwam doen. Hij werd be handeld als iemand die er te veel was, als iemand voor wie in het scenario geen rol was wegge legd. Ook de burgemeester moet het zo aangevoeld hebben, want plots verloor hij zijn geduld en gooide bijna woedend zijn bloe men ten gronde. Goddank, haalde het de beschaving op de brutali teit. Onze burgemeester beheer ste zich, ging toch naar Vander aerden toen, stopte hem snel achterwaarts de bloemen in de hand en bleef nog een wijle mij meren in de schaduw en achter de rug van de jonge wielergod. Toen verdween de burgemeester van het podium en uit het tele- vervolg pag. 12 Se Kegel Wie is hier schuldig Desprets De voogdijoverheid is hier voor een deel schuldig aan. Timmermans Het was in feite een éaaènloop van omstandigheden. In 1980 zaten we met de gewestvorming hierdoor werden de werken een eerste maal met zeven maanden ge schorst. De tweede schorsing van zeven maanden kwam door het feit dat de gouverneur de eerste aan bieding voor de electriciteits- werken niet goedkeurde. Raes Hoe groot was dit verschil in prijsaanbieding Timmermans 3 a 4 miljoen. Raes Zouden we niet beter de schuld zoeken in de grootheids waanzin Burgemeester Allé,.bon. Raes U had slechts één aanbie ding gekregen omdat het werk zo groot was. Timmermans Mag ik er uw aandacht op vestigen dat het dan toch de zelfde bieder was, aanwie het werk tenslotte is toegewezen. Raes Ja, omdat de kleinen niet mochten meedoen. Timmermans De eerste maal was er een afspraak tussen de aan nemers J De Kegel In een plaatselijk blad verneem ik dat het schepencollege op bezoek geweest is in Neder land om een soortgelijk stadhuis te bezoeken. Was er daar dan ook een steminstallatie Waltniel Ik was erbij Het was zelfs een betere Schorreel Mag ik aandringen om de toegankelijkheid van dit gebouw te bespoedigen Burgemeester We doen ons best. Durant De vuilniswagen heeft 7 jaar gefunktioneerd en is nu aan vervanging toe. Hij kan 8 ton huisvuil vervoeren. Timmermans Met genoegen zal de S.P. deze punten goedkeuren. Proficiat voor de schepen. Wat vroeger niet mogelijk was, is nu wel mogelijk. Durant Voor deze onderhouds werken zullen we de beschikbare kredieten volledig gebruiken Het gaat over gescheurde beton platen, uitgesleten betonwegen (vb de Brusselseheerweg te Neigem^niet verbeterbare wegen (vb Kantonstraat te Neigem) Hier werd een asfaltweg aange legd op de bestaande kasseiweg. Deze wegen zullen we volledig vernieuwenOp de weg tussen Neigem en Lieferinge, hetvroe gere Denderwindekezullen we het wegprofieldus een twee- vaksbaan, doortrekken tot aan de laatste woning. In ons over zicht hebben we er de meest dringende stukken uitgenomen Deze zullen met een versnelde procedure worden aangepakt. Timmermans De opsplitsing in vele kleine werken is niet ra tioneel. U hebt dit gedaan om onder de 3 miljoen per werk te blijven. Dit is niet volgens de geest van de wet. Onze fraktie stelt voor twéé dossiers te maken. Eén voor koolwaterstof- en één voor betonaanleg. Men kan ook zien dat er niemand van Ninove-centrum in het sche penkollege zit. Het stadscen trum wordt maar stiefmoederlijk behandeldMisschien is dit in afwachting van de aanleg van de kollectoren. Durant Moesten we alles in één groot pakket behandelen dan komen we dit jaar niet klaar. Volgend jaar vallen we dan on der het investeringsfonds Raes Wij zijn tevreden dat ge ons voorstel van vorige keer hebt aangenomen. Zal dit mate riaal ter beschikking zijn bij de openingsmeeting van de atletiekpiste Callebaut Voorlopig kunnen we dit materiaal lenen van Dender leeuw. De stad zal zorgen voor vervoer. De Kegel Wanneer is die ope ning, is dat op 26 mei

Klokzjiel | 1985 | | pagina 3