VAN HOREN ZEGGEN HOORDE VEEL LIEGEN 1 werkten mee FfitVet KAATSEN TE NINOVE NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL 12 HES QBI3 Mamera Goddekken Komera mens, zijde daar drink gauw een zjat kafee. Komera Och ma skoop, nu ist toch te goe weer voor kafee, hebt ge daar niksken anders -Een glaasje bier, ik heb juist een vaatje Cornel gekocht een cornelleken -Awel ja da zal mij deugd doen, want t' is dorstig weer newaar mens -Zegt da wel, ik gaan mij ook ene pakken zie, 't moest maar zo goed niet zijn. -Da is geklapt ze, alle mamera mij skoop, santé. -Ja op uw gezondheid komeraken, op uw gezondheid. -Dat is toch een goe birken hé. -Dat moogde zeggen, ze hebben hun devoren gedaan bij slag- muylder. -Zeg eens, hebt gij ook een kaar tje gekregen van de kleine van Mathilde en Rufijn -Bijjaak he mens, zeg dat is nog al iet he over de 4 kilo. -Ik had dat gepeisd ma skoop, want ze was struif zelle», de laatsten tijd. Als ik onze Eric gekocht heb, was ik ook zo struif zie, ik heb het nog tegen n'onzen gezegd, dat zal een dik manneken zijn. -En een schoon gedichteken dat er op stond, hebt ge het gelezen -Jook, ge moet er maar op peizen he, maar van peizen gesproken, ik peis hier ook op iets, hebt ge het gehoord, de atlantiek piste is open hé. -Ja ik heb er iet van gelezen, en iet over gehoord ook, volgens dat het schijnt is dat eigenlijk noch g'eten noch g'eten noch meegebracht. -Hoe, wat wilt ge daar nu weer mee zeggen, zie, ik durf er mijne kop op verwetten dat gij er weer meer van weet, allé komt er mee voor de pinnen want ge maakt mij weer korjees. -Ge moogt zo kerieus nie zijn, want ge gaat t1 vel afgaan. Volgens dat ik horen zeggen heb heb is een tartanbaan niet ge schikt voor op te trainen, ge maakt daar uw spieren mee kapot, ge moet kunnen trainen op een sintel baan, horen zeggen hé, en van horen zeggen hoorde veel 1iegen. -Ja dat kan zijn, maar ze kunnen daar toch kompetitie op houden met grote .vedetten en zo, want 't is een chique spel he. -Ja chique ist wel maar nie ge schikt voor nationale kompeti tie, want weer van horen zeggen hé, moet ge voor nationale wed strijden 8 banen hebben terwijl er hier maar 6 zijn. -En waarom hebben ze er dan geen 8 banen van gemaakt, er was toch plaats genoeg. -Ja dat weet ik ook niet, er zal daar wel een of andere re den voor zijn zeker. -Ja maar 't is toch eigenlijk een aanwinst voor de sport. Ons stad komt omhoog op sportief gebied. -Bij ja, maar tegelijkertijd ver liezen we mensen, die altijd veel voor de sport gedaan hebben. -Wat wilt ge daar nu mee zeggen -Ge gaat mij toch niet zeggen dat ge niet weet dat seuken Cal uwe ons verlaten heeft. -Ja, dat weet ik van nijgest. -Waar dat het voorvalt ist erg, dat zeg ik eraf, maar laat 'ons over iets anders spreken zelle, want 't leven is zo al triestig genoeg. -Ge moogt gerust zijn, zeg, zijt ge naar die tentoonstelling van kantjes en lintjes niet geweest in 't oud stadhuis -Awel, dat was ik nu nekeer gratte- koe vergeten zie, ik heb er wel spijt van gehad, zijt gij geweest -Zwijt er af, juist op de moment dat ik klaar stond om te gaan, is er iemand binnengekomen, en ge kunt toch tegen de mensen nie zeggen, ik moest juist aan gaan hé. -Moeilijk komeraken, moeilijk; zeg moesten we ons eens een half uurken in den hof zetten, dan zouden we toch een beetje bruin worden, wa peist ge'r af -Dat is een gedacht zie, maar dan ga ik toch eerst mijnen bain soleil aandoen, tot sebiet hé. -Ja komeraken, tot flees hé, ik zal de cornel koud houden. -ja komeraken, tot flees hé, ik zal de cornel koud houden. En na enkele cornellekes, heffen de twee tettertrienen de onweestaanbare hit aan "Komt da zien, komt da zien, 't es ne kleinen van 4 kilo" Sidonie "De mogelijkheid kan bestaan", antwoordt de voorzitter, "maar ik durf niet affirmatief ant woorden omdat ik niet zeker ben dat dergelijk tornooi met dus niet aangesloten spelers door de bond zou toegelaten worden. In Zandbergen daarentegen zijn alle spelers bij de klub aange sloten. Het is een feit dat men daar een goede jeugdpolitiek toepast. Al schijnt het tot nog toe niet te renderen, als men ziet dat Zandbergen gezakt is naar derde nationale. MODERN KAATSEN TE DEFENSIEF Wie vroeger naar de kaatsing ging denkt nu met heimwee terug aan de vele keren dat de bal door trapeze en rechthoek vloog voor aleer een "Quinze" gewonnen werd. Nu schijnt het leggen en nemen van kaatsen een grotere kunst te zijn dan het leveren en terug slaan. Wat aan de kaatssport toch een zekere monotonie en logheid meegeeft, dat het spektakel schaadt. De voorzitter weerlegde. "Het is juist, maar een ploeg zoekt naar de punten en dan alleen is efficient kaatsen de enige uitweg. Wie zegt efficient zegt nu weer defensief. Zo is het dat een echte liefhebber van de kaatssport wel degelijk het de fensief spel kan bewonderen om dat hij er de effeciëntie bij- Vervolg van p. 1.1 neemt. De doorsnee supporter die even voorbij loopt zal dat misschien minder aangenaam vinden. In competitie maakt een goede ploeg geen fouten. Daar telt al leen het voorzichtig binnen rij ven van spelen en punten. Het spektakulaire wordt dan gegeven in tornooien of vriendenluttes Met attraktief spel neemt men teveel risico's en dat is in de kaatssport zeker uit den boze". DURE INGANGSPRIJZEN Kaatssport moet men zien, goed gemutst in de zon, de hemds mouwen opgerold en een koude pint in de handen. Wanneer men dan het geluk heeft op een goede lutte te vallen is de drie-vier uur van de wedstrijd rap om. Nu betaalt men voor sport in Eerst Nationale 140 frank kijk geld. Wij vinden dat 140 frank meer dan genoeg is. De bond heeft echter de verhoging opge- legt. Bij ons komt die verho ging hard aan. Verleden jaar 80/100 nu 120/140 dat is een forse verhoging die bij onze supporters hard aankomt. "Wij vonden echter.dat voor een sportwedstrijd in een eer ste afdeling de prijs zeer redelijk was als men vergelijkt wat men in andere sporttakken vraagt voor sport op het hoog ste niveau. HORIZONTAAL 1.Noodzakelijk (Nin) - Grote bijl 2.Ondergoed (Nin) - Kleur (Nin) - Familielid. 3. Af sl ui ting. 4.Brengt een dierengeluid voort - Peulvrucht (Nin). 5.Spaanse Jakob - Nederlandse Omroepzui1 6Gewoonterecht (Ind.) - Ingewand. 7.Oude vochtmaat - Munteenheid. 8.Doelt. 9.Verstreken - Tante - Veevoe der (Nin). 10.Anagram van ALP - Duivels. VERTIKAAL 1.Muurholte - Bijwoord. 2.Eminentie (Afk.) - Meerbeekse wijk (Nin) - Familielid. 3.Engelse dromen. 4. Verdord.(Nin) - Lengtemaat. 5.Vlaamse stad - Drinkgeld. 6.Mansnaam - Drassige beek- weide. 7.Overmatig - Koning der Vi - si goten." 8.Het Oosten. 9.Politieke partij -Aziatisch land - Bijwoord. 10.Havenstad in Brazilië - Voertui q W.S. NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL Onder de vele duizende inzendingen die ons deze maand weer bereikten, waren weer heel wat juiste antwoor den. De onschuldige hand van Jefken Prot had de eer de winnaar aan te duiden. Achiel Haers, Echel 58, 9410 Pollare, kan tijdens de openingsuren zijn fles chateau de la cloche afhalen in ons redaktielokaal En de groeten in Pollare. Mieke D'Hondt - Marleen De Cooman - Hel ga Van den Hove - Dirk - Johan Cordier - Paul D'Haese - Lentulo - Georges Van de Winkel - Dirk Van de Perre - Luc - Walter - Sidonie - Azaki - Lieve -Cardoen - Hubert - Isidoor - Katrien - W.S.-Bompa. Lentulo Waar zijn de verdedigers van 't leefmilieu om het schandalig schenden van 't dorpsgezicht op het schone dorpsplein van Outer met een FRITUUR. Een frituur in de parklaan een der mooiste en enige lanen van Ninove. Dit alles laat tot bedenken De onbekende frietkotenhater r OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL v.z.w't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars. Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1985 | | pagina 12