SCHIETrCl lezers brieven Va DAT BELOOFT IN MEMORIAM EDGAR DE CALUWE 'T KLOKHUIS A LA GRECQUE INPLANTING ZAAL EN CL. PRIEELS In de lezersbrieven verscheen onder de hoofding Cl. Prieels een reactie van deze laatste op onze rubriek Skoon Ninove van arpil 1985. Wij hadden daarin de stelling weerlegd "als zou de tewerkstellingszone aan de Nederwijk de bouw van een Cultureel Centrum op de Graanmarkt uitsluiten". Deze stelling die wij in de mond van Prieels hadden ge legd, hebben wij een "misverstand" genoemd. In zijn reactie lijkt nu Prieels te ontkennen, dat hij dat zou gezegd hebben en wil hij zijn visie over een andere inplantings plaats voor de zaal herleiden tot een loutere politieke keuze. Wij blijven er echter bij dat deze politieke keuze gebaseerd is op het aanvoeren van onjuiste tech nische informatie. Wij herinneren aan wat de heer Prieels gezegd heeft op de Algemene Vergadering van ;de Kulturele Raad van 20 dec. 1984, waar diende gestemd te worden over de inplantingsplaats. Het of ficieel verslag noteert p. 3 "Schepen Van Eeckhout en de heer Prieels wijzen erop dat ingevolge een EEG richtlijn tot instelling van de zogenaamde T-zones, de in planting aan de Graanmarkt belem merd wordt daar zij middenin de voorgestelde zone ligt". Wij hebben deze argumentatie als onjuist be stempeld, gezien op het gewestplan de zone voor openbaar nut, waar de inplanting van het Cultureel Centrum voorzien was, duidelijk onderschei den is van de industriezone van de Nederwijk. De juiste informatie aanbrengen is geen kwestie van poli tieke keuze, maar van intellectuele eerlijkheid. Voor de rest zijn wij het met de heer Prieels volkomen eens dat aan de Graanmarkt "een to taalconcept van renovatie" nodig is. Maar dit is geen argument tegen de inplanting van de zaal op de Graan markt. Integendeel. Zulke zaal kan een belangrijk element zijn, dat een impuls kan geven om de problemen aan de Nederwijk en Koepoort einde lijk aan te pakken. Wij zijn tot nog toe de enigen die een totaalcon cept voor de Nederwijkzone hebben uitgewerkt. Wij deden dit op onze Stadsvernieuwingsdagen, wij deden dit op onze jongste persconferentie, wij deden dit in de rubriek Skoon Ninove, wij doen dit in ons jongste nummer van Mededelingenblad. Nu is het merkwaardig dat juist de Koe poort en de Nederwijk uit alle stads vernieuwingsprojecten zijn uitgeval len. Waarop wacht Cl. Prieels om de voorstellen van de Werkgroep Leefmilieu om te zetten in beleids opties, zoniet zelf met betere voorstellen voor de dag te komen De Werkgroep Leefmilieu IK HOU VAN HOLLAND Mevrouw, Mijnheer, In uw blad van april 1985 verscheen er een interview met architekt De Vos, over het ninoofse stadhuis. Op een gegeven ogenblik zegt hij: "wel na een studiereis met gemeen teraadsleden door Holland, werd oeslist dat een dergelijke zaal met steminstal1atie in het nieuw stadhuis zijn plaats zou krijgen. Wij moesten het uitwerken zoals ze het in Nederland hadden gezien". Mag ik hier melden dat wij gemeen teraadsleden van de oppositie geen enkele uitnodiging ontvangen heb ben om een stadhuis waar dan ook te bezichtigen. Ver van deelgenomen te hebben aan deze reis, vermits we er zelfs niet van op de hoogte waren. Dit om alle misverstanden uit de weg te ruimen. Georgette De Kegel voor de V.U. fractie in de gemeenteraad Uiteindelijk had niemand het nog' verwacht. Weddingschappen werden afgesloten over hoeveel extra maan den, buiten de reglementaire 9, Mathilde, een van onze medewerk sters, haar baby nog zou blijven dragen. Tot spijt van de bookmakers en des te meer tot vreugde van Mathilde en Rufijn werd op 12 mei hun zoontje geboren. Toch beseffen de ouders waarschijn lijk niet welke gewichtige taak ze op die kleine schoudertjes ge legd hebben door hun eerstgebo rene Floris te noemen. De enige Nederlander die ooit 'paus werd, heette (je voelt het al komen zeker) Floris en ging door het pauselijk bestaan als Adrianus VI van 1522-1523, na een tijdlang groot-inquisiteur te zijn geweest. En dit is werkelijk het laatste wat we over pausen schrijven. *T KLOKHUIS IS OPEN Maandag van 14 tot 16 uur dinsdag van 10 tot 12 uur van 17 tot 19 uur woensdag van 14 tot 16 uur donderdag van 14 tot 16 uur VRIJDAGAVONDKAFEE vanaf 20 uur REDACTIEVERGADERINGEN Woensdag 12 en 19 juni om 20 uur. ABONNEMENT JAN-DEC 400 F APR-DEC 300 F JUL-DEC 200 F 0KT-DEC 100 F Wie dus deze maand 200 frank over schrijft op onze rekening 001-0971808-41 ontvangt 't KL0KZJIEL tot december in de brievenbus. ZOMERPROGRAMMA RADIO DEL SOL Horizontale programmering voor elke werkdag 07-09 Ochtendgloren 09-10 Golden memories 10-11 De Brabantse editie 11-12 Keukenpret 12-14 Avenue Del Sol 15-17 Muziekkado 17-18 Pop of eronder 18-19 Avonddrukte Avondprogrammeri ng -Maandag 19-20 Platen van nu en toen Avondprogrammeri ng -Maandag 19-20 Platen van nu en toen 20-22 Goud van eigen bodem 22-07 Sterrennacht -Dinsdag "19-20 Platen van nu en toen 20-22 Al round music 22-07 Sterrennacht -Woensdag 19-20 Midweekinfo 20-22 Postbus 4 336217 verzoekprogramma 22-07 Sterrennacht -Donderdag 19-20 Autoradiomagazine 20-22 It's my party 22-07 Sterrennacht -Vrijdag 19-20 Hello weekend 20-22 Het graafschap 22-07 Sterrennacht 09-10 10-11 11-12 12-14 14-15 15-17 17-18 18-19 19-20 20-23 23-07 -Zondag U/-09 09-10 10-12 12-14 14-15 15-16 16-18 18-19 19-20 20-22 22-07 Ochtendgloren Golden memories Benelux show Nederlandstalige top 15 Super 30 Koffietijd Muziekkado Del Sol tipparade Avonddrukte Platen van nu en toen Op zwier met meter Fidus Sterrennacht Ochtendgloren Lui steroli ps Sport bij Del Sol (Sport en Info) Verzoekservi ce Koffi eti jd Zomaar Belgisch Iedereen welkom - Video- i nformatie Avonddrukte Autoradiomagazi ne Goodbye week-end Sterrennacht Doe mee aan onze grote jubileum- aktie - iedere dag nieuwe prijzen nieuwe winnaars. Bekendmaking om 12.30 uur en 18.30. Del sol's schatkist - het grote telefoonspel op woensdagnamiddag in het programma muziekkado. De verzoekservice elke woensdag van 20 tot 22 uur - elke zaterdag van 20 tot 23 uur - elke zondag van 12 tot 14 uur. Hopende dat de zon haar deel doet, zorgen wij vóór de leuke melo dietjes, te meet daar ook wij dit jaar ons vijfjarig bestaan vieren De Caluwé Edgar, wielrenner, klas- siekerspecialist, marathonman van Bordeaux-Parijs, café en auto busuitbater was een, Ninoofse figuur. Als een zonnekind geboren op 1 juli 1913 vlak voor de bru tale uitbarsting van de eerste wereldbrand.Jonge renner die aan ving op een aaneengeknutselde fiets met geleende pantoffels werd snel opgenomen in de namen der groten van de wielerwereld. Roem en eer vielen hem te beurt. Eerst in de streek en daarna in heel wielerland droeg men hem op de handen. Maar op de hoogste top van zijn roem bleef hij de eenvoudige jongen uit Denderwin- deke. De tweede oorlog zou zijn carrière veel te vroeq onder breken. De Caluwé werd caféuit bater. In zijn nieuwe stiel kwam zijn plichtbewustzijn en zijn gemoedelijkheid weer aan bod. Rond zijn persoon werden vriend schapsbanden gesmeed. Hij die kon luisteren naar iedereen. Ondertussen groeide zijn gezin. Zijn zeven kinderen konden ge nieten van zijn gaven van eer lijkheid en vriendelijkheid. Hij bouwde een florerend autocar- bedrijf op. Op korte tijd reed de naam De Caluwé over de Bel gische en Europese wegen. Ninove kon fier zijn op zijn figuur. Een ding liet hem alles vergeten: zijn duiven. Hij was korzelig wanneer zijn "kot" niet goed vloog Met de bril op de neus, glunderend door de "kijker" piepend, wanneer zijn rasduiven als eersten klok ten. Het lot spaarde hem nochtans niet. Twee zware heelkundige ingrepen konden zijn levenswil en zijn opti- mismen niet temperen. Tot de laat ste dag stond hij op de bres. Zijn 70 jaar ten spijt toerde hij nog bijna iedere dag rond op zijn fiets Nog altijd met de sierlijke pedaal slag die hem vroeger beroemd maak te. Op de zonnige Hoogdag, 16 mei 85, wuifde Edgar De Cl uwé iedereen uit. Op zijn fiets reed hij het hiernamaals binnen. Het zomerkind reed op de stralen van de eerste zomerdag van het jaar, zijn laat ste eindstreep tegemoet. Ninove bleef achter. Stil en ingetogen bij het heengaan van zijn figuur. Een laatste "Goeie dag" brachten vele vrienden en oud collegas. De lijkdienst was waardig en hoog staand. In vele Ninoofse harten zal het aandenken aan hem nog lang voort leven. Op vrijdag 21 juni vanaf 20 uur zweet het Klokhuis uit al haar spleten en vertrekken de geurige dampen van een zomers typisch Grieks etentje uit. In een sjir- pende atmosfeer spoelen wij Griekse lekkernijen naar binnen en zullen algauw in onze kabbe lende retsina drankjes droom- eilanden zien verschijnen. Later op de morgen net voor het slapen gaan verlaten wij dan al zingend 't Akropolis Adieu van één nacht. Iedereen is hartelijk welkom. Toegang gratis. Het eten wordt geserveerd van 20 uur tot 24 uur. Aperitief gerecht glas wijn= 250 frank. Voorinschrijven ten laatste op 14 juni door storting op rekeningnr. 001-0971808-41 of in 't Klokhuis, Gefaardsbergsestraat 27 te Ninove. 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. 14-15 Koffietijd -Zaterdag ÜT^Ljg R.D.S. Lentulo

Klokzjiel | 1985 | | pagina 2