PCM A SIC LPT ZimPOCMA (t£WI€ 3 Maar nog meer kregen wij de krop in ons aller dorstige keel toen hierna de stoet van promi nenten zich naar het strakgespan nen, driekleurig doorknip!intje begaf, bij het ingaan van de laat ste rechte lijn, daar waar de 100 meter-lopers hun startblok ken plegen op te stellen. Wat een eensgezindheid, welk een be leefde diskretie bij ons stads bestuur Voorop Etienne en Louis, daarachter het komplete schepenkollege (met Roger Volg spot in een opvallende positie, want hij wist blijkbaar dat het warm ging zijn, en had als enige zijn das thuis gelaten!), en nog verder de bijna voltallige ge meenteraad we merkten zelfs NAAR DE CHAMPAGNE KELDER Daar lag het geheel voor geopend. Nog even werd er geaarzeld- wachtte men misschien op onze deken en zijn misdienaartjes om de tartanpiste met wijwater in te kwispelen ?-, toen kwam het moment waarop Georgette De Kegel zich maandenlang had toegelegd men ging op de piste lopen Al was dat lopen dan eerder symbolisch. Want iedereen hield zich gedeesd achter de vrolijk blazende fanfare. Voor de tri bune (van de stadsdiensten) kre gen de prominente genodigden - wij dus niet- een aandenkingsvlag- getje in de handen gestopt, en na een laatste bocht te hebben genomen, verdween de bonte, bla zende bende onder de Denderbrug, richting sporthal. Daar zou met champagne worden geklonken op Ninoofs meest recente prestige- projekt. 's Avonds in "Sportweekend" (ja, ja, den televisie was toch nog gekomen) zagen wij dat de met veel show aangekondigde rekord- poging van Bob Verbeeck was mis lukt. De afwezigheid van Poma, het charisma van zijn poema sier den het Ninoofs atletieksstadion op sinksenzondag. Het is echter al langer geweten Kareitje Poma is een handig diplo maat. En handige diplomaten heb ben at1ijd wel ergens een stok achter de deur voor "dringender verplichtingen". Eén van die "stokken" is Louis Waltniel. En zo werd hij afgevaardigd om de show te verzorgen. Geef toe had Karei Poma een betere keuze kunnen maken dan onze Louis Ik geloof van niet. In zijn geboortestad, an de oevers van zijn Dender, op een diskusworp van het kasteel dat hij heeft helpen bouwen (én openen daar een driekleurig lintje gaan doorknippen, velen zullen hem voor één keer benijd hebben. "Tot u zal nu het woord richten: minister Louis Waltniel". De dier bare kollega's-gemeenteraadsleden applaudiseerden uitbundig, wij daarentegen hadden nooit gehoord van een bevordering tot minister. "Staatssekretaris voor het Open baar Ambt in Financiën" wij zouden, al met veel minder tevreden zijn. Maar goed, Louis ging speechen, en we moeten bekennen het was mooi. Oprecht mooi. Als een vol leerd spreker, onopvallend om zich heen kijkend of de aange kondigde teeveeploeg er nog niet was. Dan had hij eens naar de huiskamer kunnen wuiven. Maar neen, onze BRT was slechts geïn- ANTOINE Vóór hem had Antoine Callebaut al zijn woordeken geplaceerd. Dat was hij,, als razend populair sche pen van kinderspeeltuigen en stads- joggings, het publiek wel ver schuldigd. Maar aangezien de ope ningsplechtigheid officieel pas om 14.15 uur begon, rappe Antoine duidelijk vóór dat uur zijn speechke begonnen was, en wij als mensen van 't Klokzjiël altijd en overal "klok"vaste afspraken nastreven (dus nooit één minuut te vroeg komen), hebben wij de toespraak van onzen Antoine ge mist (nou ja, gemist...). Wij zagen nog wel hoe onze sympathie ke volksfiguur, duidelijk onder de indruk van de massale aanwezig heid van Ninoofse hoogwaardigheids bekleders, van achter de "rostra" kwam gekropen, beleefd groetend, dit keer zonder de altijd even jongensachtige, schalkse gelimlach op zijn sportieve gelaat. Voor de Voor de ongetrouwde juffrouwen onder ons lezerspubliek willen wij toch nog meegeven dat de baard van Antoine er waarlijk speech- best bijgeknipt lag, en hij ge kleed ging in een zwart pak rond zijn hals had hij een knal rode das qeknoopt. Denkt Antoine reeds aan een koalitie met de sossen Na Louis kwam Walter. Walter Sergeant is voorzitter van onze plaatselijke atletiekklup ZOVA, en we vrezen dat hij het, in tegenstelling tot zijn voorganger spreker, nooit tot minister (staatssekretaris?) zal brengen. We verwijten hem geenszins een tekort aan intellektuele bagage, maar Walter heeft geen figuur, is veel te zenuwachtig, toont een duidelijk gemis aan roetine en persoonlijkheid achter een mikro. Het verschil tussen grote (letter lijk dan) Louis en kleine (ook letterlijk) Walter was opvallend. Waar grote Louis duidelijk arti- kuleerde en regelmatig van zijn papiertjes opkeek (hij had vast geoefend voor de spiegel thuis), was kleine Walter nauwelijks te verstaan, met de ogen onafgebro ken naar het zenuwachtig uit zijn jaszak gegraaide spiekpaiertje gewend. Enfin, ieder deed zijn best, en daarmee had elkeen die iets te zeggen had, zijn stoefje gedaan nu kon de echte opening begi nnen ONTROERENDE SCENES En ze begon groots. Met de onthul ling van een gedenksteen. Het monument was afgedekt met een groen zwarte vlag. Maar het surprise- effekt was al gauw verdwenenwant nog tijdens de toespraak van nonkel Louis werd door de wind "een tip van de vlaggesluier opgelicht. Zo wisten wij dat in de gedenksteen de namen waren gegrifd van onzen burgemeester en zijn schepenen, van onze stads- en staatssekretaris en van bouwondernemer Boucher" tot eer en meerder glorie van het na geslacht". Etienne en Antoine traden naar voor; de eerste elegant, kin voor uit, neus in de lucht, een roetine- klus kom, zijn ondergeschikte wat bedeesd en onwennig, voor hem was dit duidelijk nieuw. Toen grepen zij, na een kort ceremonieel start signaal met elkaar te hebben ge wisseld elk één hoekje van de vlag vast, Etienne de linkeronderhoek van de zwarte kant, Antoine de rechteronderhoek van het groene stoflapje. Een kleine ruk naar rechts, en voila zie, daar stonden ze te pronken, al die mensen wiens namen voortaan onvergetelijk ver bonden zullen zijn met het Ninoofs atletiekstadion. Effenaf ontroerend; Etienne en Antoine, vanaf nu een legendarisch duo, een toonbeeld van roomsblauwe sportieve eensge zindheid. mensen wiens lidmaatschap van de Ninoofse gemeenteraad ons voordien nooit was opgevallen, maar ja, dat kan gebeuren als je 't zo goed kunt uitleggen op al die eindeloos lange raads zittingen (oüronie)!. De over sten van politie en gendarmerie waren er eveneens, net als de gezagsmannen en -vrouwen van onze plaatselijke scholen. Sierlijk pakte Louis het gouden schaartje van het kussentje, en met een ontspannen, maar tegelijk krach tige, gekoördineerde beweging tussen duim- middenvinger - gou den schaartje werd ons stedelijk atletiekstadion nu letterlijk opengeknipt. Wij pleegden een traan toen de koninklijke fanfare "Kunst, Eer en Vermaak" uit Aspe- 'lare-bi j-Nederhasselt de "Mars van de doorgeknipte lintjes" ten beste gaf. Elkeen heeft het nieuws wel kunnen volgen via plaatselijke en minder lokale persorganen. Zelfs onze BRT-radio was onderdeel van de reklamekampagne. Op Pinksterzon dag zou het Ninoofs atletieksta dion plechtig ingehuldigd worden. Grote trekpleister bij deze ge beurtenis had Karei Poma, gemeen schapsminister van kuituur, moe ten worden. POMA... De show ging niet door. Nochtans onze geliefde burgemeester (zeg maar Etienne) en zijn al even ge liefkoosde schepen (zeg maar Antoine) hadden hun uiterste best gedaan. En de omstandigheden za ten hen mee prachtig weer, zelfs stikkend heet in het zonne badende, schaduwloze atletieksta dion feestelijk wapperende vlag gen centraal opgesteld (dit is voorbij de aankomstlijn) een over dekt podium de onvermijdelijke dranktent dames en heren sport liefhebbers druk zeulend met tuin stoeltjes en frigoboxen, tever geefs op zoek naar een plaats in het lommer. Slechts een aantal enthousiastelingen daagden op voor de ceremoniële opening (dan nog hoofdzakelijk mensen van de pers). Karei POMA bleef weg. Meer nog hij kwam helemaal niet. Had zijn blauwe versnelling het laten afweten Had hij de baard in zijn keel gekregen Hadden zijn supporters uit de Grootni- noofse jeugdhuizen gewaarschuwd voor bommen of was een CCC-aktie gepland. We zullen het nooit weten. teresseerd in Bob Verbeeck, die achteraf een rekordverbetering zou nastreven. Vanop het spreek gestoelte onderstreepte onze be roemde stadsgenoot het sportieve en kulturele belang van zo'n piste voor Ninove. Hij dankte het stadsbestuur en dus zichzelf voor de geleverde inspanningen terzake, en hoopte op nog veel vruchtbare prestaties rond de toch wel dure akkommodaties bompa ...EN ZIJN POEMA EEN KLASSEVERSCHIL Ene staatssekretaris khippende aan één groot lint met ene kleine schaar. Staatssekretaris L.W. tot onderge schikte schepen A.C. "Awel Antwan hoe zit dat, wanneer gaat ge dat lint nu loslaten. Gij weet ook nooit van ophouden hé". Gezien hoe onze sportief-zonder- das-schepen Roger Volgspot met enige afgunstige verbetenheid de twee knippers aanstaart Let op de gezonnebrilde body guard van onze dubbele staats secretaris. ATLETIEKSTADION IS GEOPEND "Beste vrienden, het is mooi weer vandaag" Maar beste vrienden, zal het mor gen ook nog mooi weer zijn

Klokzjiel | 1985 | | pagina 3