HUGO BEECKMAN-SPORTMAN EN FUNK TION A RIS Hij is een der markantste figu ren in de voetbalklasse Derde Nationale reeks A. Snel, hard in tacklen, voetballend met hart en en ziel. Enorme inzet. Hugo BEECK- MAN een der sterspelers, in een goed draaiend V.K. NINOVE. Deze licentiaat L.O. is nu leidende fi guur in de Stedelijke Sporthal en in de atletiekinstelling. Hier vindt men dezelfde inzet weer. Zoekend naar steeds betere, naar een meer uitgebreide sport- expansie in onze stad. De ideale partner voor een sportspier-ge- sprek. JEUGDCARRIERE Het begon allemaal te Meerbeke. In een stuk weide rechtover het ouderlijk huis in de Valleistraat. Met zijn vrienden liet hij zich als 12-jarige aansluiten bij OSTA Meerbeke. Hij doorliep er de jeugd reeksen en belandde op 16-jarige leeftijd in het fanionelftal van Meerbeke, die toen in derde provin ciale uitkwam. Hij speelde zes jaar in die eerste ploeg, werd toen opgemerkt door de scouts van V.K. Ninove en verhuisde naar de groen-zwarte club op 22 jaar. De sprong van provinciale afdeling naar vierde nationale heeft hij wonderwel opgevangen, want ook hier in zijn nieuwe sportclub bleek hij één der steunpilaren te zijn. VOETBALOPLEIDIHG BIJ V.K. NINOVE KZ Toch ziet men weinig jeugd spelers doorbreken tot het eerste elftal KZ Hoe kan dat verbeterd worden? KZ De groei van V.K. Ninove in ïïögere KZ Waarom KZ Dus alleen spelers uit de streek KZ Is men op Elegeert, die al zijn 7- de seizoen trainer van V.K. Ninove er nog niet uitgekeken Kan hij nog iets nieuws brengen KZ Je bent nu aangesteld door clë stad als Sportfunktionaris. Aan de andere kant vraagt V.K. Ninove enorm veel van je tijd. Men mag gerust stellen dat met vier trainingen in de week met- daar bovenop de zondagwedstrijd je met VK Ninove een semi-pro fessionele toer opgaat. Is de funktie die je uitoefent te kom- bineren met voetbalsport. DE WERKING VAN DE SPORTHAL KZ Wat met de Sporthal die onder uw bevoegdheid ligt. Is die genoeg bezet om renderenr' te zijn Zijn er verbeteringen mogelijk. Welke zijn uw toekomstplannen om de sport meer ingang te doen vinden in de stad KZ Veel mensen gaan op winter sport, ware het niet interessant van in het najaar ook op dit ge bied cursussen in te leggen KZ Ziet u een middel om met de "sportklubs tot nauwere redaktie te komen KZ Daar kunnen we inkomen want dat is de klacht van de meeste sportklubs. Te meer dat hier in de sporthal geen inkomgeld mag gevraagd worden. KZ Toch de moed niet verliezen KL Van onze kant, wensen we je nog veel sport-enthousiasme. Lentulo KZ:Biedt Ninove V.K. als sport club genoeg mogelijkheden aan een voetbalspeler Hugo Ik kan moeilijk spreken uit persoonlijke ervaring voor wat de jeugdopleiding betreft. Ik moet toch wel zeggen dat de Ninoofse club een enorme inspanning doet op het gebied van voetbalopleiding. Als men ziet dat men daar een jeugdtrai ner heeft, gediplomeerd door de Heizelschooldie tevens als onder wijzer met de jeugd weet om te gaan, dan denk ik wel dat er vroeg of laat resultaten moeten volgen. HUGO Dat is misschien wel waar. Maar dat gebeurd ook in andere ploegen. Neem nu bijvoorbeeld Anderlecht waar de mogelijkheden enorm zijn. Toch brengt de oplei ding weinig spelers naar de eerste elf. Denkelijk loopt er nog wat mis met de jeugdopleiding en wellicht kunnen er nog verbeteringen gedaan worden. Ik geloof echter dat Ninove op de goede weg staat. Hugo De scouting bij V. K. Ninove is goed gestruktureerd. Talent krijgt de kans zich te ontplooien onder zeer goede leiding. Misschien moet de leiding van de club nog naar andere initiatieven uitzien. Bijvoor beeld hier op de sportdienst hebben we een soort sportkamp ingericht voor knapen. Wel moet ik zeggen, dat bui ten V.K.Ninove de meeste klubs nogal negatief reageren. Ergens was de ge dachte aanwezig dat men goeie jonge spelers ging komen weghalen. Ik vind dat een misverstandWanneer men er gens een jeugdspeler bezit die ta lent heeft, moeten die de kans krij gen om naar een klub van hogere te gaan HUGO Ik maakte de slotperiode mee van V. K. Ninove waarin veel Ninovie- ters speelden. VAN PETEGHEM, BERLOO, DE TROYER, VAN VOLXEM enz. In bevor dering ging men dan spelers aanko pen bijzonder in het Brusselsedaar na ging men meer en meer terugval len naar aankoop van streekspelers Ik vind dat die laatste veruit de beste methode is. Hugo Wanneer men zoals destijds Brusselaars aantrekt, trekt men wel goede spelers aan, maar u moet het ook zien in de mentaliteit, het pas sen in de ploeg. Ten andere is het ook zeer batig wat het supporters aantal betreft. Dan komt er nog bij dat wanneer men met een jonge goe de speler de klub laat groeien er ook een goede verstandhouding heerst in de ploeg. Zoals dat nu bij ons gaat is het formidabel te noemen. Dat kan men niet bekomen met andere spelers aan te trekken. Nu hebben we bij V.K. Ninove bij na geen aankopen gedaan..Alleen werden enkele jongeren uit de streek weer aangetrokken. Iede reen kan nu wel zien dat die ploeg nu in volle opmars is. Dat komt omdat alle spelers mekaar kennen. Hugo Ik zeg niet dat dit uitslui tend .moet gericht zijn op streek spelers. Kanneer men ervaring kan inkopen of een goede koop op de kop tikken, mag het bestuur niet aarzelen. Men moet echter ook de financiële kant van de zaak be zien. Men gaat zich minder de vin gers verbranden aan een speler uit de streek dan met een vreemde spe ler die van hogere komt, en die wanneer hij tegenvalt voor een fi nancieel verlies kon zorgen. Die kans op verlies is veel minder groot bij een streekspeler die u minder gaat kosten en die in ge val van tegenslag dus ook minder verlieslatend is. Voor de sfeer in het algemeen komt het ook be ter uit dat men samen in een ploeg kan opgroeien. Men "accepteerd" er mekaar beter dan wanneer er plots een vreemde in het geheel wordt gedropt. Hugo Persoonlijken ik heb hem zes seizoenen als trainer, -mag ik zeggen wij zijn er nog niet op uit gekeken. Hij kan ons nog altijd volop motiveren. Hij brengt het nog altijd over op zijn spelers. Dat is te wijten aan zijn kwali teit als trainer. Men aanvaardt zijn opmerkingen omdat men voelt dat er een enorme ervaring achter zit.Meningsverschillen zijn er natuurlijk maar dat gebeurt met elke trainer. Soms kan hij wel overkomen als "zageman" maar zijn motivatie komt zo sterk bij ons over dat hij nog altijd de echte leider van de ploeg blijft. Hugo Dat valt nog mee. Ik be schikt over nogal regelbare uren waarin ik de trainingen kan in passen. Ik zit hier op geen bu reel met werkuren van 9 tot 5. Natuurlijk is het nadeel dat er naast de avonturen hier in de Sporthal en trainingen op de voetbal, nog weinig avonden voor thuis overblijven. Maar ik doe zowel mijn werk als voetballen evengraag. Alleen de vrouw zou soms wel eens durven "reklameren" Hugo Het kan verbeteren dat is zeker. Gedurende de wintermaanden (vancif september) is de hal van 6 tot 11 uur s'avonds volledig be zet. Bijzonder door de voetbal en de volleybalOverdag is er nie mand. Wel hebben wij een paar scho len die komen maar dat is miniem. Wij hadden nochtans gemikt op de scholen. Maar het P.T.I. bijvoor beeld heeft een eigen Sporthal. Het H.H.Harten-Instituut ligt te ver af, wanneer die met hun leer lingen zouden komen zou het sport- uur maar een goede 25 minuten be dragen. Vlij richten nu onze op- drachten naar de mensen die nor maal niet aan Sport doen, dit wil zeggen niet aangesloten zijn bij een klub. In de twee jaar dat ik hiermee bezig ben mag men echter nog geen denderende resultaten verwachten. Alhoewel wij dan toch gedurende de avonduren goedlo pende kursussen hebben. Turnen, jazz, gym, badmington enz. Ook onze andere intiatieven komen goed over. De jogging, wandeltochten, sportkampen krijgen een goede respons. Onze bedoeling is,te zoeken naar een oplossing om de bezetting ge durende de dag te verwezenlijken. Wij hebben daar zelfs op natio naal vlak over gedebateerd. Men spreekt"Doe eens aan werklozen- werking"j maar die mensen krijgt men moeilijk naar hier. Ten ande re als die mensen dan nog zouden moeten betalen geraakt men zeker niet van de grond. Men zegt thuis blijvende moeders, laat die komen. Maar dat is dan ook weer maar een paar uurtjes in de week. De bedoe ling is nu dat wij mikken op de scholen om hier sportklassen te organiseren. Zoiets als de sneeuw klassen. Dit zou bedoeld zijn voor de lagere cyclus. Men zou de scho len een week of 30 naar de sport hal laten komen. De leerlingen krijgen dan bijvoorbeeld normaal les in de voormiddag terwijl de na middag aan de sport zou toegewijd zijn. Monitoren en materiaal zou den geleverd worden door de stad en men zou de deelnemers gaan in wijden in een sport die ver afwijkt van de stereotype sport die zij op 't school krijgen. In de zomer vakantie vangen wij de leemte op door het organiseren van een zaalvoetbal tornooiDaarnaast trachten wij ook onze sportkampen uit te breiden. Hugo Daar wordt aan gedacht. Wij zijn ook al begonnen met het inrichten van cursussen en kondi- t ietraining voor wielrennersIk weet niet waar het aan ligt of SSff misschien waren wij te laat met ons initiatief of is ons werkwijze niet goed overgekomen. In alle ge val oogsten wij hier geen sukses. KZ Sportfunktionaris wat is dat ^Tgenlijk Hugo Onze taak bestaat erin dat wij de sport als dienst aanbieden aan de bevolking. Coördinatie en organisatie tussen verschillende sporten. Het inrichten van mani festaties waar ieder aan sport kan doen. Wij zijn nog wel niet als dienst erkend. Hugo In voetbal en volley gaat dat nog. Maar bij andere sporten is dat nog een vraagteken. Wij zitten in de sportraad met 90 aangesloten klubs. Wel op een algemene vergadering zijn er ÏO of 12 man aanwezig. Ik denk dat de meesten in een sportraad zitten om van de subsidies te ge nieten. Let wel ik ben niet tegen subsidies maar wel tegen de manier waarop ze verdeeld worden. Ik ge loof dat hier wel verandering in zou moeten komen, bv. alleen ver lenen aan materiële en logistieke steun. Het is erg dat bijvoorbeeld de volleybal 5000 frank krijgt en rond de ÏOO.OOO frank per jaar kosten heeft om de zaal te betalen. KZ Dat wordt veranderd. Wanneer een sportklub inganggeld vroeg werd de huurprijs om de zaal ver driedubbeld. Dit zullen wij trach ten te laten afschaffen. Wij wer ken wel altijd naar de klubs toe. Maar de klubs reageren nogal ne gatief zonder het beleid van de sportdienst daar achter te zien. Het is echter een feit dat iede reen komt spreken na de vergadering. Op de vergaderingen waar alle verantwoordelijken van de sport dienst aanwezig zijn, wordt slechts zelden iets naar voor gebracht. Heden ten dagen moet sport be taald worden, spijtig genoeg. Volgend jaar voorzien wij tribu nen in de zaal zodat de klubs meer supporters kunnen zetten. De stad doet dus toch weer een investe ring ten voordele van de klubs. Daarom is het zo triestig dat de klubs nogal argwanend en negatief reageren op de dingen die wij of de stad doen. Men moet eerlijk kun nen toegeven dat de voorzieningen en de akkomodatie van de sporthal toch niet niks is. Hugo Zeker niet, wij werken ver der om de sport ingang te doen vin den. Wandeltochten, jogging dat moet allemaal nog groeien. Wij denken nu aan een weekeinde met een soort sportbeurs waarop elke sport uitgelegd en gedemonstreerd wordt. Zeker heb ik, nog jong in het vak, fouten gemaakt. Inzake propaganda bijvoorbeeldMaar dat komt dan ook weer door geld, en de goodwill van de persmensen die er broodnodig is. Gelukkig hebben wij een troost dat de men sen die bij ons gekomen zijn er ook blijven. Aan de andere kant droom ik van een expansie van de sport met genoeg monitoren die zelfs naar de buitengemeenten de sport uitdragen. Alleen kan ik echter niet alles doen. Ik geef naast mijn job nog turnen aan be jaarden. Fluit s'avonds in de zaal voetbal. Speel voetbal en soms moet ik toch nog eens een avond thuis zijn ook

Klokzjiel | 1985 | | pagina 11