ARRASJEG WEVAN '1 KLEPELKEN VERGETEN SPELLETJES l 1 tentoonstelling foto's Omen Van Keer 12 NINOOFS KRUISWOORDRAADSEL HET KNIKKERSPEL VIJF KUILTJES WATTEN BLAZEN NOG EEN GRAPJE HET EI IN DE FLES 1 2 3 4 5 6 7 8 910 n W Mamera Ha, komera, zejje daar meensj, ik ben kontent van a te zien En hoe ist. Komera Oj, Mamera, ge zijt zo vrien- delijk moet je iet hemmen hé - Bij nene ik, maar ne mens mag toch ne keer vriendelijk zijn newaar ma skoop,'t er is toch al mezerie ge noeg. - Awel dat moogde zeggen meensj.Zie maar ne keer wat dat er in Oiljst gebeerd es, 't komt hoe langer hoe dichter. - Voor schrik van te krijgen is't ma skoop, ik en teirf bekanst mijn kommisjes nie meer gaan doen, ge kunt nooit nie weten. - En op 't eerste zicht hebben ze die mannen nog altijd niet he mijn kind, wat zegt er de politie van he. - Awel, ik heb horen zeggen dat 't - klokzjiël aan de Commesair een in terview aangevraagd heeft. -Jaa? en wat heeft 'n gezegd. - Dat dat aan de burgemeester moest aangevraagd worden. - En wat zegt den burgemeester - Volgens dat ik horen zeggen heb, heeft hij een beleefd briefken ge stuurd waar dat in stond dat er van hogerhand bevel gekomen is dat er geen informatie mag gegeven wor den. - Ne mens zou d'er arrasjeg van wor den he ma skoop. Waarom komen wij daarvoor niet op straat - Ja, maar, ze zijn daarvoor al op straat willen komen, maar 't is afgelast. De politie kon geen 2 dinges tegelijk bewaken, de beto ging en de GB. - Wie heeft dat dan georganiseerd - De voorzitter van de jeugdraad he. - Awel 't es ne schoonen, laat er u mee trekken. - Als ge het zo hoort, is 't. op alle gebied een Olleke voejer he Komera. - Ze maar gerust. Zeg mamera 't was schoon he, de revue. - Bij jaat, ik hem er veel plezier aan beleefd maar die twee geloeneg- geteven die stonden mij nie aan. -Wie dan he Mameraken? - A wel die Finne en die Meine. Dat peist dat da kan Komeren azo ne mens zijne boterham afpakken. - Ja maar Meine had toch een schoon kleed aan he, die kon haar goed kledenzie. - Allez Komera, hoe is da nu moge lijk, nen astrakan Palleto en daar onder een witkleed dat trekt op ni ks - Ja nu dat ge't zegt. Wij kunnen dat beter he Mamera - Dat willek hemmen en veel beter. Moesten ze ons ne keer laten ko meren, zij maar gerust de Cerclc zou daveren. - 'tls misschien daarmee dat wij dat nie mogen, Maar wij hebben da nooit nie gevraagd ook he. - Ja daar hebt gij gelijk in. Maar zeg de laatsten tijd is 't hier weer vollen bak op toneelgebied he. In de jeugdclub, dat stuk van Krejater was ook heel goed vond ik. - Vond gij dat. Ik en zag dat toch nie gei ren meensj. - Dat wilt zeggen dat ge da niet ver staan hebt mens, 't was moeilijk dat moet ik toegeven, maar echt ne keer iets anders. Van mij mogen die mensen gerust voortdoen. - Ja, ik zal wel een beetje dom uitvallen zeker he Oei, ik zie op u horloge dat het al laat is. Mame raken, ik moet voesj gaan zelle. - Tot naaste zitting he ma skoop. Dag rakkers Het koude weertje van de laatste dagen doet mij denken aan lange ge zellige winteravonden waar veel gelezen wordt, waar gebreid wordt aan warme slobbertruien en waar af en toe ook nog gespeeld wordt. En met Sinterklaas en Kerstmis vóór ons zullen de gezelschaps spelletjes de tafels wel weer vul len maar hier en daar worden nog spelletjes gespeeld die opa's en oma's met heimwee doen terugden ken aan 50 jaar geleden. x Speelwijze: a. Geert en Jari spelen met elkaar. Zij trekken een streep op de grond, waar Geert gaat staan, die zijn knikker gooit zover als hij wil. Jan probeert nu met zijn knikker die .van Geert te raken, vanaf de zelfde plaats. Mist hij, dan mag Geert de knikker van Jan proberen te raken; raakt hij, dan wint hij de knikker. Beiden beginnen dan opnieuw. b. Een andere manier is de knikker van één der spelers op een plaats te leggen die willekeurig is. L)e anderen mikken er dan met hun knik ker om de beurt naar; wie raakt, wint de knikker; missen alle spelers, dan krijgt de speler, die zijn knikker inzette, alle knikkers waarmee gemikt werd. a. 2 spelers, knikkers, krijtje of steen b. meerder spelers, knikkers. x speelwijze: Je graaft 5 kuiltjes in de grond. Elke speler zet een aantal knikkers in, die over de buitenste 4 kuil tjes gelijk verdeeld worden; in het 5e kuiltje komen ce knikkers die overblijven. Vanuit een op de grond getrokken lijn wordt met de knikkers naar de kuiltjes gemikt; wie in een vol kuiltje komt, mag daaruit alle knikkers hebben. Komt er dan weer een knikker in het lege kuiltje, dan moet eerst hier weer om gespeeld worden, vóór men verder kan gaan. Zo worden alle kuiltjes afgewerkt en als laatste het vijfde kuiltje. x materiaa^ - meerdere spelers - knikkers - schopje (eventueel) x speelwijze: Alle'spelers nemen plaats aan een, liefst ronde, tafel. In het midden op de tafel wordt een pluisje wat ten gelegd. Op een sein wordt te gen het pluisje geblazen. De spe ler die het tegen zijn lichaam krijgt, moet een pand afstaan. Ook kan van te yoren worden afge sproken dat de geraakte speler uit geschakeld wordt, zodat op het ein de de twee krachtigste blazers o- verblijven. Als pand kan een aan tal erwten of lucifers dienen. Het pluisje mag tijdens het spel niet aangeraakt worden. x materiaal - meerdere spelers - tafel - kleine voorwerpen als pand Voor dit kunstje moet je wel lang op voorhand beginnen, 't. is niet ingewikkeld maar echt de moeite waard.. x werkwijze: Een ei wordt in een bakje sterke azijn gelegd gedurende een paar dagen. De schaal zal hierdoor erg week worden. Als je het ei voor zichtig door de hals van een fles schuift, zal dit in de fles weer zijn oude vorm terugkrijgen. x materiaal ei - fles - azijn Zo, heel veel spelplezier en als je je verveelt, knutsel dan iets creatiefs in mekaar om je familie of vrienden te verrassen met de komende feestdagen. Daaag, groetjes van Lieve. HORIZONTAAL 1.Tweede dag van de week (Nin) 2.Vent(Nin) - Een zekere. 3.Boekentas (Nin) 4.Onze Raap (Afk.) -Groot plat bin nenvaartuig - Rooms Lastig Onder wijs (Afk) 5.Vulkaan -Lange klinker 7.Een zekere -Bloedschande 8.Tocht -Kipprodukt 9.Smul plaatsen 10.En anderen (afk) -Voorvoegsel 11.Neus leegblazen in een zakdoek (Nin) VERTIKAAL 1. Peuteren(Nin) 2.Op zichzelf - Weigering 3. Guinnesdrinkende eilandbewoner- Erwten (Nin) 4.Hoogste bestuurslichaam bij de Romeinen - Eigenaardig (Nin) 5. Anonieme Alkoholisten (Afk.) - Rijksinstituut (afk) 6. Mooi (Nin) - Nachtdier 7.Enz.- Een zekere 8.Deur(Nin) - Roem 9.Indigoplant - Egyptische godin van de natuurkracht. 10.Geoxideerd - Eerste noot van de diatonische toonladder. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 S r M P rB 5 5 E ti R R W 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Wat is dat hier, Wat is dat hier Ofwel is er een lek in onze redaktie ofwel zijn ze ons gewoon te slim af. Bepaalde families bezitten bijna een monopolie om ons een fles Chateau de la cloche lichter te maken. Zo is het in ccze Sint-en Kerstmaand weer de beurt aan Els De Vuyst, Aalstersesteen- weg 219 Ninove om de fles gegist drui- vesap af te halen tijdens de openings uren van ons 1okaal Het weze haar van harte gegund Omer studeerde grafiek aan de Gentse akademie. Na een mooie tentoonstelling etsen, stelt hij nu enkele zwart-wit foto's ten toon met als onderwerp zijn vrienden in momenten van kinder lijke vreugd,studententijd en uitstap pen maken. Nog te bewonderen tot eind december in 't Klokhuis Geraardsbergsestr. Openingsuren zie elders in de krant. WERKTEN MEE Sidonie m^tpriaa1 - bolletje watten (evt. plukje wol of papierpropje) 6. Onnozel vrouwmens (Nin) -derde pers.enkelv. van zijn OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL E M 0 T 1 E R V H X E R E K E R E F R 3 L R R T E H B O E L L 0 P 0 L T U P 0 E R D O L F H E i l G R 0 E R D E V R L 1 V R E E H R E L E D E N Dirk-Nellie Sorgeloos-Mieke-Leen- Mathilde-Paul-Hubert-Rufijn-Tuur- Johan-A.FFisch-HNL-Manifestant- Marcel Cardoen-Dirk Van De Perre- Malter-A-Lieve-Rik tembuyser-Trees Eeckhout-Paul De Meulemeester- Geo.

Klokzjiel | 1985 | | pagina 12