SCHIETrCT lezers^|k>5 brieven ners mede delingen Eet je rot aan een hutsepot EEN AFSCHEID Helena Ravijst ABONNEMENT Pvl-S LOUIS GROOT IS WORDT HIJ LANDBOUWER WERKLOZENWERKING BIJ DE STAD NINOVE OPTOCHT TEGEN GEWELD 't KL0KZJIEL IN CANADA 'T KLOKHUIS IS OPEN REDACTIEVERGADERING Met ingang van 2/ 12/1985 start het stadsbestuur met een werklozenwer- king. Dit project houdt in dat werk loze lesgevers hun kennis doorgeven aan andere werklozen. Een enquête die werd ingericht, heeft aangetoond dat er onder de werklozen een ruime interesse be staat voor de cursussen Frans, Eng els, Daktylo, Duits, Snit en Naad en Koken. Om aan de vraag van de geïnteresseer den gevolg te geven zal er vanaf hogergenoemde datum gestart worden met de cursussen Duits en Engels voor beginners en gevorderden. Ook met de overige cursussen zal er zo spoedig mogelijk gestart wor den. De lessen zullen wekelijks ge doceerd worden voor een tijdspanne van 3 uren en gegeven worden in de gebouwen op het P. De Montplein op volgende dagen en uren. Engels voor beginners: maandagvoor middag van 8.45u tot 11.45 Engels voor gevorderden: maandag van 13u tot 16u Duits: dinsdagvoormiddag van 8.45u tot 11.45u De werklozenwerking zal inactief zijn op zaterdag en zondag, geduren de de vakantiedagen en op de dagen waarop er geen stempelkontrole ge - geven wordt. Zowel de werkloze-les- Op 30 oktober overleed Helena Ravijst aan een onverbiddelijke kwaal waartegen ze zich maanden lang verzette, met alle kracht en verbetenheid die haar zo eigen waren. Helena was nauwelijks 40 jaar. Haar leven was rijkgevuld doch veel te kort om al haar projek- ten en ideeën te realiseren. In Ninove was Helena Ravijst één van de grondleggers van de feministische bewe ging. Meer dan 10 jaar geleden ontstond, mede onder haar impuls, de vereniging ERA(Emancipatie door Raad en Aktie),die later de basis zou vormen voor het Vrouwenhuis.Zij werd biezonder gewaardeerd als gesprekspartner; Zij ging ervan uit dat het radikale het "slogan" feminisme in Ninove geen kans maakte,via een pluralis tische en gematigde doch konsekwente aanpak wist ze haar ideeën en pro- jekten door te drukken. Haar poli gevers als werkloze-lesvolgers worden door de R.V.A. vrijgesteld van stempelkontrole. Voor bijkomende inlichtingen kunt u steeds terecht op de Socio-culturele Diest, Oudstrijdersplaats 6 te 9400 Ninove (1ste verdieping) Tel054/ 33.78.58 In een spontane reaktie op de ver schrikkelijke feiten te Aalst waar bij op een ongewoon harde, zinloze en moorddadige manier kinderen en burgers werden gedood, vroeg men de Ninoofse Jeugdraad een korte anti-geweidmanifestatie te willen organiseren. Het moest een rustige en waardige demonstratie worden van jonge mensen en burgers tegen de brutaliteit van misdadigers, die ook nu in onze streek op onge nadige manier toesloegen. Niemand kan hier zo maar achteloos aan voorbijgaan. Ook de gewone man in es. straat of mensen uit het vere nigingsleven niet. Daarom doet de Ninoofse Jeugdraad deze oproep. Op zaterdagnamiddag 30 november, om 17 uur, gaat er een korte op tocht door tegen geweld, in al zijn vormen, in enkele straten van Ninove-centrum. Wij marcheren op achter slechts één slogan: NEEN AAN GEWELD. Het moet een mani festatie worden van alle goedmenen de mensen die nog geloven in ge weldloosheid en hier voor één keer de straat willen voor opko men. Op zaterdagnamiddag 30 november, om 17 uur, tonen wij onze mede burgers en de publieke opinie dat onze samenleving zich niet wil la ten kooien door genadeloze moorde naars of onrustzaaiende terroris ten Wij ropen alle jonge mensen uit het jeugdbeweaincs-kultureel-, sociaal-, sport- of eender we1.': verenigingsleven op, jong en oud, met gezin,groepering of individu-, eel deze oproep te beantwoorden. Kom zaterdagnamiddag 30 november om TT uur naar de Graanmarkt te Ninove. "Breng géén vlaggen mee. Wij~Tiouden het bij één slogan: "Neen aan geweld" en rekenen cp de waardigheid, de medewerking en.de inzet om een vast geloof in geweldloosheid van iedere deelne mer. Afspraak: zaterdagnamiddag 3G november om 17 uur, Graanmarkt te Ninove De Stedelijke Jeugdraad van Ni nove Danny Schoon, Voorzitter tieke vorming en ervaring, haar so ciaal engagement hebben er toe bij gedragen dat tal van vrouwen niet allen geholpen ,maar een stuk be wuster, een stuk zelfzekerder werden. In haar werk kwamen diezelfde karaktertrekken tot uiting als adviseur bij het ITCBIn stituut Textiel en Confectie van Belg-'ë) slaagde zij er in een paar jaar tijd in de Belgische mode uit de mottebollen te halen: haar kampagnes"dit is Belgisch'!, het aanmoedigen van jong mode talent door het organiseren van de "Gouden Spoel" wedstrijden, het uitgeven van allerlei publi- katies, het meewerken aan TV- programma's, waren haar levens werk waar ze al haar energie en kreativiteit inlegde, zelfs toen ze reeds ernstig gehinderd werd door de ziekte die haar enkele maanden later totaal zou over meesteren. Helena Ravijst - haar vrienden en vriendinnen zullen haar niet licht vergeten Toen enkele jaren geleden Koning Boudewijn en zijn Fabken Ninove bezochten,waren ze woest entou- siast over de geurige hutsepot die ze voor de dag nadien meekregen. Voor de fijn gevormde smoeltjes onder u,doen we dit hoofs ge bruik nog es over.Voor meer demo- kratische prijzen (slechts 250 fr, met voorinschrijving) mag je je vrijdag 13 december komen ver slikken in een stukje vliegende rib. Je kan altijd doorspoelen met een gratis drankje en soep. Heeft u ze ook gezien, die affiches met het motto van de 11.11.11. aktie ?"Als ik groot ben, word ik 1 andbouwer luidde het thema, met daaronder een of andere Sukkel jongetje,dat met gemaakt- fiere blik de argeloze voorbij ganger smekend aanstaarde. Net een kopie van al die pas verdwenen verkiezingssmoelen, alleen wat kindser en onschuldiger. De kieskampagne bleek een praktische bondgenoot te zijn voor de 11.1111-aktie van dit jaar. In plaats van de gebruikelijke reklame te voeren via de open bare aanplakzuilen(waar notarissen en imosselkermissers toch al gauw alles overplakken) be sliste het stadsbestuur om telkens één paneel van die reusachtig lompe kiesborden te laten staan."Voorbehouden ten behoeve van de 11.11.11.aktie" zoals het opgeplakt papiertje ons overal leerde. Toch moet de opmerkzame kijker iets zijn opgevallen dat ene, achter gebleven paneel was in de meeste gevallen dat van CVP of PVV (van Louis dus). En zo komt het dat op menige plaats in Ninove Louis en het Sukkel jongetje, als lijken het wel kiekjes uit één familie album, boven elkaar hangen. Vader en zoon. De koloniaal en de heidense inboorling. Of moeten wij hier echt méér achter zoeken Spreekt Louis werkelijk tot ons via het Sahel jongetje Wi 1 Louis werkelijk landbouwer worden Gaat hij echt zijn dagtaak als dubbele staatssekretaris opgeven en zich terugtrekken op een of andere grote herenboerderij in de streek Het formatiebe raad en de regeringsvorming zullen ons hopelijk uitsluitsel brengen in deze spannende zaak, waarvan de toekomst van de meest be roemde Ninovieter afhangt. Heren van de stadsdiensten als jullie in 't vervolg nog eens affisjes gaan plakken, hang die panelen dan asjeblief hele- mêéil vol. Plak de affisjes dan niet meer in die linkerbenedenhoek. Dan zullen wij niet nog eens vier weken langermet grote angst langs heen al die Big Brothers moeten voor- bi jhotsen. Tenslotte nog dit dat de mensen van Radio Del Sol niet kunnen spreken als ze achter een mikrofoon zitten, is onderwijl genoegzaam bekend. Maar dat ze nu ook niet meer kunnen 1ezen Of hoe moet je anders verklaren dat de affisjeplakkers"van het radiostation uit de Denderstreek" de 111111-borden overal zijn gaan opfleuren met reklame voor hun "6de nacht", netjes naast het hoofd van papa Louis, netjes naast het papiertje"voorbehouden voor 11.11.11", maar zeker niet netjes naast de enige affisje die logisch gezien dat paneel zou mogen gesierd hebben A.F.FISH Maandag, woensdag en donder dag van 14 tot 16 uur. Dinsdag van 10 tot 12 en van 17 tot 19 uur. Woensdag 4 en 18 december om 20 uur r voor ons om onze Hoe kan da na Alles kan, beste lezer, ook voor U kan een nieuwe wereld opengaan. Alles wat U doen moet is een abonnement nemen op 't Klokzjiël voor het jaar 1986. Stort F 400 op rekeningnummer 001-0971808-41 en de zaak is rond. Bij hen die reeds abonnee waren, komt gewoontegetrouw de postbode voor het ontvangen van hun abonne mentsgeld. Toch zouden wij ook aan deze lezers willen vragen, rechtstreeks aan de redactie te willen storten, met bijgevoegd stortingsformulier. Zo hebben wij minder onkosten bij de Posterijen en moeten wij minder lang wachten op uw lieve centjes. Voor U, beste abonnee, is het een kleinigheid, toch al zo wankele betalingsbalans in evenwicht te houden. Denk er dan wel aan, dat U in geval van storting de postbode moet wandelen sturen. t Schietkot neemt alle brieven *80 op die betrekking hebben op de N inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te veirmelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. VRIJDAGAVONDDAFEE vanaf 20 uur

Klokzjiel | 1985 | | pagina 2