skoon ninove DE RW 80 IN DE KNOOP? Lovenswaardige Revue een jaarlijkse must TWEEDE FASE OF KUNSTWERK DE STAND VAN ZAKEN STOPLICHTEN OF NIETS rubriek; «fmifu'u van koewachters inschakelen die ten behoeve van de automobilisten op de misthoorn zullen blazen. En wie zou gedacht hebben dat Geraardsbergen voor de tweede fa se van de aanleg van de RW 80 zou geopteerd hebben voor de mo dernisering van de bestaande weg tussen Idegem en Schendelbeke, om zo een betere verbinding te hebben met de RW 80, heeft het mis voor. Voor Geraardsbergen heeft de door steek naar de RW 731 doorheen de Diepe Straten voorrang. Wat men te Geraardsbergen wil, wordt in Brus sel en in Ninove uitgevoerd. De opmetingsplannen voor die door steek zijn al klaar. Een van de eerste taken van de nieuwe regering zou erin bestaan geld vrij te maken dat ook de kruising met drukke secundaire wegen (Outer-Nederhas- selt, Outer-Lebbeke) met stoplich ten zouden worden uitgerust. Nu weet iedereen dat stoplichten op expresswegen de miserie zijn. Ener zijds rijdt men er zo snel (of op de RW 731 zelfs sneller) als op de autowegen, anderzijds is het zeer frustrerend vanuit hoge snel heden naar stilstand te moeten af remmen. Stoplichten op expresswegen zijn doodrijderslichten, dat weet men op de RW Boom-Antwerpendat weet men op de RW Antwerpen-Zelzate. Hier gaat men trouwens omwille van de vele ongevallen de expressweg omvormen tot autoweg. Dat weet men ook al op de RW 731 Ninove-Aalst, Op gevaar of als een geobse deerde te worden beschouwd, waag ik het nogmaals de trom van de RW 80 te roeren. Want de laatste weken ben ik van verschillende zij den aangesproken, zowel door defti ge burgers waarvan ik vermoed dat zij tot het trouwe CVP-kiezerskli- enteel behoren, als door andere lieden (door lieden dus die op de goeie en de slechte weg verkeren, maar het desondanks toch roerend eens zijn) om mij ervan te overtui gen dat het inzake de RW 80 nog niet allemaal verloren is. De stand van zaken is de volgende. Dank zij de ijver van o.m. het ar rondissementeel A.C.W., kunnen de gefrustreerde Geraardsbergse poli tici weldra op Ninoofs grondge bied het eerste stuk van de RW 80 (tussen Idegem en Outer) inrijden. Nogmaals, wie nog niet ter plaatse is gaan kijken, moet dit dringend doen. Er is geen betere propaganda tegen de RW 80 dan de natuurver- woesting ter plaatse te gaan aan schouwen. En het wordt daar een zeer speciale expressweg met een aantal primeurs. Zo blijft er aan het Hof te Bul legem een oversteek plaats voor koeien bewaard, want het Hof ligt links van de weg en de weiden rechts. Bij mistig weer zal men misschien een BTK-project voor de royale, veel te hoge (het dubbele van de marktprijs - het is crisis, niet onteigeningsvergoe dingen. Dit zou dus in 1986 moeten gebeuren. De droomweg zelf zou er dan komen in 1987. Het wordt dus binnenkort alles of niets voor de RW 80. En met niets bedoel ik uit stel. En uitstel is vaak afstel, zoals de ervaring leert. Vandaar die plotse hoop Onlangs zijn ingenieurs van Open bare Werken het tracé komen ver kennen en die zitten wat met de handen in het haar (zoals men trouwens met de machines in het moeras van de vallei van de Zand- bergse Molenbeek zit). De RW 731 is aangelegd alsof er nooit een RW 80 zou komen. Zelfs bij de plaatsing van de verlichting dit jaar, heeft men geen rekening ge houden met het toekomstig kruis punt van de RW 731 met de RW 80. En hier zit hem de kink in de ka bel. Dat kruispunt kan men op twee manieren aanleggen: gelijkvloers of met bruggen (klaverblad). Bij gelijkvloerse aanleg betekent dit, nogmaals lichten bij op de RW 731. Bovendien moet die RW 80 zeker ook lichten krijgen aan de kruising met de Denderhoutembaan, bij de kruising met de RW9 en bovendien heeft Prieels nu reeds gevraagd waar op EEN JAAR tijd al ten minste DRIE DODEN en enkele zwaargewonden zijn gevallen, juist bij de stoplichten. De RW 80 dreigt dus een gevaarlijke en trage stop- weg in plaats van een veilige snel weg te worden. Daarom bestudeerde Openbare Werken de verkeerstech nisch betere oplossing van een klaverbladkruispunt. Maar hier nijpt het schoentje meer dan eens. Dat kruispunt ligt er op een zeer ongelegen plaats, juist op de helling van de Kipsteekval1 ei Dit betekent dat de RW 80 zou moe ten opklimmen vanuit de Kipsteek- beekvallei, schuin en hellend de Denderhoutembaan zou moeten over bruggen en vervolgens via een ver hoogde berm, hellend en draaiend over de RW 731 zou moeten komen. Technisch ingewikkelder en duurder kan het niet Dat "kunstwerk" alleen al zou meer kosten dan de aanleg van de rest van het tracé. De kostprijs voor de aanleg van het tracé doorheen de Diepe Stra ten zou erdoor verdubbelen en ca F 200 miljoen kosten, en dat alle maal om enkele auto's van Geraards bergen naar Aalst te laten rijden. Vandaar de aarzeling in bevoegde milieu's over de zin van de ver dere aanleg van de RW 80. Want aangezien men de RW 80 toch maar op twee vakken zou aanleggen en aangezien voor dergelijk wegje zoveel lichten of kruispunten no dig zijn, is het dan niet even rap en veilig om vanaf Outer via de RW 9, de Albertlaan en de RW 731 naar Denderhoutem te rijden Alleen het kruispunt aan Den Os en de GB zou moeten worden herin gericht. Simpeler en goedkoper kan het niet. Zelfs Minister De Croo (toekomstig Minister van Open bare Werken zou deze oplossing niet ongenegen zijn en de RW 80 voor de rest willen vergeten. De regering zoekt koortsachtig naar besparingen. De Werkggroep Leef milieu wijst de ministers al lang "de goeie weg". Wie doet mee Al wie enigszins invloed heeft of die meent te hebben, schrijve of tele- fonere naar de Brusselse regionen. De indoctrinatie van de verkie zingsslogans werkt nog na in mijn hoofd. Verontschuldig mij dus voor mijn slot (of krijg ik nu goede punten voor oplettendheid vanwege de politici "Er is nog hoop", hebben zij ons geleerd. Laten wij inder daad hopen dat dit zo is. En "hoop" is een schone deugd. Zo- dus spelen wij (in alle fatsoen) op groen. Dirk Van de Perre Verantwoordel ijke Werkgroep Leefmi1ieu Op 8 en 9 november speelde het Ninoofs Revuegezeldschap de 12de editie van de karnaval revue. Dit jaar was de titel "en olleke voejer", wat duidt op de crisistijd waarin we leven en op het feit dat ieder een de riem een beetje moet toe trekken. Het 1ste gedeelte kreeg een trage aanloop met een sketch over de be drogen echtgenote, revuevoer welis waar, maar toch te oubollig en versleten om nog echt lachwekkend te zijn. De uitschieter was de "Weight Control", met sterakteur Marc Syroit, die biijkbaar elke rol in de revue met het grootste gemak speelt alsof ze hem op het lijf geschreven is. De restaurant liedjes over onze Ninoofse eetge- legenheden zorgden voor de nodige ambiance (en reklame), en de zaal kreeg een kwartier de tijd om te pauzeren. Het 2de gedeelte kan men evengoed het nostalgische deel noemen. Een gesprek over Edgard De Cal uwé, een liedje over gestorven stadsgeno ten als BockstaelFree Prot, Robert Violon, e.a., was eerder bedoeld om het publiek te doen wenen dan te doen lachen (wat toch de bedoeling van een revue niet is). In de sketches over de Ronde van Vlaanderen werd de draak gestoken met het mislukte T.V. optreden van onze burgemeesterDe komerepraat .4 tenslotte (Rufijn De Decker en Mare Syroit)was plezierig, als al tijd, maar kon pikanter. Nog een paar goeie meezingers uit de oorlogsjaren en de revue zat erop. In het algemeen lag het peil lager dan dat van vorig jaar met "Wemmen -e'l lef", maar al bij al was dit terug een lovenswaardig initiatief van elf mensen, het Ninoofs Revue gezelschap, die de opbrengst van het gebeuren vol ledig.afstaan aan de karnaval Veronique i'an i i«rlujrocp/ 1? m Wordt dit het knooppunt RW 731-RW 80? Een hoge dam van enkele honderden me ter lengte en twee peperdure bruggen. Een oplossing die de RW 80 meer dan ■l'OO miljoen duurder maakt Na de culinaire wereldreisLeve de vertrouwde vlaamse keuken Hoe dikker de boerinnehoe dommer de patatten. Omer Vervliet als dove felecie meer dan alleen regietalent. Proficiat Omer.

Klokzjiel | 1985 | | pagina 9