wmwmmmmmmmsmmmms«g:m0mm sport spier Betalen voor een nachtvergunning, 6 kafeebazen spreken fS ATLETIEK VOETBAL J. WIELRENNEN KAATSSPORT VOLLEY-BAL SPORT VOOR ALLEN Het wordt straf voor de kafeebazen, betalen zullen ze moeten doen als ze langer dan 1 uur willen openblij ven op weekdagen.Naar verluidt op aanvraag van enkele nachtkafees is er te Ninove een nieuw politieregle- ment in verband met het sluitingsuur. Het reglement zegt: voor 6 maanden 8000 fr en voor 1 jaar 15.000 fr Uitzonderingen kunnen altijd worden toegestaan, maar zij moeten steeds vooraf aan de burgemeester aange vraagd worden. Nachtlawaai zal er zeker niet mogen zijn. Wij vonden het toch nogal veel geld, en... kwam er vcrig jaar het slui tingsuur om luur niet omdat er zeker geen nachtlawaai zou zijn Nu mag er wel opengehouden worden na 1 uur mits betaling We bezochten enkele Ninoofse etablis sementen om na te gaan wat de kafee bazen er zoal van vonden. Een 5-tal kafees bezochten we, maar dan was het plots 1 uur. Hier de reakties van de verschillen de kafeebazen waarvan het merendeel anomiem wilden blijven. We vertrokken recht naar de Brakelse- steenweg waar er enkele kafee-restau- rants zijn die pas beginnen leven na 1 uur. De reaktie was zeker niet po sitief. Deze mevrouw vindt het een echte schande,"wij die leven van de nacht. We moeten al betalen om ster ke drank te mogen verkopen. De kami- oneurs die hier voorbij rijden kun- nen dan zelfs geen koffie meer ko men drinken, allé ik ben er echt kleintjes van. Maar als de heren van de gemeenteraad hun wisky-kola komen drinken, dikwijls na 1 uur zullen ze hem maar wat duurder mogen betalen." Een ander kafee op de steenweg die wel altijd sluit om 1 uur, vindt het spijtig voor diegene die het moeten betalen. "Dat is veel te duur he, a da betalen ze nog niet in Aalst, Gent. ZZo kwamen we terug richting Ninove en juist voor we de stad inreden was er nog een kafeetje dat nogal eens open blijft na 1 uur.Hier nog vlug het vraagje gesteld, en het antwoord was kort:"Van mij zullen ze dat geld toch niet krijgen, ik drink het nog liever zelf op.We kunnen beter een proces betalen dat kost ons duizend frank. Wat met de mensen die 's nachts wer ken zijn die dan verplicht om naar de privéklubs te gaan sluit nog liever om 1 uur dan te moe ten betalen. Hij vindt dat ze hier de stad zo dood maken, de klanten trekken nu naar een andere stad om een potje te gaan drinken. Het laatste kafee dat we bezochten was midden in het centrum van Ni nove gelegen. De kafeebazen zijn absoluut niet akkoord met het nieu we reglement en zullen ook niet be talen, maar dat dachten we al, want laatst hoorden we de baas nog zeg gen dat ze die 15.000 fr mogen ste ken waar hij het dacht. Het kafee wordt om 1 uur gesloten, deur vast en gordijnen toe, diegene die dan nog binnen zitten hebben chance die krijgen dan wel nog een pintje. Zo zaten wij er ook nog na 1 uur, en dan pas werd het gezellig, hé Marie-Trijs, Prosper, Jossee, Urbaan, VeronikaDikke Willie Albert, Mongsken Het werd 3 uur en wij zochten tevergeefs nog naar een open kafee en hebben er geen meer gevonden, dan maar naar Anderen beweren dat er veel meer stie- ons nestje waar de kermismolen nog kern zal gedronken worden in de keu ken enz... "Vroeger kenden we de politieagenten een beetje, en die za gen wel eens door de vingers, maar nu... Een kafeebaas uit een jongerenkafee even draaide van de antwoorden of van de pintjes voor het inslapen. In de verte snurkt een politiekom- missaris terwijl hij in zijn droom 15.000fr op zijn buik schrijft. Thérèse - Mathilde Het afgelopen jaar hebben wij getracht om zoveel mogelijk sporttak- ken te benaderen en sportmensen te ondervragen. Onze lijst is verre van volledig. En wij weten wel dat er nog vele andere interessante sporttakken bestaan waar onze stadsgenoten terecht kunnen voor sport, fitness of zomaar onstpanning. Op sportgebied bracht Ninove hulde aan zijn sportlaureaten. De gehuldigden verdienden alle eer. Onze internatio nale wandelaar Holtijzer niet het minst. Wellicht werd nog te weinig aandacht besteed aan de prestatie van die man die alleen tegen alles in ging. Niet nuttig Van geen waarde Och kom, mensen, wij vinden dat deze prestatie het bewijs levert dat men met vaste wil om iets te realiseren, zijn doel ook kan bereiken. Hier zorgt Ninove voor meer com fort. De riante looppiste nodigt uit tot het meer beoefenen van atletiek. Weliswaar kostte de piste een bom geld, maar laten wij hopen dat het sportrendement ermee wordt opgedreven. Hier in deze sport wordt de eer van de stad en van ZOVA nog altijd gedragen door Eddy De Pauw. Eens een heel grote belofte, nu een steengoede atleet die met de top meekan. Misschien is hij alleen een beetje te braaf om de hoogste top te bereiken. In elke sport moet men naast klasse ook een grote portie lef aan de dag leggen. Het voetbal is nog altijd zeer populair te noemen. Men constateert wel een daling van de recètte Maar toch blijft het de aantrekkelijkste sport. In het afgelopen jaar werd deze sport nogal dooreengeschud. Eerst de affaire van het omkoopschandaal Standaard-Waterschei met als gevolg het ontdekken van het zwarte-geldcir- cuit waarin een zekere Heer Bellemans het hele land liet meekijken in potten en pannen die anders hermetisch gesloten bleven. De K.B.V.B. beefde op haar grondvesten en Voorzitter Wouters moest op al zijn tranen en redenaars talent beroep doen om de "facade" te redden. Een andere zware klap was het Heyzeldrama. Een cynische TV-reportage duwde ons met de neus op een massa moord. Wéér liet de K.B.V.B. steken vallen maar de kopstukken bleven in hun bestuurszetels zitten. Op het vlak van attractief spel ging men ook achteruit boeren. Voor de oefenmees- ters tellen alleen de punten not Oefening en agressief spel: ziedaar de slagons die nu "in" zijn. Pol Van Himst was één uit de lange rij trai ners die de bons kregen omdat de spelers op zijn persoon uitgekeken waren. Zo verging het te Denderwindeke eveneens Michel Vander Stock. Hier was de oefenmeester de zondebok omdat de ploeg op de laatste plaats in de rangschikking bengelde. Eén der mooiste momenten uit de voetbalsport was de kwalificatie van de Rode Duivels in Nederland voor de W.K. in Mexico. Het doelpunt van Grün zendt België naar de W.K. met de beste ploegen ter wereld om er de strijd voor de werdeldtitel te betwisten. Dat doelpunt vulde vele harten met sport- fierheid maar vulde ook de kassa van de K.B.V.B. en de beurs van de spe lers Een ander grandioos ogenblik kenden wij toen S.V. Waregem het grote A.C. Milaan van de kaart speelde. De "amateurkens" van het provinciestadje die op Extra-Time van de BRT te zien waren met een goede fles wijn en met veel goed humeur, klopten de dure profs uit de grootstad van Italië en deden de voorzitter van A.C. Milaan opstappen. "II faut le faire", zeggen ze in Brussel. Bij ons ziet men V.K. Ninove naar hartelust voetballen. Trainer Elegeert heeft in zijn zeven seizoenen die hij bij V.K. de baas is, een ploeg opge bouwd met jonge elementen, gesteund door enkele geroutineerde rotten. Er wordt attractief gevoetbald op "de Kloppers" en de club is een ernstig kandidaat om naar Tweede Nationale te stijgen. Hier nijpt echter het schoen tje op een andere plaats: VK bezit slechts rudimentaire voetbalinstalla ties. Wat gaat er gebeuren mocht V.K. promoveren Nu reeds is men uitgewe ken met jeugdploegen naar de buurtclub V.K. Pollare. Men kijkt reeds jaren uit naar het inlossen van beloften terzake vanwege het Stadsbestuur. Men is wat afgunstig op de infrastructuur, gerealiseerd om de atletieksport te bevorderen. En men roeit voort met de riemen die men heeft. Misschien realiseert men zich te Ninove nog te weinig dat V.K. Ninove volledig op privé-initiatief geschoeid is In deze crisistijd wordt het voor de beheerders van de club een harde dobber om ook deze verwezenlijking nog vol te houden. Nog een sport die grote populari teit geniet, is de wielersport. En niet alleen de competitiesport maar ook het zogenaamde "wielertoerisme" Er bestaan te Ninove, naast de talloze individuele beoefenaars, tal van bloeiende wielerclubs. Een gezonde ontspanning, in zoverre dat de beoefe naar het binnen de perken van zijn mogelijkheden houdt. In de competitie- sport heeft Ninove niet te klagen over de westrijden die gereden worden. In alle kategorieën vindt men streekren- ners en Ninovieters. Jan Bayens is de enige vaandeldrager van Ninove in de beroepssportBinnenkort zal ook Jan Goessens de stap wagen naar de Profs. Voor de rest wordt het uitkijken naar beloften als De Saegher bijvoorbeeld, of de Gebroeders Neirinckx, Van Rossom, Goessens e.a. Nationaal gezien is deze sport nog altijd niet bekomen van het heengaan van de generatie "groten": Van Looy, Merckx, Van Springel enz... Vander Aerden blijft steeds maar in zijn rol van belofte fietsen. Willems, De Wolf, Maertens zijn al lang uit de top verdwenen en allen Cricquilion is nog bij de groten te rekenen. Voorzitter De Vuyst uit Pamel werkt met taaiheid aan het hervormen van de Wielerbond (de aan stelling van Merckx als nationale coach is zeker een pluspunt)Zijn vermeende laksheid in de bestrijding van de doping (remember Halency, het Nationaal Kampioenschap en het geval Cricqilion) wordt hem nogal verweten. Wie echter deze sport realistisch benadert, weet heel goed dat de dopingsplaag erg diep zit. Een gebrek kige reglementering en een veel te lange lijst van verboden produkten maken de zaak bijzonder ingewikkeld. Indien men bij 100 doorsnee-Belgen een dopingonderzoek zou verrichten, dan vindt men gegarandeerd 60 positieve gevallen. Want alcohol, hoestsiroop, koffie, tee-extracten prijken op de dopinglijst, naast amfetamines, cortisone, hormonen, anabolica enz...! Men moet akkoord gaan met het bestrij den van de kwaal, maar men zou best eerst de reglementering verbeteren, en de lijst der verboden produkten eenvoudig houden, de toekenning van straffen per wet regelen en de contro les in alle sporten toepassen en niet alleen in de wielrennerij In deze sport is Ninove goed vertegenwoordigd, met als blikvanger Eendracht Ninove. Hier werd ook rustig aan een jonge ploeg gebouwd. Verleden jaar kon men zich in de hoogste klasse handhaven. Met beperkte financiële middelen maar des te meer inzet vanwege bestuur en spelers gaf men Ninove de kans om ook in de zomer van een balsport op niveau te genieten. Hier, net zoals bij Nationaal Kampioen Tollembeek, zocht men naar attractief spel met kaatsers die nog durven kaatsen en dat lukte dan nog ook "Doe zo voort" wou men willen zeggen. Het verdwijnen van de basketsport te Ninove is een spijtig iets te noemen. Ondanks alle inspanningen, ging die sport roemloos de vergetel heid in. Volleybal daarentegen ging crescendo. Een goede jeugdpolitiek en een bijzonder realistische leiding zorgen ervoor dat "De Kring" goede resultaten boekt en er ieder jaar op vooruit gaat. Hier ook vindt men een stel idealisten die zich met hart en ziel inzetten voor de sport die zij promoten. En indien Ninove indertijd de titel van Sportgemeente verdiende dan is dit te danken aan al die mensen die zich belangeloos voor de volley- sport ingezet hebben. Op dit gebied blijft er te Ninove nog heel veel te realiseren. De infrastructuur is aanwezig: een zwemkom, wandelpark en -bos te Neigem. Alleen mag men zich niet tevreden stellen met de structuur uit te bouwen. Promotie voor familiesport zoals de joggingdag of de wandeltocht zijn initiatieven die meer sukses verdienen dan zij tot dusver mochten genieten. In de sporthal kan men alle sporten beoefenen. Helaas is er te weinig respons vanwege de bevolking, of moeten wij stellen dat de mogelijk heden te weinig gekend zijn bij het publiek De zwemkom ligt er maar al te veel verlaten bij en schijnt alleen te dienen voor de schoolzwemsport Nochtans ligt hier een grote kans om aan gezonde familiesport te doen Over sport lezen en als toeschouwer sport beleven zijn bij tevelen nog de enige manieren om te sporten. Onze wens voor 1986 is dat onze stadsgeno ten meer aan de conditie van hun lichaam zouden denken, en minder aan toogfilosofie doen wanneer het de sport betreft. Lentulo

Klokzjiel | 1986 | | pagina 11