AWEL MERCI AL DIE DAAR ZEGT DE REUS DIE KOMT. rK WAT HEB JE NODIG HOE GA JE TEWERK NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 910 Mamera: A Komeraken mensj, das neig zeile ik em geheurd dat ge van 't jaar mee doet aan Jeanluksken zijne kwis. Komera: A bau jook, omdat skantj dat 't nu veel gemakkelijker zal zijn dan ander jaren. - Alle' gij, waar hebt ge dat horen vertellen - Awel ze zeggen dat Manfred zijn muziekvragen afgekeurd waren omdat ze veel te moeilijk waren. En dat 't nou feitelijk nie anders zouden zijn dan, onneuzel vroogskes. - En gau geleuft dat - k'Em ekik heuren zeggen dat Jeanluks ken euk dreigdegen van zijn vrogen in te houden en dat die fondskes skrik hadden dat de kwis nie zou deurgegaan zijn.Mor allé ze emmen het hem toch garrangeerd. - 't Es 't hopen dat de beste megen winnen, want mijn verstand is gelijk ne hollandse kees mee greute gaten. - Van gaten gesproken. Pie Gravië heeft op de raad gevraagd of dat hij nog een gat zou megen bau maken. - Heeft hij tein mee één gat nie ge noeg. - Ge verstotj mij weeral mis Ik klap ekik niet oever azeu een gat. Nee nee Ze willen weer breken in Ninof aan de Koepeurt. - De Koepeurt afbreken Zegt dat het nie waar is - Nee ze zouden twee huizen uitbre ken tegen Mariaken Kalleballe, waar 't Ninopieterken nog geweest is. - Sjebieten staat de Koepeurt daar helemaal alleen. - Ja maar ze gaan nogal doen. Weet qe dat groot oud kot daar staan van de Cooman gebroeders - Jook, 't oud aaizer magazaain he - Da gaan ze ook afbreken. - Wie dadde - A onze felsten he, Jonnie Bougie t stad zoe da keupen voor 'tOCMW veur een klein 6 miljoen.En Jonnie zou dat dan willen afbreken. Om be ter zijn Dienstencentrum te zien staan. - Zou 't waar zijn dat Lukken Durang het ontwerp van da centrum zou meu- gen tekenen - A zeu es 't toch beslist in de ge meenteraad. - Allé tein peinzen ze toch op elen aaigen, euk ne kiee. Al vraag ik mij daarbij toch 't een en 't ander af? Die gasten doen dat allemoeë zon der skrupules. - Die mannen van de Centrum!aaisjt zijn precies euk nie neig ne meer 't akkoord mee makanders. - En doen ze - Awel Lukken Durang zegt de Rijks weg 80 kost wat kost moet voort aan gelegd worden door de Diepe straten en, Rolangsken De Rouck wiltj dat het verkeer deur Nienof zou blijven trekken. Kweste van de middenstanders. - In elk huishouden es 't ne keer ruzie mensj. Maar zie ne keer hoe dat ze dat in 't parlement opgelost hebben mee Van den Boeynants. Ge moet het toch maar kunnen hé ma skoop. De staat voor miljoenen bedriegen en tein allemoeë de mannen van 't parlement voor u doen applaudiseren en een dekoratie krijgen. Dat kaun allemaun nie zeile. - Ge meuget geleuven ma skoop Die gasten spelen 't spel grof hé. Zegt damme waai!en allemoeë veel 't onneuzel zaain. - Jaja, ze beloeven van de belas tingen af te slaan en zie maar, nu slaat de kaffee weer al op en we drinken zeu gei ren een zjatteken. -Och meesj, daar zit ekiK niks -mee in ik kom hem toch ataaid bij u drinken. Ferm gemakkeijk zeg ik. - 'k Weet het wel dat ge een pinne zijt. Ge zoudt beter wat mender sjieke kleren kopen in 't stad. - 't Moest ne keer waar zijn. en kaun ma da nie permitteren. Ik keup mijn kleren in diene winkel op't kerkplaain, Teleshop of hoe heet da spel. En goeiekeup dat het daar is jong! - A dat zijn zeker die zelfde gas ten die daar in de Biezenstraat ne wereldwinkel hebben,Dabar. Tegenwoordig haal ik daar mijne kaffee en 't skantj dat 't tein nog voor de goei zook zou zijn. Voor d' ontwikkelingslanden. - Ne keer van iet anders geklapt, wat gade gij aandoen mee karna val hé? - Van wat dat gij nu weer al spreekt - Ne meesj moet alles op taaid rege- 1 en. - 't Es mor te hopen dammen ne skeu- ne prinsj krauigen hé! Kol era Hoi, goeiedag kleine mannen Weten jullie dat februari een belangrijke maand is voor feest vierders Zaterdag 15 februari is het kin- derkarnaval En karnaval Ninove bestaat al 26 jaar. Redenen genoeg dus om erin te vliegen We hebben in Ninove al verschillen de "grote" feestvierders. Ken je de reuzen Doeken Doeka, Gerard en Sint-Pieter niet Wanneer ze kunnen, zie je ze stappen op een braderie, een wijkfeest of in een of andere stoet. Echte reuzen zijn uit bordpapier gemaakt. Het is geen gemakkelijk werk, het is echt iets voor spe cialisten. De reus die wij zullen maken kost bijna niets en het knutselwerkje is helemaal niet moeilijk. -een bezemsteel -een lat van 50 cm -een ronde schijf van 40 cm diame ter uit karton of triplex -een stuk stof (bv.een oud over gordijn) van 1,50 m op 1,50 m -twee stukken stof van 1 m op 4 dm -twee oude handschoenen. -Maak met de bezemsteel en de lat een kruis. Met één nagel is het zo aebeurd. zodat je met een koord het kleed kan dichtstroppen. -Maak nu van de twee kleinere lap pen, buisjes van 1 m X 20 cm, voor de armen van de reus naai er handschoenen aan en vul nu de mouwen en de handschoenen op met oud papier. -Naai deze mouwen aan het kleed. -Steek dan de stok door het kleed, zodat het bovenste van het kruis door de kleine opening van het kleed steekt. De mouwen hangen los aan beide zijden van de lat. -Maak nu de kop van de reus uit een kartonnen doos, of uit een zak die je volpropt met paier, en naai er een masker voor. -Bevestig het hoofd stevig op de stok. -Kruip nu onder het kleed en steek de stok omhoog. *De reus is klaar. Loop nu lang zaam en heel plechtig rond, en schud nu en dan eens met de reus, zodat de armen zwieren, 't Is formidabel. Maak er een toffe van Tot in maart dan, 0K Groetjes., Lieve PS.De meeste onder jullie kennen vast en zeker het Reuzenlied. Laat het klinken op karnaval! 1. Karnen 2. Ziekenhuis - Vuur - Familielid 3. Lekkernij - Meetkundig lichaam 4. Anagram van "leken" - Lente 5. Tuinvrucht (Nin) 6. Doornen 7. Afstammeling (Nin) - Evenwijdig gebundelde lichtstraal 8. Verwarring - Zijrivier van de Demer 9. Doodmoe - Anagram van "meid" - Op dit ogenblik 10. Verspreker (Nin) VERTIKAAL 1. Vrouw die pasgeboren kind oppast- Deed een zeker watersport 2; Anagram van zoon - Engelse zeep 3. Anagram van rekest 4. Daarin is Gal erg bedreven - Lidwoord 5. Oude maat - Email - Zeer 6. Mannelijk dier - Schel - Inhouds maat 7. Voegwoord - Vrouwennaam 8. Nederlands letterkundige (1873- 1941 die Boefje schreef 9. Dorp bij Zwevegem - Anagram van "Toen" 10. Bewoner van de Oostzee - Waardig heidszetel (Nin) 12 3 4 5 6 7 8 Het vinden van de onschuldige hand om de winnaar van vorige opgave aan te duiden,liep weer niet van een lei en dakje. Onschuldige handen zijn als maagden ze worden steeds zeldzamer. Winnaar ROLAND DE CRAENE uit Dender, windeke,Vreckom 13, kan tijdens de openingsuren zijn Chateau de la Cloche afhalen in ons redaktielo- kaal -Maak in net mioaen van de schijf een gaatje en plaats de schijf op het kruis. -Naai van de grote lap een kleed -Maak er bovenaan een gleuf in, HORIZONTAAL Wim Schoofs IOP^SSIN^VORi^KRülS^ WOORDRAADSEL

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14