SCHETrCT lezers brieven pers mede deling en AZJOêR autosalon P.V.V. JONGEREN NINOVE EEN ZINNIG VOORSTEL VOOR DE REGERING VOOR BESPARING T1£N£KTQN££LAT£LI£K KURSUS DRAMA EN KREA- TIEF TONEEELSPELEN WEGWIJS IN DE WERK- L00SHEIDSREGLEMENTERING Advertentie ditoriaa Op 26 januari sloot het autosalon zijn deuren tot 1988. Ongeveer één miljoen bezoekers kwamen kijken en. kopen op deze grote autoschow. De auto is nog steeds het symbool van de vrijheid. Wie het zich kan permi- teren koopt een snelle sportwagen, maar ook voor de minder gevulde beurs is er keuze in overvloed. De auto is niet meer weg te denken uit onze samenleving .De stijging van de benzine prijzen schijnt weinig invloed te hebben op ons rijgedrag. Er wordt gereden dat het een plezier is... tot er iets misloopt. Een auto schijnt een veilig vervoer middel te zijn, maar is het niet. De minste verstrooidheid, vermoeid heid of ijzelplek kan voor de chauf feur en zijn medereizigers fataal zijn. Wij zijn ons niet bewust van de snelheid waarmee we ons verplaat sen. Het kan nog steeds sneller. In jectie-motoren, turbo enz. laten ons dromen alsof we testpiloten zijn. Maar wij rijden niet op autocircuits maar op overvolle wegen, waar zich eveneens voetgangers, fietsers^kinde ren en tegenliggers bevinden1. De dage lijkse verkeersslachtoffers beginnen tot de faits-divers te behoren van de nieuwsberichten. Toch is het leed zeer groot als zoon of dochter niet terug komen van een avondje-uit Als vader of moeder frontaal worden aangereden en levenslang een handicap overhouden aan dit "ongeluk". Wie kent deze situaties niet in zijn familie of vriendenkring Daarom is het autosalon géén droom, maar een harde, meedogenloze werke lijkheid die we zomaar niet laten voorbij gaan. Waarom moeten wagens 200 km per uur kunnen rijden als de maximum snelheid vastgelegd is op 120 km per uur Waarom al die snufjes van techniek inbouwen, als bij de eerst volgende aanrijding de wagen nog goed is voor de schroothoop Misschien lijkt dit alles nogal pes simistisch, maar af en toe moeten we ons toch eens bezinnen met wat we bezig zijn. Is onze leefwereld nog wel veilig voor onszelf en onze kinderen Zelfs zonder de bende van Nijvel of de C.C.C. is het niet meer veilig op de straat Zopas verscheen bij het ABVV een gloednieuwe brochure met als titel; "Wegwijs in de werkloosheidsregle mentering" In deze overzichtelijke brochure word je uitgelegd hoe je het recht op werkloosheidsuitkering verwerft, op hoeveel dopgeld je recht hebt, wanneer je de 10 belasting moet laten afhouden, de eventuele sank- ties, welke werkjes je als werk loze nog mag doen, je kontakten met de RVA, Deze brochure kan je gratis bestel len bij de ABVV-Werklozenwerking, Hopmarkt 45 te 9300 Aalst op de derde verdieping (tel.053/78.32.71). Dirk LAMMENS ABVV-verantwoordelijke Werk- lozenwerking. 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. In de laatste bestuursvergadering van de PVV-Jongeren Ninove, werd aandacht besteed aan een artikel uitgaande van de Werkgroep Leefmilieu Ninove (Klokzjiël nov."RW80 in de knoop De Werkgroep Leefmilieu heeft een nooit aflatende strijd gevoerd tegen het project van de Rijksweg 80 (snel wegverbinding voor Z.0-Vlaanderen) De PVV-Jongeren hebben daarentegen in het verleden een positieve houding aangenomen voor de principiële verwe zenlijking van deze rijksweg, als mogelijk hulpmiddel tegen de socio-economische achterstand, en dus ook tegen de werkloosheid. Thans betreft het een deelaspect, nl. de uitvoering van de laatste strook die de Brakelse Steenweg over Groot-Ninoofs grondgebied (o.m. de in de volksmond genaamde "Diepe Straten") verbindt met de recent aangelegde snelweg Ninove-Aalst (R.W. 731) De Werkgroep Leefmilieu vermeldt dat er een aarzeling bestaat bij het Ministerie van Openbare Werken om deze laatste strook aan te leggen, om reden dat verkeerstechnische motieven zouden vereisen dat een brug in klaverblad- vorm minstens ove|' de snelweg Ninove- Aalst zal moet opgericht worden, en deze uitvoeringsvorm minstens een bijkomende uitgave van 100 miljoen zou vergen. Bij nazicht van de beweringen, bleken deze gegevens inderdaad groten deels juist. Daarentegen werd vernomen dat de verdere uitvoering der werken niet zou stilgelegd worden, daar eerstdaags zou overgegaan worden tot het opmaken van de onteigeningsplan nen Aangezien men zich derhalve thans bevindt in een beslissend moment, hebben de PW-Jongeren een verder zelfstandig onderzoek verricht, hetgeen geleid heeft tot de volgende vaststellingen en conclusies: 1. Na opvraging van het Gewestplan en het voorziene tracé van de RW80, de transpositie ervan op het stratenplan van Groot-Ninove, is gebleken dat deze laatste strook van de RW80 de volgende wegen zal moeten kruisen: - Muylemstraat (Outer)kleine binnenweg - op korte afstand van elkaar: Nederhasseltstraat en Lebekestraat (Nederhasselt)niet onbelangrijke secundaire wegen; - Denderhoutembaan en RW731: belangrijke gemeenteweg - en uiteraard de snelweg. Dit betekent zelfs, indien men zou overwegen over te gaan tot de zeer dure uitvoering van een brug over de snelweg, dat nog 3 andere straten zullen doorkruist moeten worden, en het aanbrengen van stoplichten zal vereist zijn. Verder kan ook vastgesteld worden dat bij niet-uitvoering van deze laatste strook, de bestaande Brakelse steenweg (RW9) en de ring van Ninove zouden kunnen gebruikt worden als verbinding met de snelweg Ninove-Aalst (afstand: slechts 4,6 km). Dit betekent derhalve dat mits een eventuele aanpassing van de Brakelse steenweg (een derde rijstrook, doch behoud van de fietspaden) en het kruispunt met de ring, deze verbinding niet alleen een aanzienlijke besparing betekent doch tevens een nuttig alternatief voor de laatste strook van de RW80 dat aldus de volgende bezwaren oproept - verkeerstechnisch geen ideale realisatie (veel stoplichten) - een zeer dure uitvoering, uiteindelijk ten laste van de belastingbetaler; - verstoren van een bewonderenswaardig landschap Tenslotte dringt de bemerking zich op dat deze voorziene strook van de RW80 alleszins een minder gebruik zal kennen, vermits enerzijds via de Brakelse steenweg en anderzijds via de snelweg Ninove-Aalst, een belangrijk gedeelte van het verkeer zal afvloeien met bestemming voor het Brusselse. Minder gebruik betekent dus ook minder belang. De PVV-Jongeren menen derhalve dat vanuit nationaal of gewestelijk niveau bekeken de verdere realisatie van de laatste strook van de RW80 niet is aangewezen, en dat een eventuele aanpassing van de bestaande verbin dingswegen meer wenselijk is. 2. Vanuit uitsluitend Ninoofs stand punt is de uitvoering van de laatste strook van de RW80 alleszins negatief - het verkeer komende van Aalst of Geraardsbergen wordt van Ninove weggeleid; door het gebruik van de bestaande verbindingswegen wordt het verkeer integendeel naar Ninove binnengebracht met alle mogelijke gunstige gevolgen vandien voor onder meer de plaatselijke middenstand; - een schilderachtig agrarisch "Vlaams" landschap op het grondge bied van Groot-Ninove, weliswaar nog onvoldoende gekend en genoten, wordt door de verdere aanleg van de RW80 ernstig aangetast. Om bovenvermelde redenen doen de PVV-Jongeren van Ninove beroep op alle bevoegde instanties, als tevens de Ninoofse gemeenteraad, de plaatse lijke drukkingsgroepen en alle Ninovieters, tot bewustwording van de problematiek en een krachtdadige inzet tot verhindering van de verdere realisatie van deze rijksweg. Hoogachtend en met beste groeten, voor PVV-Jongeren Ninove: Roland De Rouck en Ivo De Paepe. Tientertoneelatelier Azjoer uit Ninove organiseert opnieuw een kursus "begeleiding van dramatische expressie en kreatief toneelspelen". De kursus, ingericht met de mede werking van de Lodewijk de Raetstichting en de Federatie van Jeugdateliers en Kunstgroepen voor de Jeugd wil de deelnemers een beeld geven van het op een verantwoorde manier begeleiden van spel in het jeugdwerk, het onderwijs, en vormings werk e.d. Wie kan deze kursus volgen Iedereen die tenminste 17 jaar is en in om het even welk verband met jongeren werkt: begeleiders bij j eugdverenigingenleerkrachten opvoeders, studenten in pedagogische gerichte vakken, regisseurs van jeugdtoneel, enz.en zelf graag speelt en bovendien wil kennis maken met de mogelijkheden van dramatische expressie. Wie nog geen ervaring heeft op dit vlak maar een basis wil verwer ven, is eveneens welkom. Er zal tijdens de kursus vooral ervaringsgericht gewerkt worden: er wordt dus vooral gespeeld er gelet op expressie en kreativiteitHet spreekt vanzelf dat er ook zal gewezen worden op de manier waarop de eigen ervarin gen gebruikt kunnen worden bij het begeleiden van jongeren. De kursus beoogt tevens inzicht in spelstruk- tuur. Aandacht wordt tevens besteed aan verschillende opvattingen over toneelmetodiek: de klassieke, de moderne en de experimentele metodes zullen belicht worden. Lesgevers zijn Erik Vanhee, stafme dewerker expressie en kursusbegeleider dramatische vorming bij de Lodewijk de Raetstichting en Ben Raes, speldocent aan de Akademie voor Expressie te Utrecht De F.J.A.K. staat in voor de erkenning van de kursus door de Dienst Jeugdwerk van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, zodat hij in aanmerking komt als vormings- of vervolmakingskursus voor begeleiders in jeugdateliers, volgens de nieuwe kriteria. Het programma zal plaatshebben op 1, 2, 8 en 9 maart 1986, op de zaterdagen van 10 tot 13 u, van 14u30 tot 18 u en van 20 tot 22u30, en op de zondagen van 10 tot 13 u en van 14u30 tot 18u30. De kursus omvat dus 32 werku- Wie aan de kursus wil deelnemen dient in te schrijven door F 850 te storten op rek. nr. 068-2003550-42, t.a.v. Azjoer, p.a. Astridlaan 96 te 9400 Ninove, met. vermelding van naam en adres en "Kursus Drama" als medede ling. Slechts de eerste 25 inschrij vers komen in aanmerking voor het volgen van de kursus; zij zullen te gelegener tijd «nadere praktische inlichtingen ontvangen. Indien je meer wil weten over deze kursus, neem dan gerust kontakt met Marc Van de Velde, tel. 054/32.33.85 (na 17 u) of Karien Windens, tel. 054/32.18.61 (na 18 u)

Klokzjiel | 1986 | | pagina 2