gemeenteraad BEDREIGEN NIEUWE BULLDOZERS VAN 23/1 Deze eerder korte gemeenteraad werd zéér vlug afgewerkt. Zelfs iets te vlug om klaarheid te krijgen in sommige dossiers. 1t Is net alsof de Burgemees ter niet liever zag dan dat er zo vlug mogelijk werd gestemd. De meerderheid was toch op voorhand gekend. Hierbij vra gen wij ons toch af waarom er dan nog een gemeenteraad nodig is. Zou Burgemeester Cosijns zich dan niet beter laten in spireren door eerste minister Martens en volmachten vragen? Nu ter zake De eerste vijf punten van de dienst Openbare Werken kregen de voltallige 25 stemmen van de aanwezige leden. (6 raadsleden waren nog afwezig) Dhrn. Waltniel, Cornell's, Stevens en De Quick hebben de ganse duur van de raadszitting hun kat ge stuurd. Als de schepen van Ruimte lijke Ordening, Desprets, de open bare verkoop voorstelt van het Oud- Gemeentehuis van Aspelare is het enkel Dhr. Prieels die zich ont houdt omdat hij niet tijdig werd op de hoogte gebracht van deze be slissing van het schepencollege. Men wil ook de kerkhofmuur van Denderwindeke herstellen maar hier zijn er nog problemen met grafcon cessies en met de plannen van Open bare werken, wat betreft de aanleg van "de plaats" van Denderwindeke. NINOPIETERKEN De kat komt pas op de koord bij punt 10, dat handelt over het slo pen van twee woningen aan het Bur gemeester Behnplein (o.a. het vroe gere Ninopieterke) "ter verwezen lijking van de geplande ontslui- tingsweg van de Graanmarkt." J.T. vraagt om de zaken ter ordening van de binnenstad logisch op te bou wen. Allereerst dient men het eens te worden over de verkeersinrich- ting van de binnenstad. Vervolgens zou men dan het B.P.A.- Koepoort onder de loupe dienen te nemen om dan op het einde eventueel over te gaan tot de aanleg van de genoemde weg en de noodzakelijke slopingen uit te voeren. Ook raadslid Daumerie stelt dat de V.U. zich zal onthouden wegens de onduidelijkheid rond de plannen voor de Koepoortomgeving. Bij de stemming tellen we 18 voor en 8 onthoudingen (Dhr. De Ville had ondertussen zijn plaats ingeno men) DE C00MAN Als moeilijk punt bij de Rekendienst komt dan de goedkeuring ter sprake tot het aangaan van een doorgeefle ning van 5.700.000 F ten behoeve van het financieren van een onroe rend goed gelegen Burchtstraat 56/ 58 (oud magazijn De Cooman) te Ninove. Volgens Jacques Timmermans kan dit dossier niet worden goedgekeurd om dat de gemeenteraad werd voorbijge lopen over het principe zelf:de op richting van een administratief- en dienstencentrum, waarvoor het gebouw zou moeten dienen. Bij stemming over dit amendement tellen we 11 voor, 15 tegen. (Dhr. Durant had de zaal verlaten en Mieke De Smet was ondertussen aan gekomen) De stemming over de doorgeef!ening geeft als resultaat 15 voor 6 tegen en 5 onthoudingen. Er volgen dan nog een aantal dis cussies over het vaststellen van huurprijs en huurvoorwaarden voor de schoolgebouwen van het Sint - Aloysiuscollege te Meerbeke en het wijzigen van de statuten van de Stedelijke Sportraad. Als de O.C.M.W.-begroting ter spra ke komt dringt Fons Schoreel (S.P.) nogmaals aan om de V.-dienst te er kennen. Van Eeckhout en Prieels antwoorden hierop dat er nietmag getwijfeld worden aan hun goede bedoelingen en dat de twee ziekenhuizen mekaar moeten aanvullen. RIJKSWEG 80 Als laatste punt van de openbare zitting liet Jacques Timmermans een verzoek aan de Minister van Openbare Werken tot voorlopige niet-uitvoe- ring van de tweede fase van de R.W. 80, op de dagorde plaatsen. Prieels citeert dan uit een verslag dat werd opgesteld ter gelegenheid van een bezoek van minister Mathot aan Ninove en waarin o.a. de ontwij king van Ninove-centrum werd aange stipt als positief punt. Het voorstel van Timmermans wordt verworpen 18 tegen 9 (5 S.P., 3 V.U.en 1 De Rouck) RONDE VAN VLAANDEREN De Burgemeester neemt dan het woord voor een mededeling van de Vlaamse Uitgeversmaatschappij, waarin deze stellen dat de op merking bij een vorige gemeente raad, waarin werd gesuggereerd dat "Het Nieuwsblad" 3.500.000 F winst zou hebben gemaakt met de Ronde van Vlaanderen, onjuist is. Er werd noch verlies, noch winst gemaakt. De volgende gemeenteraad heeft plaats op 12 maart. AZAKI BULLDOZERS Bij deze gemeenteraad maakten we ons volgende bedenking: gaan we terug de weg op zoals ten tijde van schepen De Riemaecker, die ganse straten liet slopen ter sanering van de wijk, of om er droomprojecten te verwezenlijken die er nooit gekomen zijn Denken we maar aan het Savooi plein en de Bleekstraat, waar men dacht een ver binding te kunnen maken met de hoofdgevel van de kerk en waar men na tientallen jaren nog nergens staat. Of aan het "gat" van de markt waar er een Kultureel Centrum zou komen. Vandaag doemen de bulldozergedach- ten weer op. Schepen Desprets wil huizen aan de Koepoort slopen om er een ontsluitingsweg te verwezenlij- Jacques Timmermans "De kar wordt hier vóór het paard gespannen De princiepsbeslissing tot aanleg van bedoelde ontsluitingsweg is nog niet genomen Jacques Timmermans "Wij vrezen dat U thans - omwille van de hoog dringendheid - zaken wilt forcereh, diebepaalde opties inzake de orde ning van de omgeving van de Koe poort zullen bezwaren. Om deze re denen zal de S.P.-fraktie zich ont houden. Desprets "In de verkeerscommissie werd de aanleg van deze weg toch goedgekeurd Daumerie "Dat punt stond niet op de dagorde van de verkeerscommissie. Het kwam slechts toevallig ter spra ke. Jacques Timmermans "Indien het O.C.M.W. deze gemeenteraad ernstig wil nemen en elk gemeenteraadslid zijn volle verantwoordelijkheid wil nemen, bij een enorm belangrijke beslissing met zeer ver reikende financiële en stedebouwkundige ge volgen, dan moet eerst duidelijk heid komen inzake de oprichting van een administratief- en dienstencen trum. Daumerie De V.U. is vóór de aankoop van dit gebouw. Maar we zijn tegen de manier waarop de in formatie wordt doorgespeeldWij moeten dit niet vernemen via krantenknipselsVolgens ons zal het dossier van de Provincie terug komen. Timmermans De Provincie werd om de tuin geleid. Zij dachten dat het ging om de aankoop van een admini stratief gebouw. Ik heb hierover vandaag nog getelefoneerd. Het dos sier zal terug komen Torrekens wij moeten er alleen voor zorgen dat het geld er is als de akte verleden wordt. Van Eeckhoudt De Hogere Overheid heeft ons voor schut gezet door de Provincie deze aankoop te laten goed keuren. Burgemeester "Mijnheer Timmermans U zegt dat de Provincie op zijn beslissing zal terugkomen. Zo iets kan toch niet Torrekens "De aankoop werd inder daad goedgekeurd Timmermans (roepend) "Door de Provinciemaar niet hier, waar het moet Als amendement stel ik voor het dossier terug te sturen naar het O.C.M.W. Schorreel "De C.V.P. heeft de sleutel in handen, maar ja, jullie moeten de Caritassector verdedigen en tegerlijkertijd het Stedelijk Ziekenhuis verdedigen als gemeente raadsleden. Daarom doe ik een oproep tot onze liberale collega's om te blijven strijden voor ons openbaar ziekenhuis Durant "Ik zie hier geen nieuwe feiten. Volgens mij heeft een gedeeltelijke realisatie géén zin Het was de bedoeling Zuid-Oost- Vlaanderen te ontsluiten. Als sche pen van Economische Zaken zie ik nu welke invloed de nieuwe rijksweg naar Aalst heeft voor ons Industrie park. Dit is nu reeds te klein. Waarom zouden we Schendelbeke ook geen kans geven Alle politieke Partijen hebben zich hier tiental len jaren ingezet voor de aanleg van deze weg. Daumerie "De V.U. heeft zich steeds tegen de aanleg gekant. Wij zijn blij dat er nu een ommekeer zicht baar wordt. De C.V.P. en de P.V.V. blijven maar achter de R.W. 80-trein aanhollen. De Rouck "Als nieuw element zie ik het spontaan afleiden van het verkeer naar Ninove. Dit is een verarming voor de stad. De nieuwe weg is er. Het gaat enkel over het kleine stuk over grondgebied van Ni nove dat we liever niet zien aangelegd. Daumerie "Wilt U aan de V.U.M. en kele bijkomende vragen stellen De Burgemeester "Met veel plezier. Daumerie "Vraag dan eens waar dan al het geld van de Generale Bank, de T.V. -rechten en de gemeenten voor gediend heeft. De Kegel "Kunnen we dat antwoord al weten tegen de volgende gemeente raad De Burgemeester "Dit spelleke gaat voort tot de volgende Ronde van Vlaanderen. Worden deze gebouwen gesloopt om richten, of worden ze verbouwd toestemming om ze aan te kopen er een bejaardenopvangcentrum op te Het O.C.M.W. kreeg van de Provincie foto uit"Nieuwsblad 22 jan86 vervolg pagina 4

Klokzjiel | 1986 | | pagina 3