DE PRINS A.DE RIEMAECKER TUSSEN WAL EN SCHIP MAG PRONKEN FRANK EN MARCEL IN DE GRAFFITI "The South will rise again wegwijzer van de stoet Armand De Riemaecker, oud-schepen, oud CVP.er, oud-schrijvelaar in De Dender- klok, oud van leeftijd, maar wakker als burger en ontstuimig van pen is uit zijn graf herrezen. Hij is uitge ver en redacteur geworden van subver sieve blaadjes, gratis en zonder re clame in de Ninoofse bussen verspreid, 't BELANG VAN NINOVE, een blad dat verschijnt als het past en NINOVE ONTWAAK liggen op mijn tafel. De kleur van de blaadjes is groen. Het groen van de lente, het groen van de nijd, het groen van de hoop of het groen van leefmilieu Wie zal het zeggen? NINOVE ONTWAAK, zwalpend tussen de presentatie van het Mededelingenblad van Leefmilieu en de getuigenismenta liteit van de nimmer aflatende ge tuigen van Jehovah Kortom Armand De Riemaecker in de politieke marginali teit, tussen wal en schip, in de rol van eenmansaktiegroep en huis-aan - huisventer. Het is even wennen. Van zijn scherpe pen en zeggenskracht heeft de oude meester nog niets ver loren. Hij heeft het over "schepenen van de pree, van een halve schepen van openbare werken en één schepen van halve openbare werken, hij heeft het over stadhuisbonzen, over kuis vrouwen die voor burgemeester spelen en tijdelijk tewerkgestelden die de vastbenoemden commanderen. De omge keerde wereld dus. De Riemaecker heeft het over de doden van het kerkhof en over een stadsbe stuur dat telkens als het algemeen belang van de stad op het spel staat, zich buiten spel laat zetten. Ontwaak, ingedommelde Ninovieter, hol achter de banier van de roepende Blijft hij een roepende in de woes tijn of is het een nieuwe lente van een oud geluid Antoine (maar niet degene wie ge denkt) GEHEIM DE STOET GOUDEN WORTELWORP Ik weet niet wat de muziekgroepen te gen mij hebben, telkens ik tijdig op een optreden ben moet ik altijd nog meer dan een uur wachten voor er iets te horen valt, en ga ik dan een uur later dan dat op de affiche staat aangegeven dan is het eerste deel van hun set al gedaan, zo ook op zaterdag 18 januari toen ik bin nenstapte op het moment dat Franky en Marcel voor een eerste keer het podium verlieten. Ik keek dan maar eerst eens rond in de Graffiti en konsta teerde dat de muurkladderaars nog heel wat werk voor de boeg hebben om dit kafee zijn naam eer te laten aandoen (allen daarheen). Het feit dat ik het eerste optreden had gemist bleek echter niet zo erg te zijn want we kregen nog enkele uren muziek te horen in optreden twee en vooral drie (een echt verzoek programma). En de muziek dan zelf, wel op de affiche stond er SOUTHERN C0MBIN, en dus had ik vooral muziek verwacht uit de zuidelijke staten van de U.S.A. maar dat bleek niet te klop pen (of anders is mijn aardrijkskunde niets meer waard;.Wat kregen we dan wel: zo een beetje alles wat enigs zins akoestisch kan gespeeld worden maar het moest wel minstens van voor 1980 dateren, nostalgie troef dus, bekende nummers werden afgewisseld met minder bekende. Een opsomming van alle bekende nummers die ze brach ten zou een aardige bladvulling voor 't Klokzjiël zijn maar ik ga me be perken tot het vermelden dat er num mers bijwaren van John Denver, CCR, Neil young, The Beatles en vooral vele anderen. En wat voor sfeer gaf dat dan Wel ik heb me hees geschreeuwd (gezongen?) en ik heb me rot geamuseerd (je kon het een week later nog ruiken; en ik ben ervan overtuigd dat ik niet de enige was en wie hiermee niet ak koord is moet het maar uitvechten met Franky en Marcel Ik vergat haast te zeggen dat dit duo voor de gelegenheid uit drie man bestond en de lead slidegita- rist die ze hadden meegebracht was een echt pluspunt. Natuurlijk ben ik niet vergeten om enkele negatieve punten te noteren en als eerste komt de geluidsinstallatie aan de beurt, die had er moeten zijn; ook wenselijk was een ritmesektie (voor de leken, dat zijn o.a. bass en drums) want zonder dat verliezen veel nummers hun kracht, langs de andere kant moet ik wel toegeven dat indien ze dat alles hadden meegebracht er geen plaats meer zou geweest zijn voor het publiek. Dan noteerde ik ook nog dat Franky zijn stem nogal hees klonk, of moet men dat op de rug van de mikro duwen. En het grote verwijt is natuurlijk dat WIJ, de teenagers van vandaag, volledig over het hoofd werden gezien, WIJ horen ook graag iets eigentijds, het mag zelfs Simple (Minds) gehouden zijn: maar dank zij het feit dat ik heel veel van die nummers ken via mijn vader zijn platenverzameling kan ik deze avond zeker geslaaqd noe men. Naar aanleiding van dit optreden hebben Marcel Franky een single uitgebracht die in België verspreid wordt op het Monopol el abelop deze plaat wordeh ze geruggesteund door Firmin Timmermans op... drums en per cussie (dus winnen de nummers al aan kracht), de beide nummers worden ge zongen door Franky, die daarbij ook nog zichzelf begeleid op gitaar, ter wijl Marcel terzeifdertijd zorgt voor nog een gitaar, bas, viool en banjo. De A kant is geschreven door M.De- neve (niet Rita dus) en noemt "Some body", het doet zo'n beetje denken aan de Eagles uit de tijd dat die nog bestonden, ook al is dit nummer niet zo perfekt gezongen en is de .muzikale omlijsting en arrangement wegens tijd- of geldgebrek ook niet tot in de kleinste puntjes af; de Eagles hoeven echter nog niet naar hun advokaat te telefoneren want dit nummer is ook nog aan andere mensen schatplichtig (het bewijs is dus nogmaals geleverd alle groten jatten van de onbekenden). Zoals zovele andere heeft ook dit singeltje een B kant Ballad of the gipsy's"van de hand van F. Du mough volgens de hoes en van Dumongh volgens de plaat. In dit nummer zit wat meer ritme, maar het doet ook meermaals denken aan andere nummers van East Coast groepen uit de jaren 70. Nu niet dat deze nummertjes slecht klinken, ik kan me zelfs voor stellen dat ze bij en met speciale gelegenheden best op hun plaats zullen zijn (en ik heb het hier zeker niet over karnaval) maar in mijn platenverzameling hoort ze niet thuis, misschien in de uwe welluister eens P.S Indien ze ooit een langspeel plaat uitbrengen laat die dan be spreken door mijn vader,je kent hem wel Bruce Palmer. Bruce Palmer Jr. Velen zullen zich nieuwsgierig hebben afgevraagd: "Wie wordt Prins Karnaval 1986 Er ging inderdaad geen verkiezingsstrijd aan vooraf zoals wij dat al 25 jaar gewoon waren. Voor het eerst in de geschiedenis van Karnaval Ninove zal er inderdaad tijdens de Prinsenpronkzitting van zaterdag 1 februari in de zaal Roose velt, worden overgegaan tot een Prinsaanstelling in plaats van een prinsverkiezingHoe het zo ver is gekomen, vernamen wij van Leon Wets, de Voorzitter van de Karnavalraad. Leon Wets: "Daar wij ons dit jaar in een overgangsfaze bevinden, kon men zijn kandidatuur indienen tot 31 december 1985. Twee kandidaten gaven hieraan gevolg. Nu zal de Karnavalraad zelf overwegen wie er in aanmerking kan komen voor de titel van Prins Karnaval. Wij willen hierdoor geen afbreuk doen aan het verleden, maar wij willen wel verhelpen aan de naweeën die eraan verbonden waren en dit alleenlijk met het doel Karnaval NINOVE nog grootser en mooier te maken" Op onze opmerking dat met de afschaffing van de prinsverkiezing er nu ook een aktivitëit minder op het programma zal staan, en men dus ook de inkomsten hiervan zal moeten derven, antwoordt Leon Wets: "Onze bedoeling is niet winst te maken. Wij zijn reeds tevreden als wij zonder kleerscheuren uit het karnaval komen. Wij zijn trouwens niet voor niets een V.Z.W. Wij ijveren voor een plezante karnaval. Als wij nu zien dat een prinsverkiezing meer na- dan voordelen heeft, dan zijn wij ver plicht naar een andere oplossing te zoeken. En ge zult zien, andere Karnavalsteden zullen ons voorbeeld volgen" Wie komt er nu in aanmerking voor de titel van Prins Karnaval Op de persconferentie in lokaal "De Keyzer" werd het zo geformuleerd: "Eender wie, die volgens de Karna valraad uit hoofde van eender welke verdienste, verantwoord kan aangesteld worden voor de functie van Prins Karnaval. Zelfs personen die geen enkele band hebben of hadden met het Ninoofse karnavalgebeuren zouden kunnen in aanmerking komen. Deze personen moeten echter wel Belg zijn door geboorte, vijf jaar in Groot-Ni- nove gewoond hebben en 21 jaar gewor den zijn op de datum van de aanstel ling". De tekst van het reglement gaat dan verder: "De beslissing van de Karna valraad dienaangaande zal minstens ACHT werkende dagen voor de aanstel ling ter griffie van een gerechtsdeur waarder neergelegd worden. Op straffe van nietigheid zal deze beslissing dan geheim dienen gehouden te worden tot en met de aanstelling. In overleg met de voorzitter van de Karnavalraad kan de Prins zelf een Prinses kiezen. Hij is dit echter niet verplicht. Deze wijziging houdt eveneens in dat men slechts éénmaal kan aangesteld worden tot Prins en dat er dus ook geen Keizers meer kunnen komen" Op de Prinsenpronkzitting zal de kersverse Prins dus echt als een duivel uit een doosje tevoorschijn komen. Dit kan plezant worden. De Burgemeester zal officieel de macht overdragen aan de nieuwe Karna- valprins 1986 tijdens het Ridderbal op zaterdag 15 februari a.s. Naast het Feest van de Derde Leeftijd dat doorgaat op zondag 2 februari om IA uur en het Kjnderkarna- val van zaterdag 15 februari, eveneens om 14 uur in de zaal Roosevelt, bolt op zondag 16 febiuaii de Roze Zondag- trein door de Ninoofse straten. Vorming in de Pollarestraat en de Vredebaan. Brusselstraat - Burchtdam (over le brug) - Burchtstraat - Centrumlaan - Kaardelootstraat Lavendelstraat - Geraardsbergsestraat - Preulegem - Albertlaan - Weggevoer denstraat - Stationsstraat (richting station) - Astridlaan - M. Tiburce- straat - E. de Molstraat - Nederwijk - B. Behnplein - bocht rond de Koepoort - Koepoortstraat - E. De Deynstraat - Biezenstraat - Beverstraat - Oud- Strijdersplaats (ontbinding). De stoet zelf, zal bestaan uit 5 muziekkorpsen, 8 vreemde groepen en een twintigtal Ninoofse groepen. Het zijn deze Ninoofse groepen die deelne men aan de prijskamp, waar tussen de 40.000 F en de 10.000 F kan verdiend worden. Een zevenkoppige jury zal rekening houden met de volgende punten: - 5 punten voor het thema; - 5 punten voor de houding tijdens de stoet; - 10 punten voor de eigen kreatie van het thema; - 10 punten voor de verwerking van die visie. Dus samen 30 punten per jurylid. De uitslag van de wedstrijd wordt diezelfde avond bekend gemaakt tijdens het Prinsenbal in de zaal Roosevelt waar niet-verkleden F 50 inkomen dienen te betalen. Alle anderen mogen gratis binnen. Op maandag 17 februari start om 20u30 aan het Stationsplein de gekende stratenkarnaval als inzet van WETTEL- MONJDAG. In stoet wordt er opgestapt naar het Oudstrijdersplein. Groepen van minstens 15 personen krijgen F 2.000 tegemoetkoming, af te halen op het oud-stadhuis, na de optocht. Hier heeft om 21 uur de Gouden Wortelworp plaats. Ondertussen zijn alle herber gen reeds volgelopen. Ook ons redak- tielokaal 't Klokhuis in de Geraards bergsestraat zet zijn deuren open voor alle karnavalvierdersAan het feest gewoel zal pas een einde komen op dinsdag 12 uur als Prins Karnaval de macht zal teruggeven aan de Burgemees ter in het oude stadhuis, in aanwezig heid van de ZJABERIEERS ALAAF

Klokzjiel | 1986 | | pagina 9