KARNAVAL NAU EN FLEES DWARSBOOM DE BOM 1 JAAR RAKETTEN werkten mee NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 910 Mamera: Kom binnen, Komeraken, 't is buiten veel te koud. Komera: Ik en ben wel gene kremper, maar 't is toch beter achter 't stoefken nu als op maroede te gaan. - Hejje gij u ook azo g'amuseerd met karnaval - Ah nee zeker, ge moest mij de maandag ne keer zien zwieren hemmen en zingen "Allo,allo, Emiel Mi 1o hier is de kepten spieking op de fritauto - Gaat dat azo - A peu prè. Zeg, Mamera, maar de stoet ejje toch gezien - Da's zeker dadde. 't Was per tang koud genoeg voor stille te staan. Een sjauns da'k mijn minne aanhad. Ejje Kamilleke ge zien, eh Azeu ne felle prins dat we van 't jaar hadden. Ka mi el droomdegen al jaren van ne keer fazantenpluimen te mogen dragen, maar naar 't schijnt mocht hij van zijn vrouw nooit nie meedoen aan de prinsverkie zing. Nu dat ze't hem komen vra gen waren, lagen de zaken natuur lijk anders. wie zou zoiets kunnen refuseren - G'hebt gelijk, Kami el Van Lae- them heeft dat verdiend, met zijn jaren dienst in de revue en al die karnavalplaatjes die hij al bijeengezongen heeft. Ik was ter pertang eerst tegen dat ze de verkiezing afgeschaft hebben. Nu dat Baby doc en Mar cos elen biezen moeten pakken, komt Leon hier een beetje dik- tator spelen, peisdege'k eerst. Maar als z'alle jaren azo nen toffen vinden mogen ze van miJ voesj doen. De stoet zal d'er allicht ook wel bij varen. De karnaval groe pen kunnen nu al ele cengen in ele kostuums en ele wagens ste ken in plaats van entreekaarten te moeten kopen en uitdelen voor de prinsverkiezing. Ten anderen, ge koest dat van 't jaar al zien in de stoet. De Ninoofse groepen hebben nog nooit met zo'n schoon wagens en kostuums uitgepakt als van 't jaar. Dat is just, maarre hejje den uitslag al ne keer bekeken in de Karnaval krant Daar zit precies toch een reuksken aan vast. De skoeten emmen da toch ver diend van eerste te zijn Jajaas, de Winnikse Nachtuilen als tweede ook. Maar voor de rest zitten daar enigste vraag tekens tussen. Der reden daar enigste wagens die de vorige week in Olsjt al rondgetoerd hadden. Vantijd plektege'r elen Olsjter- sken numero nog op. En zekken groepen staan dan vóór groepen die maanden en maanden timmeren en schilderen om met iets sjieks naar buiten te kommen. De Tempeliers en de Kreim o beurkes staken der goed bovenuit en staan toch maar op de negende en de veertiende plosj. - De Tempeliers kunnen toch altijd niet winnen en de Kreim o beur kes waren een jaar te vroeg met elen Mexicanen, want da's het thema van nosjte joër. - Dat kosten die gasten toch nie weten En voor de rest, ge moet ne keer zien AK Don Moritz op numero drie. - Da was toch skeun - Ja, met ne wagen van Olsjt is't gemakkelijk en dan schijnt het dat Morrisken zou gezeid hemmen op voorhand Azze men nu niet bij d'eerste drie zijn, doen we niet meer mee. - 't Is nie waar eh! Zitten er daar nog zo'n toeren tussen - Och Mameraken, is dat te ver wonderen dat de Fiëstmammeren en de Monjdagridders van voren staan als ze zelf met de Ridders en de Raadsdames in de jury zitten - Aha, 't is daar dat 't hem zit! Kol ei ra Op 16 maart is het zover. Onze 18 kruisraketten staan er 1 jaar. Een datum om niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Goed en wel, ze staan er, ondanks alles en iedereen. Toch ge ven we het niet op. 1) De vredesbeweging wil het vuur der pacifisten minstens smeulend houden. Want men praat nu al over de 32 bij te plaatsen raketten. En daarna komt er weer wat, de bewape ningswedloop draait waanzinnig door. Vredesconferenties of niet, de - ab surde- logica van het systeem wil het zo, politiekers zijn marionetten, tinnen soldaatjes... Deze holocaust kunnen en moeten we stoppen. 2) Sinds enkele jaren kent de vredes beweging in Vlaanderen een enorme bloei. Overal, op café, school, werk, parlement wordt over vrede gediscus sieerd. Dat is al wat. Voordien wa ren buitenlandse zaken en defensie van geen tel in de verkiezingen, nu wel. Maar bepaalde partijen (SP, VU) beginnen te twijfelen aan hun paci fistische houding. Brengt de vrede niet genoeg stemmen op Akties als deze moeten hun geweten blijvend wakker houden. PRAKTISCH Op 16 maart organiseren VAKA en OCV in Florennes een "dwars boom de bom" aktie. Deze TOEGELATEN manifestatie bestaat eruit dat wij tijdens de eerste verjaardag van de raketten zoveel mogelijk vertegen woordigers van verenigingen en maat schappelijke stromingen naar Floren nes willen krijgen om er een boom te planten op gronden langs de bui tenkant van de basis. Zo willen we een soort van vredesbos klaarstomen. Koop met je vereniging een boompje (400Fr.) en geef het aan ons mee of, nog beter,ga het zelf planten. Je kan natuurlijk ook gewoon met vrienden of gezin naar Florennes afzakken om je vredeswil te tonen. In NINOVE kan je de BUS nemen aan 't station om 10.30u. 't Kost je 100 Fr. (kinderen onder de 12 jaar gratis) en je bent terug rond 19 uur. Meer inlichtingen bij: -Roel De Brul Nederhasselstraat 342 9404 Aspelare Tel: 32 11 26 -Luc Barbé Kantonstraat 26 9403 Neigem tel: 33 39 99 PS: Deze aktie staat los van de blokkade van de basis de zaterdag ervoor (15/3). In tegenstelling met de boomplantaktie is ze niet toegelaten. Sleutelwoorden zijn: gewei dlooshei dbasi sdemocratie en burgerlijke ongehoorzaamheid. VRAN Vredesaktiegroep Ninove 1. Vijfhoek in Ninove (Nin) 2. Vroeger - Nep 3. Neem voedsel in (Nin) - Leesteken 4. Plusteken - Voegwoord 5. Boonsoort (Nin) - Meisjesnaam 8. Éénjarig paard 9. Voertuig - Ga buiten 10. Woonboot - Web - Bijwoord VERTIKAAL 1. Het gaan en komen - Oude vrouw 2. Pers.vnw. - Rijksinstituut (afk) Vervoermiddel 5. Voegwoord - Jonge snaak (Nin) 6. Tam - Tijdperk 7. Ontroering - Lichaamsdeel 8. Schatten Mathilde Verschelden, Mieke D'Hondt, Paul D'Haese, W.D.D., Georges, Piet Van San, Bernard Lernout, Rik Tem- buyser, HNL, H§lga, Rufin, Johan Cordier, Paula De Jonge, Lentulo, VRAN, Dirk Van de Perre, Rik van Rossen, Bruce Palmer, Hubert, Dirk De Wolf en'"Treesken. 1 2 3 4 5 6 7 8 910 - Vwala, maar alzo worden er goei groepen gedecourageerd en da's spijtig. - Dan wordt het tijd dat z'ele stalleken ne keer uitmesten, anders zal der slecht gespeeld worden in Mexico. HORIZONTAAL 6. Drie afzonderl ijke letters - Mu- zj eknoot 7. Niet lang (Nin) - Troefkaart 3. Eredienstgebouw (Nin) 4. Welig groeien 9. Mak - Niet klein (Nin) 10. Woestijndier De Jonge Paula OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL Kruiswoordraadsels oplossen lijkt wel een gezonde bezigheid in deze koude wintermaanden. Tussen een massa inzen dingen trokken we MARLEEN DE VUYST van de Aalstersesteenweg 219 te Ninove als winnaar. Deze jonge dame mag in ons redaktielokaal tijdens de openings uren een lekkere fles Chateau De La Cloche komen afhalen. Het nieuwe raadsel is ons opgezonden door PAULA DE JONGE uit Denderwindeke Als er nog kandidaten zich geroepen voelen om een Ninoofs Kruiswoordraad sel in mekaar te steken, niet twijfe len maar doen! Foto Knack

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14