DE JAZZ - KROEGENTOCHT JAZZ r« NOT it int f) 14 Deze woorden kwamen eens uit de mond van grootmeester Frank Zappa en ze zijn me tot op heden ten dage bijge bleven. Het gevolg daarvan was dat ik me tijdens de Ninoofse jazzkroe- gentocht beperkt heb tot het blues- gebeuren. Dus ben ik maar naar Boogie Woogie Boy Paul Ambach en de Blues Brothers getrokken en dit keer was ik wel tijdig met als gevolg dat de groep ruim vijf kwartuur te laat begon.Ook het feit dat de microfoons geregeld uitvielen vond ik ergerlijk. Nu ik toch bezig ben met het negatie ve kan ik direkt ook vertellen dat het samenspel soms duidelijk liet horen dat het hier om een gelegen- heidggroep ging (een troost voor beginnende groepen is dat ook deze klasbakken repetitie nodig hebben). Dan mag ik zeker niet vergeten te vertellen dat er teveel volk was, maar ik denk dat de organisatoren akkoord zullen gaan dat ik dit niet als negatief beschouw. Tijd nu voor de positieve punten het bier, de muziek en de sfeer wa ren uitstekend. Nummers van ondermeer Muddy Waters, James Brown en Sam Cooke werden voor de luisteraars heropgejazt en weinig van die groten zullen zich die vrij dagnacht in hun graf omgedraaid heb ben. Daarbij deden de aanwezigen hun best om sommige teksten mee te brullen en dat zorgde voor ambiance tot lang na het laatste bisnummer. Ik kan de afwezigen op de kroegen tocht geen ongelijk geven, ze konden er toch niet meer bij. BRUCE PALMER. 9 Eveneens uit Dendermonde was de Lazy City Jazz-bandZij brachten het jeugdkluppubliek in jazzy vervoering. In de Graffiti speelden The Crescent City Dreamers uit Dendermonde de glazen van tafel Het anders zo rustige Keizerspubliek werd stevig geritmeerd door The Ma ryland Jazz-band uit Keulen. De ASLK big band, de grootste for matie op de kroegentocht trad op in zaal De Redding. Vooral super trompettist Theo Mertens was hier het paradepaardje. Tjenneken en de Swa als "kassiers" bij de kroegentocht. "Ik en zoe ze toch niet te veir betraven, zelle, want ze lachen te neig maun! Totale muzikale overgave bij de bassist van The Maryland Jazz-band. Te Jackie's swingde Jim Holmes en de Allsop's All stars uit Londen met veel beat en drive. Het New Waso Quartet met Bill Greenow zorgde voor een stevig zigeunerritme in echte Django Reinhardt stijl.

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14