gemeenteraad HERWAARDERINGSGEBIEDEN AFGEBAKEND VAN 17 APRIL '86 DANNY SCHOON ONDERWIJSLAAN HERWAARDERINGSGEBIEDEN COLLEGE MEERBEKE De meest in het oog springende punten op deze raadszitting waren de verkoop van een per ceel stadsgrond langs de Onder- wijslaan aan het Instituut der H.H. Harten en het goedkeuren van de afbakening van drie van de vier voorgestelde herwaarde ringsgebieden in Ninove-Centrum Het gebied Vestbarm-Koepoort- straat werd terug naar de stuur groep verwezen, met het verzoek het oude Sigtay-complex in het gebied op te nemen. Wat duide lijk op de maag van dhr. Burge meester lag was een schrijven van de schooldirectie van het Sint-Aloysiuscollege te Meerbe- ke. Dit naar aanleiding van het schorsingsbesluit van de Gouverneur van de huurovereen komst tussen het Sint-Aloysius college en de Stad Ninove. Als anti-climax op het einde van de raadszitting werd de motie van Fons Schorreel over zure neerslag, onontvankelijk ver klaard door de meerderheid. Bij het begin van de zitting worden Mevr. De Kegel en Clement Prieels verontschuldigd. Dhr. Waltniel zal de zitting niet bijwonen. Mieke De Smet komt met enige vertraging haar plaats innemen. De eerste vier punten van de Dienst Openbare Werken handelen over ver beten' ngswerken aan de Plekkers straat en Wildendries te Aspelare, aan de Kantonstraat te Neigem, en aan de Brusselseheerweg te Dender- wi ndeke-Li eferi nge Dhr Desprets blijft echter het ant woord schuldig. Dhr Durant legt uit dat het insti tuut der H.H.Harten interesse be toont om de stadseigendom gelegen langsheen de Onderwijslaan te Ninove aan te kopen. Deze eigendom heeft een oppervlakte van 70 a 33 ca en werd door de ontvanger der Registra tie geschat op 6.425.750 fr. Verder vernemen we van Luc Durant dat ook de staat bereid is zijn eigendom te verkopen aan het H.H.Hartinstituut. Deze eigendom was bedoeld om er een parking voor 74 voertuigen aan te leggen. Volgens Luc Durant zal het parkeer probleem aan de Onderwijslaan bin nenkort zijn opgelost daar het P.T.I. 60 parkeerplaatsen gaat aan leggen binnen zijn domein. Aan het politiekantoor komen 48 parkings, langsheen de Centrumlaan 25 (schuin- parkeren) en langs de Onderwijslaan 8. Jacques Timmermans(SP) is het met deze zienswijze niet eens. Volgens hem is de Regie der Gebouwen ver plicht om 67 parkeerplaatsen aan te leggen. Nu ontslaat het stadsbestuur de Regie om deze parkings aan te leggen. Er volgt een hele discussie tussen Dhr Durant en Timmermans over wie deze parking nu gaat aanleggen. De verkoop van de grond wordt goed gekeurd met 22 stemmen tegen 7 (SP). De verpachting van de gronden naast de Dender aan het H.H.Harteninsti tuut wordt goedgekeurd met 29 stem men. Dan is het de beurt aan schepen Des prets van ruimtelijke ordening. Van de vier vooropgestelde herwaarde ringsgebieden stelt Roland De Rouck voor, het gebied rond de Koepoort terug naar de stuurgroep te zenden, daar het Sigtaycomplex er niet in opgenomen is. Schepen Desprets is het daarmee eens. De drie andere ge bieden, zijnde Savooiwijk, Achturen- wijk en Burchtdam - Brussel straat, worden ter erkenning doorgestuurd naar de bevoegde Gemeenschapsminis ter. Toch heeft Urbain Verekens nog een aantal opmerkingen over de sa menstelling van de stuurgroepen. Toch is hij tevreden over de hele operatie. Over de keuze om de bouwmaatschappij "Veilig Wonen" te betrekken in de renovatie van Savooi- en Bleekstraat heeft hij zo zijn bedenkingen.De vroegere plannen waren immers in handen van "Ninove Welzijn". De drie genoemde herwaarderingsge bieden worden goedgekeurd met 29 stemmen. De stemming over het gebied "Koepoortstraat" wordt uitgesteld. Schepen Callebaut vraagt dan de goed keuring van het principe om de fiets- stalling aan de sporthal te overdek ken. Niemand stemt tegen. Schepen Torrekens(CVP) maakt dan het schorsingsbesluit bekend van de heer Gouverneur in verband met de huuro vereenkomst tussen de stad en het Sint-Aloysiuscollege te Meerbeke. De vooropgestelde huurprijs van 217.500 fr per jaar is te laag in vergelijking met de schatting van de Ontvanger der Registratie en Do meinen. (359.424 fr) Hieruit besluit de Gouverneur dat dit neerkomt op het verlenen aan een vrije schoolinstel1ing van een on rechtstreeks en niet door de wet ge oorloofd financieel voordeel, van 141.924 frank per jaar, voor onkos ten waarvoor door de staat toelagen worden verleend. Namens de SP neemt Urbain Verekens dan het woord waarin hij stelt dat hij reeds in het verleden tot ver velens toe had gewaarschuwd dat het Sint-Aloysiuscollege te weinig huur geld betaalde voor de stadseigendom- men gelegen in de Gemeentehuisstraat 40/42 te Meerbeke. Als besluit van zijn betoog suggereert hij om het schoolgebouw en schoolhuis in degelijke staat op te knappen en dan kandidaat-huurders de prijs te vragen die moet worden gevraagd. Hierop neemt Paula Roosens het woord namens de CVP. Zij vraagt zich af of de schatter de gebouwen wel langs de binnenkant heeft bekeken. Hier bevinden zich verzakkingen in de vloer en scheuren in de plafonds, de toiletten bevinden zich in een schandelijke toestand. Zij dringt namens haar fraktie aan om de toe stand ter plekke te gaan bekijken, waar onderwijs wordt verstrekt aan 200 kinderen. De stad zou haar ver plichtingen moeten nakomen inzake het onderhoud van haar eigendom. Zij stelt voor de besprekingen te hero penen en een eerlijk vergelijk na te streven. De burgemeester maakt zich dan ge weldig boos over de "ongeoorloofde briefwisseling" die het schepencol lege heeft ontvangen van de inrich tende macht van Sint-Aloysius - Meerbeke. vervolg p. 4 41 Urbain Verekens: "Op de vorige zit ting vroeg ik informatie omtrent de reacties van het Schepencollege op de vraag van de Stedelijke Jeugd raad om verbetering of vernieuwing van de Meerbekeweg. Bij die gelegenheid stelde collega Timmermans de onverenigbaarheid aan de orde van het voorzitterschap van de Stedelijke Jeugdraad en een poli tiek mandaat. In het verslag van de zitting van 13.3 vind ik de neerslag daarvan niet terug, maar het is mij in feite daar niet om te doen, wèl zou ik graag weten: welke schikkingen werden inmiddels getroffen omtrent het ontslag en de opvolging van de voorzitter van de Ninoofse Stedelij ke Jeugdraadnl. dhr. Schoon, die zich daarover tenslotte toch drie jaar heeft kunnen beraden Antoine Callebaut: "Nu zondag komt het dagelijks bestuur van de Jeugd raad samen. Er zal dus worden be slist wat er zal gebeuren" Timmermans"Dit antwoord voldoet niet. Het dagelijks bestuur is hier voor niet bevoegd. Wij wachten op een persoonlijk initiatief van de voorzitter" Burgemeester"Dhr. Callebaut heeft zich slecht uitgedrukt. De voorzit ter van de Jeugdraad zal op die ver gadering zijn ontslag indienen. De Quick(SP) "Is het niet mogelijk om de straatverlichting door te trek ken tot Lieferinge 't Is daar toch zo donker. Durant(CL) "Hiervoor moet ik ver wijzen naar mijn collega Dhr Des- prets. Hij is bevoegd over de land- bouwwegen Burgemees ter "'t Is best dat daar geen verlichting is, want 't is daar schrikkelijk slecht. Ik ben daar deze namiddag nog geweest. Luc Durant(CL) "Eerst hadden we voorgesteld om onze gronden te rui len. Doch de staat was niet geïnte resseerd in een parking aan de pij- pekop. Zij verkiezen een parking voor de deur. Zij gaan trouwens op hun eigendom nog 19 parkeerplaatsen aanleggen. Wij kunnen wel het H.H. Hartinstituut verplichten om par kings aan te leggen op hun eigen dom. Volgens de normen dient er 1 parking per te bouwen klas te worden aangelegd Jacques Timmermans "De SP-fraktie stelt voor om - vooraleer dezelfde oppervlakte te verkopen aan het H. H.Harteninsituut - stadsgrond te ruilen met staatseigendom, teneinde de 67 parkings door de Regie der Gebouwenen te doen realiseren." Burgemeester "Een school met 200 leerkrachten moet zijn eigen parking aanleggen. Durant "Als de Regie der Gebouwen een parking aanlegt dan zal het Zus terhuis geen parking aanleggen De Koepoortwijk met het erg verval len Vestbarmstraatje, nog niet weer houden als herwaarderingsgebied Urbain Verekens(SP) Bij herhaling heb ik aangeklaagd dat de beginpro- cedure voor de Ninoofse stadsreno vatie te traag verliep. Deze inertie is er vermoedelijk de oorzaak van geweest dat de stuurgroepen onder hevig waren aan een felle en te ver wachten "slijtageslag"zodat er van groepen nog nauwelijks sprake kon zijn. Om hieraan tijdig te verhelpen, stelde ik U in juni van vorig jaar nog voor om een nieuwe oproep te doen tot aansluiten en medewerken bij de diverse stuurgroepen en ik citeerde U als potentiële kandidaten: De Werkgroep Leefmilieu en...de le den van deze gemeenteraad. Daar werd niet op ingegaan!" Urbain Verekens "Persoonlijk hoop ik dat nu snel kan worden verderge- werkt naar konkrete realisatie toe, want deze stadsrenovatie moet niet alleen gezien worden als een "face lift" voor onze oude afgetakelde binnenstadswijken; zij is in de al lereerste plaats bedoeld om de woon- funktie te revaloriseren. In de door ons afgebakende gebieden wonen heel- wat, en ik zou zelfs zeggen hoofd zakelijk, mensen die het sociaal- economisch niet zo breed hebben; ook zij verdienen - meer nog dan de hier reeds vaak geciteerde en bediende middenstand - onze aandacht en inzet. Urbain Verekens "Naar de mening van onze fraktie is het de promotors van de keuze van "Veilig Wonen" hoofdzakelijk om politieke overwe gingen te doen en ruikt men de be doeling van de inplanting van een christelijke achterban in deze oude arbeiderswijk. Burgemeester "Tijdens de 12 jaar die ik burgemeester was te Meerbeke, waren er nooit moeilijkheden. Er werd nooit iets aangeklaagd. Roosens "Er werd aan de gebouwen gedurende 20 jaar niets gedaan. Daumerie "Beide partijen waren te vreden. De enen dienden niets te doen en de anderen betaalden weinig huishuur. Ik geef hier iedere week les. Het is er erg. Timmermans Als ik schepen was van Openbare Werken heb ik steeds de

Klokzjiel | 1986 | | pagina 3