vernieuwd Fietspad Langs De Dender Tussen INFORMATIEBELEID STADSBESTUURONDER DE MAAT skoon ninove Pol fare En Schendelbeke jonge kleding elke week nieuwigheden Ik heb het niet over het informatie beleid van onze stedelijke informa tiedienst. Uiteindelijk houdt die dienst zich bezig met welwillende in formatie voor toeristen, maar heeft hij weinig te maken met de organi satie van het informatierecht van de burger. Openbaarheid van bestuur is een wezenlijk punt van de demokratie. Zowel vanuit het oogpunt van het al gemeen belang (bv. datum en agenda van de gemeenteraad), als vanuit het oogpunt van het persoonlijk be lang van onmiddellijk betrokkenen (bv. burenhinder) heeft een open baar bestuur de PLICHT de bevolking in te lichten. Meestal gaat het om kleine zaken, iemand die een beenhouwerij begint, een mazouttank moet plaatsen, een werkhuis vergroot, een zware ma chine bijplaatst. Een openbaar be stuur moet waken over het evenwicht tussen buurtgemeenschappen en nie mand heeft het recht zomaar morqen iets te beginnen wat de buurt ern stig kan schaden. In dat geval heeft de buurt recht op inspraak en treedt het openbaar bestuur als scheidsrechter op de vergunning wordt toegestaan of geweigerd. Het stadsbestuur had de gewoonte dergelijke zaken ordeloos uit te hangen in de gang van de dienst bevolking, een ruimte die in de namiddag en tijdens de weekends ge sloten is. De Werkgroep Leefmilieu diende in feb. 85 klacht in bij de gouverneur. Deze stelde een onder zoek in, de stad kreeg een zware be risping en diende muurkastjes te voorzien buitenwaarts het stadhuis. Die kastjes zijn er nu, maar de be richten hangen nog altijd ordeloos door mekaar. En waarom geen openbare aanplakbor den in alle deelgemeenten, zoals dit te Aalst en Zottegem wel kan Waarom geen systematische rubriek in de streekpers 'Stedelijke Mede delingen' waarin ALLE openbare on derzoeken zouden worden meegedeeld Waarom kan dit wel als schepen Calle- bout wil meedelen dat de atletiekpiste open is En waarom worden de burgers onwetend gehouden wanneer het zaken uit hun eigen woonbuurt betreft De laatste maanden ontvangt de Werk groep Leefmilieu per week enkele tele foons van mensen die zich gerold weten, slecht geïnformeerd zijn of gewoon niet weten hoe ze een klacht moeten formuleren. Zo draagt de Stad de indi- viduele brieven te laat rond. Onlangs kreeg te Meerbeke iemand de vrijdag avond een bericht over een openbaar onderzoek, dat de maandaqmorqen daarop werd afgesloten. Wie weet er wanneer een veldweg wordt afgeschaft wanneer het bericht enerzijds veertien dagen uithangt op het stadhuis en anderzijds er één plakkaatje in het veld staat, dat na enkele dagen toch omver ligt Wie van ons weet er wat er op het industriepark gebeurt, of er daar be drijven zijn die bv. via luchtveront reiniging mede onze gezondheid bedrei gen Wie niets weet kan niet reage ren. En wie niet gereageerd heeft tijdens het openbaar onderzoek, heeft juridisch gesproken zijn recht ver loren om in bepaalde dossiers nog verder als klagende of benadeelde partij op te treden. Eigenlijk heeft een stad zoals Ninove een ombudsman nodig. Een juridisch geschoold en kompetent iemand die altijd bereikbaar is, kan raad ge ven, klachten kan ontvangen en als ambtenaar AUTONOOM zou staan en dus niet als emanatie van het schepencol lege moet optreden. Zo goed en zo kwaad als het kan vervult thans de Werkgroep Leefmilieu die taak. Maar onze middelen en onze tijd zijn beperkt. Wij brengen een zeker te genwicht. Maar het blijft een on gelijke strijd. Is het geen schande dat een bestuur dat recht gehouden wordt met het belastingsgeld van eenieder, zo haar informatietaak - waar het de informatie betreft die de burgers juridische MACHT geeft - bewust verwaarloost Is het geen schande dat eerst na een klacht bij het gouvernement eindelijk aanplak- kastjes langs de buitenkant (maar nog op de binnenkoer) van het stadhuis zijn gebracht Is het geen schande dat eenieder die iets wil te weten komen verplicht is, regelmatig tot aan het stadhuis te rijden om te zien wat daar uithangt Onze regering heeft allang de tele visie ontdekt als het om regerings mededelingen gaat, wanneer ontdekt ons stadsbestuur de moderne kommu- nikatiemedia De Werkgroep Leefmilieu N.B. Zopas vernemen we dat op de gemeenteraad van 17 april de afschaf fing van de overweg aan de Savooi- straat ter sprake komt. Wie van U, wie van ons was op de hoogte van het. onenbaar nndprznpk 7 Het jaagpad tussen de voetbrug van Schendelbeke en Pollare (8,5 km) is vernieuwd en verhard. Het is een prachtig doorlopend fietspad dat in alle rust doorheen het grootste na tuurgebied van onze streek loopt. Op maandag 19 mei (2de sinksendag) organiseert de Werkgroep Leefmilieu Ninove i.s.m. de Werkgroep Leefmilieu Geraardsbergen een fietshappening op het jaagpad. We rijden Pollare - Schendelbeke heen en terug. Elke deelnemer krijgt van ons een korte beschrijving van de fietsroute en een manifest van de twee Werkgroepen over de kansen die het nieuwe fiets pad biedt tot landschappelijke eva luatie van de Dendervallei tussen Ninove en Geraardsbergen. Kom gewoon genieten van een prachtig stuk na tuur en geef met uw aanwezigheid een steuntje in de rug aan een be-- leid dat de natuurlijke waarde van dit gebied wil behouden en verster ken. Vertrek aan de brug te Pollare tus sen 14 en 15 uur, voor wie de tocht individueel wil maken. Om I4u30 vertrekt een begeleide groepstocht. stationsstraat NINOVE Pas onder druk van de provinciale overneia weraen de inrorinaLieKastjes ooi Welnu het stadsbestuur voert een systematische politiek om die in formatie zo weinig mogelijk en zo slecht moegelijk bekend te maken. De wet voorziet dat dergelijke zaken openbaar aan het gemeentehuis moeten worden aangeplakt, dat ter plaatse een bordje moet worden geplaatst en dat de betrokken omwonenden (binnen een bepaalde straal) een persoonlijk schrijven moeten ontvangen. Het dos sier ligt dan ter inzage op het ge meentehuis (in Ninove enkel in de voormiddag) gedurende 14 dagen. buiten aan de Stadhuismuur opgehangen. Van het kastje naar de muur Verdwijnt de spoorwegovergang tussen Zuidstraat en Savooistraat tf

Klokzjiel | 1986 | | pagina 9