KERMISL(E)UT(T)E liülD€A<UIM§TCil ABONNEMENT werkten mee fihh mm raau u [cmaHHta 14 NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL Komerakom maar binnen zelle Mamera, want deze keer heb ik u veel nieuws te vertellen. Mamera: Alle doe je, 't zal weer ewa zijn zeker. Zouden we ons met ons zjat niet buiten op 't koerken zetten met dat goe weer, dammen wa meer kleur krijgen. - 0 ga fiergat, ge gotj toch nie in aunen bleuten leupen aan de costa nix zeker - Ik en zoe nie teirven meesj, mee alle- moeë die aktieve radio's dat er tegen woordig uit de lucht vallen. Ik hoüf ataaid maain hoed op en mijn kousen aan - Ai ma skoop wij zullen der 1t fijn nooit van voortvertellen van die Sjernomobiel affaire. Van mij mogen ze el en klodden in Doel en Tihangë te samen met al die kernraketten naar de maan sturen. - Dat zullen ze niet rap doen jong. Er is daar teveel mee te verdienen. Zie ne keer, België heeft 20 miljaar geïnvesteerd in dat spel van Kalkaar in Dosjland en nau gaan ze dat op- werkingsgeval misschien niet eens af werken en bezigen. In de plek van ateum sturen ze el en cenqen naar de maan. - Dat is daarmee zeker dat ze ons nu weer zoveel gaan doen inleveren. Die mannen smauiten 't geld langs deuren en tunnels naar buiten en ze komen 1t ataaid weer bij ons halen. Waarom gaan ze ne keer nie bij de elecrici- he. - Van tunnels gesproken diene van Martens ts zeker ingevallen en ik een wist niet dat Martens zo neig kon liegen voor den televies. Hij zei daar op den dag van de greu- te betoging in Brussel dat de kie zer duidelijk de CVP-PVV meerder heid had herkozen. Mor gelek dakik ma herinner hebben de blau serieus verloeren bij de kiezink. - De kommisseir zoe zeggen Mamera dat ge de waarheid weer verdraait. Zeg, hebt ge al gelezen wat dat onzen Ijzeren allemoeë verteltj oever diene katsj aan de hoek van 't oud stadhoësj op de kermes. - Emmen ze gevochten op de kermis, gelijk vrigger - Ja en redelijk neig. Alleman sprak er schanne van. Onze politie heeft daar nogal zwaar ingegrepen naar ne gast die ook eerst naar nen azjent zoe geslegen emmen.Der waren azjenten bau die daar direkt el en judo-grepen aan de omstaan- ders ten toon stelden. Der waren meesjken bau die peisdigen dat ze ieveraust in den een of andere zuid- amerikaanse bananen-diktatuur zaten. Algaa, maar de flikken moeten e- len toch euk niet laten afslaan door ne zatlap. Neesj, maar ter zijn wel veel ander manieren om ne zatlap onschadelijk te maken. -Maar wat dat mij nog 't meest be angstigt zijn de krasse uitspraken van onze kommisseir over het ge bruik van geweld. Voor mij zou de poli es 't goed voorbeeld moeten ge ven. Allé toe komeraken, ge moetj da nau toch euk nie oeverdraaiven as- ke leest wat er bijvoorbeeld in Guatemala gebeurd. Da's waar, 't verschil is gelukkig nog neig greut. Maar als de kommis seir zegt dat we mogen van geluk spreken dat we in een demokratie le ven of dat een anders allemoeë die 'dweize' wel op een ander manier zouden aangepakt worden, dan he Ma mera, dan krijg ekik schrik. Ik vind dat onverantwoord, zekken uitspraken, Steltj au nekeer veuren dat de poli tie minder kontrol zoe kraaijgen van boven af. Joeêt, demokratie kan rap naar de vaantjes zijn als we er nie seri eus mee omspringen. Van iet anders gesproken 'ejje gau dat eeuk geheurd van die dik ke mee, die ze op de kermis in een feurkroom tentoon gestel dj emmen. Ze woog over de 300 kg. - Jook, 't skaritj dat de meesjken er zelfs mochten gaan aan tasten. Ef fenaf skandaleus dat azeu iet te1 genwoordig nog kan. Das zonder meer meesjken uitlachen. Gelikkig dat onze berremiester dat mensonterend spektakel in 't ver volg verboden heeft. Allé tein emmen wijlen niet alleen de dikste vrau, maar ook de oudste. Iemand van 't hospitaal heeft mij vertel dj dat onze Etjen aan Emmaken, onze 100 jarige,ne foto wou aan bieden van onze keunink en de keuni- ginne, maar Emmaken zei hem dat ze daar niet veel kon mee doen. - Van 't hospitaal gesproken. Jonnie Bougie gaat zeker de Stedelijke kli niek verkeupen aan de H.H.Harten kliniek. Kweste van ouvereen te kom men voor den bouw van el en nieuw kli niek. - Ja, alle ziekendinges dat opbrengen zullen voor de privekliniek zijn en wat dat aan de gemeenschap geld kost dat zal 't Stad zelf meugen houden. Ik zie 't al gebeuren. - En bij de Centrumlijst rijdt Rolang- sken De Rouck euk precies niet al tijd in dezelfde richting. - Awel a teirft a. 't Es te minste ie mand die hem eerst ter plaatse ne keer goed gaat informeren eer dat hij op de gemeenteraad moet stemmen. Ik wou dat er azeu ewa meer waren. - Och ge meugt toch nie klogen. Zie ne keer, waailen zijn d'eerste in Vlonjeren die een containerpark heb ben. - En d'eerste om ons huisvuil zelf te meugen wegvoeren euk. Ik vroeg mij af waarom dat we tein van 't jaar 500 fr extra hebben moeten be talen voor de ophaling van huisvuil. - Das geweun kweste van in ons zakken te zitten. Meer moet ge daar nie achter zoeken, peis ekik. - Mamera, waar dat gij nog niets over gezegd hebt, hoe was't op de café chantant - Goed, goed! Rufijn heeft hij weer skeun gezongen he en tein heeft de Flippen Vanderhaegen Andre Baro on- dervroogd over de Heren Van Ninove en de politiek. Jammer 't was de moeite om heuren. - Was 'ter tein nog iemand om geïn terviewd te werren - 0 ja, dingen dau, daane gast die daar ataaid zeu veir te voet gaat en Gentsj klapt, Oltaaizjer- Hij heeft ons gezegd dat hij binnenkort een wereldrekord gaat aanvallen in Ninove. Dat zal weer boenken geven. - En tein emmen ze Fons Skorreel nog vanalles gevroogd over dat nieuw spel van Schoonderhaghe aan de zwet- te fles en nog teen en tander. Ik eun weetet al ne meer. Ge moetj de volgende keer zelf gaan om Jimmy be zig te zien. Dan zult ge mij azeu niet moeten uitluisteren. - Bel oefd, Mamera. BERTHA merd in de uitvoering van zijn open baar ambt. KDS Ja, maar het is altijd het ge- weld van de politie dat op de korrel genomen wordt en nooit het geweld van de burger. Kijk maar eens naar geweld op betogingen. Het zijn toch altijd de burgers die eerst geweld gebruiken tegen de politie. KDS Ja, en ook in dit specifiek geval. Trouwens ge moet een onder scheid maken tussen licht geweld en zwaar geweld. Volgens mij hebben de agenten hun plicht gedaan. Daarbij mogen dergelijke mensen zoals diene dweize nog van geluk spreken dat we in een demokratisch bestel leven. Ze zouden anders nogal wat strenger worden aangepakt. Nog iets Doe niet zoals deze knul, die dui delijk te laat zijn abonnement heeft vernieuwd. Ondanks dat leest hij met veel interesse de ninoofse nieuwsjes. Een abonnement van juli tot december kost je slechts 200 fr. U schrijft zonder fouten als u ons overschrijvingsnummer als volgt op uw betalingsformulier neerpent: 001-0971808-41. 4 AM HORIZONTAAL 1. Ninoofs café - frituur 2. Goochelt - Mannelijk dier 3. Op welke wijze (Nin) - Tinne 4. Rolprent - Vlaktemaat 5. Groeiwijze - Sneeuwhut 6. Voornaam voorzitter karnaval- raad - Werkloze Jongeren (afk) Voorzetsel 7. Droomverblijf (Nin) - Bestaat (Nin) 8. Boom - Lidwoord - Extended play (afk) 9. Droombeeld 10. Rivierarm - Nam teugje VERTIKAAL 1. Deel van meubel 2. Rund (Nin) - Bevel 3. Eerstvolgend (afk) - Staat in Z-0-Azië - Goed (afk) 4. 't Es van ...(lekker) (Nin) 5. Spoedig - Uitroep 6. Vulkaan - Verblijven 7. Bepaald sterk fluweel 8. Ontving - Bil (Nin) 9. 3 klinkers - Sluw (Nin) 10. Getal - Gewicht - Muzieknoot Paula De Jonge 1 2 3 4 5 6 7 8 910 o D We hebben ons de vrijheid veroor loofd een paar kleinigheden te wij zigen aan dit kruiswoordraadsel, opgesteld door Paula De Jonge uit Denderwindeke. Zo kan deze trouwe inzendster er misschien zelf nog wat plezier aan beleven om het in te vullen. Deze maand gaat onze fles "Vin du Clochard" naar MANFRED JANSSENS, Ninove. vervolg van peg 4 KL Vindt u niet dat er wat vlug naar geweld gegrepen wordt KL Vindt u dat KL Neen, meneer de kommissaris, ik denk dat ik het begrepen heb. HNL GtAZÉT Werkten mee: Mathilde verschelden, Mieke D'hondt, Piet Van San,Georges Griet, Hel ga, Frangoise, Dirk Van de Perre, Bruce Palmer, Rufijn, Azaki Walter, Hubert"? Furius,HNL, Lentulo Paul De Valck, Bernard Lernout, Paula De Jonge, Dirk De Wolf, Rik Tembuyser Paul D' Haese OPLOSSING VORIG KRUIS WOORDRAADSEL N

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14