SCHIETMOT lezers brieven persmededeling MATRASSEN WEELDE Een stuk oud-Hinove komt boven (if k.Cfh>AMp ONTWAPENINGSSTRAAT ZOMERREGELING TOERISTISCHE DIENST ANDRE BARO EN DE HEREN VAN NINOVE Enige jaren geleden besliste de Ni- noofse gemeenteraad unaniem onze gemeente kernwapenvrij te verklaren. Zowel voor de bevolking als hogere overheden was dit een duidelijke uiting van streven naar vrede en gerechtigheid. Als vredesaktiegroep menen we dat in deze tijden van oor log en bewapenig, terrorisme en van dalisme, de gemeentelijke overheid opnieuw een oproep voor vrede en ontwapening zou kunnen doen. Zoals U wellicht weet, zijn in het kader van de herinrichting van de binnenstad op de oostkant van de markt werken begonnen om een nieuwe weg aan te leggen. Aangezien deze weg een belangrijk onderdeel is van de stadsvernieuwing, menen we dat het maar normaal zou zijn dat deze ook een nieuwe naam krijgt. Gezien hogergenoemde bedenkingen, zouden we voorstellen deze nieuwe weg "Ontwapeningsstraat" te noemen. Dit zou een duidelijke uiting zijn van de bezorgdheid van het gemeen telijk bestuur om de belangen van de Ninovieters te behartigen. Vredesaktiegroep Ninove (VRAN) p/a Benny Schokkaert Geraardsbergsestr. 127 9400 Ninove Nu de zomer voor de deur staat, ma ken veel mensen vakantieplannen. Om ééndagstoeristen een beter ser vice te kunnen bieden gaf het stads bestuur van Ninove goedkeuring aan een nieuw initiatief. In navolging van tal van andere steden zal de stedelijke toeristische en informa tiedienst vanaf juni tot eind sep tember op zaterdag en zondag geopend zijn. Voor tal van vragen omtrent wandel- brochures, restausrants of beziens waardigheden en andere informatie In 't vorig Klokzjiël las ik de bespreking van de Heren van Ninove door Furius. In grote lijnen kan ik me achter die bespreking stel len maar ik wens toch te reageren op de uitlating van Furius alsof Baro "gezien zijn politiek engage ment het niet heeft kunnen laten hier en daar het vlaams-nationalis- me er met de haren bij te sleuren". De Vlaamse ontvoogdingsstrijd, ze ker in de Denderstreek, was in de eerst helft van deze eeuw een be langrijk maatschappelijk gegeven. Een figuur als pastoor Poelaert en vele van onze ouders en grootouders hebben die strijd meegemaakt, ook te Ninove. Die generatie heeft Baro in dankbare herinnering willen brengen, ook hun flamingatisme en terecht. Voor de rest ken ik André Baro als iemand die zijn leven lang, niet uit politiek opportunis me -hij is trouwens niet meer poli- -tiek aktief en de politiek heeft hem geen eieren gelegd- maar vanuit zijn hart strijdend flamingant is geweest. Ik meen dus dat Furius dit aspekt van het stuk en van de au teur niet zonder vooroordelen heeft benaderd. Tenslotte wil ik er op wijzen dat Furius al te sim pel flamingantisme en partijpoli tiek vlaams-nationalisme met elkaar gelijkstelt. Van dit laatste heb ik in het stuk geen enkel spoor ge merkt. Dirk Van de Perre kunnen dagjesmensen bij de centraal gelegen dienst in het oud-stadhuis, Oudstrijdersplaats 6 te Ninove tij dens weekends terecht van 14 tot 17u. Groepen of geïnteresseerden die een geleid bezoek wensen te brengen aan de prachtige Onze-Lieve-Vrouwekerk, een der merkwaardigste barokgebouwen van België kunnen dit telefonisch aanvragen bij bovenvermelde dienst op het nummer 054/33.78.57. Op werkdagen is de dienst toeganke lijk van 8u30 tot 12u en van 13u30 tot 17u, op vrijdag tot 18u. AALSTERSESTWG 1 NINOVE OPEN 10 - 12 uur 14 - 19 uur ZATERDAG TOT 18 uur GESLOTEN ZON - EN DONDERDAGEN lËditoriaa ~~9> Dit jaar stond de jogging van Ninove volledig in het teken van een oefen ing tot algemene evacuatie van de lo kale bevolking in geval van een ern stig kernongeluk in België. Wij kun nen dit prachtig initiatief alleen maar van harte toejuichen. Zoals altijd, was de drijvende kracht achter deze organisatie de voor deze gelegenheid speciaal uitgedoste sche pen van sport in de volksmond Antwan. Door de radiowagen gaf hij volgende richtlijnen: Beste sportliefhebbers geachte dames en heren en vooral ge achte juffrouwen. Vandaag hebben we jullie hierheen gelokt onder het mot to: Jogging te Ninove, maar in feite houden we de eerste grote oefening met het doel jullie allemaal wegwijs te maken hoe er moet gereageerd wor den als bvb bij zuidwesten wind de kerncentrale van Chooz ontploft. Om te beginnen moet iedereen in sport- kledij buiten komen en hier verzame len aan de sporthal. Wie zich niet in deze kledij aanbiedt, zal in de schuilkelders niet alleen geen fris drank van de Sunco krijgen, maar waarschijnlijk het op den duur veel te warm krijgen, want veel plaats is er in die Ninoofse kelders niet. Beste mensen, jullie moeten goed be seffen dat er op dergelijke momenten paniek zal ontstaan en er gedrumd en gestampt zal worden. Iedereen die hier, na het alarm, aankomt krijgt een nummer opgespeld, gaande vanaf 100. De eerste honderd nummers zijn al toegekend aan de be langrijkste personaliteiten. Zoals jullie allemaal kunnen zien draag ik het nr 36. Dit betekent noch min noch meer dat ik de 36 ste belangrijk ste Ninovieter ben. Ik mag u nu al meededelen dat bvb minister Waltniel nr 1 zal dragen, de burgemeester nr 2, enz... Het spreekt vanzelf dat deze heren voorrang hebben in de schuil - kel ders Waar komt het hem nu op aan Simpel weg op rap zijn. In-tegenstel 1 ing tot wat ik in de godsdienstles ver kondig, zullen de laatsten ook hier zeker niet de eersten zijn.Begrijp ook dat in dergelijke extreme situ aties iedereen op zichzelf zal zijn aangewezen ook kinderen, vrouwen (spijtig genoeg) en bejaarden. Over enkele ogenblikken zal ik het start schot geven en om de realiteit zo goed mogelijk te benaderen zal ik eerst een kleine kernlading laten ontsnappen.Vooraleer deze heuglijke ge beurtenis u te beurt zal vallen, nog vlug even het parkoers overlopen.We vertrekken dus hier aan de sporthal, met het doel zo snel mogelijk de schuil kelders te bereiken onder het politie kantoor (AMIGO) aan het Nieuwe Stad huis. Wie als eerste het stadhuis be reikt zal de trofee worden overhandigd van beste antikernloper. De rest van het deelnemersveld zal een ereteken uitgereikt krijgen van beste anti atoom demonstrant. Dit zal dan later in ge val dat er echt iets gebeurt, bij uw urne worden bijgezet. Eenmaal aangekomen bij de schuilkel ders zult u merken dat deze eerder klein zijn uitgevallen en slechts 100 man kunnen bevatten, en wetende dat de notabelen voorrang hebben... .Van zodra ik dus nu het startschot zal gegeven hebben, zult u zien dat ik mij zo snel mogelijk met de radiowa gen naar het stadhuis zal begeven,om dat ik vrees dat ook ik er anders niet meer zal bijmogen, ondanks mijn toch wel goed geplaatst rugnummer. Hahaha! Drie, Twee, Een... BOEM UW SPECIAALZAAK IN WATRASSEN - BEDDENGRENEN* KOPEREN METALEN - DONSDEKENS - 0EDDEGOED KUSSENS -LATTENBODEMS Op het Oudstrijdersplein en in de Be verstraat werd gestart met de werkzaam heden voor de aanleg van de kollektor (afleiden van de rioleringen naar het waterzuiveringsstation) waar meteen de werken voor de stadsvernieuwing aan ge koppeld zullen worden om de binnenstad aangenamer te maken voor winkelende wan delaars en zo. Maar over het verkeersplan hebben we het vroeger reeds uitvoerig gehad. Nu breekt echter eerst een som bere tijd aan van door modder ploeteren en verkeersomleggingen. De trottoir-en weggebruikers en vooral de middenstand zullen nu - en hopelijk niet voor lange tijd - stevig op de tanden moeten bijten, echter in het vooruitzicht op een centrum met meer groen en bredere, komfortabel er voetpaden. Ondertussen, bij het weghalen van het asfalt, duiken de onderliggende kassei en op die herinneringen oproepen aan vervlogen tijden. Tijden dat Ninove nog "Heren" kende en men Ninovieters nog "Kaffegieters" noemde. Maar ge noeg gedroomd en a propos, weet je nog dat dit laagje asfalt gelegd werd in de jaren zestig, toen Armand De Rie- maecker nog schepen van Openbare Wer ken was en hij de stad wilde "ontslui ten" voor de auto. Daartoe werden hui zen en zelfs heelder straten afgebro ken om plaats te ruimen voor parkings en nieuwe openbare gebouwen die ten slotte elders werden en worden gezet. Daartoe werden ook voetpaden versmald die straks weer worden verbreed... Tja, de tijden en de opvattingen ver anderen nietwaar... R.n.n. 't Schietkot neemt alle brieven op die betrekking hebben op de inhoud van de krant of op groot- Ninoofse toestanden. Algemene onderwerpen worden liefst zo kort mogelijk behandeld. De redaktie houdt zich het recht voor te lange brieven in te korten. Alle brieven dienen naam en adres te vermelden. Indien nodig kan de schrijver of schrijfster vragen enkel de initia len te vermelden of "naam en adres bekend bij de redaktie" De krant is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de brieven. (ffjjv.z.w. 't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating. ANTWOORD VAN FURIUS Ten eerste wil ik er toch op wijzen dat het stuk zeer positief beoor deeld werd en dat de betreffende passage slechts een randbemerking was. Er stond dan ook "hier en daar". Ten tweede haalde ik het (vroegere) politiek engagement van André Baro niet aan als bezwarend element maar als een element tot beter begrip voor de lezer. Er is ook niets op tegen dat een toneel of revue politieke ideeën bevat Hier werden trouwens figuren van de meest verscheiden politieke plui mage ten tonele gevoerd, wat van een pluralistische opzet getuigt. Toch waren er een paar passages (en niet deze over pastoor Poelaert die de Brusselse problematiek be troffen, waarbij ik dacht wat komt dat hier doen Temeer daar ze volgens mij niet genoeg toneel matig verwerkt waren en daar komt het hier toch op aan FURIUS jaï: •Siinr- i PA Advertent i i

Klokzjiel | 1986 | | pagina 2