gemeenteraad REKENING 1985 VERKEERSPLAN OPRICHTING V.V.V. /V/Zicve, toeristische stad! zó staat htt (tetocger) meestpittoreske, hy/'sje vit de streek erbij het- lemen huisje mét het strooien dak dat kiancia vroecyzr piekt Cm ondethiejcl h\c?t staat achter de kerk ran Outer, een jeldcisseerii dorpseichh rnixar wie grijpt in? LAAT JE VERWENNEN BIJ zitting, om von de algemene vergade ring deel uit te maken." VVV is de afkorting voor Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer. De VVV zou worden samengesteld door leden van de gemeenteraadleden van de adviesraden en geïnteresseerden. Verekens "Eindelijk heeft men be sloten tot de oprichting Daumerie "Wij juichen dit initiatief toe. Voor wanneer ziet men de op richting Van Eeckhout "Dit kan zeer vlug gaan. Misschien augustus-september De stichtende leden zullen de V.Z.W. oprichten. Ik hoop dat het een actieve V.V.V. wordt. Niet zoals in sommige stden waar men enkel uit is op de subsidies. Ninove krijgt een V.V.V. Als laatste punt op de dagorde stond de goedkeuring van de dienstjaarreke ning over 1985 Het is Hilaire Torrekens, schepen van Financiën die met fierheid aan kondigt dat zijn rekening een batig saldo vertoont van 74 miljoen. Verwijzend naar de nat ionole politiek voegt hi j daaraan toe "Inderdaad, uw rooms-blauwe geestes genoten uit de Wetstraat-Brussel heb ben ook de lokale besturen niet uit het oog verloren bij het opstellen van het Pinksterplan in de Sint-Anna- priorij. De dotatie van het Gemeente en Provinciefonds werd bedacht met een vermindering van 6,795 miljard fr." Hij besluit met te voorspellen dat de reserve die werd opgebouwd spoe dig zal wegsmelten als sneeuw voor de zon. De S.P. zou een andere politiek gevoerd hebben met andere prioriteiten. Daarom zal de S.P. fraktie de "Stadsrekening 1985" niet goedkeuren. Jacques Timmermans, Durant en Torre kens voeren dan een lange discussie over (ten onrechte terugbetaalde verhaalbelastingen. Ook stelt Jacques Timmermans een aan tal vragen over betaalde fakturen uit 1979, waar bij de oplevering zelfs niemand van de Stad zou aanwezig ge weest zijn. Schepen Desprets belooft het dossier na te k i j ken Bij een temperatuur die reeds aan de vakantie deed denken, zwoegden negenentwintig raadsleden en een ver moeide secretaris om van deze zomerse raadszitting een vervelend kijkstuk te maken. De meeste zaten reeds te dromen van zuiderse palmbomen of van een pilsje op een terrasje ergens aan onze kust. Toch werd er strijdlustig van wal gestoken als Luk Durant de goedkeu ring vraagt om het statuut van am bachtelijke zone te bekomen voor een gebied te Appelterre-Eichem. Luc Durant "Aan de minister van het vlaamse gewest willen we een aan vraag richten voor het verlenen van het statuut ambachtelijke zone te Appelterre-Eichem voor de op het gewestplan aangeduide zone, die zich situeert langsheen de Rijks weg 9 Ninove-Brakelen tussen de Nieuwe R.W. 80 (G'bergen—Aalst en de Kapittelstraat met een opper vlakte van 12 ha." Daumerie (V.U.) is van mening dat door déze zone uit te kiezen er opnieuw een ongerept landschap wordt geraakt^om kunstmatig een ambachtelijke zone te creëren langsheen de voor Ninove nefaste R.W. 80. De V.U. zou liever een accentuering zien van de verkeersas Ninove-Aalst dan deze van G'Bergen-Aalst Daarom is volgens Daumerie de zone langs de R.W. 731 gunstiger daar deze aansluit op het reeds bestaande boven-industriepark. Daumerie "Misschien is ook het ogen blik gekomen om de zogeheten T-zone langs de Dender, het stokpaardje van raadslid Prieels, nog eens onder de loupe te nemen, om vandaar uit met een directe verbinding Centrum Nin- nove-Ring, een ambachtelijke zone te creëren.' Daar raadslid Prieels afwezig is, wordt hier niet rechtstreeks op ingegaan Durant "Ons industriepark is drin gend aan uitbreiding toe. We werden reeds aangesproken door een 1 O-tol firma's, maar deze vinden de gronden in ons industriepark te vochtig. De zone te Appelterre komt voor op het gewestplan ols ambachtelijke zone voor K.M.O.s. De inplanting is hier minder schade lijk voor de natuur, dan in de rich ting van Aalst." Desprets "Mr Daumerie, om het even waar ge zult onteigenen zal het steeds om landbouwgrond gaan." Dit voorstel wordt aangenomen met. 18 ja stemmen, 6 neen (S.P.) en 3 onthoudingen (V.U.) Aansluitend op het voorstel van het verkeersplan voor de binnenstad, dat werd goedgekeurd op 13 maart. '86 dient er nu een aanvullend politiere- glement goedgekeurd te worden, samen met de aanpassing van de verkeerssig- nali sat ie Urbain Verekens "Waarom komt de Dreefstraat hier niet in voor als éénrichtingsstraat, zoals goedge keurd op 13 maart Durant "Op voorstel van de politie— kommissaris wil men de Dreefstraat toegankelijk houden voor dubbel verkeer, daar er anders problemen ontstaan als er in het stadscentrum aktiviteiten doorgaan." Timmermans Wij zijn niet gelukkig met deze gang van zaken. Het ver keersplan werd goedgekeurd door de gemeenteraad. Als er aktivitei ten doorgaan, kan men de verkeers borden toch aanpassen." Verekens Door de invoering van het verkeersplan worden er sommige han delaars getroffen. Bijvoorbeeld de krantenwinkel in de Lavendelstraat zal 's morgens geen kliënteel meer over de vloer krijgen. Die winkel is gedoemd om te verdwijnen, doemd om te verdwijnen." Durant Wij hebben daar begrip voor. maar het particulier belang zal in deze zaak moeten wijken voor het algemeen belang." Mieke De Smet (CVP) "Er is ook een probleem in de Despauteerstraat, waar vrachtwagens alle verkeer blokkeren als ze staan te lossen." De twee punten over het verkeersplan worden met 28 stemmen goedgekeurd, met aanvulling van de Dreefstraat, zoals oorspronkelijk voorgesteld. Freddy Van Eeckhout (CVP.) "De stad Ninove is momenteel lid van de VZW "VVV De Denderstreek" en van de VZW Federatie voor Toerisme in Oost- Vlaanderen Meer en meer wordt voor de bevordering en de valorisering van het toeristisch patrimonium beroep gedaan op plaat selijke verenigingen. De Federatie voor Toerisme in Oost— Vlaanderen dringt trouwens aan op de oprichting van plaatselijke VVV's, wat anderzijds het voordeel biedt dat -subsidies kunnen verkregen worden door de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, ondermeer voor het uitgeven van toeristische folders, het organiseren van allerlei activi teiten enz. -personen kunnen betrokken worden bij het beleid op toeristisch vlak omwille van hun bijzondere interesse en bekwaamheid. Verder moet de VZW beantwoorden aan de in de wet van 27 juni 1921 gestelde vereisten. Bijgevolg stellen wij U voor. Mevrou wen, Mijne Heren, uw goedkeuring te willen hechten aan de medeoprichting door de Stad van een VZW VVV-Ninove", de ontwerp-statuten goed te keuren en een lid van het Schepencollege te willen aanduiden, in geheime Volgens de traditie hebben de opositie- partijen de gelegenheid gehad, te snuffelen in de fakturen van de stad, zodat er een democratische kon- trole bestaat op de in- en uitgaven van de stad. Urbain Verekens laat eerst Georgette De Kegel aan het woord met de opmer king "Lady's First" Mevrouw De Kegel heeft een heleboel vragen over de onbetaalde mandaten die oplopen tot 19.493.437 fr, of een stijging van bijna 9.200.000 fr. Zij is er zich wel bewust van dat dit niet de schuld van de stad alleen is. Urbain Verekens stelt eveneens het batig saldo vast, maar vraagt zich toch wel af of dit soms geen bewijs is van een gebrek aan dynamisme t.a.v. de uitvoerende mandatarissen. Urbain Verekens "De aktieve inves teringspolitiek die werd gevoerd ge durende de bestuursperiode 19Z7-1982 heeft bewezen dat het anders kan en heeft hoegenaamd niet geleid tot een failliete stadskas, niettegenstaande alle voorspellingen door de toenmali ge oppositie gemaakt en dikwijls her haald, dus ook door U Mijnheer de Schepen. Uw eigen rekening '85 bewijst dat De fraktieleider van de S.P. vervolgt "Alleen de Gewone Dienst in beschou wing genomen is het boni op uw reke ning, namelijk t.a.v. 84 slechts met 85.507 fr. teruggelopen en dit on danks het feit dat de personenbelas ting constant behouden bleef op 6 Bij de bespreking van de Begro ting 1984 had onze SP-fraktie zich krachtig verzet tegen uw besluit deze belasting op te trekken naar 7 Uw eigen rekening '85, Mijnheer de Schepen, bewijst dat deze maatre gel nooit nodig is geweest, tenmin ste tot nog toe UI." Ook vond JTeen faktuur van 73 000,- fr voor Verfraaiïngswerken" aan het politiegebouw. Jacques Timmermans Hoe is het mogelijk om die lelijke traliewerken aan te brengen voor de vensters van een nieuw gebouw verfraaixngs- werken' noemt men dat What's in a name Burgemeester "Die werken werden ons opgelegd van hogerhand, in de periode die ge kent" Tirmtermans "Maar dat heeft bijna 100.000 fr gekost Burgemeester "Een aanslag had meer gekost." Na een korte onderbreking gaat de raadszitting verder met twee voor stellen van Urbain Daumerie. - over de discriminerende verdeling van het Gemeentefonds t.o.v. de Vlaamse steden en gemeenten en - over de uitbreiding van de dienst verlening aan de bevolking, meer bepaald de uitbreiding van het con tainerpark papier. De geheime zitting besluit deze zwoele zomerzitting De volgende gemeenteraad heeft plaats op 18 september. AZAKI SCHOONHEIDSINSTITUUT COIFFURE PARFUMERIE SOLARIUM -V '/\'x ivo'o -7 1x77,^ Denderhoutembaan 249 9400 NINOVE Telefoon (054) 32.18.18 advertentie

Klokzjiel | 1986 | | pagina 3