15 JOER BOENKEN OP GEVEN 9 worn ye smue veztceeizwEW iw pi NIN00FS KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 910 HORIZONTAAL VERTIKAAL 3. Mansnaam - Rivier(Spaans) 4. Mansnaam (Nin) - In elkaar ge vouwen schrijfpapier. 5. Eerste woord van Klokzjiël- rubriek. - Watering. 7. Zakje - En andere (afk) 8. Mengelmoes (Nin) 9. Bloem - Mariannes-staat (afk) 10. Ruimte voor kindervermaak 1. Toespijs (Nin) - Briefaanhef 2. Mansnaam (Nin) -Bierbestanddeel (Nin) 3. Nevens - Ver (in samenstellingen) 4. Mansnaam - ontsnapping 5. Verlaagde toon - Lucifer (Nin) 6. Dwarshout - Pers. Voornw. 7. Liefkoost - Besmettelijke ziekte 8. Lummel (ook scheldwoord voor vrouws persoon) - Minderbroeder (afk) 9. Luxemb. gemeente. - soort appel 10. Muziekinstrument (Nin) - Aan spreektitel advokaat.(afk) Wie deze maand het kruiswoordraadsel wint weet niet wat hem te wachten staat. Een fles Chateau de la Cloche, twee maanden extra koel gelegen in de donkere kelders van ons redaktie- lokaal Roland Thienpont Dwarsstraat 24 Ninove kan deze heerlijke fles bij ons afhalen tijdens de openingsuren van ons lokaal Le zoraag van de 5avooi feesten hadden onze eeu/uige roddeltantes rendez-vous op het "pleintje van plezier". De organisatoren, die zich met nogal veel tamtam als ver nieuwd, verjongd en professioneler hadden doen doorgaan, hadden het praatje eigen lijk al de vrijdag op het programma gezet en dan nog als eerste act, dit waarschijn lijk om zo rap mogelijk van deze niet op hun blad gevallen dametjes verlost te zijn. Komera en Manera trapten echter niet in die val en namen eerst de tijd om het vernieuw de geval eerst eens grondig te bekijken zo wel vóór als achter de coulissen. Daar de Savooifeesten hun derde lustrum vierden dit jaar, verschenen de dames "in 't lang" op de enorme scène. Na hun entree liedje "Wa zenj komeren, komeren zenrne wau", spraken ze aldus tot elkaar... 15 joër boenken op geven Komera Eh, ge zijt gelijk ook in Soiree Mamera Bah jook ei meensj, 't es 15 jaar zelle en wie da 't lank heeft, laat n't slij pen - Das waar ma skoop, ne meensch moet hem aanpassen niewaar. Zie ne keer hoe dat dat hier verpros- pereerd es. - Ge moogt gerust zijn, ma skoop, dat ze der op vooruit gegaan zijn. Ten eerste aan 'n entree. Daar zitten al mannen van de gemeente raad. - Ah, 1t es daarmee, da'k ne reue stempel g'had em. Ja, en z'en ontzien niemand nie hé. Betalen moeje en 't es tein nog opgesle- gen bij. 150 ballen ver kommen te zien naar twee onnozel sjitten gelijk as me wauljen. - Ja maskoop, ik was toch ook ver skoes jt zei, als ik die tent met die blauwe strepen zag staan. Ik had geen beter gedacht of 't was de cirk van Loeloe Fauteuil. En zou je willen geleoven, als ik die gargons zag leupen met ele witte vest aan, da'k heiegans begost Le peinzen da'k mij verabuseerd had. Ik peisdegen da'k op den Beach Party zat van de plejjors. Ja maar mor skoop, dat es een aroot verschil van de differentie zelle. Daar leit de poliese 't spel mo stille om 3 uren 's nachts als al ele cocktailkes al verkocht zijn, teswijles da z'hier de vrijdaga vond al stonden om kwart na den elven Ja ja, 't es waar, maar ik hem ho ren zeggen voor de vaste waarheid dat ze van 't jaar sprès dat po dium hier zonder trap gemaakt hem men omdat de mannen met de witte handschoenen zo gemakkelijk de pries nemeir zou'n kennen kommen uittrekken Jamaar, binnenkort zullen ze wel werk genoeg emmen, die meenschken, met allemaal die sauns unikken. Ze zenj kunnen processen schrij ven Ja, zelfs tot in de Bleekstraat gaat dat veranderen. Jefke Prot zal mogen oppassen dat z'hem geen korte broek en rij'n, als hij bui ten komt voor een potjen of twee te gaan drinken, want't schijnt dat't straat gaat doorlopen tot achter de Sicamé. (zingt) En ejje gij meubelen en ejje gij bouwgerief. Ja, 'k weet da wel, maar is dat waar dat z'in de Beverstraat zo jaloers waren op 't straatje en en dat ze daarvoor nu ook een smal le straat met kasseistenen gekre gen emmen Das mogelijkn maar kweste van plentjes is er toch een greut ver schil zelle meensch. Hier kund'er u op verstuiken en daar zuid'er kunnen op urtslibberenwant 't is al in de merbel. Ja, en aan 't stadhuis komt er een fon tein, als 't er geen drie zijn. - Jamaar, daarvoor zal 't straatjen beter zijn, want hier spuiten de fonteinen bier, surtout met de kerremis. - Maar ze zullen hier toch moeten ophouden ver te vergroeieren, zei, want flees kan dat hier allemaal nie meer staan of dan moeten de Saveufeesten naar de mert nog ver huizen - Oh, maar de vezke direktrice van 't straatje zal daar niks tegen hebben, want da's dichter bij de Graffeti - 0jmaar ze zenj der wel voor zor gen dat dat hier blijft en daar bij, ze kunnen ons misschien ho- horen tot op de mert. Maar van vergroeieren geklapt, wat peisde van De Kreun eh Groot ei, en skeun en - Ja, e wreed hotel en meensch, 'k em horen zeggen dat z'al nen brief g'had emmen van Hollywood ver da feuilleton "Hotel". - Ja, en van ele zwemkom emme ze ne restaurant gemokt ei. De Radijzen- hoek hier in de tent kan der nie aan rieken, alhoewel da ze ginder van achter goed dingen emmen,vooral vooral Chez Nicola. - Ja, en die zwemkom en hemme ze azo direkt nie vandoen newaar, in de putten van 't pleintje hier kenne z'ook nen duik kommen doen. - Zeg, Komera, maar nu wordt het ze ker tijd voor e potjen 7 Want 't es kerremis zelle, Vie van ons strotje En dan zingen de twee "gloenjege" komeren het strijlied van 't straatje, de enige keer dat het dit jaar over 't pleintje galmde. KOLÉRA 1. Oost VI. gemeente (Nin) 2. Lokspijs - It.rivier. 6. Hetzelfde - Familielid - Rijzig(nin) OPLOSSING VORIG KRUIS- Wim Schoofs WOORDRAADSEL v.zw. 't Klokzjiël en de au teurs, fotografen of tekenaars Behalve voor aanhalingen ten be hoeve van kritiek of polemiek is elke overname van bijdragen af hankelijk van een voorafgaande- lijke en schriftelijke toelating.

Klokzjiel | 1986 | | pagina 14