zondag maandag 5 niet met hun hits. Alleen "Operation coup de poing" deed een vonkje over springen naar het publiek, maar dit nummer werd dan zo lang gerokken dat het plezier er al vlug af was. Twee Belgen brachtten dus goede amu sementsmuziek maar geen amusement. Bleef er die dag nog Midnight Sex en deze mensen maakten om middernacht hun naam niet waar. Midnight Sex is een balorkest zoals er naar het schijnt 20 jaar geleden heel wat bestonden, en hun muziek stamt ook voor het merendeel uit die periode; maar dat is blijkbaar wat het volk nu wil niets van eigen inbreng, niets origineel en dan wordt er ge danst. Had het dan nog een goed bal orkest geweest dan zou ik nog een beetje begrip kunnen opbrengen, maar ze hebben de Swinging Jaguars nooit kunnen doen vergeten. Toen begon alles al om 15 h, te vroeg voor onze fotograaf, want toen bleek dat de eerste groep die optrad ook gewonnen had, moest onzen trekker van dienst toegeven dat hij van de winnaars geen kiekje had, we hebben die groep dan nog eens op het podium gejaagd. Het niveau van deze Rocking zeker aangepast worden want dit jaar kwam het publiek bedrogen uit. Dat waren dan de 15e Savooi feesten die ons heelwat covers en zelfs play back brachten. Over de publieke be langstelling zullen de organisatoren niet moeten klagen, maar de sfeer was bij momenten ver te zoeken, en daar kan je het koude weer niet vol ledig voor verantwoordelijk stellen, want tijdens de Skyblasters scheen de zon ook niet, men kan er volgend jaar misschien een Reggaefestival van maken Wie de bus wil nemen naar Stavelot kan ik verwijzen naar Phi 11ipe Van Der Haeghen, die heeft het volledige dag- en uurrooster. En het moet ge zegd worden dat Phi Hippe dit jaar wel enkele keren het grof geschut heeft bovengehaald, maa>" toch nog geen Mortier. BRUCE PALMER. DESPAUTEERSTRAAT - NINOVE MAANDAG GESLOTEN Saveu lag merkelijk hoger dan vorig jaar en dat betekent dat die gasten die zich beziggehouden hebben met de voorselektie hun werk goed gedaan hebben. Over de deliberatie van de jury kan ik een klein boekje schrij ven, maar dat hou ik achter voor mijn memoires, hier ga ik me beper ken tot de uitslag nummer één wer den de limburgers van Camera Obscura, voor La Cuenta en Third Rock School (stevig maar voorspelbaar). Deze drie groepen zullen we in de komen de maanden zeker eens beter kunnen doorlichten. Het avondprogramma werd gestart met onze eigen Mamera en Komera en ook al raakten ze soms hun tekst kwijt en was hun praatje een beetje voor spelbaar toch werd het een gesmaakt optreden. The Popgun kwam dan aan de beurt en dat zijn mensen uit dezelfde stal als de 2 Belgen. Ook zij brachten goeie aktuele popgeluiden, maar het Saveupubliek bleef ook hier apathisch, praten en drinken interesseerden hen meer dan ambiance maken. Dan kwam er weer een veel te lange pauze, met als gevolg dat het bijna 23 uur was toen de Skyblasters het podium kwamen bevolken. Maar aan hun reggae had het Savooipubliek dan wel een boodschap en reeds van bij de eerste tonen zette het volk zich in beweging en men bleef dansen tot de laatste noten gekraakt waren. Het ene hoogtepunt volgde nu het an dere op en ik had het veel te druk om notities te nemen, alleen herinner ik mij nog dat Mike Antony op het podium is verschenen om een redelijke versie van "No woman, no cry" te brengen, maar voor de rest too far, man. Een absoluut dieptepunt, een ontgoo cheling, zelfs haast een ontnuchte ring. De familie van Southern Com- bin hoeft nog niet naar de wapens te grijpen want ik heb het niet over hen, want zij hebben hun best gedaan en zelfs enkele eigen nummers gebracht, maar de Liekeswedstrijd was om te huilen. Het podium werd overspoeld door Sandra Kims, bijgestaan door enkele Madonna's. Daarbij kwam nog dat Jimmy dit jaar niet in topvorm was (maar hij was toch nog goed ge noeg voor de prijs van het publiek) en tot overmaat van ramp ging Johnny De Clown al na twee nummertjes vrij willig van het podium. Hans Van Laethem, Jerville en Danny Van Hoore- beke kwamen zelf helemaal niet op treden met het gevolg dat Loes, ex- Brockstaalde hoofdprijs van de jury omzeggens probleemloos binnen rijfde voor cowboy Jimmy en een ge deelde derde plaats voor Willy De Corte en Johnny De Clown. Voor vol gend jaar moet deze Liekeswedstrijd Eduard Buadee, de Ghanese zanger van de Skyblasters De Skyblasters zorgden met goede reggae-muziek voor echte Savooi-ambiance advertentie Camera Obscura uit Limburg van de Saveu Rock Rally Loes, winnaar van een slappe liedjeswedstrijd

Klokzjiel | 1986 | | pagina 5