gemeenteraad van 18 september VAN'DE KLOPPERS' WORDT WERK GEMAAKT VANDERPIJPEN SPECIALE AANBIEDINGEN GROOTHANDEL IN ELEK. MATERIALEN HUIS BEHN FIETSPADEN VERFRAAIINGSWERKEN SPEELTUIGEN BIBLIOTHEEK NEDERWIJK Video - Radio - Hifi - TV - Huishoudtoestellen pvba Advertentie "DE KLOPPERS" is de naam van het voetbalterrein van V.K. NINOVE, gelegen op het grondgebied van Meer beke. Als eerste punt op de dagorde kondigt Schepen Desprets de voorlopige goed keuring aan van het onteigeningsplan en de tabel der grondinnemingen voor het oprichten van een sportinfrastruk- tuur. Namens de meerderheid leest burgemeester Cosijns dan een intentie verklaring voor waaruit we onthouden, dat V.K. Ninove de nodige gronden zal huren van de Stad Ninove. Timmermans (S.P.) Wij wensen hiero- ver geen debat. Wij vinden het voorstel van de meerderheid positief. Durant (C.L.) Wij zullen nu een voor ontwerp laten maken met een raming, en op basis daarvan zullen we kunnen onderhandelen. Timmermans Akkoord met die toelich ting. In welke tijdspanne ziet u dit te verwezenlijken Burgemeester Het zal verder zijn gang gaan. Raes (V.U.) Is er een parking voor zien, en hoe ruim zal die zijn Desprets (C.L.) Alles moet nog ont- eigend worden We zullen wel alles voorzien, zowel de toegangswegen, de omgeving als de parking Prieels (C.V.P) Ik wil er wel de aan- dacht op vestigen dat het hier een unanieme overeenkomst betreft. Ik bedoel daarmee dat het géén compro mis is Verekens (S.P.) Ik vraag me alleen af of de Burgemeester wel mag deel nemen aan de stemming (De Burgemeester is eigenaar van som mige te onteigenen gronden, n.v.d.r.) Burgemeester Als ge niet zeker zijt, dan ga ik liever buiten. De Burgemeester verlaat de zaal. Dit punt wordt goedgekeurd met 25 ja stemmen. (Dhrn Waltniel, Stevens en De Spiege- leer zijn afwezig. Mvrw Van De Kerckhove-De Smet is verontschuldigd en de stemknop van IJrbain Verekens is defekt. De gemeenteraad telt 31 leden, n.v.d.r.) Daar het huis Behn in de Dreefstraat te Ninove zijn funktie verloren heeft en thans leeg staat, stelt Schepen Desprets voor dit goed openbaar te verkopen aan de geschatte minimum prijs van 6.000.000 fr. Timmermans Het Koninklijk Athene- um is nog gedeeltelijk gehuisvest in barakken en in de achterbouw van de Stadsbibliotheek Door de aankoop van het huis Behn zou men de bouw van de derde fase kunnen uitsparen. Door besparingsmaatregelen zit het gebouwen fonds nu met een zeer nipt budget. Desprets Heden ontvang ik hier een schrijven van deze school, waarin ze voorstellen de zaak te bespreken met het schepencollege. Doch we kunnen niet té lang wachten met de verkoop, daar de schade aan het gebouw dan nog zal oplopen en we op de duur te véél verlies zullen lijden bij de eventuele verkoop. Van Eeckhout (C.V.P.) Het schattings- verslag is misschien nogal hoog, en de schade van het huis Behn is reeds tamelijk groot, daar het gebouw leeg staat. Timmermans Zou het niet beter zijn dan het gebouw te verhuren, als voor lopige maatregel Burgemeester Laat ons dit punt goed- keuren en later kunnen wij nog altijd de openbare verkoop intrekken" Dit wordt met 26 stemmen goedgeh keurd. Ook de verbeteringswerken aan het buurthuis "Pallieter" te Outer, en het overdekken van fietsenstalling aan de stedelijke Sporthal worden goedgekeurd. Bij de dienst Openbare Werken is het schepen Durant die een heleboel ver beteringswerken voorlegt in de deelge meenten Pollare, Aspelare en Neder- hasselt. Voor het aanleggen van een fietspad langsheen de Aardeweg te Outer stelt hij de uitbreiding van de opdracht voor, om terzelfdertijd de betonverharding te herstellen. Voor de aanleg van het fietspad langs heen de spoorweg richting Okegem wordt het voorlopige onteigeningsplan goedgekeurd. In.feite gaat het hier over het aanleggen van een landbouw- weg aan de kant van de velden, geschei den door een groene strook van het fietspad dat zal worden aangelegd langsheen de spoorweg. Wat betreft de Riefstraat te Okegem, wil men deze holleweg behouden op zijn bestaande breedte en enkel het wegdek verharden. De verfraaifngswerken in de Ninoofse binnenstad gaan gepaard met het in voeren van éénrichtingsverkeer. Daarom dienen de de verkeerslichten aan de Centrumlaan te worden aan gepast. Kostprijs 1.187.141 fr. Durant Laat ons dit punt goedkeuren zodat we nu reeds de nodige buizen kunnen aanleggen om later eventueel de lichtinstallatie aan te leggen. Bij wijze van experiment gaat men eerst onderzoeken hoe men dit K ruis- punt zonder verkeerslichten kan aanpas sen. Om esthetische en praktische redenen gaat men op de parkeervlakken op het Oudstrijdersplein en in de Bever straat de oude parkeermeters niet herplaatsen. Men zal er wel twee parkeerautomaten plaatsen waarin men het parkinggeld kan deponeren en het nummer aanduiden van de parkeerstrook. Dit om nutteloos overenweer geloop te vermijden. Zo moet men niet terug naar de wagen om er een parkingsbewijsje aan de voorruit te gaan leggen. Schepen Callebaut van Jeugd en Sport vraagt dan de goedkeuring voor het aanleggen van speelterreinen te Meer beke. (Gemeentehuisplein en wijk Els- beek) en te Appelterre (Sociale woon wijk) Urbain DAUMERIE (V.U.) ziet echter het nut niet in van het plaatsen van speeltuigen op de weide naast het gemeentehuis te Meerbeke en hij vraagt de splitsing van de stemming. Schepen Callebaut is het hier niet mee eens, en hij verwijst naar de resul taten van een uitgevoerde enquête, waaruit bleek dat de voorgestelde in plantingsplaatsen wel degelijk werden aangeduid door een grote meerderheid van plaatselijke verenigingen. Callebaut Mr Daumerie, u hoeft niet bang te zijn dat we de ganse weide gaan volzetten met speeltuigen. Er zal nog genoeg ruimte overblijven voor de jeugdbewegingen die hier de zondag komen spelen. Bij de stemming onthoudt de Volksunie zich voor de aanleg van een speelplein in Meerbeke-Centrum. Volgens de normen van het bibliotheek decreet, beschikt de Plaatselijke Open bare bibliotheek over te weinig ruimte. Een oplossing dient dan ook gezocht te worden wil men de erkenning van de bibliotheek niet verliezen. Verbouwingswerken en nieuwbouw zijn voor 60 subsidieerbaar door de Vlaamse Gemeenschap. De Raad van Bestuur van de Openbare Bibliotheek besliste om in eerste instantie de uitbreidingsmogelijkheden van het bestaande bibliotheekgebouw te onderzoeken. Om het eigendoms recht van het schoolgebouwencomplex te kennen richtte het College van Bur gemeester en Schepenen een schrijven naar het Gebouwenfonds der Rijks scholen. In antwoord op dit schrijven deelde de Heer Sadoine, adviseur bij het Ge bouwenfonds der Rijksscholen mede dat na realisatie van de geplande nieuwbouw voor de Rijksscholengemeen schap Ninove, het in de bedoeling van de dienst ligt het resterende gedeelte van het gebouw Dreefstraat 16, kosteloos- over te dragen aan de stad, uiteraard via het bevoegde aankoopcomité. Op voorstel van de Heer van Eeckhout werd er een vergadering belegd met de Heer Wauters Robert, inspecteur voor het Openbaar Bibliotheekwerk, i.v.m. de eventuele verbouwing van het bestaande bibliotheekgebouw. De Heer Wauters gaf vrijblijvend vol gend advies betreffende het bouwprogra mma van de mogelijke verbouwingswer ken Het complex bestaat uit meer dere gebouwen die verschillende niveau's hebben ten opzichte van de straat. Op sommige plaatsen dient de stabili teit vooraf te worden onderzocht. De binnenkoer zou bovendien voor een groot gedeelte overbouwd moeten wor den zodat er tussen de verschillende gebouwen een onderlinge relatie ont staat en waarbij één grote entiteit wordt gecreëerd." Op grond hiervan werd door de dienst ruimtelijke ordening een onkostenra- ming gemaakt van de eventuele verbou wingswerken. Raming onkosten verbouwingswerken Plus/minus 28 miljoen plus daarbij de onkosten stabiliteitsonderzoek. Raming onkosten nieuwbouw Plus/minus 33 miljoen. Om de raad toe te laten om met ken nis van zaken een beslissing terzake te nemen zal aan een ingenieur en een ontwerper een gemotiveerd voorstel worden gevraagd van aanpassing of nieuwbouw, dat rekening zal houden met de voornaamste elementen die bepalend zijn voor het nemen van de beslissing, hetzij -de stabiliteit van het gebouw -de functionaliteit -de kostprijs en dit mits respectering van de normen opgelegd bij decreet. Urbain Verekens Het eerste voorstel van de S.P. was het integreren van de bibliotheek in de polyvalente zaal. Doch, daar dit een "doodgeboren kind" is, en wegens de hoogdringendheid gaan we wel akkoord met een verbouwing van het Bibliotheekgebouw. Urbain Daumerie De Volksunie stelt vast dat het Schepencollege geen klare kijk heeft op dit dossier en het voor stel van de Schepen is in feite een dualiteit. Van Eeckhout Wij willen een goed dossier en daarom willen we inspraak op alle niveau's. Schorreel (S.P.) De achtergebouwen moeten eerst nog worden ontruimd. Zolang dit niet is gebeurd kan men met deze gebouwen niets aanvangen. Daarom dringen we aan op voorzich tigheid en is het best niet te vlug over te gaan tot de verkoop van het huis Behn. Dit punt wordt goedgekeurd met 26 stemmen. Alvorens met de geheime stemming te beginnen wil Clement Prieels ophel dering over de bedoeling van het Sche pencollege om een ontwerper aan te stellen voor het B.P.A. "Industriezone Nederwijk" vervolg pag. 14 Dreef 61, 9400 NINOVE - Tel. 054/33.34.39 Gratis levering - Eiqen dienst na verkoop - Financiering ter plaatse Ma.-vr. 8-12 u. en van 13-19.30 u. Zaterd.8-12.u. en van 13-17 u. Zond. gesloten

Klokzjiel | 1986 | | pagina 3