VERKEERSPLAN skoon ninove voetballen te Ninove /V C - Café "VOLKSHUIS" Feestzaal DE REDDING SPORT SPIER ENKELE BESCHOUWINGEN LINTHOUDT ANDRE DENDERHOUTEMBAAN 37 9400 NINOVE tel 054 33 60 52 rubric lv a'an LiKrkqroqy Kfmidsuf Ninove beleeft thans een verkeers chaos. Het binnenrijden in het stads centrum werd op alle plaatsen tege lijk onmogelijk gemaakt. Dergelijke fouten wijzen op de amateuristische en weinig doordachte aanpak waarmee de Stadsvernieuwing wordt doorgevoerd. Of de nieuwe inrichting bevredigend zal werken eens alle kruispunten zul len klaar zijn zal binnen enkele we ken blijken. Stadsvernieuwing is een complex probleem. Vele middenstanders zijn in paniek. De fietsers weten niet meer hoe rijden. En hoe moeten in de toekomst autobussen en ander zwaar vervoer door ons stadcentrum geraken Elke middenstander wil zo veel moge lijk passage aan zijn deur, maar ook parkeergelegenheid vlak bij de winkel mag niet alles met alles verwarren in een aangename straat zien liggen. De fietser wil zo weinig mogelijk omwegen maken. Het openbaar vervoer heeft nood aan ruime en brede stra ten. In een stad moeten al die tegenstrij dige belangen samen kunnen overleven. Daarom moet elke stadsvernieuwing "evenwichtig" zijn, zoniet verarmt ze een stad, omdat ze een categorie van gebruikers benadeelt of uitscha kel t. In de stadsvernieuwing moet men al les tegelijk nastreven,d.w.z. het geheel_ voor ogen houden, Maar men mag niet alles met alles verwarren. En dit laatste lijkt te Ninove nu het geval te zijn. Men lijkt ieder alles te beloven en zo eenieder te frustreren. Een straat zoals de Be verstraat en de Stationstraat kan niet tegelijkertijd brede voetpaden hebben, nieuwe parkeergelegenheid bieden en een brede rijweg behouden. Men moet kiezen, voorrang geven aan een van deze aspekten. Parkeergele genheid en voetpaden hebben thans te Ninove de voorrang gekregen. De zijweg is smal gehouden en onge schikt voor groot vervoer en veel verkeer. Wie het doorgaand verkeer afremt, moet een valabel alternatief aanbieden. Bijvoorbeeld de Dreef- straat tot as voor doorgaand ver keer bevorderen. Maar dat wordt dan weer onmogelijk gemaakt door de beslissing ook daar eenrich tingsverkeer in te voeren. Men weert de fietsers in het eenrich tingsverkeer, maar biedt hen geen vergelijkbare verbindingsmogelijk- heden. Men had de rijweg breder kunnen houden in de Beverstraat door de parkeergelegenheid te ver leggen naar de oude Sigtaygebouwen (meer dan een halve hectare (twee voetbalvelden) te koop aangeboden voor 4,5 miljoen maar die kans heeft men laten liggen Met de huidige straatvernieuwing zijn halve oroblemen opgelost, maar zijn er huizenhoge bijgemaakt! Een bedrijf dat wil investeren heeft eer strategie op korte, halve en lange termijn nodig, zoniet smijt het zijn geld weg en gaat in korte tijd wegens wanbeleid failliet. Ninove heeft geen globaal toekomst plan. Wat is de samenhang tussen het verkeersplan van Schepen Durant, de Als er één sport is in onze stad die nog niet veel aan populariteit heeft ingeboet, dan is het wel de voetbal sport. Zonder af te dingen aan het nut of de ontspanningswaarde van de zg. café- of firmaploegen, mag men toch stellen dat de grootste blik vangers die ploegen zijn die onder de reglementen van de K.B.V.B. res sorteren. Op het grondgebied van Ninove heeft elke deelgemeente zijn voetbalclub. Dat het in standhouden van een dergelijke club niet altijd van een leien dakje loopt, bewijst bijvoorbeeld het verdwijnen van V.K. Pollare. Bijna alle clubs gaan gebukt onder enorme financiële lasten. Iedereen weet dat zelfs hoog gekwoteerde clubs alleen maar verder kunnen gedijen dank zij reclame, sponso ring, bankkredieten enz... De sup porter die op zondagmiddag vrouw en kinderen ten afscheid zoent om van zijn sport te gaan genieten be taalt zijn entreegeld, koopt zich een pint in het clubhuis en gaat voldaan of grimmig terug naar huis, naargelang de uitslag van de wed strijd. Voor hem is de kous af. Hij heeft zijn portie ontspannig gekregen. Vindt dat hij er nogal veel moet voor betalen en wacht op de volgende voetbalzondag. Voor de clubmensen begint dan het echte zure leven. Men zal tellen en andermaal moeten vaststellen dat de ingangs- gelden de uitgaven niet dekken. De schatbewaarder zal nog een paar haren meer verliezen. Het gat in zijn kas bekijken en vaststellen dat het weer dieper is geworden. Hij zal opnieuw hopen op het mira kel dat hem zal toelaten de heren spelers te betalen. Dat is de naak te werkelijkheid van een voetbal- cl ub. Enerzijds moet er gepresteerd wor den. Men moet een ploeg in het veld brengen die genietbaar spektakel le vert en die dus volk aantrekt. An derzijds kost dit in stand houden van een hoge plaats in de klassemen ten enorm veel geld. Is het dan te verwonderen dat sommige clubs in de financiële put ten onder gaan Sportspier als element van deze stads krant heeft reeds een reeks artike len gewijd aan de verschillende sport- takken die in onze stad worden beoe fend. Thans achten wij het nuttig om de voetbalsport in het Ninoofse eens met een kritisch oog te bekijken. Wij zullen trachten de situaties zo getrouw mogelijk weer te geven. Naast rechtstreekse informatie vanwege de clubs zullen wij ook onze "inside- informatie" aanwenden. Wij vinden dat onze lezers er recht op hebben om te weten hoe de meest populaire sport in onze stad gerund wordt. V.K. NINOVE De groen-zwarte club bestaat dit jaar 50 jaar. Het jubileum werd in augustus 11. gevierd. Men zou kunnen zeggen "in eigen kring". Het stads bestuur, wellicht aangetast door de inleverings- en spaarkoorts, vond een officiële ontvangst ten stad- huize van de jubilarissen niet aan gewezen. Niettemin deed Openbare Werken het onmogelijke om de toe gang tot de terreinen van V.K. "de Kloppers", echt te verbeteren. De schepenen van Sport en van Onder wijs woonden de festiviteiten bij. De Heer Burgemeester stuurde een enorme bloementuil en aldus deed ook OSTA-Meerbeke. De vergelijking met het huldigen van andere vere nigingen gaat hier natuurlijk niet op. Misschien kan V.K. Ninove niet genoeg de interesse' van onze gemeen telijke bestuurders wekken En nochtans Als men de kranten door plannen tot wijkrenovatie van Schepen Desprets, de plannen voor een poly valente zaal van Schepen Van Eeckhout? Ninove wordt nauwelijks of niet "be stuurd". Het huidig verkeersplan is dus vlug met de adem van de wer ken in de rug in mekaar geflanst en voor de gemeenteraad gestemd. Heeft één gemeenteraadslid grondig de plan nen voor de huidige straatvernieuwing ingekeken En hoe ziet het schepencollege de verdere toekomst De huidige straat vernieuwing is op zich goed, indien ze een passend element is van een goed geheel. De huidige straatver nieuwing kan ook een fiasco veroor zaken en dat zal indien ze het even wicht.van het stedelijk mechanisme de dereouleerd. En die kans zit er jammer genoeg in. Het komt de Werkgroep Leefmilieu toe, reeds jaren op de globaliteit van die problemen gewezen te hebben. Alleen zijn wij al die jaren roepen den in de woestijn geweest en werken de kabinetten van burgemeester en schepenen voor de bevolking als hei lige bedevaartsoorden, waar de won deren naar believen uitgedeeld wor den. Dirk Van De Perre Verantwoordelijke Werkgroep Leefmilieu. Geraardsbergsestraat 119 9400 NINOVE Tel. 054/33.27.36 H JJ advertentie neemt stelt men vast dat V.K. tot in verste uithoeken van ons landje ge loofd en geprezen wordt als een soort betere ambassadeur van de stad Ninove. V.K. slaagde er in 50 jaar in op te klimmen van de geweste lijke reeksen over de provinciale afdelingen naar 3e Nationale, en zit nu in de lift voor 2e Nationale! Een duidelijk bewijs dat de club ondanks allerlei hinderpalen toch goed bestuurd wordt. Eerst en vooral dient opgemerkt dat V.K. Ninove een volledige prive-on- derneming is - zo werden o.m. de ge bouwen opgetrokken met eigen finan ciële middelen. Alleen de "buizen tribune" is eigendom van de stad. Terreinen A, B en C worden tegen ta melijk hoge vergoedingen afgehuurd. De onderhouds- en vaste kosten vor men een zware last in het budget. Spelers kosten geld, niet alleen de eerste ploeg, maar ook de jeugdploe- gen. V.K. Ninove gaat prat op zijn jeugdbeleid. HET JEUGDBELEID VAN V.K. NINOVE Een club die zijn uitgaven wil druk ken kan dit o.i. alleen door een doordacht jeugdbeleid te voeren, dus met spelers in eigen midden te "kwe ken, door jeugdspelertjes aan te trekken zowel op basis van de eigen uitstraling als via transfer Bij V.K. is men de laatste jaren re soluut deze weg ingeslagen. Van San ten, Raes, Van Der Meersch, Beeckman zijn er de meest frappante bewijzen van. Voor het ogenblik telt V.K. ca 250 aangesloten jeugdspelers. Van senior tot pré-miniem: alle jongens worden begeleid door trainers en hulp-trainers die de job gratis uitvoeren. Zij zijn verdeeld over 10 ploegen, telkens weer bijgestaan door 2 afgevaardigden. Verschillen de firma's sponsoren deze ploegen de zodat hierdoor de kosten toch enigs zins worden gedrukt. Wie op woens dagnamiddag even langs de Kloppers loopt kan zich met eigen ogen reken schap geven van de enorme werkkracht die de jeugdleiding uitstraalt. Hier tegenover staat dan de aansluiting bij de K.B.V.B., waarvoor V.K. per lid F 250 afdraagt. Daarom wordt bij de meeste clubs dan ook nog een bij drage aan de spelers gevraagd. V.K. past dit echter niet toe. De ver plaatsingen naar uitwedstrijden ge schieden in de mate van het mogelij ke met privé-vervoer, maar verre verplaatsingen van de procinciale jeugdploegen geschieden dan wel met een autocar. Het Jeugdcomité staat onder het voorzitterschap van Eddy Van Der Meersch. De ziel en motor van het geheel is echter Hervé De Troyer, die al zijn vrije tijd op offert als secretaris voor de jeugd. De Kloppers zijn zijn tweede residen tie geworden. De richtlijnen voor de oefeningen en wedstrijden worden uitgevaardigd door trainer Elegeert. De uitvoering hiervan ligt in de handen van Fons De Berlenger en zijn medewerkers. De afgevaardigden vor men samen het Jeugdcomité, dat re gelmatig vergadert om het niveau van de verschillende spelers door te lichten. Tot hiertoe schijnen zij op de goede weg te zijn. Volgens de leden van het Jeugdcomi té zouden hun mogelijkheden nog aanzienlijk verruimd worden indien Ninove over een meer aangepaste in frastructuur zou beschikken, die hun werking.een ruimere armslag zou geven. (wordt vervolgd) Lentulo rX> FRISSE en VERZORGDE dranken in een aangenaam interieur. Ook de is volledig vernieuwd. VERHURING VOOR FEESTEN, BALS, ROUWTAFELS, EETFESTIJNEN e.a. TEGEN DE MEEST VOORDELIGE VOORWAARDEN!

Klokzjiel | 1986 | | pagina 11